Twój najlepszy przewodnik po sprzęcie używanym na siłowniach

Regularne ćwiczenia na siłowni oferują kilka niesamowitych korzyści. Chociaż zawsze możesz ćwiczyć w domu na sprzęcie kupionym w centrum handlowym, wizyta na siłowni i zrozumienie, jaki sprzęt jest używany w klubach gimnastycznych, ma różne zalety zdrowotne.

Obejmują one urozmaicenie programu fitness, korzyści fizyczne i psychiczne. Zmieniając ćwiczenia, oswajasz swoje ciało z jego ruchami, rozwijając postęp w czasie. Dzięki kilku programom treningowym do wyboru nigdy nie poczujesz się nudny i nudny.

Twój najlepszy przewodnik po sprzęcie używanym na siłowniach

Już teraz zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do treningu, a także inne udogodnienia, w tym stanowiska do parzenia kawy i herbaty, łaźnię parową i saunę, szatnie, miejsca do zajęć grupowych i nie tylko. Oczywiście ciężarki i bieżnia służą do budowania masy ciała i treningu cardio.

Regularne ćwiczenia poprawiają metabolizm i pozwalają spalić więcej tłuszczów. Jeśli chcesz być silniejszy, podczas korzystania ze sprzętu należy przestrzegać wskazówek.

Oprócz korzyści fizycznych istnieją również korzyści poznawcze. Uczucie pełnego treningu jest odświeżające dla umysłu, dzięki czemu wstajesz i jesteś gotowy do najlepszej pracy. Zwolnienie tempa i poświęcenie nawet godziny na odwiedzenie siłowni lub obiektów na świeżym powietrzu zmniejszy Twój niepokój i drażliwość.

Pozwala usłyszeć, co mówi twoje ciało, może to dotyczyć ukończenia programu cardio, wykonywania zestawów i powtórzeń CrossFit trenerów oraz samodzielnego wypróbowywania sprzętu. Dzisiaj przyjrzymy się temu sprzętowi do siłowni i temu, co może zrobić dla twoich celów zdrowotnych. Jest tyle do nauczenia się.

Znaczenie sprzętu do siłowni

Sprawność fizyczna to odwieczna koncepcja, a najwcześniejsze czynności przypisywano naturalnemu instynktowi przetrwania ludzkości. W czasach prehistorycznych ludzie używali głazów i skał jako ciężarków, a ponieważ musieli zachować sprawność fizyczną, aby polować z wdziękiem, musieli ćwiczyć.

Mówi się, że trening ma 3000 lat, a pierwsze gimnazjum zbudowano w miejscu znanym jako Zurkhaneh w starożytnej Persji. Od tego czasu Grecy nauczyli się także znaleźć sposób na uderzenie na siłownię.

W rzeczywistości słowo „gimnazjum” pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „gymnos”, co oznacza „nago”. Gimnazja były terenami treningowymi i placówkami edukacyjnymi dla mężczyzn, obejmującymi wychowanie fizyczne, naukę i kąpiel. Te sale gimnastyczne stały się terenami treningowymi przed igrzyskami olimpijskimi, a nawet do dzisiejszych edycji.

Jednak był też moment, kiedy gimnazja te zniknęły z istnienia i na wieki. Dopiero w XIX wieku szkoły i instytucje akademickie przywróciły te sale gimnastyczne. Na przykład ogólnoświatowa organizacja młodzieżowa YMCA z siedzibą w Genewie zbudowała siłownie do ćwiczeń fizycznych, lekkoatletyki i sportów społecznych.

Podczas wojen światowych, szczególnie w latach 30. XX wieku, powstały siłownie bokserskie, które szkolą przed meczami bokserów i zawodników. W latach 60. i 70. powstały pierwsze sieci siłowni. A więc tak wyglądały kluby fitness na świecie? Całkiem fajne.

Były to również czasy, kiedy kulturystyka stała się popularnym trendem. W latach 90. te gimnazja docierały do ​​większej liczby osób, a do listy dodano jeszcze kilka klubów gimnastycznych.

Zapotrzebowanie na te obiekty rosło z biegiem lat, a sprzęt używany w siłowni jest stopniowo rozwijany.

Być może przez większość czasu sposób, w jaki wyglądasz fizycznie i budowa twoich mięśni, można przypisać tym sprzętom używanym na siłowni. Te urządzenia fitness pomogą Ci pozostać w najlepszej formie. Należą do nich orbitreki, maszyny do podnoszenia ciężarów, urządzenia do wiosłowania, rowery spinningowe, bieżnie i wiele innych.

