Jaka jest porcja borówek dziennie

Pozwól odkryć korzyści zdrowotne jagód, bogatych w składniki odżywcze i smacznych owoców, uprawianych komercyjnie w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Zanim planujesz codzienne spożywanie jagód, powinieneś poznać odpowiednią porcję jagód na dzień. Przeczytaj więc ten artykuł do ostatniego wiersza, aby uzyskać dokładne informacje na temat wartości odżywczych, wielkości porcji dla dorosłych i dzieci oraz innych niezbędnych szczegółów dotyczących tego doskonałego pożywienia, jakim jest jagoda.

Co to są jagody

Borówki to wieloletnie rośliny kwitnące wraz z niebieskimi lub fioletowymi jagodami. Ta kategoria jagód należy do sekcji Cyanococcus w rodzaju Vaccinium. Te jagody są bliższe żurawinie, borówce i borówce. Jagody są wielkości około 0,2 do 0,6 cala lub 506 mm średnicy.

Jaka jest porcja borówek dziennie

Te niskokaloryczne zdrowe owoce, znane jako jagody, pomagają utrzymać poziom cukru we krwi i poprawiają zdrowie serca i mózgu. W smaku te owoce są zachwycające i słodkie. Jednak jagody występują w różnych rodzajach. Wraz ze zmianą wielkość i kolor owocu również się nieznacznie różnią. Chociaż świeże owoce jagód można jeszcze jeść, ludzie mogą przyjmować je w postaci soku lub mrożonego. Można go przyjmować w postaci dżemów, galaretek, razem z pieczonymi artykułami spożywczymi lub jako dodatek smakowy.

Jagody niskie i wysokie są powszechnymi odmianami. Borówka amerykańska jest powszechnie uprawiana w Kanadzie i USA.

Wartości odżywcze

Małe i okrągłe, niebieskie lub fioletowe jagody należą do zdrowej rodziny owoców, która ma niską kaloryczność i tłuszcz, ale przyzwoitą ilość błonnika.

Jagody kalorii

Na 100 gramów (3,5 uncji) porcji jagód dostarcza 240kJ (57 Kcal). Możesz więc codziennie spożywać jagody, aby poprawić swoje zdrowie na różne sposoby bez przybierania na wadze. Z drugiej strony, ze względu na bogactwo mikroelementów, jagody mogą regularnie dostarczać niezbędnych witamin i minerałów. Zapoznaj się z innymi wartościami odżywczymi surowych jagód na 100-gramową porcję.

Węglowodany: 14,5 grama

Białko: 0,7 grama

Tłuszcz: 0,3 grama

Włókno: 2,4 grama

Woda: 84%

Cukier 10 gram

Węglowodany

Oprócz 84% wody, jagody zawierają 14% węglowodanów. Węglowodany zawarte w jagodach są dostępne w postaci glukozy i fruktozy, która jest bezpieczniejsza również dla pacjentów z poziomem cukru we krwi. Tak więc, jeśli masz cukrzycę, ale chcesz włączyć do swojej codziennej diety zdrowe owoce, możesz z łatwością włączyć jagody. Łatwo przyswajalne jakościowe związki odżywcze borówki nadają jej szczególne miejsce na liście owoców. Od odmładzania zdrowia po ochronę organizmu przed chorobami, codzienne spożywanie jagód może być dla Ciebie świetną opcją.

Błonnik pokarmowy

Inną ważną, zdrową częścią borówki jest błonnik pokarmowy, który pomaga chronić przed różnymi chorobami. Okazuje się, że około 16% węglowodanów ma postać błonnika. Dlatego włączenie jagód do codziennej diety może pomóc w przyjmowaniu niezbędnego błonnika. Doda siły Twojemu systemowi metabolicznemu i pomoże zachować lepsze zdrowie i niestrudzenie wykonywać codzienne czynności. Dodając jagody do listy swojej sałatki lub owoców, możesz zyskać ogromną przewagę w prowadzeniu zdrowego życia.

Witaminy

Witaminy są niezbędne do spożywania zdrowego życia. Kiedy witaminy pochodzą z naturalnego źródła, stają się dla nas cenniejsze. Witaminy takie jak A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K itp. są dostępne w jagodach. Poza tym jest naturalnym źródłem minerałów takich jak wapń, żelazo, mangan, fosfor, potas, sód, cynk, woda. Gdy w wielu owocach źródła witamin i niezbędnych minerałów są mniejsze, jagody są bogate w witaminy i wiele niezbędnych minerałów. Tak więc to do Ciebie należy wybór, czy włączyć jagody do swojej listy owoców do codziennego spożycia.

