Rozmiary i pojemność namiotu. Przewodnik po zakupie namiotów

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na różne rozmiary i pojemność namiotu. Namioty mają rozmiary wahające się od 75, 100 i 150 gości. Możesz również zaplanować stoły i krzesła pod namiot o wymiarach 12 x 12 stóp i namiot o wymiarach 20 x 20 stóp na swoje wydarzenie.

Na rozmiary i pojemność namiotu ma również wpływ rodzaj wybranego namiotu. Dlatego ważne jest, aby zapoznać się z typami namiotów, aby mieć pewność, że wybierasz właściwy. Każdy namiot różni się rozmiarem i pojemnością, a znajomość ich różnic pomoże Ci zdecydować, co kupić.

Rozmiary i pojemność namiotu. Przewodnik po zakupie namiotów

Rodzaje namiotów

Różne typy namiotów to namioty bezbarwne, namioty ramowe, namioty słupowe, namioty z baldachimem, namioty z tkaniny żaglowej i namioty koncesyjne. Największym rozmiarem i pojemnością są namioty Clearspan, a najmniejsze są namioty koncesyjne. Jednak należy również wziąć pod uwagę każdą cechę namiotu, aby jak najlepiej wykorzystać jego rozmiar i pojemność.

Namioty Clearspan

Wśród różnych rodzajów namiotów, namioty Clearspan są największe pod względem wielkości i pojemności. Dlatego często używa się namiotu Clearspan do użytku komercyjnego. Jeśli potrzebujesz namiotu, który może zapewnić szeroką, niezakłóconą przestrzeń, namiot Clearspan jest na to odpowiedni.

Namiot Clearspan nazywany jest również namiotem strukturalnym. Powodem tego jest to, że jest bardzo wytrzymały i można go używać przez długi czas. To, co sprawia, że ​​namiot Clearspan jest stabilny i łatwy w utrzymaniu, to fakt, że wykorzystuje aluminiową ramę i system ścian bocznych napinanych.

Ten typ namiotu nie ma słupka środkowego ani linek do słupków, ale może wytrzymać wiatr i inne zużycie spowodowane różnymi warunkami pogodowymi. Pomyśl o namiotach Clearspan jako o większej i bardziej wytrzymałej wersji namiotów ramowych. Nie musisz też martwić się, że jego ściany zawalą się na zewnątrz.

Namiot Clearspan jest idealny dla Ciebie, jeśli robisz duże wydarzenie z wieloma gośćmi. Jego rozmiar może pomieścić wiele osób i jest wystarczająco wytrzymały do ​​długotrwałego użytkowania. Ponieważ nie ma masztu namiotowego, otrzymasz dużą i otwartą przestrzeń na różne urządzenia.

Namioty ramowe

Innym rodzajem namiotu o dużym rozmiarze i pojemności jest namiot stelażowy. Nie jest tak duży jak namiot Clearspan, ale mimo to może pomieścić bardzo dużą grupę gości. Namiot z ramą w kształcie litery A to coś, co prawdopodobnie widzieliście na publicznym wydarzeniu lub zgromadzeniu.

Namioty ramowe wykorzystują aluminium, aby ich konstrukcja była solidna do zastosowań o dużej pojemności. Jednak typowe jest również zabezpieczenie go ciężarkami lub kołkami jako wzmocnienie. W zależności od zamierzonego zastosowania, możesz wybierać spośród namiotów z ramą z kablem krzyżowym i namiotów ze stelażem namiotowym.

Namioty z ramą krzyżową

Namioty z ramą krzyżową nie mają słupków środkowych, ale mają wysokie szczyty, aby wytrzymać wiatr. Możesz również połączyć je ze sobą, aby dostosować pojemność i rozmiar namiotu, ustawiając je w orientacji w kształcie litery T i w kształcie litery L. Jednocześnie można zainstalować namiot na ramie kablowej na powierzchniach takich jak pokłady, patio, chodnik i beton, ponieważ nie wymagają one układania na trawie lub ziemi.

Namioty z ramą namiotu

Innym rodzajem namiotu ramowego jest namiot ramowy. Posiada końce szczytowe, co sprawia, że ​​jest często wybierany do pokrywania wejść i dobudówek do budynków. Można go również przedłużyć, więc typowe jest używanie go na chodnikach i chodnikach.