Więcej o nich dowiesz się nieco później. Pomagają jednostkom ulepszać i optymalizować treningi w społeczności, czy to wśród początkujących, sportowców czy kulturystów.

Przegląd

Aby lepiej poprowadzić Cię do ukończenia tego przewodnika, zapoznaj się z poniższym spisem treści:

Wprowadzenie

 • Znaczenie sprzętu do siłowni

Pełny zestaw maszyn

 • Paski do podciągania
 • System kablowy
 • Poprzeczne koła pasowe

Maszyny cardio

 • Bieżnie
 • Eliptyczne
 • Rowery stacjonarne
 • Stepery aerobowe
 • Maszyny do wiosłowania
 • Wspinacze po schodach
 • Rowery powietrzne

Maszyny krążkowe

 • Pojedyncze koło pasowe
 • Podwójne koło pasowe
 • Zmienny opór
 • Stały opór

Maszyny i ławki do ćwiczeń mięśni brzucha

 • Ławki do siedzenia
 • Krzesło kapitańskie
 • Koła Ab
 • Inne podtypy

Maszyny ważące

 • Maszyna do much na klatkę piersiową
 • Maszyna do uginania nóg w pozycji siedzącej
 • Więcej podkategorii

Bary

Maszyny wielofunkcyjne

Podsumowanie i zakończenie

Pełny zestaw maszyn

Pierwsze to pełne zestawy maszyn. Odnoszą się one do sprzętu gimnastycznego, który zapewnia opór podobny do tego, jaki mają wolne ciężary dla twojego ciała, ale z mniejszym ruchem i bezwładnością skorelowaną z tymi wolnymi ciężarami.

Wiele z tych pełnych zestawów maszyn oferuje treningi dla różnych grup mięśni. Jaki jest sprzęt używany na siłowni? Kategorie te są również znane jako sprzęt typu „wszystko w jednym”. Zawiera szeroką gamę ćwiczeń wzmacniających mięśnie, wzmacniających rdzeń i ćwiczących ramiona, uda i nogi.

Jednym z najczęstszych typów jest maszyna Smith, która jest wyposażona w drążek do podciągania, skrzyżowania kabli i sprzęt do ćwiczeń nóg. Te maszyny i sprzęt mogą wzmacniać i wzmacniać grupy mięśni górnej części ciała za pomocą drążka w stylu Smitha i skrzyżowania kabli.

Twórcy nóg działają w celu wzmocnienia mięśni w dolnej części ciała. Obecne są wielofunkcyjne maszyny, które pomagają celować w różne grupy mięśni. Na przykład treningi crossover są idealne dla obszarów klatki piersiowej i ramion. Zalecanymi maszynami są drążki do podciągania, system linowy i krążki poprzeczne.

Kiedy przechodzisz do treningu nóg i ud, rozwijacz dolnej części nogi i koło pasowe również działają na twoje ścięgna podkolanowe, pośladki i czworogłowe.

Paski do podciągania

Korzyści zdrowotne wynikające z regularnego ćwiczenia ciała poprzez podciąganie są liczne. Po pierwsze, poprawiają siłę górnej części ciała, jeśli chodzi o budowanie mięśni. Te podciągnięcia mają wpływ na osiągnięcie celów związanych z twoją sylwetką. Podciąganie motywuje Cię do pracy z większą intensywnością.

Drążki do podciągania są idealnym sprzętem do rygorystycznych ćwiczeń górnych partii ciała w domu, gdy masa ciała pracuje razem. Chociaż maszyna jest mniejsza w porównaniu z innymi na siłowni, jest to sposób na stworzenie wyrzeźbionej sylwetki.

System kablowy

System linowy lub wyciąg linowy to również wyposażenie siłowni, ale tym razem jest to trening funkcjonalny i treningi siłowe. Charakterystyczne jest to, że są to prostokątne i zorientowane pionowo narzędzia wykonane ze stalowych ram o szerokości około trzech metrów oraz dwóch metrów szerokości i wysokości. Obejmuje stos obciążników przymocowany do sprzętu linowo-krążkowego.