Ile jagód w filiżance

Teraz interesuje Cię, ile jagód znajduje się w filiżance, abyś mógł spożywać jagody w odpowiedniej ilości, zdrowej do codziennego spożycia. Chociaż dietetycy nie sugerują przejadania się jagodami, zgodnie z ich sugestiami, lepiej już od jagód w codziennej diecie. Pozwól odkryć liczby oraz gramy i uncje jagód, jeśli chodzi o różne ilości w filiżance. Ta wiedza pomogłaby Ci codziennie jeść jagody bez przekraczania limitu i zachować zdrowie dzięki pozyskiwaniu składników odżywczych z tego pożywienia.

Kubek Ilość w gramach Ilość w uncjach (oz)

¾ filiżanka 75 g 2,6 uncji

7/8 szklanki 90 g 3,1 uncji

1 szklanka 100 g 3,5 uncji

2 filiżanki 200 g 7,1 uncji

65 do 70 świeżych jagód znajduje się w 1 filiżance, która zawiera 100 gramów lub 3,5 uncji.

Czy mrożone jagody są dla Ciebie dobre?

Czy warto brać mrożone jagody? To pytanie za milion dolarów dla ludzi, zainteresowanych włączeniem tego słodkiego owocu do ich codziennej diety. Jak już wiesz, włączenie jagód zwiększa twoją dietę, ponieważ zawiera niskokaloryczne i tłuszczowe oraz oferuje wysoką zawartość błonnika i przeciwutleniaczy, więc możesz czuć się podekscytowany ujawnieniem odpowiedzi na powyższe pytanie. Niech będzie dla ciebie jasne, znając informacje znalezione w badaniach.

Co wynika z badań na temat mrożonych jagód

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym Dakoty Południowej pokazują, że mrożone jagody mogą zawierać wysoki poziom przeciwutleniaczy, dzięki czemu mogą być zdrowsze niż świeże jagody. Mrożone jagody stają się silniejsze w pobudzaniu ludzkiego organizmu. Dlatego, jeśli codziennie jesz mrożone jagody, uzyskasz większe korzyści, co również jest Twoim celem.

To, co sprawia, że ​​jagody są niebieskie, antocyjany i właściwości przeciwutleniające, znajdują się w części skórnej jagód. Po zamrożeniu skórna część jagód tworzy kryształki lodu i staje się łatwiejsza do wchłonięcia przez nasz organizm. Jak wynika z badań, pakowane jagody są zwykle zamrażane wkrótce po zapakowaniu. Dlatego też pakowane jagody są również zdrowsze dla naszego organizmu. Z drugiej strony, dzięki dostarczaniu pakowanych jagód przez agencje handlowe, jagody są nadal dostępne na rynku.

Ile jagód powinienem zjeść

Według nowych badań stwierdzono, że codzienne spożywanie filiżanki jagód zmniejsza ryzyko chorób serca. Regularne spożywanie jagód jest właściwym wyborem dla poprawy zdrowia układu krążenia. Według naukowców z University of East Anglia i kolegów z Harvardu jedliśmy filiżankę jagód, które mogą poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego i mogą oprzeć się wielu chorobom związanym z tym ważnym organem naszego ciała, sercem.

Pomaga w utrzymaniu zdrowego układu sercowo-naczyniowego

Kiedy jagody są dodawane do codziennej diety w odpowiedniej ilości i wprowadzane są niezbędne zmiany w stylu życia, zdrowe życie staje się prostsze. Gdyby pacjenci z cukrzycą typu 2 jedli jagody, byliby w stanie utrzymać zdrowy poziom cukru we krwi dzięki dostępności związku zwanego antocyjaniną w jagodach.

Korzyści z jagód dla skóry

Korzyści dla urody owoców jagodowych nie są nieznane. Tutaj odkryjesz korzyści płynące z jagód dla skóry. Jak wspomniano wcześniej, borówka jest popularna jako pożywienie, które zawiera naturalne składniki odżywcze, które są pomocne dla zdrowia człowieka. Skóra jest największym organem naszego ciała. Tak więc nie tylko w celach upiększających, ale również pielęgnujących swoją skórę, będziesz szukać mądrego rozwiązania. Blueberry oferuje to rozwiązanie znakomicie.

Naturalne właściwości przeciwstarzeniowe

Chcesz uzyskać promienną skórę? Czy Twoja skóra starzeje się szybciej?

„Nadziewane” witaminami i bogatymi przeciwutleniaczami, jagody mogą oferować wspaniałe związki, które naturalnie pielęgnują i pielęgnują Twoją skórę. Jak wiesz, uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki spowodowane ekspozycją na słońce mogą radykalnie zmienić twoją skórę. Z biegiem czasu możesz wyglądać na starszego niż w rzeczywistości. Jeśli więc chcesz zapobiec starzeniu się skóry, możesz regularnie spożywać jagody w odpowiedniej ilości.