Ogólnie rzecz biorąc, namioty ramowe oferują tę samą niezakłóconą przestrzeń, podobnie jak namiot Clearspan. Ta otwarta przestrzeń i duża pojemność wewnątrz sprawiają, że są idealne na imprezy, w których jest dużo akcesoriów i duży przepływ tłumu.

Namioty słupowe

Namioty słupowe są tak zwane, ponieważ używają słupów jako dodatkowego wsparcia. Ta cecha jest w pewnym sensie ich wadą, ponieważ w szczególności słupki środkowe wpływają na przestrzeń wewnątrz namiotu. Jednak namioty masztowe są nadal dość obszerne i można je wykorzystać na różne imprezy.

Namioty masztowe można traktować jako ewolucję tradycyjnych namiotów imprezowych. Ich konstrukcja jest przewiewna i przewiewna, co dodatkowo zwiększa ich ogólną funkcjonalność i estetykę. Możesz również docenić ich wysokie szczyty, opcje ścian bocznych lub użyć ich spódnic słupkowych do dodania dekoracji.

Namioty masztowe są wystarczająco mocne i wytrzymują podmuchy wiatru na zewnątrz. Środkowe drążki pomagają zachować stabilność, chociaż ta właśnie cecha utrudnia widoczność w niektórych punktach wewnątrz namiotu. W przeciwieństwie do namiotów ramowych, w których można je zainstalować na dowolnej powierzchni, tyczenie w namiotach słupowych ogranicza cię do miejsca, w którym możesz je mieć.

Namioty z płótna żaglowego

Namioty z płótna żaglowego to namioty, które mają również rozmiary od małych do dużych rozmiarów. Mogą również mieć dużą pojemność, która jest zwykle używana na imprezach takich jak wesela. Ale jednocześnie namioty z tkaniny żaglowej mają najbardziej estetyczny wygląd ze wszystkich namiotów eventowych.

To, co sprawia, że ​​namioty żaglowe są popularne na wesela, to fakt, że wyglądają jak bardziej elegancka wersja namiotów masztowych. Mają również wysokie szczyty, a ich lekki i przewiewny design dodaje im ogólnego wdzięcznego wyglądu. Już od nazwy płótna żaglowego namioty te przypominają falujące żagle.

Namioty żaglowe wyglądają nie tylko przewiewnie i elegancko. Ich konstrukcja pozwala również na wpadanie naturalnego światła, a wieczorem będą świecić. Jednak te namioty są nadal skonstruowane w taki sposób, że mogą chronić Cię przed deszczem i żywiołami.

Namioty z baldachimem

Namioty z baldachimem to mniejsze wersje namiotów ramowych. Ze względu na swój rozmiar można je łatwo złożyć i nosić przy różnych zastosowaniach. Mimo to namiot z baldachimem może zapewnić ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz.

Namioty z baldachimem są małe, co sprawia, że ​​są lekkie i idealne do samodzielnego montażu. Nie potrzebujesz pomocy w ich konfigurowaniu lub usuwaniu, ponieważ proces jest szybki i prosty. Jednak ich mały rozmiar oznacza również małą pojemność, więc nie mogą obsługiwać zatłoczonych wydarzeń.

Na pchlim targu i karnawałach namiot z baldachimem jest zwykle postrzegany jako namioty o podstawowym designie i płaskim dachu bez wysokiego szczytu. I chociaż namioty z baldachimem mogą chronić Cię przed lekkim deszczem i światłem słonecznym, nie mogą pomieścić ścian bocznych do użytku na zewnątrz w przypadku ulewnego deszczu i wiatru.

Namioty koncesyjne

Najmniejszym namiotem pod względem wielkości i pojemności jest namiot koncesyjny. Już sama nazwa wskazuje, że ten namiot jest tym, co zwykle można zobaczyć na stoiskach koncesyjnych lub na stoiskach na targach edukacyjnych i branżowych. Wspaniałe w przypadku namiotów koncesyjnych jest to, że można je dostosować do swojej marki i są wystarczająco małe, aby można je było przenosić.