Ćwiczenia na linach na tej maszynie umożliwiają wykonywanie większej liczby odmian ćwiczeń dla różnych grup mięśni, przechodząc z oporem od lekkich do ciężkich. Co więcej, ponieważ sprzęt jest ogólnie bezpieczny w użyciu, początkujący w branży fitness są mniej kontuzjowani w porównaniu z korzystaniem z wolnych ciężarów i innego sprzętu do ćwiczeń.

Poprzeczne koła pasowe 

Mówiąc o pełnym zestawie maszyn, krążki poprzeczne plasują się w pierwszej trójce. Bloczki krzyżowe ułatwiają ćwiczenia, takie jak skrzyżowanie kabli. Chodzi o trening izolacyjny z użyciem stosu kablowego w celu rozwinięcia większych i silniejszych mięśni w okolicy piersiowej. Ćwiczenie jest wspólne dla treningów górnej części ciała i klatki piersiowej.

Zdarza się, że trening skrzyżowania kabli jest wstępnie wyczerpany lub wykonywany na początku procedury treningowej w danym dniu lub na finiszu.

Maszyny cardio

Treningi cardio są świetne, aby mieć je w pobliżu. Jest to jeden z najlepszych sposobów na rozpoczęcie treningu całego ciała lub rozgrzewkę. Potrzebujesz cardio, ponieważ poprawia metabolizm, dzięki czemu Twoja sylwetka jest gotowa na spalanie tłuszczów.

Jednak znajomość odpowiedniego sprzętu do wykorzystania podczas treningu cardio zajmie Ci długą drogę. Spalanie kalorii i ćwiczenia staną się dla Ciebie znacznie łatwiejsze. Jakie są te urządzenia cardio używane na siłowni? Zacznijmy od bieżni.

Bieżnie

Bieżnia to urządzenie cardio, które pozwala poruszać ciałem tak, jak powinno. To Twoja hala lekkoatletyczna lub teren, na którym biegasz. Bieżnie to sprzęt, który widzisz za okularami sal gimnastycznych w centrum handlowym.

Po wejściu na młyn wystarczy nacisnąć przycisk, aby rozpocząć i dostosować w oparciu o prędkość. Możesz także podnieść lub pochylić sprzęt cardio, co nawet przyspieszy trening. Użyj słuchawek lub włącz telewizor, który pasuje do kilku jednostek bieżni. Pozostań nawodniony.

Eliptyczne

Ta maszyna wygląda bardzo znajomo, gdy obserwujesz otoczenie siłowni. Jednak czy wiesz, że jest to znane jako eliptyczne?

Maszyna eliptyczna działa jak pedał i w przeciwieństwie do bieżni, platformy są oddzielone pod dwiema podeszwami. Twój chwyt musi znajdować się na rączce, ponieważ wprowadzasz nogi i stopy w ciągły ruch eliptyczny, jak podczas jazdy na rowerze, ale w pozycji stojącej. Upewnij się, że kolana są lekko ugięte lub w odpowiedniej pozycji.

Maszyna eliptyczna może zwiększyć wytrzymałość, spalić znaczną ilość kalorii, poprawić równowagę, ukierunkować mięśnie nóg i nie tylko bez nadmiernego obciążania stawów. Jest to zalecany trening dla sportowców po meczach, aby zmniejszyć kontuzje.

Rowery stacjonarne

Następnie ruszamy do przodu z Twoimi rowerami stacjonarnymi. Ten sprzęt jest używany jak jazda na rowerze, z wyjątkiem tego, że jedziesz w miejscu. Opór, który otrzymujesz od jazdy na rowerze, jest tym, co możesz tutaj mieć, zwłaszcza, że ​​możesz dostosować się w oparciu o ten element. Na przykład możesz wyregulować maszynę, aby poczuć się jak na rowerze pod górę.

Rowery stacjonarne to sprzęt do ćwiczeń, który może poprawić cardio, pomóc w utracie wagi, spalić więcej tkanki tłuszczowej i wzmocnić mięśnie. Oferuje również trening o niskiej intensywności, możliwości treningu interwałowego i bezpieczniejszą jazdę na szosie.

Aerobowe stepery

„Chodźmy do steppera!” być może słyszałeś, jak trenerka fitness mówi swojemu klientowi na siłowni. Ale co to jest i czy próbowałeś pracować nad stepperem aerobowym?

