Definicja Dog Run | Odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące wybiegów dla psów

Twój pies dałby wszystko, aby pobiegać dziko w szeroko otwartych przestrzeniach w okolicy bez smyczy. Psy też chcą jak najdłużej uciekać spod twojego ścisłego nadzoru. Chociaż tak naprawdę nie zdarza się to w prawdziwym życiu, wybieg dla Twojego futrzanego przyjaciela byłby kolejną najlepszą rzeczą po przestrzeni na świeżym powietrzu, o której prawdopodobnie marzy. Jeśli nie jesteś tego świadomy, wybieg dla psa to zamknięty i ogrodzony teren zewnętrzny, w którym Twój pupil może biegać i ćwiczyć do woli.

Jeśli nie wiesz zbyt wiele o wybiegach dla psów, to dzisiaj jest twój szczęśliwy dzień. Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi na te często zadawane pytania:

Definicja Dog Run | Odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące wybiegów dla psów

Co to jest definicja wybiegów dla psów

Ściśle mówiąc, definicja wybiegów dla psów może być interpretowana jako publiczna lub prywatna odgrodzona przestrzeń, w której pies może wykonywać ćwiczenia, gdy jest trzymany w zamknięciu. Ponieważ psy są z natury ciekawskie, mają tendencję do wpadania w kłopoty, gdy znajdują się w pobliżu toksycznych chemikaliów, trującej roślinności lub ruchliwych ulic. Posiadanie psa wybiegającego na twoim podwórku pomoże chronić twojego pupila przed tymi potencjalnymi zagrożeniami.

Z drugiej strony publiczne wybiegi dla psów można zwykle znaleźć w lokalnych parkach miejskich. Służą one jako centrum społecznościowe dla psów, podczas gdy mogą bawić się bez smyczy na świeżym powietrzu, z dala od innych ludzi. Jednak parki dla psów stały się obecnie bardziej powszechne od czasu ustanowienia bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących smyczy.

Jakie są główne cele wybiegów dla psów

Wybiegi dla psów są stworzone przede wszystkim po to, aby zapewnić Twojemu pupilowi ​​komfort i bezpieczeństwo, którego potrzebuje podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mają one na celu zmniejszenie ryzyka urazów, uniknięcie niepożądanego dostępu i zapewnienie ochrony przed ciepłem słońca lub deszczu. Co więcej, wybieg dla psów może być również wygodnym miejscem odpoczynku dla Twoich czworonogów.

Kiedy bieganie psa może Ci się przydać

Większość psów uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, jednak zapewnienie Twojemu zwierzakowi bezpiecznego domu na świeżym powietrzu może być przydatne dla Ciebie i Twojego psa. Na przykład, jeśli jesteś w pracy lub masz w pobliżu gości, możesz być pewien, że szczeniak będzie bezpieczny na wybiegu.

Jaki jest idealny rozmiar na wybieg dla psów

Jeśli nie jesteś tego świadomy, wielkość wybiegów ma znaczenie, ponieważ pomagają one Twojemu zwierzakowi zachować aktywność i kontrolować jego złe zachowanie. Praktyczna zasada jest taka, że ​​przestrzeń powinna być pięć razy dłuższa i dwa razy szersza niż długość Twojego zwierzaka. Innymi słowy, idealny rozmiar wybiegu dla psa w dużej mierze zależy od wielkości psa i przestrzeni, jaką masz na swoim podwórku.

Na przykład małe psy mogą potrzebować wybiegów dla małych psów podczas pracy, psy pasterskie z dużą ilością energii mogą czuć się ograniczone na krótszym wybiegu, na którym nie ma wystarczająco dużo miejsca. Jeśli twoje podwórko jest małe, możesz zabezpieczyć przedmioty, do których nie chciałbyś, aby twój pies miał dostęp. Ogrodzenie tych przedmiotów zapewni, że będą one bezpieczne, podczas gdy Twój zwierzak będzie miał pełny dostęp do innych części Twojego podwórka.

