Miękka skrzynka vs skrzynka druciana. Przewodnik kupującego

Ponieważ psy są bardzo podobne do swoich wilczych kuzynów, identyfikują się również jako zwierzęta jaskiniowe. Oznacza to, że Twój pupil potrzebowałby własnego „legowiska”, które służyłoby mu jako miejsce schronienia i bezpieczeństwa. Chociaż najbliższą norą dla psa jest klatka dla psa, nadal będziesz musiał zdecydować, czy kupisz Fido miękką skrzynkę, czy drucianą.

Co to jest psia skrzynia?

Jeśli nie wiesz, skrzynia dla psa to małe prostokątne pudełko, które służy jako dom twojego futrzanego przyjaciela w twoim domu. Ta obudowa jest wyposażona w blat i drzwiczki i może być wykonana z różnych rodzajów materiałów. Ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby pomieścić wszystkie typy psów, klatki dla psów są również dostępne w różnych rozmiarach.

Przez lata indywidualni właściciele zwierząt domowych nie mogli spotkać się z hodowcami, wystawcami na wystawach psów, opiekunami i trenerami, jeśli chodzi o używanie klatek dla psów. Podczas gdy ci zwykli opiekunowie psów postrzegają klatki z psami jako niezbędny element w życiu psa, niezliczeni właściciele zwierząt domowych uważają, że zamknięcie zwierzęcia w klatce byłoby niczym innym jak nieludzkim. Uważają, że egzekwowanie ścisłego zamknięcia jest nie tylko wręcz okrutne, ale może również spowodować u psa szkody psychiczne.

Chociaż twierdzenia tych przeciwników są słuszne, nie zdają sobie oni sprawy, że prawidłowe wprowadzenie psiego przyjaciela do jego psiej klatki pomoże zaspokoić „legendarny instynkt” zwierzęcia. Z punktu widzenia psa skrzynia zapewnia mu własną przestrzeń osobistą, która zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, a także komfort. Z punktu widzenia zwykłego tresera psów klatki dla psów zapewniają gwarantowane zamknięcie ze względu na bezpieczeństwo, podróż i ogólną kontrolę.

Najważniejsze powody, dla których psy potrzebują swoich klatek

Oprócz zapewniania zwierzętom przestrzeni osobistej, klatki dla psów mogą być również używane do innych celów. Idealnie nadaje się do pomocy w szkoleniu uroczego szczeniaka w domu lub w zapewnieniu mu bezpieczeństwa, gdy jesteś poza domem lub gdy zabierasz go ze sobą podczas podróży. Oto najlepsze powody, dla których warto rozważyć podarowanie szczeniakowi klatki dla psa.

Pomaga w nauce korzystania z toalety

Jeśli nie jesteś tego świadomy, wszystkie szczenięta mają naturalną skłonność do unikania brudzenia własnych łóżek. Z tego powodu zamknięcie swojego futrzanego dziecka w jego klatce sprawi, że będzie chciał ją opuścić, gdy tylko poczuje potrzebę ulgi. Jeśli spędził dużo czasu w swojej skrzyni, nie zawaha się wypuścić go na zewnątrz do swojej toalety.

Podczas treningu w domu będziesz musiał pamiętać tylko o dwóch rzeczach. Po pierwsze, musisz unikać kupowania dla niego zbyt dużej skrzynki, ponieważ po prostu sikał lub kupował po jednej stronie skrzyni, a spał po drugiej. Po drugie, upewnij się, że nie zamykasz go na zbyt długo, ponieważ szczenię ma słabą kontrolę nad pęcherzem w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia.

Innymi słowy, posiadanie klatki dla psa ułatwi szkolenie w domu Tobie i Twojemu nowemu futrzanemu przyjacielowi.

Pomaga chronić swój majątek

Czy ci się to podoba, czy nie, szczenięta mają tendencję do żucia wszystkiego, od nóg krzeseł, przez buty, po zabawki dla dzieci. Nie należy oczekiwać, że zignorują każdy przedmiot, który mogą znaleźć na podłodze. Jeśli jesteś nowym psem tatą lub mamą dla szczęśliwego żucia szczeniaka, zawsze dobrze jest kupić mu skrzynkę dla psa i zabawkę do żucia, aby mieć pewność, że jego silne szczęki i ostre zęby nie trafią do twoich rzeczy osobistych. .

Zapewnia bezpieczeństwo Twojemu psu

Przyzwyczajenie psa do żucia może potencjalnie zagrozić jego bezpieczeństwu. Na przykład większość psów nie zastanowiłaby się dwa razy, zanim zdecydowałyby się przeżuć kable elektryczne. Zamknięcie psiaka w skrzyni uchroni go przed uduszeniem się, porażeniem prądem lub zatruciem, gdy jesteś poza domem.