Ten sprzęt zasadniczo poprawia siłę mięśni nóg, ale ma pomóc w poprawie ogólnej sprawności. Wiele stepperów jest dostosowywanych w oparciu o tempo, które jest odpowiednie do tego, czego potrzebujesz. Mają tak zwane „podstawki”, więc możesz je podnieść lub obniżyć w zależności od preferowanej intensywności.

Korzyści z poprzedniego sprzętu cardio, którego się nauczyłeś, są również w stepperach. Są bardzo przenośne, a jednocześnie wiadomo, że mogą złagodzić stres. Może sprawić, że twoje ciało będzie produkować więcej endorfin, więc nie tylko spalasz kalorie; Twój trening wywołuje pozytywne nastawienie.

Maszyny do wiosłowania

Wioślarstwo zapewnia organizmowi szereg korzyści. Obejmują one trening całego ciała, radzenie sobie ze stresem, utratę wagi i uczenie umiejętności koordynacji zespołu. Te zalety dotyczą głównie sportów wioślarskich.

Siłownie są obecnie wprowadzane w innowacje, aby uwzględnić te intensywne ćwiczenia sportowe, nawet jeśli nie jesteś biegły w takich zajęciach, jak wiosłowanie lub musisz na razie pozostać w siłowni. Właśnie dlatego udostępniasz te maszyny do wiosłowania.

Praca na wioślarzu jest łatwa i zasadniczo naśladuje chwyt i postawę prawdziwego sportu wioślarskiego. Możesz regulować opór i ciężary.

Najważniejsze korzyści obejmują zapewnienie skutecznych ćwiczeń, pomoc w utracie wagi, trening górnej i dolnej części ciała oraz zwiększenie wytrzymałości. Nie musisz formalnie uczyć się wiosłowania, aby wypróbować to wygodne ćwiczenie cardio o niewielkim wysiłku na maszynie do wiosłowania.

Wspinacze po schodach

Aby uzyskać więcej cardio, jakie są urządzenia używane w centrach gimnastycznych? Kolejnym świetnym sprzętem cardio jest wspinaczka po schodach.

Podobnie jak inne maszyny do ćwiczeń cardio, pomosty po schodach zapewniają różnorodne korzyści w zakresie sprawności fizycznej. Zwiększają tętno, regulując w ten sposób krążenie krwi i ciśnienie. Maksymalizuje każdy trening cardio, dzięki czemu możesz efektywniej spalać tłuszcze.

Co to robi dla mięśni? Wspinacze po schodach wzmacniają mięśnie dolnej części ciała, tonizując je, nie zapominając jednocześnie o angażowaniu rdzenia. Jest to jeden z najbezpieczniejszych dodatków do siłowni garażowej, domowej siłowni lub klubów fitness.

Maszyna naśladuje zalety wspinania się po stromym stopniu schodów i działa jak taśmociąg. Schody obracają się do przodu i poruszają podczas chodzenia lub wchodzenia na bieżnię.

Rowery pneumatyczne

Z kolei rowery powietrzne to rodzaj maszyny cardio, która składa się z trzech elementów wyposażenia w jednym. Należą one do grupy rowerów fitness, w skład której wchodzą rowery stacjonarne spinowe i poziome.

Po rozpoczęciu treningu na rowerze powietrznym angażuje się całe ciało. Dzięki rowerom powietrznym możesz wykonywać treningi HIIT lub intensywny trening interwałowy.

Dzięki nieograniczonej intensywności, jaką może zapewnić, te rowery pneumatyczne mogą również oferować trening cardio o niskim wpływie i całym ciele bez pozostawiania jakichkolwiek mięśni. Należą do nich urządzenia cardio na siłowni.

Maszyny krążkowe

Są one inaczej znane jako maszyny kablowe; Maszyny krążkowe charakteryzują się kołem umieszczonym na nieruchomej osi, składającym się z kątowników wzdłuż jego krawędzi, tworzących linę lub linę. Dzięki kilku zastosowaniom te bloczki mogą zmniejszyć energię i czas potrzebny na podnoszenie ciężarów, jeśli są używane na siłowni.

Znasz te maszyny, w których wykonujesz wysokie przegięcia kabli, prasy jednoramienne, jednoramienne przegięcia, niskie przegięcia przewodów, przegięcia odwróconego kabla i wiele innych. Bardzo funkcjonalne, te bloczki są powszechnym wyposażeniem używanym w siłowniach i ośrodkach treningowych.