Rozmiary namiotów

Rozmiary namiotów na rynku różnią się od tych dla 75 gości, 100 gości i 150 gości. Te rozmiary dają natychmiastowe wyobrażenie o tym, jaki namiot wybrać, aby z pewnością pomieścić tłum. Powinieneś jednak znać również dwa inne czynniki, które będą decydować o tym, jaki rozmiar namiotu potrzebujesz, a także spodziewaną liczbę gości.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar namiotu?

Aby wybrać odpowiedni rozmiar namiotu, weź pod uwagę przewidywaną liczbę gości, rodzaj imprezy i powierzchnię. Wszystkie te trzy czynniki wpływają na wielkość Twojego namiotu, a wzięcie ich pod uwagę sprawi, że Twój namiot będzie mógł zaspokoić Twoje potrzeby bez żadnych niedogodności.

Oczekiwana liczba gości poda początkowy rozmiar namiotu do rozważenia. Zadaj sobie pytanie: „czy jest w stanie pomieścić wszystkich tych ludzi?” Następnie możesz sprawdzić rodzaj wydarzenia, aby stworzyć plan piętra dla zajęć i sprzętu, który również będzie w namiocie.

Oczekiwana liczba gości

Twoja oczekiwana liczba gości jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozmiaru namiotu. Jeśli planujesz mieć mniej niż 50 gości, nie musisz kupować czegoś tak dużego jak namiot bezbarwny. Możesz wybrać rozmiary oferowane przez namioty słupowe lub namioty szkieletowe, jeśli impreza nie będzie miała dużego i zajętego tłumu w środku.

Obliczając spodziewaną liczbę gości, należy również wziąć pod uwagę ich role w wydarzeniu. Na przykład, jeśli wydarzenie jest imprezą, możesz założyć, że ludzie będą chodzić i obsługiwać. Dlatego namiot powinien zapewniać odpowiednią przestrzeń zarówno dla osób obsługujących, jak i obecnych.

Rodzaj wydarzenia

Kolejnym czynnikiem, który wpłynie na rozmiar Twojego namiotu, jest rodzaj wydarzenia, które będziesz przeprowadzać. Nawet jeśli osiągniesz odpowiednią pojemność dla liczby gości, wydarzenie nadal będzie modyfikować rozmiar namiotu. Oznacza to, że rozmiar namiotu na 100 gości na weselu nie będzie taki sam dla 100 gości, którzy właśnie biorą udział w seminarium.

Rodzaj wydarzenia zmieni rozmiar twojego namiotu, ponieważ różne wydarzenia mogą mieć pewne działania, które wymagają więcej miejsca. Na przykład możesz przeznaczyć 8 stóp kwadratowych na osobę na bufet, ale na przyjęcia koktajlowe wystarczą 3 stopy kwadratowe na osobę. Ten pierwszy wymaga większego namiotu w porównaniu do drugiego, ponieważ ludzie używają stojących stolików i nie poruszają się tak dużo podczas przyjęć koktajlowych.

Powierzchnia

Po zanotowaniu spodziewanej liczby gości i rodzaju wydarzenia, które zamierzasz zorganizować, możesz zaplanować kolejną powierzchnię lub układ – wcześniejsze zaplanowanie układu pozwoli Ci ocenić odpowiedni rozmiar namiotu. Powierzchnia podłogi jest nieco związana z rodzajem imprezy, ale jest to bardziej szczegółowy wygląd wnętrza namiotu.

Rodzaj wydarzenia może wymagać miejsca na różne akcesoria i zajęcia. Dlatego rozmiar namiotu można również dostosować, jeśli potrzebujesz miejsca na catering, bufet, zespoły, parkiet taneczny, scenę lub sprzęt. Aby to ułatwić, skontaktuj się ze swoim organizatorem, aby dowiedzieć się, ile miejsca na podłodze wymagają te dodatki.

Na przykład prostokątny stół będzie wymagał dziesięciu stóp kwadratowych na osobę, ale okrągły stół będzie wymagał co najmniej 12 stóp kwadratowych. Będziesz także potrzebować dodatkowej przestrzeni, jeśli wydarzenie ma usługę po stronie stołu, aby zapewnić miejsce serwerom. Jeśli robisz siedzenia w stylu audytoryjnym na romans z punktem centralnym, powinieneś również przydzielić powierzchnię do 6 stóp kwadratowych na krzesło.

