Twój kompletny przewodnik po sprzęcie używanym w siłowniach

Regularne ćwiczenia na siłowni oferują kilka niesamowitych korzyści. Chociaż zawsze możesz ćwiczyć w domu ze sprzętem zakupionym w galerii handlowej, wizyta na siłowni i zrozumienie, jaki sprzęt jest używany w klubach fitness, ma różne zalety zdrowotne.

Obejmują one różnorodność programu fitness oraz korzyści fizyczne i psychiczne. Zmiana ćwiczeń zapoznaj swoje ciało z jego ruchami, rozwijając postęp w czasie. Mając do wyboru kilka programów treningowych, nigdy nie poczujesz się nudny i znudzony.

Twój kompletny przewodnik po sprzęcie używanym w siłowniach

Już teraz zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do treningu, a także inne udogodnienia, w tym stanowiska do parzenia kawy i herbaty, łaźnię parową i saunę, szatnie, obszary do zajęć grupowych i nie tylko. Oczywiście ciężary i bieżnia służą do ćwiczeń siłowych i cardio.

Regularne ćwiczenia poprawiają metabolizm i pozwalają spalić więcej tłuszczów. Jeśli chcesz być silniejszy, istnieją wytyczne, których należy przestrzegać podczas korzystania ze sprzętu.

Oprócz zalet fizycznych istnieją również korzyści poznawcze. Poczucie pełnego treningu odświeża umysł, dzięki czemu stajesz się gotowy do pracy na najwyższym poziomie. Spowolnienie i przeznaczenie nawet godziny na wizytę w siłowni lub na zewnątrz zmniejszy Twój niepokój i drażliwość.

Pozwala usłyszeć, co mówi Ci Twoje ciało, może to dotyczy ukończenia programu cardio, wykonywania serii ćwiczeń CrossFit trenerów i powtórzeń oraz samodzielnego wypróbowania sprzętu. Dzisiaj przyjrzymy się temu sprzętowi do ćwiczeń i temu, co mogą zrobić dla Twoich celów zdrowotnych. Jest tak wiele do nauczenia.

Znaczenie wyposażenia siłowni

Sprawność fizyczna to odwieczna koncepcja, a najwcześniejsze działania przypisywano naturalnemu instynktowi przetrwania ludzkości. W czasach prehistorycznych ludzie używali głazów i skał jako ciężarków, a ponieważ musieli zachować sprawność fizyczną, aby polować z gracją, musieli ćwiczyć.

Mówi się, że trening ma 3000 lat, a pierwsze sale gimnastyczne powstały w starożytnej Persji w miejscu zwanym Zurkhaneh. Od tego czasu Grecy nauczyli się również znajdować sposób na siłownię.

W rzeczywistości słowo „gymnasium” pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „gymnos”, co oznacza nagi. Gimnazja były poligonami i placówkami edukacyjnymi dla mężczyzn, w tym wychowania fizycznego, nauki i kąpieli. Te sale gimnastyczne stały się terenami treningowymi na igrzyska olimpijskie, a nawet do dzisiejszych edycji.

Jednak był też taki moment w czasie, kiedy te gimnazja zniknęły, i to na wieki. Dopiero w XIX wieku szkoły i instytucje akademickie przywróciły te sale gimnastyczne. Na przykład ogólnoświatowa organizacja młodzieżowa YMCA z siedzibą w Genewie zbudowała sale gimnastyczne do ćwiczeń fizycznych, lekkiej atletyki i sportów towarzyskich.

Podczas wojen światowych, szczególnie w latach trzydziestych XX wieku, powstały sale bokserskie, które były obecne, aby trenować bokserów i wojowników przed meczami. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych otworzono pierwsze sieci siłowni. A więc tak wyglądają kluby fitness na świecie? Całkiem fajne.

Były to również czasy, w których kulturystyka stała się popularnym trendem. W latach 90. te gimnazja dotarły do ​​większej liczby osób, a do listy dodano kilka innych klubów gimnastycznych.

Zapotrzebowanie na te obiekty rosło z biegiem lat, a sprzęt używany na siłowni jest sukcesywnie rozwijany.

Być może w większości przypadków wygląd fizyczny i budowa umięśnienia można przypisać sprzętowi używanemu na siłowni. Te urządzenia fitness pomogą Ci pozostać w najlepszej formie. Obejmują one orbitreki, maszyny do podnoszenia ciężarów, przyrządy do wiosłowania, rowery spinningowe, bieżnie i nie tylko.