Ćwiczenia na tych krążkach linowych lub linowych umożliwiają trening z większą liczbą odmian, poprawiając różne grupy mięśniowe. Może zmienić trening z ciężkiego z oporem lub lekkiego z oporem.

Pojedyncze koło pasowe

Wśród tych podtypów sprzętu do ćwiczeń z bloczkami pojedyncze bloczki są uważane za cięższe i trudniejsze w obsłudze, przynajmniej w porównaniu z bloczkami podwójnymi. Zestaw posiada jeden kabel dołączony do ciężarków oraz drążek. Ćwiczenia z pojedynczym bloczkiem obejmują rozciąganie i zginanie bocznej linki z wysokim bloczkiem, unoszenie przedniej linki skierowanej na barki oraz boczne brzuszki mięśni brzucha.

Podwójne koło pasowe

Następnie masz podwójne koło pasowe. Są lżejsze w obsłudze niż pojedyncze bloczki i są idealne dla początkujących na siłowni. Składa się z dwóch kół pasowych, które pozwalają na większe obciążenie na krótszych dystansach.

Innymi słowy, osoba będzie musiała podnieść tylko połowę ciężaru w porównaniu z pojedynczym bloczkiem. Połącz je z ćwiczeniami, takimi jak ściąganie najszerszego grzbietu lub ściąganie najszerszego grzbietu. Działają na bicepsy, ramiona, środkowe plecy i boki.

Zmienna rezystancja

Co powiesz na koła pasowe o zmiennym oporze? Liny lub krążki tego rodzaju mogą zmieniać wielkość przestrzeni między stałymi ciężarkami a punktami obrotowymi. Podczas treningu najtrudniejsze ćwiczenia będą miały skurczone przestrzenie między punktami obrotu a ciężarkami, dzięki czemu łatwiej jest wykonać podnoszenie.

W związku z tym prostsze ćwiczenia będą miały większe przestrzenie między ciężarem a stosami osi, dzięki czemu wyniki mięśni są dobrze zbilansowane.

Stały opór

Stały opór jest najmniej powszechnym krążkiem wśród tych podtypów. Kable tego typu najlepiej nadają się do ćwiczeń siłowych. Możesz dostosować te maszyny do swoich preferencji na poziomach trudności.

Maszyny i ławki do ćwiczeń mięśni brzucha

Trening brzucha to coś więcej niż tylko poprawa estetyki ciała. Praktyczne powody pracy mięśni brzucha obejmują poprawę postawy, ponieważ te grupy mięśni wspierają kręgosłup i przyczyniają się do utrzymania równowagi.

Poprawia również stabilność ciała, a także poprawia funkcje oddechowe, takie jak oddychanie. W miarę opracowywania obszaru brzucha osoba buduje siłę i wytrzymałość, zmniejszając w ten sposób ból pleców i rozwijając swoją postawę.

Trenażery brzucha mogą ułatwić ćwiczenia, które obejmują wyciskanie na wyciągu linowym, podwijanie kolan na maszynie do wiosłowania, przysiady na ławce pochyłej i wiele innych. To prowadzi nas do odpowiedniej kategorii, czyli wyposażenia ławki.

Ławki treningowe to bezbarierowe podpory treningowe w konstrukcji ławki, ale bez tablicy lub zagłówka. Wykorzystywany jest głównie do ćwiczeń klatki piersiowej ze sztangą, a z wolnymi ciężarami do ćwiczeń mięśni grzbietu. Najpopularniejsze ćwiczenia to odwrotna mucha z hantlami, wyciskanie hantli na ławce, wyciskanie barków z hantlami, miażdżenie czaszki, wiosłowanie hantlami i wiele innych.

Usiądź ławki

Jednym z najczęściej przeprowadzanych ćwiczeń na świecie jest przysiad. Są to ćwiczenia na rdzeń, które budują i poprawiają mięśnie w okolicy brzucha. Bez sprzętu te procedury treningowe są łatwe do wykonania. Jednak na ławce możesz ćwiczyć, aby wzmocnić siłę swojego rdzenia. Uniwersalna ławka poprawia również stabilność i tonizuje mięśnie.

Krzesło kapitańskie

Krzesło Kapitana, zwane również krzesłem rzymskim, jest również powszechnym sprzętem używanym na siłowni. Osoba stoi na ramie i wykorzystuje dwa ramiona krzesła do podtrzymywania ciężaru ciała podczas podnoszenia nóg. Te wiszące wzniesienia będą działać na wytrzymałość górnej części ciała, jednocześnie utrzymując stabilność na dystans.