Ogólnie rzecz biorąc, staranne planowanie ułatwi dobranie idealnego rozmiaru namiotu. Poinformuj organizatora o wymaganych rozmiarach różnych przedmiotów i czynności. Gdy już masz liczby, oblicz, ile powierzchni musisz dodać jako powierzchnię podłogi.

Rozmiary namiotu dla 75 osób

Rozmiary namiotów dla 75 osób będą się różnić w zależności od potrzebnych ustaleń na imprezę. Musisz zastanowić się, czy używasz stolika koktajlowego, okrągłego stołu, stołu bankietowego czy siedzenia w stylu audytorium, aby uzyskać idealny rozmiar namiotu. Jeśli planujesz mieć 75 gości, rozmiary oferowane przez namiot z przezroczystą rozpiętością lub namiot ze stelażem powinny działać.

75 gości korzystających ze stolików koktajlowych

Korzystanie ze stołów koktajlowych dla 75 osób będzie wymagało użycia namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp. Jaki jest powód tego rozmiaru namiotu?

Ponieważ stojący stół koktajlowy może pomieścić cztery osoby, możesz obliczyć, ile stolików potrzebujesz na 75 gości. Namiot o wymiarach 10 x 20 stóp może mieć 16 stołów koktajlowych. Jednak ten rozmiar namiotu będzie nadal niewielki, ponieważ 16 stołów koktajlowych wystarczy tylko dla 64 osób.

Możesz dostać namiot o wymiarach 20 x 20 stóp, ponieważ ten rozmiar wystarcza na 30 stołów koktajlowych lub 120 osób. A ponieważ masz tylko 75 gości, ten namiot będzie dla nich wygodny. Możesz wyjąć kilka stolików koktajlowych i przeznaczyć pozostałe miejsce na inne akcesoria.

75 gości przy okrągłych stołach

Jeśli korzystasz z okrągłych stołów dla 75 gości, rozmiar namiotu, którego potrzebujesz, również wynosi 20 x 20 stóp. Jest on podobny do rozmiaru 75 gości przy stolikach koktajlowych, ale rozważasz też inne rzeczy.

Czasami funkcja wymagałaby okrągłego stołu. W takim przypadku okrągłe stoły będą również określać rozmiar namiotu dla 75 gości. Weź pod uwagę, że standardowy okrągły stół o długości 5 stóp może pomieścić 8 osób.

Możesz użyć tego jako przewodnika, aby dowiedzieć się, ile okrągłych stołów potrzebujesz przy 75 gościach. Na przykład namiot 10 x 20 będzie za mały na okrągłe stoły. Wybierz namiot 20 x 20, który może pomieścić 32 okrągłe stoły.

Możesz pomyśleć, że ten rozmiar jest za duży, biorąc pod uwagę, że 32 okrągłe stoły to 256 osób. Pamiętaj jednak, że również wydajesz trochę ulgi i robisz tylko przybliżony szacunek dla 75 gości.

75 gości przy stołach bankietowych

Jeśli twoje ustawienie wymaga stołów bankietowych, będziesz potrzebować namiotu 20 x 20. Jest podobny do rozmiaru, którego będziesz potrzebować przy okrągłych stołach, ponieważ standardowy 8-stopowy stół bankietowy może pomieścić osiem osób. Tak, 20 x 20 może wydawać się zbyt duże dla 75 gości, ale rozważasz również miejsce na stoły bankietowe i inne zajęcia, które będą się odbywać.

75 gości korzystających z miejsc siedzących w stylu audytoryjnym

Z drugiej strony namiot o wymiarach 20 x 20 będzie za mały na 75 osób w układzie ceremonialnym lub audytoryjnym. Najlepszy rozmiar namiotu dla 75 gości w układzie audytoryjnym to 20 x 30 stóp. Jest to większy rozmiar niż poprzedni, jeśli używasz stołów koktajlowych, okrągłych i bankietowych.