Więcej o nich dowiesz się nieco później. Pomagają poszczególnym osobom w poprawianiu i optymalizacji ich treningów w społeczności, na przykład wśród początkujących, sportowców lub kulturystów.

Omówienie

Aby lepiej poprowadzić Cię do ukończenia tego przewodnika, zapoznaj się ze spisem treści poniżej:

Wprowadzenie

 • Znaczenie sprzętu do ćwiczeń

Pełny zestaw maszyn

 • Drążki do podciągania
 • System kablowy
 • Krążki poprzeczne

Maszyny cardio

 • Bieżnie
 • Eliptyczne
 • Rowery stacjonarne
 • Stepery do aerobiku
 • Wioślarze
 • Wspinacze po schodach
 • Rowery powietrzne

Maszyny do kół pasowych

 • Pojedyncze koło pasowe
 • Podwójne koło pasowe
 • Zmienny opór
 • Stały opór

Maszyny i ławki na mięśnie brzucha

 • Ławki do brzuszków
 • Fotel kapitański
 • Ab wheels
 • Inne podtypy

Maszyny do ważenia

 • Maszyna do latania w klatce piersiowej
 • Siedząca maszyna do zwijania nóg
 • Więcej podkategorii

Bary

Maszyny wielofunkcyjne

Podsumowanie i zakończenie

Pełny zestaw maszyn

Pierwsza to maszyny z pełnym zestawem. Odnoszą się one do sprzętu gimnastycznego, który zapewnia wytrzymałość podobną do tego, jaką mają wolne ciężary dla twojego ciała, ale przy mniejszym ruchu i bezwładności skorelowanej z tymi wolnymi ciężarami.

Wiele z tych pełnych zestawów maszyn oferuje treningi dla różnych grup mięśni. Jaki sprzęt jest używany na siłowni? Kategorie te nazywane są również sprzętem typu „wszystko w jednym”. Zawiera szeroką gamę ćwiczeń wzmacniających mięśnie, wzmacniających rdzeń i ćwiczących ramiona, uda i nogi.

Jednym z najpopularniejszych typów jest maszyna Smitha, która jest wyposażona w drążek do podciągania, skrzyżowanie kabli i sprzęt do ćwiczeń nóg. Te maszyny i sprzęt mogą wzmacniać i wzmacniać grupy mięśni górnej części ciała za pomocą drążka dociskowego w stylu Smitha i skrzyżowania kabli.

Osoby rozwijające nogi działają w celu wzmocnienia mięśni w dolnej części ciała. Obecne są wielofunkcyjne maszyny, które pomagają celować w różne grupy mięśni. Na przykład treningi crossover są idealne dla okolic klatki piersiowej i ramion. Zalecane maszyny to drążki do podciągania, system linek i koła pasowe.

Kiedy przechodzisz do treningu nóg i ud, rozwijający dolną część nogi i bloczek działają również na ścięgna podkolanowe, pośladki i mięśnie czworogłowe.

Drążki do podciągania

Korzyści zdrowotne wynikające z regularnych ćwiczeń ciała poprzez podciąganie są liczne. Po pierwsze, poprawiają siłę górnej części ciała, jeśli chodzi o budowanie mięśni. Te podciągnięcia mają wpływ na osiągnięcie celów dla Twojej sylwetki. Podciąganie popycha cię do pracy z wyższą intensywnością.

Drążki do podciągania są idealnym sprzętem do rygorystycznych ćwiczeń górnej części ciała w domu przy jednoczesnym obciążeniu ciężarem ciała. Chociaż maszyna jest mniejsza w porównaniu z innymi na siłowni, jest sposobem na stworzenie wyrzeźbionej sylwetki.

System kablowy

System linek czy wyciągarka to także wyposażenie siłowni, ale tym razem do treningu funkcjonalnego i ćwiczeń siłowych. Charakteryzują się prostokątnymi i zorientowanymi pionowo narzędziami wykonanymi ze stalowych ram o średnicy około trzech metrów i dwóch metrach szerokości i wysokości. Obejmuje stos obciążników przymocowany do osprzętu linki i krążka.

Ćwiczenia linowe na tej maszynie pozwalają wykonywać więcej odmian ćwiczeń dla różnych grup mięśni, przechodząc od lekkich do ciężkich z oporem. Co więcej, ponieważ sprzęt jest ogólnie bezpieczny w użyciu, początkujący w branży fitness są mniej kontuzjowani w porównaniu do używania wolnych ciężarów i innego sprzętu do ćwiczeń.

