Jak działa ślub w sądzie: jak go zorganizować

Aby lepiej zrozumieć, jak działa ślub w sądzie, musisz wiedzieć, jaki to jest rodzaj ślubu i jakie będą wymagania małżeńskie, aby wziąć ślub w sądzie. Omówimy również wydatki, których można się spodziewać po ślubach sądowych i czy można wziąć ślub bez ceremonii.

Pary często organizują ślub w sądzie, ponieważ jest to bardziej przystępne, szybkie i odpowiednie dla osób niereligijnych. Ale żeby było jeszcze bardziej wyjątkowe i sentymentalne, przeczytaj, co robić po ślubie w sądzie.

Jak działa ślub w sądzie: jak go zorganizować

Co warto wiedzieć o tym, jak działa ślub w sądzie

Ślub w sądzie to niereligijna i prawna ceremonia, której przewodniczy sędzia lub urzędnik prawny, w zależności od stanu, w którym bierzesz ślub. Jest to również termin używany zamiennie ze ślubem cywilnym, a poniższy poradnik nauczy Cię, jak zorganizować ślub w sądzie, jeśli jesteś zainteresowany.

Spełnij wymogi prawne i wymagania małżeńskie

Podobnie jak inne wesela, musisz spełnić wszystkie wymagania dotyczące ślubu w sądzie. Jednak legalność i lista kontrolna tego, czego potrzebujesz na śluby sądowe, będą zależeć od tego, gdzie weźmiesz ślub.

Więc najpierw sprawdź, czy będziesz potrzebować spotkania z ratuszem. Następnie poznaj dokumenty i dokumenty potrzebne do ślubu w sądzie, takie jak licencja ślubu, dowody tożsamości i świadkowie, aby wymienić tylko kilka.

Porozmawiaj z urzędnikami hrabstwa, czego będziesz potrzebować, aby uzyskać pozwolenie na zawarcie małżeństwa. Pamiętaj, że będzie ważna tylko przez określony czas, więc odpowiednio zaplanuj dzień ślubu.

Zaplanuj ślub w sądzie

Podobnie jak w przypadku innych wesel, następnym krokiem jest zaplanowanie ślubu w ratuszu według tego, co jest dozwolone. Na przykład, ilu gości masz na weselu w sądzie lub czy możesz złożyć śluby?

Co powiesz na zabranie ze sobą fotografa ślubnego i co założysz na ślub cywilny? Ponieważ śluby sądowe są szybkie, spodziewaj się ograniczeń w tym, co możesz zrobić i mieć podczas ceremonii ślubnej.

Możesz przeczytać, ilu gości może wziąć udział w ślubie w sądzie, aby wiedzieć, kogo zaprosić. Następnie zorganizuj przyjęcie lub osobną uroczystość, aby bawić się z większą liczbą gości.

Zrób wesele w sądzie

Ostatnia część o tym, jak domem weselnym sądu jest sam ślub. Wesela w ratuszu działają szybko, dzięki czemu ceremonia będzie krótsza.

Przysięga ślubna i wymiana pierścionka podczas tradycyjnej ceremonii ślubnej są zazwyczaj pomijane. Dlatego pary odbywają oddzielną ceremonię jedności po ślubie w sądzie, aby mieć bardziej rozszerzoną i symboliczną uroczystość.

Możesz również zaprosić swoich gości na przyjęcie później. Sprawdź, jak urządzić wesele tylko na wesele, aby mieć pomysły na zabawę.

Jakie są wymagania dotyczące ślubu cywilnego?

Wymagania dotyczące ślubu w sądzie lub ratuszu zależą od prawa małżeńskiego w twoim stanie. Musisz wcześniej dokonać legalności, aby zapewnić ważny związek.

Na przykład, twój stan może wymagać, abyś miał akt małżeństwa przed ślubem w sądzie. Liczba świadków i wymagania również się różnią, więc sprawdź witrynę internetową swojego stanu lub miasta.

Listę kontrolną można również znaleźć w biurze urzędnika okręgowego. Zazwyczaj będziesz potrzebować dowodu tożsamości wydanego przez rząd, komentarzy na temat poprzednich małżeństw, dowodu zamieszkania i aktu urodzenia, aby ubiegać się o pozwolenie na zawarcie małżeństwa.

Lista kontrolna ślubu w sądzie

  • Odwiedź urząd miasta, aby wypełnić formularze i opłatę za licencję małżeńską
  • Ustaw datę ślubu w sądzie, aby upewnić się, że twoje małżeństwo będzie nadal ważne dla związku
  • Potwierdź swojego opiekuna ślubu w sądzie.
  • Miej gotowych świadków i upewnij się, że spełniają wymagania stanowe
  • Poznaj maksymalną liczbę gości, których możesz zabrać na swój ślub cywilny
  • Ubierz się ładnie, ale bardzo okazały strój ślubny nie jest potrzebny do ślubu cywilnego; przeczytaj, w co się ubrać na wesele dworskie, aby poprowadzić swoich gości

Ile kosztuje ślub w sądzie w USA?

Wydatki na ślub w sądzie w USA mogą wynieść ponad 100 dolarów. Będziesz także musiał uiścić opłatę za zawarcie małżeństwa, a lokalizacja może wymagać od ciebie uwzględnienia opłaty za zatwierdzonego przez rząd urzędnika lub świadka wyznaczonego przez okręg.

Umów się na spotkanie lub skontaktuj się z biurem urzędnika okręgowego, aby wcześniej przygotować budżet. Ale generalnie śluby cywilne są tańsze niż inne, ponieważ są kameralne i szybkie.

Czy możesz wziąć ślub bez ceremonii?

Niektóre stany uznają małżeństwo common law lub małżeństwo nieformalne, gdzie ślub jest ustanawiany bez ceremonii lub licencji małżeństwa. Jednak ważne jest, aby pary, które chcą tego rodzaju małżeństwa, nadal spełniały podstawowe wymagania małżeńskie wynikające z prawa stanowego.

I oczywiście sprawdź stan, w którym będziesz mieszkać, jeśli chcesz wziąć ślub zgodnie z prawem zwyczajowym, ponieważ nie wszystkie stany USA to uznają. Ponadto nie jest to już powszechne w dzisiejszych czasach i może się okazać, że bardziej symbolizuje to ceremonię ze swoim partnerem.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, jak działa ślub w sądzie, gdzie najpierw musisz spełnić wymagania małżeńskie, a następnie zabezpieczyć datę i urzędnika w sądzie.

Ta ceremonia ślubna jest preferowana przez pary, które mają ograniczony budżet lub nie chcą ceremonii religijnej. Związek będzie legalny, a później będziesz mógł zorganizować przyjęcie z większą liczbą gości.