Koła Ab

Podczas gdy wzmacnianie mięśni brzucha można wykonać za pomocą przysiadu, rolki lub kółka mogą wzmocnić zarówno mięśnie brzucha, jak i mięśnie brzucha. Nie obciąża dolnej części pleców, a wielu guru fitness twierdzi, że są one bardziej skuteczne niż zwykłe przysiady.

Inne urządzenia w tej kategorii to: abs swing, wałek piankowy, kettlebell, drążki do podciągania i podciągania, piłka stabilizacyjna, regulowana ławka do sztangi, ławka do sztangi płaskiej, ławka do sztangi olimpijskiej i specjalistyczna ławka do sztangi.

Maszyny ważące

Siła i kondycja odbywają się przy użyciu maszyn siłowych. Jakie są szczegóły dotyczące tego typu sprzętu używanego na siłowni?

Maszyny ciężarowe oferują z grubsza podobne korzyści, jak w przypadku wolnych ciężarów. Działają na szeroki zestaw grup mięśni, w tym mięśnie rdzenia i mięśnie stabilizujące. Jednak wariant maszyny pozwoli Wam, zwłaszcza początkującym, poznać świetną formę, a zaawansowanym zawodnikom na zwiększenie masy ciała.

Sportowcy interesują się tymi maszynami, gdy wstają po kontuzjach i ponownie wprowadzają się do podnoszenia. Dla początkujących korzystanie z tych maszyn jest łatwe, ponieważ wielu dostawców projektuje je z pisemnymi instrukcjami. Obejmują one regulację siedzeń, uchwytów i wszystkiego, co zabierze Cię do idealnego treningu.

Maszyna do much na klatkę piersiową

Treningi na klatkę piersiową odbywają się z różnymi urządzeniami. Jednym z nich jest maszyna do much na klatce piersiowej. Sprzęt ten jest skonstruowany tak, aby poprawić masę mięśniową i siłę w okolicy klatki piersiowej. Dzięki temu sprzętowi osoba może otwierać i wzmacniać mięśnie za ramionami przy różnym ciężarze i oporze.

Maszyna Smitha

Kolejną świetną maszyną do ćwiczeń jest maszyna Smith, idealna do treningu siłowego. Najpopularniejsze typy mają sztangę skonstruowaną na stalowych szynach, aby umożliwić ruchy w kierunku pionowym i zbliżonym do pionowego. Sztangi są zwykle równoważone w sprzęcie Smitha. Wspaniałe jest to, że może budować mięśnie szybciej niż wolne ciężary.

Więcej maszyn do ćwiczeń to wyciskarka na klatkę piersiową, boczna maszyna do ściągania, ławka z niskim krążkiem, maszyna do wyciskania nóg, maszyna do wyprostu nóg, maszyna do zwijania nóg w pozycji siedzącej, maszyna do podnoszenia łydek, funkcjonalna linka trenera itp.

Bary

Przyjrzyjmy się teraz drążkom, kolejnemu zestawowi sprzętu używanego podczas treningu na siłowni. Są różne rodzaje, a jednym z nich jest sztanga do podnoszenia ciężarów olimpijska. Te urządzenia są tam, gdzie osoba ćwiczy umieszcza okrągłe ciężarki.

Sztanga olimpijska

Drążek olimpijski do podnoszenia ciężarów jest standardowym wyposażeniem mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Waży 45 funtów lub około 20 kg. Wersja damska może zostać nieznacznie zmodyfikowana do 33 funtów lub około 15 kg. Tymczasem sztanga do trójboju siłowego ma 55 funtów.

pasek SE

Niektóre siłownie oferują je w lżejszych i krótszych wersjach. Innym wariantem jest kierownica SE, charakteryzująca się krzywiznami na korpusie. Ludzie używają drążka SE do uginania sztangi i prostowania tricepsa.

Przed użyciem któregokolwiek z tych sztabek zaleca się założenie ograniczników obciążenia, aby uniknąć obrażeń i dalszych wypadków. Zdarzają się sytuacje, w których drążki mogą sprawić, że ciężarki się ześlizgną, utrudniając płynne ćwiczenie.