Co więcej, mniejsze dzieci, które zwykle nie rozumieją, że psy mogą być wyczerpane, mają tendencję do ciągłego ciągnięcia i szturchania nowego szczeniaka. Skrzynia dla psa może pomóc Twojemu psu zrelaksować się i naładować baterie bez przeszkadzania. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać zwierzaka w skrzyni zbyt długo.

Świetnie się podróżuje

Jeśli planujesz wyruszyć w podróż, upewnij się, że Twój młody pies nie uszkodzi wnętrza Twojego samochodu. Będziesz także chciał się upewnić, że w razie wypadku nie zostanie rzucony wokół pojazdu. Zdobycie klatki dla psa ochroni Twojego psa i samochód.

Wybór między miękką a drucianą skrzynką

Teraz, gdy ustaliliśmy, jak ważne jest posiadanie klatki dla psa, prawdopodobnie szukasz rodzaju skrzyni, która najlepiej odpowiada potrzebom Twojego psiego przyjaciela. Musisz jednak zrozumieć, że nie wszystkie klatki dla psów, które widzisz, są sobie równe.

Dwa najpopularniejsze to miękkie i druciane skrzynki. Aby pomóc Ci wybrać właściwy wybór, sprawdź różnicę między nimi:

Miękka skrzynka dla psa

 • Zalety

Miękka klatka dla psa to najlepszy wybór dla właścicieli zwierząt domowych, którzy chcą czegoś, co w niczym nie przypomina klatki. Oprócz tego, że wyglądają mniej onieśmielająco dla Twojego psa, miękkie skrzynki są również bardziej atrakcyjne wizualnie w porównaniu z innymi alternatywami dla psów. W rzeczywistości miękka skrzynia dla psa może występować w różnych stylach i kolorach, dzięki czemu będzie pięknym dodatkiem do każdego domu.

Większość miękkich skrzynek jest składanych i są wykonane z lekkich i miękkich materiałów, takich jak nylon lub tkanina. Bez względu na wybrany rozmiar, miękkie klatki dla psów są niezwykle przenośne i łatwe do spakowania. To sprawia, że ​​jest to idealny wybór dla właścicieli zwierząt, którzy uwielbiają podróżować lub biwakować ze swoimi psami.

Jeśli martwisz się przepływem powietrza i wentylacją, miękkie skrzynki są wyposażone w siatkowe okna, które możesz zwinąć, jeśli chcesz. Czyszczenie również nie będzie problemem, ponieważ większość materiałów można prać w pralce z dodatkowymi matami i pościelą, których można użyć, aby zapewnić czystość. Co więcej, możesz również kupić miękkie materiały na klatki dla psów, które mają dodatkowe funkcje, takie jak wodoodporność, przegródki na smakołyki lub zabawki oraz właściwości usuwające nieprzyjemne zapachy, które pomogą Twojemu psu zachować świeżość.

 • Wady

Miękkie klatki dla psów nie są zalecane dla psów, które lubią gryźć lub drapać, ponieważ nie są zaprojektowane tak, aby wytrzymać znęcanie się. Jeśli Twój zwierzak nie jest wyszkolony w klatce, nie powinieneś wybierać tego rodzaju klatki dla psa, ponieważ jest ona trudniejsza do czyszczenia w porównaniu z innymi opcjami. Poza tym, jeśli masz sprytnego psa, może on wymyślić, jak rozpiąć panel drzwi.

Druciana skrzynia dla psa

 • Zalety

Wiadomo, że druciana skrzynia dla psa jest mocna i trwała, ponieważ jest wykonana głównie z metalu. W przeciwieństwie do innych opcji skrzynek, skrzynki druciane charakteryzują się wysokim przepływem powietrza, a także otwartą widocznością dla Ciebie i Twojego zwierzaka. Oznacza to, że łatwiej będzie ci wziąć wskazówkę, gdy będzie musiał iść na nocnik.

Jeśli jednak Twój psi kumpel woli mieć więcej prywatności, możesz kupić pokrowiec na skrzynię. Na wypadek, gdybyś chciał pomieścić inne szczenięta, druciane klatki dla psów mogą być również wyposażone w kompatybilne ścianki działowe, które pozwolą ci rozszerzyć przestrzeń mieszkalną.

Co więcej, nie będziesz miał problemu z czyszczeniem drucianych skrzynek, ponieważ więcej z nich może być wyposażonych w wysuwaną tacę, którą można po prostu spłukać w razie potrzeby. Są również łatwe do przechowywania, ponieważ wystarczy je złożyć na płasko.