Koła krzyżowe

Mówiąc o pełnym zestawie maszyn, koła pasowe znajdują się w pierwszej trójce. Krążki krzyżowe ułatwiają ćwiczenia, takie jak krzyżowanie linek. Odnosi się do treningu izolacyjnego ze stosem kabli w celu rozwinięcia większych i silniejszych mięśni w okolicy piersiowej. Ćwiczenie jest wspólne dla ćwiczeń górnej części ciała i klatki piersiowej.

Są chwile, kiedy trening z przeplotem kablowym jest wstępnie wyczerpany lub wykonywany na początku programu ćwiczeń w danym dniu lub na zakończenie.

Maszyny cardio

Treningi cardio są świetne. To jeden z najlepszych sposobów na rozpoczęcie treningu całego ciała lub rozgrzewkę. Potrzebujesz cardio, ponieważ poprawia metabolizm, dzięki czemu Twoja sylwetka jest gotowa do spalania tłuszczów.

Jednak znajomość odpowiedniego sprzętu do użycia podczas treningu cardio zajmie Ci dużo czasu. Spalanie kalorii i ćwiczenia staną się dla Ciebie znacznie łatwiejsze. Jaki jest ten sprzęt cardio używany na siłowni? Zacznijmy od bieżni.

Bieżnie

Bieżnia to sprzęt cardio, który pozwala poruszać ciałem zgodnie z przeznaczeniem. To Twój kryty lekkoatletyczny lub teren, na którym uprawiasz jogging. Bieżnie to sprzęt, który widzisz za okularami siłowni w centrum handlowym.

Po wejściu na młyn wystarczy nacisnąć przycisk, aby rozpocząć i dostosować w zależności od prędkości. Możesz także podnosić lub pochylać sprzęt cardio, co nawet przyspiesza trening. Użyj słuchawek lub włącz telewizor, który współpracuje z kilkoma urządzeniami bieżni. Pozostań nawodniony.

Eliptyczne

Ta maszyna wygląda bardzo znajomo, gdy obserwujesz otoczenie siłowni. Jednak czy wiesz, że jest to znane jako eliptyczne?

Maszyna eliptyczna działa jak pedał iw przeciwieństwie do bieżni, platformy są oddzielone pod twoimi dwiema podeszwami. Twój uchwyt musi być trzymany na rączce, ponieważ nogi i stopy wykonujesz ciągłym ruchem eliptycznym, jak na rowerze, ale w pozycji stojącej. Upewnij się, że kolana są lekko ugięte lub w odpowiedniej pozycji.

Maszyna eliptyczna może zwiększyć wytrzymałość osoby, spalić znaczną ilość kalorii, poprawić równowagę, celować w mięśnie nóg i nie tylko bez nadmiernego obciążania stawów. Jest to zalecany trening dla sportowców po meczach, aby zmniejszyć kontuzje.

Rowery stacjonarne

Następnie ruszamy naprzód z Twoimi rowerami stacjonarnymi. Ten sprzęt jest używany jak jazda na rowerze, z wyjątkiem tego, że jeździsz na rowerze w miejscu. Opór, jaki otrzymujesz od jazdy na rowerze, jest tym, co możesz tutaj mieć, zwłaszcza, że ​​możesz dostosować się na podstawie tego komponentu. Na przykład możesz wyregulować maszynę, aby przypominała jazdę na rowerze pod górę.

Rowery stacjonarne to sprzęt do ćwiczeń, który może przyspieszyć cardio, pomóc w odchudzaniu, spalić więcej tkanki tłuszczowej i wzmocnić mięśnie. Oferuje również trening o niskim wpływie, możliwość treningu interwałowego i bezpieczniejszą jazdę na rowerze po drogach.

Steppery aerobowe

„Chodźmy do steppera!” pewnie słyszałeś, jak trenerka fitness powiedziała swojemu klientowi na siłowni. Ale co to jest i czy próbowałeś pracować na steperze aerobowym?

Sprzęt ten zasadniczo poprawia siłę mięśni nóg, ale ma pomóc w poprawie ogólnej sprawności. Wiele stepperów jest dostosowywanych na podstawie tempa, które wydaje się odpowiednie dla tego, czego potrzebujesz. Mają tak zwane „piony”, więc możesz je podnieść lub obniżyć w zależności od preferowanej intensywności.