Jeśli nie chcesz, aby Twój pies stał w wodzie lub błocie za każdym razem, gdy pada deszcz, najlepiej unikać ustawiania psa w miejscu, które nie ma dobrego drenażu. Jeśli Twój pies ma spędzać w nim większość czasu, musisz upewnić się, że ma dużo dodatkowej przestrzeni do zabawy i biegania.

Jakie są opcje materiału podłogowego do wybiegu dla psów

Wśród popularnych materiałów podłogowych dla wybiegów dla psów znajdują się wióry drewniane, żwir, piasek i beton.

Chociaż wióry drewniane, żwir i piasek mogą nadać Twojemu psu bardziej naturalny wygląd i ułatwić ci zbieranie kupy, te materiały ułatwiają kopanie tuneli, jeśli masz koparkę dla psa. Co więcej, jeśli twój pies ma skłonność do gryzienia, nie chciałbyś, aby był w pobliżu wiórów drewnianych, ponieważ te paskudne drzazgi, które utknęły w pysku twojego zwierzaka, są niezwykle wysokie.

Możesz pomyśleć, że wybieg dla psów z betonową podłogą może nie wyglądać tak przytulnie i przytulnie jak inne opcje, ale trudno jest go pokonać, jeśli chodzi o warunki sanitarne. Aby utrzymać go w czystości, wystarczy użyć dyszy wysokociśnieniowej, aby ją spłukać.

Jakie są różne opcje ogrodzenia

Jeśli chodzi o wybieg dla psa, jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz, jest wybór odpowiedniego ogrodzenia. Twoje opcje obejmują ogrodzenie z ogniw łańcucha, ogrodzenie z metalu i drewna oraz ogrodzenie z drutu powlekanego tworzywem sztucznym.

Większość właścicieli zwierząt domowych wybiera opcję ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi, ponieważ jest ona łatwo dostępna, solidna i niedroga. Ponieważ możesz patrzeć przez płot, nie będziesz miał problemu ze sprawdzeniem swojego zwierzaka. Jeśli jednak jesteś kimś, kto spędził dużo pieniędzy i czasu na kształtowaniu krajobrazu przydomowego, ogrodzenie z ogniw łańcucha nie byłoby najlepszym wyborem dla Ciebie.

Z drugiej strony ogrodzenia metalowe i drewniane wyglądają bardziej ekskluzywnie niż ogrodzenia z ogniw łańcuchowych. Musisz jednak upewnić się, że szczeliny między ozdobnym metalem lub drewnem są wystarczająco duże, abyś mógł je zobaczyć, ale wystarczająco wąskie, aby pies nie mógł przedostać się przez płot.

Ogrodzenie z drutu powlekanego tworzywem sztucznym z drewnianymi słupkami to idealne miejsce wśród opcji ogrodzeń dla psów, ponieważ zapewnia idealną równowagę między estetyką a przystępną ceną. Możesz użyć impregnowanego drewna, cedru lub sekwoi na drewniane słupki.

Jaka jest najlepsza rutyna sprzątania wybiegów dla psów

Po pierwsze, musisz upewnić się, że kupa psa jest czyszczona codziennie lub w razie potrzeby. Ponadto podczas cotygodniowego czyszczenia najlepiej jest używać szczotki z włosia i przyjaznego dla zwierząt środka dezynfekującego. Świetnie byłoby również co miesiąc spryskiwać miejsca do spania wysokiej jakości sprayem do pcheł.

Ostatnie myśli

Być może myślisz, że twoje dobrze ogrodzone podwórko wystarczy, aby Fido był bezpieczny podczas zabawy i odkrywania otaczającego go świata. A co, jeśli twój zwierzak okaże się notorycznym skoczkiem przez płot, klasycznym artystą ucieczki lub kopaczem kwietników? Bieganie z psem, bieganie w psim wybiegu na podwórku może zapewnić Twojemu kumplowi wolność i ochronę, której potrzebuje, gdy cieszy się własną przestrzenią.