Różnica w tym układzie polega na tym, że namiot o wymiarach 20 x 20 stóp może pomieścić tylko 60 osób w ceremonii siedzenia. Musisz wybrać następny rozmiar namiotu o wymiarach 20 x 30 stóp, który może wygodnie pomieścić 90 osób. Dodatek, który zostawiłeś w miejscu, przyda się na scenie i sprzęcie, więc można go obliczyć dla 90 gości.

Rozmiary namiotu dla 100 osób

Jeśli masz 100 gości, możesz bezpiecznie założyć, że będziesz potrzebować rozmiarów oferowanych w namiotach typu clearspan i stelażowym. Możesz rozważyć namiot o wymiarach 20 x 50 stóp, 30 x 40 stóp lub 40 x 40 stóp. Te rozmiary różnią się, ponieważ dodajesz również wymaganą przestrzeń w zależności od rodzaju imprezy, którą będziesz organizować.

Namiot o wymiarach 20 x 50 stóp dla 100 osób

Namiot o wymiarach 20 x 50 stóp może pomieścić 100 osób, jeśli tylko ich siedzisz. Oznacza to, że nie przeznaczasz miejsca na bufet i bar, parkiet taneczny lub miejsce na stanowisko DJ-a.

Namiot o wymiarach 30 x 40 stóp dla 100 osób

Jeśli Twoja impreza obejmuje bufet i bar, wybierz namiot o wymiarach 30 x 40 stóp. Powierzchnia 1200 stóp kwadratowych wystarcza na 100 gości, ale ma również miejsce na bufet i bar.

Namiot 40 x 40 stóp dla 100 osób

Powierzchnia o powierzchni 1600 stóp kwadratowych mogłaby pomieścić 100 gości, jeśli rozważasz również parkiet taneczny i stanowisko DJ-a. Ten rozmiar może zapewnić parkiet taneczny o wymiarach 16 x 15 stóp.

100 gości w różnych stylach miejsc

Ogólnie rzecz biorąc, te rozmiary namiotów dają wyobrażenie o tym, co powinieneś dostać, aby wygodnie pomieścić 100 gości. Upewnij się jednak, że nadal zastanawiasz się nad stylem siedzenia podczas imprezy, ponieważ wpływa to na rozmiar potrzebnego namiotu.

Dla 100 gości w układzie teatralnym zalecana będzie powierzchnia 700 stóp kwadratowych. Ale jeśli robisz aranżację w stylu konferencyjnym, powinieneś dodać 100 stóp kwadratowych, aby uzyskać łącznie 800 stóp kwadratowych. Jest to przestrzeń oferowana przez namiot o wymiarach 20 x 40 stóp.

Na formalną kolację dla 100 osób świetnie sprawdzi się namiot o wymiarach 30 x 40 stóp. Z drugiej strony namiot o wymiarach 20 x 50 stóp wystarczyłby na nieformalną scenerię imprezy.

Ale co, jeśli chcesz ustawić imprezę koktajlową? Namiot o wymiarach 20 x 40 stóp świetnie nadaje się do tej aranżacji.

Rozmiary namiotu dla 150 osób

Jeśli masz dużą liczbę gości, składającą się z co najmniej 150 osób, idealnie nadaje się do namiotu o wymiarach 20 x 50 stóp. Jednak ten rozmiar namiotu jest odpowiedni tylko wtedy, gdy będziesz mieć swoich gości w układzie siedzeń w stylu ceremonii. Podobnie jak w przypadku poprzednich rozmiarów namiotów dla 75 i 100 gości, rodzaj imprezy i inne akcesoria w środku wpłyną na wielkość namiotu dla 150 gości.

Jeśli masz 150 gości siedzących przy stolikach, powierzchnia 1500 stóp kwadratowych będzie wystarczająca. Jeśli jednak dodajesz kolejkę do bufetu, powinieneś przeznaczyć 100 stóp kwadratowych oprócz przestrzeni potrzebnej dla 150 gości. Posiadanie baru lub miejsca dla DJ-a oznaczałoby również dodanie 100 stóp kwadratowych każdy do planowanej przestrzeni w namiocie.

150 gości w różnych stylach siedzeń

Namioty z ramą w kształcie litery A o wymiarach 20 x 40 stóp i 30 x 30 stóp są odpowiednie dla 150 osób w ustawieniu koktajlowym na stojąco. Sam wybierasz, które z nich będą zależeć od innych czynności i wyposażenia, które będziesz mieć podczas wydarzenia.