Korzyści z poprzedniego sprzętu cardio, których się nauczyłeś, dotyczą również stepperów. Są bardzo przenośne, a jednocześnie wiadomo, że mogą złagodzić stres. Może sprawić, że Twój organizm będzie wytwarzał więcej endorfin, więc nie tylko spalasz kalorie; Twój trening wywołuje pozytywne nastawienie.

Wioślarze

Wioślarstwo zapewnia organizmowi kilka korzyści. Obejmują one trening całego ciała, radzenie sobie ze stresem, utratę wagi i naukę umiejętności koordynacji zespołowej. Te zalety dotyczą głównie sportów wioślarskich.

Siłownie są obecnie innowacyjne i obejmują te intensywne ćwiczenia sportowe, nawet jeśli nie jesteś biegły w takich zajęciach, jak wiosłowanie lub musisz zostać na razie na siłowni wewnętrznej. Właśnie dlatego udostępniliśmy te maszyny do wiosłowania.

Praca na maszynie do wiosłowania jest łatwa i zasadniczo naśladuje przyczepność i postawę prawdziwego sportu wioślarskiego. Możesz dostosować opór i wagę.

Najważniejsze korzyści to zapewnienie skutecznych ćwiczeń, pomoc w utracie wagi, zapewnienie treningu górnej i dolnej części ciała oraz zwiększenie wytrzymałości. Nie musisz formalnie uczyć się wiosłowania, aby wypróbować to wygodne ćwiczenie cardio o niewielkim wpływie na wioślarzu.

Wspinacze po schodach

Aby uzyskać więcej cardio, jaki sprzęt jest używany w centrach gimnastycznych? Kolejnym świetnym sprzętem cardio jest schodołaz.

Podobnie jak inne maszyny cardio, wspinacze po schodach są obecni, aby zapewnić różnorodne korzyści związane z kondycją fizyczną. Poprawiają tętno, regulując w ten sposób krążenie krwi i ciśnienie. Maksymalizuje każdy trening cardio, dzięki czemu możesz efektywniej spalać tłuszcze.

Co to robi dla mięśni? Wspinacze po schodach wzmacniają mięśnie dolnej części ciała, ujędrniając je, nie zapominając jednocześnie o zaangażowaniu tułowia. Jest to jeden z najbezpieczniejszych dodatków do garażowej siłowni, domowej siłowni lub klubów fitness.

Maszyna naśladuje zalety wspinacza po stromym stopniu schodów i działa jak przenośnik taśmowy. Schody obracają się do przodu i poruszają się podczas chodzenia lub wchodzenia na bieżnię.

Rowery powietrzne

Z drugiej strony rowery powietrzne to rodzaj maszyny cardio, która składa się z trzech elementów wyposażenia w jednym. Należą do grupy rowerów fitness, do której zaliczają się rowery spinowe i leżące stacjonarne.

Po rozpoczęciu treningu na rowerze pneumatycznym całe ciało angażuje się. Na rowerach pneumatycznych możesz wykonywać treningi HIIT lub trening interwałowy o wysokiej intensywności.

Dzięki nieograniczonej intensywności, jaką może zapewnić, te rowery powietrzne mogą również oferować trening cardio o niskim wpływie na całe ciało bez pozostawiania mięśni. Obejmują one twoje maszyny cardio na siłowni.

Maszyny do kół pasowych

Są inaczej znane jako maszyny kablowe; maszyny z kołami pasowymi charakteryzują się kołem umieszczonym na stałej osi, składającym się z kątowników wzdłuż jego krawędzi, aby zapewnić linkę lub linę. Dzięki kilku zastosowaniom te koła pasowe mogą zmniejszyć energię i czas potrzebny na podnoszenie ciężarów, jeśli są używane na siłowni.

Jesteś zaznajomiony z tymi maszynami, w których wykonujesz wysokie pęknięcia kabli, jednoramienne prasy, rzędy jednoramienne, niskie pęknięcia kabli, wstrząsy z odwracaniem kabli i wiele innych. Bardzo funkcjonalne, te maszyny do bloczków są powszechnym sprzętem używanym na siłowniach i centrach treningowych.

Ćwiczenia z wykorzystaniem tych bloczków lub maszyn linowych umożliwiają osobie ćwiczenie z większą liczbą wariacji, poprawiając różne grupy mięśni. Może przejść od treningu ciężkiego z oporem lub lekkiego z oporem.