 • Wady

Jeśli martwisz się o estetykę, być może będziesz musiał pomyśleć dwa razy, zanim kupisz skrzynkę dla psa z drutu. Ponieważ wygląda bardziej jak klatka, nie wygląda to zbyt atrakcyjnie w domu. Co więcej, nie zapewni Twojemu psu ciepła i komfortu, jeśli mieszkasz w rejonie, w którym jest przeważnie zimno.

Możesz pomyśleć, że ta funkcja odblaskowa jest świetna, ale jeśli Twój pies jest bardzo wrażliwy na otoczenie, może być trudno go uspokoić, gdy wszystko wokół niego nieustannie tętni energią. Posiadanie energicznego i podekscytowanego psa jest niesamowite, ale jeśli umieścisz go w drucianej skrzyni, być może będziesz musiał radzić sobie z jego ciągłym jękiem lub hałasem za każdym razem, gdy porusza się po skrzyni. Co więcej, jeśli masz psiego uciekającego artystę, druciane skrzynki są łatwiejsze do wyrwania w porównaniu z innymi typami skrzynek dla psów.

Chociaż możesz łatwo złożyć drucianą skrzynkę do przechowywania lub podróży, może to być trudne dla Ciebie ze względu na jej wagę i rozmiar. Z tego powodu przed zakupem najlepiej określić idealne wymiary i wagę klatki dla psa. Ożywienie drucianych skrzynek to najłatwiejsza część, ale usunięcie psiej sierści i brudu z przecięć drutów skrzyni może być prawie niemożliwe.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem klatki dla psa

Kiedy już zdecydujesz się kupić klatkę dla psa, która odpowiada potrzebom Twojego zwierzaka, przed dokonaniem zakupu musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Na przykład musisz uzyskać wymiary swojego psa, aby uzyskać prawidłowy rozmiar klatki. Musisz także dowiedzieć się, gdzie chcesz umieścić skrzynię swojego zwierzaka w swoim domu.

Wybierz właściwy rozmiar skrzynki.

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje twój pies, jest skrzynia, która jest dla niego za duża lub za mała. Zapoznaj się z niezbędnymi wskazówkami, które pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar skrzyni.

 • Długość klatki dla psa

Aby uzyskać idealną długość klatki psa, zmierz długość od czubka nosa zwierzaka do nasady ogona, gdy stoi na czworakach. Po dokonaniu pomiaru dodaj co najmniej 2 cale, aby uzyskać najlepszą długość klatki dla psa.

 • Wysokość klatki dla psa

Zmierz odległość od podłogi do czubka głowy psa, gdy siedzi w pozycji siedzącej. Dodaj co najmniej 2 cale do pomiaru, aby uzyskać minimalną wysokość skrzyni.

 • Limit wagi klatki dla psa

Musisz sprawdzić, czy wybrana skrzynia dla psa jest w stanie udźwignąć wagę Twojego psa. Zmierz wagę swojego psa i sprawdź, czy mieści się w zalecanym limicie wagowym producenta klatki dla psa.

 • Stwórz przestrzeń, która rośnie razem z Twoim pupilem

Jeśli chcesz kupić szczeniakowi skrzynię, która mogłaby „rosnąć” razem z nim, możesz znaleźć taką, która ma przegrodę. To świetna opcja, jeśli nie chcesz kupować skrzynek w wielu rozmiarach, gdy Twój psiak się powiększy.

Wiedz, gdzie chcesz umieścić skrzynię swojego psa

Gdy próbujesz znaleźć najlepsze miejsce na klatkę dla psa w domu, musisz spełnić szereg kryteriów. Sprawdź te:

 • Obszary o małym natężeniu ruchu

Najlepiej jest umieścić klatkę dla psa w miejscach o małym natężeniu ruchu, takich jak pokój rodzinny, biuro domowe, pralnia lub sypialnia.

 • Kontrolowana temperatura

Chcesz, aby klatka dla psa była umieszczona w miejscach, które nie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przy kominku lub w pobliżu otworów wentylacyjnych do chłodzenia lub ogrzewania. I odwrotnie, klatki dla psów nie powinny być również umieszczane w przewiewnych obszarach, które znajdują się w pobliżu nieizolowanych okien lub drzwi wychodzących na zewnątrz.

 • Unikaj zagrożeń domowych

Najlepiej jest umieścić klatkę dla psa w miejscach oddalonych od kabli elektrycznych, kabli zasilających i gniazdek. Jeśli masz toksyczne rośliny doniczkowe, trzymaj skrzynię swojego psa z dala od nich.

Na wynos

Miękka skrzynka czy skrzynka druciana? Nie pozwól, aby Twoja niepewność powstrzymała Cię przed zakupem klatki dla Twojego cennego szczeniaka. Pamiętaj, że posiadanie dowolnej skrzynki jest o wiele lepsze niż nic.