W przypadku zestawu obiadowego w formie bufetu namiot ramowy o wymiarach 30 x 40 stóp może pomieścić 150 osób. Ten rozmiar obejmuje również przestrzeń, którą przeznaczysz na inne zajęcia i udogodnienia podczas kolacji w formie bufetu. Z drugiej strony można dostać namiot o wymiarach 40 x 50 stóp do ustawienia na kolację w pozycji siedzącej, ponieważ ten rozmiar namiotu może wygodnie pomieścić 166 osób.

Jaki rozmiar namiotu wybrać?

Niezależnie od tego, czy kupujesz namiot dla 75 osób, 100 osób, czy 150 osób, jedna rzecz jest wspólna w wyborze odpowiedniego rozmiaru namiotu. Rodzaj wydarzenia oraz zajęcia i akcesoria, które będziesz mieć w namiocie, również znacząco wpłyną na rozmiar twojego namiotu. Wybór spośród różnych rozmiarów i pojemności namiotu może być przytłaczający, ale pamiętanie o tych czynnikach z pewnością zapewni Ci idealny namiot.

Pojemność namiotu

Znajomość rozmiaru namiotu pozwoli Ci zrozumieć jego pojemność. Jednak powinieneś mieć jasny plan, jak wyglądałby obszar, aby upewnić się, że Twój namiot pomieści Twoje wydarzenie bez żadnych pułapek. To, co dyktuje rozmiar i pojemność namiotu, to liczba, którą otrzymasz wraz z liczbą gości oraz ich zajęciami i ustaleniami na wydarzenie.

Na przykład rozważ użycie oczekiwanej liczby gości jako bazy. Będzie to liczba, którą pomnożysz przez obszary lub akcesoria związane z Twoją działalnością. Produkt, który otrzymasz po tym pomnożeniu, pomoże Ci znaleźć rozmiar namiotu i jego pojemność.

Jeśli goście stoją na stojąco, pomnóż oczekiwaną liczbę gości przez sześć stóp kwadratowych. Jeśli będą siedzieć przy stolikach, użyj 15 stóp kwadratowych. Wręcz przeciwnie, liczba gości pomnożona przez 8 stóp kwadratowych. zapewni Ci miejsce, którego będziesz potrzebować, jeśli goście będą siedzieć tylko na krzesłach.

Po zdobyciu obszaru upewnij się, że przeznaczysz 100 stóp kwadratowych miejsca na inne rzeczy, takie jak bar lub stanowisko DJ-a. Ale jaki będzie dokładny układ stołów w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp i namiocie 20 x 20 stóp? Posiadanie szkiców rozmieszczenia stołów i krzeseł pokaże dokładnie te dwa rozmiary namiotów.

Szkice i aranżacje stołów i krzeseł do namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp

Jeśli używasz namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp, możesz ustawić siedzenie w katedrze lub usiąść na kolację. Katedra w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp może pomieścić 24 osoby. Poniższy szkic przedstawia podstawową katedrę dla 24 osób w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp.

Siedzisko katedralne do namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp

Jak widać, w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp możesz mieć cztery rzędy po 6 miejsc. Ta przestrzeń jest wygodna dla wszystkich gości, ale pozostaje jeszcze trochę miejsca na inne wtrącenia. Możesz również dokonać innych ustaleń, korzystając z tego szkicu jako przewodnika.

Na przykład możesz zmodyfikować układ siedzeń katedralnych na dwa rzędy. Oznacza to, że podzielisz 24 gości na pół, więc po każdej stronie będzie 12 gości. Każdy rząd będzie miał trzy siedzenia, co daje 4 rzędy na stronę.

Ale co, jeśli chcesz użyć namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp do ustawienia kolacji z siedzeniem? Zestaw obiadowy zasiadany w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp może pomieścić tylko 14 osób. Lista gości to mniej niż układ siedzeń w katedrze, ponieważ będziesz przeznaczyć miejsce na stół.