Pojedyncze koło pasowe

Wśród tych podtypów sprzętu do treningu bloczków pojedyncze bloczki są uważane za cięższe i trudniejsze w obsłudze, przynajmniej w porównaniu z podwójnymi bloczkami. Zestaw ma jeden kabel przymocowany do ciężarków i drążek. Ćwiczenia z pojedynczym bloczkiem obejmują boczne rozciąganie i zginanie jednego ramienia z wysokim bloczkiem, unoszenie przedniej liny w ramionach i boczne brzuszne brzuszki.

Podwójne koło pasowe

Następnie masz podwójne koło pasowe. Są lżejsze w zarządzaniu niż pojedynczy bloczek i są idealne dla początkujących na siłowni. Składa się z dwóch kół pasowych, które pozwalają na większe obciążenie na krótszych dystansach.

Innymi słowy, osoba będzie musiała podnieść tylko połowę ciężaru w porównaniu z pojedynczym bloczkiem. Dopasuj je do ćwiczeń, takich jak wyciąganie mięśni najszerszego grzbietu lub szerokie wyciąganie mięśni najszerszych. Działają na bicepsy, ramiona, środkową część pleców i części boczne.

Zmienny opór

A co z kołami pasowymi o zmiennym oporze? Kable lub koła pasowe tego rodzaju mogą zmieniać odległość między stałymi ciężarkami i punktami obrotu. Podczas treningu w najtrudniejszych rutynach odstępy między punktami obrotowymi i ciężarkami będą się zmniejszać, więc osobie łatwiej będzie podnosić.

W konsekwencji prostsze procedury będą miały zwiększone przestrzenie między ciężarem a stosami osi, dzięki czemu wyniki mięśni będą dobrze zbalansowane.

Stały opór

Stały opór jest najmniej powszechnym kołem pasowym wśród tych podtypów. Kable tego typu najlepiej nadają się do ćwiczeń siłowych. Możesz dostosować te maszyny do swoich preferencji na poziomach trudności.

Maszyny i ławki ABS

Trening brzucha to nie tylko poprawa estetyki ciała. Praktyczne powody, dla których warto ćwiczyć mięśnie brzucha, obejmują poprawę postawy, ponieważ te grupy mięśni wspierają kręgosłup i przyczyniają się do utrzymania równowagi.

Zwiększa również stabilność ciała, a także poprawia funkcje oddechowe, takie jak oddychanie. W trakcie ćwiczeń w okolicy brzucha osoba buduje siłę i wytrzymałość, zmniejszając w ten sposób ból pleców i rozwijając swoją postawę.

Maszyny do ćwiczeń mięśni brzucha mogą ułatwiać ćwiczenia, które obejmują maszynę linową prasy, podciągnięcie kolana maszyny do wiosłowania, przysiady na ławce skośnej i wiele innych. To prowadzi nas do odpowiedniej kategorii, czyli wyposażenia ławki.

Ławki treningowe są bez poręczy podporą do ćwiczeń w konstrukcji ławki, ale bez tablicy lub wezgłowia. Służy głównie do ćwiczenia klatki piersiowej ze sztangą, a przy wolnych ciężarach do ćwiczenia mięśni pleców. Najpopularniejsze ćwiczenia to odwrócona mucha z hantlami, wyciskanie na ławce z hantlami, wyciskanie na ramię z hantlami, łamanie czaszek, wiosłowanie z hantlami i wiele innych.

Ławki do siedzenia

Jednym z najczęściej wykonywanych ćwiczeń na świecie jest brzuszek. To ćwiczenia na rdzeń, które budują i poprawiają mięśnie brzucha. Bez sprzętu te procedury treningowe są łatwe do wykonania. Jednak na ławce możesz ćwiczyć, aby zwiększyć siłę swojego rdzenia. Wszechstronna ławka poprawia również stabilność i uelastycznia mięśnie.

Fotel kapitański

Krzesło kapitańskie, znane również jako krzesło rzymskie, jest również powszechnym sprzętem używanym na siłowni. Osoba stoi na ramie i opiera się na dwóch ramionach krzesła, podnosząc nogi. Te wiszące podniesienia będą działać na wytrzymałość górnej części ciała, jednocześnie utrzymując stabilność na dystans.