Maszyny wielofunkcyjne

Doszliśmy do ostatniej części przewodnika po sprzęcie używanym na siłowni. Maszyny wielofunkcyjne są bardzo popularne w klubach gimnastycznych o mniejszych przestrzeniach. Aby utrzymać jakość treningu, kierownictwo woli kupować tego typu maszyny od dostawców, aby umożliwić wielokrotne treningi bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni.

Idealny do treningu indywidualnego i grupowego, wielofunkcyjny sprzęt oferuje różnorodność, której potrzebujesz, budując siłę mięśni i układu krążenia w krótkim czasie. Dostawcy tych maszyn zapewniają, że mają innowacyjny projekt, którego głównym celem jest maksymalne wykorzystanie treningu pomimo obwodu sali gimnastycznej.

Najlepsze projekty pozwalają pracować nad różnymi rutynami i dostosowywać ustawienia, aby zmaksymalizować wyniki treningowe.

Równoległy drążek i podnoszenie nóg

Równolegle i noga podnoszą rodzaje sprzętu serwisowego do ćwiczeń wielu grup mięśni. Możesz zacząć od ustawienia się we właściwej pozycji na poręczach. Użyj wyściółki, aby położyć plecy, z przedramieniem opartym o podłokietniki, trzymając i chwytając uchwyty znajdujące się z przodu.

Upewnij się, że nogi są wyciągnięte, zanim powoli podniesiesz stopy w kierunku sufitu. Nogi muszą być ściągnięte i wyprostowane.

Następnie ściśnij dolną część brzucha tak mocno, jak tylko możesz, w drodze w górę i tak wysoko, jak tylko możesz. Utrzymaj to przez rachubę i wróć do swojej pierwotnej postawy. Powtórz z wymaganymi powtórzeniami i seriami.

Lina wisząca TRX

Istnieje również kilka treningów, które możesz wykonać z wiszącą liną TRX. Ten sprzęt jest w zasadzie dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, zawodowym sportowcem, praktykującym jogę, biegaczem, cross-trenerem, rowerzystą, sportowcem bojowym czy członkiem armii.

Ćwiczenia na sprzęcie TRX zapewniają najlepsze spalanie tłuszczu, trening siłowy i poprawę zdrowia układu krążenia. Dzień po czasie i za każdym razem tworzone są innowacje, aby poprawić to, co TRX będzie oznaczać dla entuzjastów fitnessu.

Worek z piaskiem

Mówiąc o sprzęcie wielofunkcyjnym używanym na siłowni, worki z piaskiem są bardzo skuteczne podczas treningu. Podobnie, dość popularne, worki z piaskiem są dzielone jak torby podróżne, ale zawierają różne ciężary w zależności od wybranego treningu.

Przeznaczone są do treningu całego ciała, który zastępuje konwencjonalne ćwiczenia siłowe w taki sposób, że pomagają w łączeniu treningu siłowego i wytrzymałościowego. Są łatwe i bezpieczne w użyciu na siłowni.

Ten rodzaj sprzętu obejmuje boczne ściąganie, wyciskanie ramion i klatki piersiowej, maszynę do zwijania kaznodziejów, uginanie nóg, wyprostowanie nóg, podwójne regulowane bloczki, piłkę lekarską i linę bojową.

Jaki jest sprzęt używany na siłowni: Zakończ

Osiągnięcie tego, czego chcesz dla swojej sylwetki, i posiadanie odpowiedniego sprzętu idą w parze. W przeszłości sprzęt ten był głazami i innymi elementami, które ludzie mogli znaleźć w naturze. Dziś nowoczesne sposoby torują drogę do powstania tych maszyn.

W okolicy znajduje się niezliczona ilość sprzętu do ćwiczeń. Ten obszerny przewodnik dostarczył wielu i zdecydowanie, jeśli będziemy kontynuować, jest więcej sprzętu używanego do fitnessu – prostego i ogromnego, do treningów dla początkujących i zaawansowanych, starych i nowych oraz wielu innych parametrów.

Jakiego sprzętu używa się na siłowni i na salach fitness? Widziałeś, jak różnorodny może być ten sprzęt treningowy. Każdy z tych typów ma swoje cele i cele dla ciała, w celu spełnienia twoich celów sprawnościowych i zdrowotnych. Dostawcy tego sprzętu zapewniają, że są one tworzone z zachowaniem najwyższych standardów, z odpowiednich materiałów i oferowane w cenie odpowiadającej budżetowi przedsiębiorców oraz tych, którzy chcą założyć swoje centrum fitness.