Siedzenie w pozycji siedzącej w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp

Masz możliwość skorzystania z jednego prostokątnego stołu. W ten sposób każda ze stron będzie miała siedmiu gości. Możesz jednak zmodyfikować ten układ, aby zapewnić gościom więcej miejsca.

Zamiast mieć wszystkich siedmiu gości po każdej stronie, umieść krzesła na każdym końcu stołu. To da ci sześciu gości z każdej strony i jednego gościa na każdym końcu stołu. Możesz również mieć dwa stoły w namiocie o wymiarach 12 x 12 stóp, o ile nie masz zajęć ani sprzętu, który będzie wymagał trochę miejsca podczas imprezy.

Szkice i aranżacje stołów i krzeseł do namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp

Jeśli używasz 20 x 20 ft, będziesz mieć większą pojemność na stoły i krzesła. Możesz ustawić gości w pozycji siedzącej, niezależnie od tego, czy używasz prostokątnych stołów, czy okrągłych. Liczba Twoich gości może się wahać od 32, 48, 52 i 54 osób.

Jeśli używasz prostokątnych stołów, namiot o wymiarach 20 x 20 stóp może pomieścić od 48 do 54 osób. Z drugiej strony możesz wykorzystać cztery okrągłe stoły, aby pomieścić łącznie 32 gości. Możesz użyć poniższych szkiców dla namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp, a następnie odpowiednio je zmodyfikować:

Ustawienie dla 48 osób przy prostokątnych stołach w namiocie o wymiarach 20 x 20 stóp

Możesz ustawić dwa rzędy po 3 stoły, każdy o wymiarach 6 stóp. Każdy stół pomieści ośmiu gości, w sumie 48 osób w namiocie o wymiarach 20 x 20 stóp.

Następnie możesz użyć tego szkicu jako przewodnika i zmienić ustawienie krzeseł i stołów według własnych upodobań. Możesz nawet użyć 8-stopowych stolików, przy których trzy miejsca siedzą dla dziesięciu gości i dwa dla 18 osób.

Jeśli masz 52 gości, możesz ustawić 6-metrowe stoły w namiocie 20 x 20 stóp w inny sposób. Połącz trzy stoły z każdej strony, aby pomieścić 18 gości na każdej stronie. Następnie użyj środkowego obszaru, aby ustawić dwa stoły z ośmioma gośćmi.

Możesz także użyć 8-stopowych stołów, aby pomieścić jeszcze dwóch gości, łącznie 54 osoby. Połącz dwa stoły, każdy z dziewięcioma gośćmi, aby uzyskać 18 gości w każdym rzędzie. Zrób to trzykrotnie, a namiot o wymiarach 20 x 20 stóp może pomieścić 54 osoby.

Układ siedzeń dla 32 gości przy okrągłych stołach w namiocie 20 x 20 stóp

Jeśli masz mniej gości, namiot 20×20 ft pomieści 32 osoby. Możesz użyć czterech kawałków 60-calowych okrągłych stołów, przy których każdy może pomieścić ośmiu gości.

Wniosek

Różne rozmiary i pojemność namiotów mogą być przytłaczające, jeśli wybierasz namiot na swoje wydarzenie. Jednak znalezienie odpowiedniego rozmiaru namiotu jest proste i wymaga prostego zrozumienia czynników, które mają na niego wpływ. Czynniki te obejmują przewidywaną liczbę gości, rodzaj wydarzenia i powierzchnię.

Jeśli jest to 75 osób, możesz użyć namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp lub 20 x 30 stóp. Idealne rozmiary namiotów dla 100 do 150 osób to 20 x 30 stóp i 30 x 40 stóp. Najważniejsze jest to, że musisz również wziąć pod uwagę układ siedzeń i inne meble, ponieważ one będą dyktować sposób modyfikacji przestrzeni.

Kiedy już masz na myśli rozmiar namiotu, następną rzeczą do zrobienia jest wizualizacja szkicu tego, jak wszystko ułożysz. Możesz użyć okrągłych lub prostokątnych stołów do namiotu o wymiarach 20 x 20 stóp, który pomieści od 32 do 54 osób. W przypadku mniejszego namiotu o wymiarach 12 x 12 stóp można ustawić miejsce do siedzenia dla 14 osób lub siedzenia katedralne dla 24 osób.