Ab Wheels

Podczas gdy wzmacnianie mięśni brzucha może odbywać się w pozycji brzusznej, rolki brzucha lub kółka brzucha mogą wzmocnić zarówno rdzeń, jak i brzuch. Nie obciąża dolnej części pleców, a wielu guru fitness twierdzi, że są one bardziej skuteczne niż zwykłe przysiady.

Inne urządzenia w tej kategorii to huśtawka abs, rolka piankowa, kettlebell, drążki do podciągania i podciągania, piłka stabilizująca, ławka regulowana, ławka płaska, ławka olimpijska i specjalistyczna ławka treningowa.

Maszyny do ważenia

Siła i kondycjonowanie odbywają się przy użyciu maszyn do ćwiczeń. Jakie są szczegóły dotyczące tego typu sprzętu używanego na siłowni?

Maszyny obciążające oferują z grubsza podobne korzyści, jak w przypadku wolnych ciężarów. Działają na szeroki zestaw grup mięśni, w tym mięśnie rdzenia i mięśnie stabilizujące. Jednak wariant maszyny pozwoli ci, zwłaszcza początkującym, poznać świetną formę i zaawansowanym ciężarowcom, aby przybrać na wadze.

Sportowcy są zainteresowani tymi maszynami, gdy wracają na nogi po kontuzjach i ponownie podejmują się podnoszenia. Dla początkujących korzystanie z tych maszyn jest łatwe, ponieważ wielu dostawców projektuje je na podstawie pisemnych instrukcji. Obejmują one regulację siedzeń, uchwytów i wszystko, co zaprowadzi Cię do idealnego treningu.

Maszyna do latania w klatce piersiowej

Ćwiczenia na klatkę piersiową odbywają się przy użyciu różnych urządzeń. Jednym z nich jest maszyna do rozchodzenia się w klatce piersiowej. Konstrukcja tego sprzętu zapewnia poprawę masy i siły mięśni w okolicy klatki piersiowej. Za pomocą tego sprzętu osoba może otwierać i wzmacniać mięśnie za ramionami o różnym ciężarze i oporze.

Maszyna Smith

Kolejną wielką maszyną do ćwiczeń jest maszyna Smitha, idealna do treningu siłowego. Najpopularniejsze typy mają sztangę zbudowaną na stalowych szynach, aby umożliwić ruchy w kierunkach pionowych i prawie pionowych. Sztangi są zwykle równoważone w sprzęcie Smitha. Wspaniałe w tym jest to, że może budować mięśnie szybciej niż mogą to zrobić wolne ciężary.

Więcej twoich maszyn do ćwiczeń obejmuje prasę piersiową, boczną maszynę do wyciągania, ławkę linową z niskim kołem pasowym, maszynę do wyciskania nóg, maszynę do przedłużania nóg, maszynę do zwijania nóg w pozycji siedzącej, maszynę do podnoszenia łydek, funkcjonalny kabel trenera itp.

Bary

Teraz przyjrzyjmy się drążkom, kolejnym zestawom sprzętu używanym w treningu na siłowni. Istnieje wiele rodzajów, a jednym z nich jest sztanga olimpijska do podnoszenia ciężarów. Na tych urządzeniach osoba ćwicząca umieszcza okrągłe ciężarki.

Sztabka olimpijska do podnoszenia ciężarów

Drążek do podnoszenia ciężarów olimpijskich jest standardowym wyposażeniem do podnoszenia ciężarów mężczyzn. Waży 45 funtów lub około 20 kg. Wersja damska może być nieco zmodyfikowana do 33 funtów lub około 15 kg. Tymczasem sztanga trójboju waży 55 funtów.

pasek SE

Niektóre siłownie oferują je w lżejszych i krótszych wersjach. Innym wariantem jest kierownica SE, charakteryzująca się krzywiznami na korpusie. Ludzie używają sztangi SE do zwijania sztangi i przedłużania tricepsa.

Przed użyciem któregokolwiek z tych drążków, zaleca się dołączenie stoperów balastowych, aby uniknąć obrażeń i innych wypadków. Zdarzają się sytuacje, w których drążki mogą spowodować zsunięcie się ciężarków, utrudniając płynne ćwiczenie.

Maszyny wielofunkcyjne

Doszliśmy do ostatniej części przewodnika po sprzęcie używanym na siłowni. Maszyny wielofunkcyjne są bardzo popularne w klubach gimnastycznych o mniejszych powierzchniach. Aby utrzymać jakość treningu, kierownictwo woli kupować tego typu maszyny od dostawców, aby umożliwić wiele ćwiczeń bez zajmowania zbyt dużo miejsca.

