Jak najlepiej korzystać z mojego mini tunelu foliowego w zimnym klimacie?

Jeśli zastanawiasz się: „Jak najlepiej wykorzystać mój minitunel w zimnym klimacie?” Wiedz, że nawet gdy zadajesz to pytanie, zazdroszczą Ci niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa na całym świecie. Posiadanie własnego minitunelu foliowego nie tylko pozwoli Ci doświadczyć dłuższych sezonów wegetacyjnych, ale także zapewni bezpieczeństwo Twoim delikatnym roślinom podczas zimy.

Czy możesz używać minitunelowego w zimie?

Pamiętaj, że posiadanie minitunelu foliowego pozwala na uprawę wszystkich rodzajów roślin niezależnie od pogody i pory roku. Co więcej, ogrodnicy mini-szklarni mają tendencję do utrzymywania plonów przez cały rok, po prostu dlatego, że mogą utrzymać kontrolowane i spójne środowisko uprawy roślin nawet podczas najzimniejszych miesięcy zimowych!

Jak najlepiej korzystać z mojego mini tunelu foliowego w zimnym klimacie?

Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak najlepiej wykorzystać swój minitunel w zimnym klimacie, sprawdź to:

Możesz uprawiać ogród bez przerwy

Ponieważ minitunele foliowe pozwalają cieszyć się własnym ogrodem zimowym bez względu na pogodę i porę roku, możesz spodziewać się, że wyhodujesz wszystko, co tylko zechcesz. Jednak może być konieczne dodanie sztucznego światła, aby zrekompensować długość fali światła słonecznego, która jest ograniczona podczas krótkich zimowych dni. Dodatkowe światła jeszcze bardziej zwiększą potencjał wzrostu twoich roślin.

Sprawia, że ​​rośliny tropikalne kwitną

Jeśli masz upodobanie do roślin tropikalnych, podziękujesz sobie za zdobycie własnego minitunelu foliowego, ponieważ pozwala on tym roślinom na cykliczne zmiany nasłonecznienia bez odczuwania skutków drastycznych wahań temperatury. Ponownie, możesz rozważyć dodanie światła do uprawy, aby pomóc im się rozwijać.

Jest niezwykle mobilny

Chociaż mini-szklarnie mają różne kształty i rozmiary, oczywiście łatwiej je przenosić w porównaniu do konwencjonalnych szklarni. To sprawia, że ​​są idealnym wyborem dla entuzjastów ogrodnictwa o ograniczonej przestrzeni życiowej. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się umieścić swój minitunel foliowy na dachu, czy w rogu kuchni – to zależy od Ciebie!

Doskonale nadaje się na początek nasion

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na mały ogród, możesz użyć swojego minitunelu foliowego, aby zapewnić roślinom świetny start. Chociaż w ten proces musi być zaangażowanych wiele elementów, takich jak zapewnienie roślinom wystarczającej ilości wody, światła, wentylacji, a także paszy, minitunel foliowy może ułatwić zaspokojenie tych potrzeb.

Oznacza to, że wykorzystujesz zamkniętą przestrzeń do wysiewu nasion nawet w sezonie zimowym, dopóki nie będą wystarczająco silne, aby można je było przetransportować do większego pojemnika lub bezpośrednio do ziemi. Nawet jeśli chcesz rozpocząć proces siewu nieco wcześniej niż zwykle, mini-szklarnia nadal będzie w stanie zapewnić Twoim delikatnym roślinom mocny fundament, który jest potrzebny do ich rozkwitu.

Możesz uprawiać najbardziej wrażliwe rośliny

Jednym z najczęstszych powodów, dla których entuzjaści ogrodnictwa decydują się na zakładanie własnych mini szklarni, jest fakt, że zapewnia ona najbardziej wrażliwym roślinom wystarczającą ochronę przed mrozem.

Przykładem wrażliwej i wrażliwej rośliny, która ma swoje specyficzne potrzeby, jest orchidea. W przeciwieństwie do zwykłych roślin, storczyki należy umieszczać w zacienionych miejscach, a także w dobrze napowietrzonej glebie, która zapewnia dobry drenaż. Ponadto storczyki rozwijają się również w wilgotnym klimacie.

Jeśli nie chcesz poświęcić dużo czasu i pieniędzy na wykopanie całego kwietnika, aby móc położyć suchą ziemię, rozważ zakup mini szklarni. Jak wspomniano wcześniej, może to pomóc w utrzymaniu wilgoci, a także stabilnego poziomu temperatury, nawet gdy na zewnątrz pada śnieg.

Możesz uprawiać swoje zioła w pomieszczeniach

Minitunel foliowy eliminuje potrzebę tradycyjnej konfiguracji ogrodu, jeśli planujesz uprawę ziół. Nieważne, czy chcesz hodować szczypiorek, tymianek, trawę cytrynową, oregano, bazylię, kolendrę, pietruszkę, miętę itp. w kącie kuchni czy przy oknie w sypialni. Twoje ulubione zioła pozostaną zdrowe w Twoim minitunelu foliowym, nawet gdy na zewnątrz pada śnieg.

Co więcej, mini-tunelowe ogrodnictwo promuje również ogrodnictwo hydroponiczne. Jeśli się zastanawiasz, hydroponika odnosi się do specyficznej metody uprawy roślin bez gleby. Osiąga się to dzięki wykorzystaniu roztworów mineralnych składników odżywczych, a także wodnego rozpuszczalnika.

Jak ciepła jest zima w minitunelinie?

W większości przypadków średnia liczba godzin słonecznych dziennie w sezonie zimowym wynosi około 5 do 6 godzin. Jeśli minitunel foliowy jest odpowiednio zaizolowany, zamknięta przestrzeń może być o około 30˚F cieplejsza niż powietrze na zewnątrz.

Innymi słowy, możesz oczekiwać, że Twój minitunel foliowy będzie produktywny w zimie. Temperatura spadnie tylko do -17˚F, zanim powietrze wewnątrz minitunelowego opadnie wystarczająco nisko, aby dotrzeć do strefy mrozu.

Czy mini szklarnie chronią przed mrozem?

Możesz oczekiwać, że rośliny w minitunelu foliowym będą wystarczająco chronione przed mrozem. Musisz jednak upewnić się, że minitunel foliowy jest bezpiecznie zakotwiczony w ziemi, abyś nie musiał się martwić, że silny wiatr go odwiezie.

Jaką temperaturę należy utrzymywać w mini szklarni?

Musisz utrzymywać stałą temperaturę wewnętrzną swojej mini szklarni w zakresie od 80˚F do 85˚F.

Końcowe przemyślenia na temat „Jak najlepiej korzystać z mojego minituneliny w zimnym klimacie?”

Teraz, gdy znasz już odpowiedź na pytanie: „Jak najlepiej wykorzystać mój minitunel w zimnym klimacie?” prawdopodobnie cieszysz się ze swojej decyzji o kontynuowaniu mini-tunelowego ogrodnictwa. Ciesz się nim tak bardzo, jak tylko możesz, ponieważ jest warty inwestycji.