Doskonały do ​​treningu indywidualnego i grupowego, wielofunkcyjny sprzęt oferuje różnorodność, której potrzebujesz, budując siłę mięśniową i sercowo-naczyniową w mgnieniu oka. Dostawcy tych maszyn zapewniają, że mają innowacyjny projekt, którego głównym celem jest maksymalne wykorzystanie treningu pomimo obwodu siłowni.

Najlepsze projekty pozwalają pracować nad różnymi procedurami i dostosowywać ustawienia, aby zmaksymalizować wyniki treningu.

Równoległe podnoszenie drążka i nogi

Równoległe podnośniki na drążku i nogach służą do ćwiczeń wielu grup mięśni. Możesz zacząć od ustawienia się we właściwej pozycji na poręczach. Użyj wyściółki, aby ułożyć plecy, z przedramieniem opartym o podłokietniki, gdy trzymasz i chwytasz uchwyty znajdujące się z przodu.

Upewnij się, że nogi są wyprostowane, zanim powoli uniesiesz stopy w kierunku sufitu. Nogi muszą być ściągnięte razem i trzymane prosto.

Następnie ściskaj dolne mięśnie brzucha tak mocno, jak tylko możesz, w drodze w górę i tak wysoko, jak to możliwe. Utrzymaj to dla pewności i wróć do swojej pierwotnej postawy. Powtórz z wymaganymi powtórzeniami i zestawami.

Lina wisząca TRX

Istnieje również kilka ćwiczeń, które możesz wykonać z wiszącą liną TRX. Sprzęt ten jest w zasadzie dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, profesjonalnym sportowcem, praktykiem jogi, biegaczem, cross-trenerem, rowerzystą, sportowcem bojowym czy żołnierzem.

Ćwiczenia na sprzęcie TRX zapewniają najlepsze spalanie tłuszczu, trening siłowy i poprawę zdrowia układu krążenia. Dzień po czasie i raz po raz tworzone są innowacje, które mają poprawić znaczenie TRX dla entuzjastów fitnessu.

Worek z piaskiem

Mówiąc o wielofunkcyjnym sprzęcie używanym na siłowni, bardzo skuteczne podczas treningu są worki z piaskiem. Podobnie, dość popularne worki z piaskiem są udostępniane jak torby podróżne, ale zawierają różne ciężary w zależności od wybranego treningu.

Przeznaczone są do treningu całego ciała, który zastępuje konwencjonalne ćwiczenia z obciążeniem w taki sposób, że pomaga łączyć trening siłowy z rutyną wytrzymałościową. Są łatwe i bezpieczne w użyciu na siłowni.

Ten typ wyposażenia obejmuje rozsuwanie boczne, wyciskanie na ramię i klatkę piersiową, maszynę do zwijania kaznodziei, zwijanie nóg, prostowanie nóg, podwójne regulowane koła pasowe, piłkę lekarską i linę bojową.

Jaki sprzęt jest używany na siłowni: podsumuj

Osiągnięcie tego, czego chcesz dla swojej sylwetki, i posiadanie odpowiedniego sprzętu idą w parze. W przeszłości były to głazy i inne elementy, które ludzie mogli znaleźć w naturze. Obecnie nowoczesne sposoby torują drogę do tworzenia tych maszyn.

Istnieje niezliczona ilość sprzętu do ćwiczeń, który można znaleźć w okolicy. Ten obszerny przewodnik dostarczył całkiem sporo i zdecydowanie, jeśli powinniśmy kontynuować, jest więcej sprzętu do fitnessu – prostego i ogromnego, do treningów dla początkujących i zaawansowanych, starych i nowych oraz wielu innych parametrów.

Jaki jest sprzęt używany na siłowni i salach fitness? Widzieliście, jak różnorodny może być ten sprzęt do ćwiczeń. Każdy z tych typów ma swoje cele i zadania dla organizmu, mające na celu spełnienie twoich celów związanych ze sprawnością i zdrowiem. Dostawcy tego sprzętu zapewniają, że powstają z zachowaniem najwyższych standardów, z odpowiednich materiałów i są oferowane w cenie dostosowanej do budżetu przedsiębiorców i tych, którzy chcą założyć swoje centrum fitness.