Borówki zawierają dużo cynku, żelaza i innych niezbędnych minerałów poprawiających jakość skóry. Dlatego będziesz mieć wystarczająco dużo okazji, aby wzmocnić swoją skórę, jedząc codziennie jagody.

Odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania:

Ile jagód powinienem jeść dziennie?

Kubek jagód można jeść codziennie. Zmniejszy ryzyko chorób serca zgodnie z nowymi badaniami. Badania mówią, że zjedzenie filiżanki jagód lub do 150 gramów może wyeliminować do 15% chorób sercowo-naczyniowych.

Jednak jedzenie owoców różnego rodzaju w mniejszych ilościach jest lepszą opcją, aby zachować zdrowie. Zdrowa sałatka może niesamowicie poprawić twoje zdrowie i powstrzymać cię od niepożądanych zagrożeń dla zdrowia. W tym świecie, w którym stale rośnie liczba pacjentów z cukrzycą, a także z chorobami serca, eksperci ds. żywienia zalecają uwzględnienie zdrowych owoców w codziennej diecie.

Czy możesz zjeść za dużo jagód w ciągu jednego dnia?

Jeśli to jest twoje pytanie, łatwo założyć, że chcesz mieć jasność co do konsekwencji przejadania się jagodami. Możesz być miłośnikiem owoców lub nie chcesz tracić możliwości jedzenia słodkich owoców, takich jak jagody w znacznej ilości. Chcąc zaspokoić swoje potrzeby smakowe, chętnie spożywasz jagody w większej ilości. Przejadanie się jagodami nie jest wskazane, podobnie jak inne produkty spożywcze. Zgaga, biegunka, refluks lub inne uczucie pieczenia, które możesz odczuwać z tego powodu. Ale jeśli jesz jagody w odpowiedniej wielkości porcji dziennie, uzyskasz wspaniałe korzyści zdrowotne.

Co się stanie, jeśli codziennie jesz jagody?

Wyśmienity smak jagód przyciąga każdego. Jak wynika z kilku badań, jeśli codziennie zjesz miskę jagód, zmniejszysz ryzyko cukrzycy, chorób serca, otyłości i zyskasz większą odporność. Spożywając jagody codziennie, przestrzegając dziennej wielkości porcji, możesz zyskać silniejszy system metaboliczny.

Poprawia holistycznie Twoje zdrowie

Oprócz regulacji zdrowego poziomu cukru we krwi, zapobiegania chorobom serca, jagody pomagają wzmocnić system metaboliczny. Codzienne spożywanie jagód może utrzymać poziom trójglicerydów w organizmie. Tak więc, jedząc regularnie jagody w tej wielkości porcji, możesz cieszyć się lepszym zdrowiem. Jednak, podobnie jak w przypadku przejadania się innych owoców, możesz czuć się nieswojo lub szkodzić zdrowiu poprzez przejadanie się jagodami.

Niektóre inne korzyści zdrowotne

Poza wyżej wymienionymi korzyściami zdrowotnymi, spożywanie jagód może pomóc zmniejszyć nadciśnienie, stany zapalne, dysfunkcję śródbłonka i wysoki poziom cholesterolu. Może również poprawić funkcje mózgu, pamięć i zdolności poznawcze. Kiedy infekcje dróg moczowych są powszechne wśród kobiet, jedzenie jagód może być świetną opcją, ponieważ substancje antyadhezyjne z jagód pomagają zapobiegać bakteriom E. coli i powodować ZUM. Jeśli w codziennym życiu wykonujesz intensywne ćwiczenia mięśni, jagody mogą pomóc w zmniejszeniu zmęczenia, miejscowych stanów zapalnych i stresu oksydacyjnego.

Uprawa jagód

Jagody są uprawiane i czasami zbierane z krzewów półszerokich lub dzikich. Jagody są powszechnie uprawiane w Ameryce Północnej, ponieważ klimat sprzyja uprawie tych owoców. W niektórych miejscach, choć w większości przypadków borówki rosną naturalnie, są uprawiane. Dzika borówka jest powszechnie wykorzystywana do sprzedaży tych owoców o charakterystycznej tożsamości. Wymagana jest kwaśna gleba, a czasami potrzebne jest również dodatkowe nawożenie, aby z powodzeniem uprawiać borówki.

Regiony uprawy i produkcji borówki

W Stanach Zjednoczonych borówki są szeroko uprawiane, a także w Kanadzie. W niektórych innych krajach uprawia się również jagody. Zapoznaj się z poniższą listą, aby zrozumieć regiony, w których w 2018 r. uprawia się więcej borówek.

Dźwięki krajowe

Stany Zjednoczone 255 050

Kanada 164,205

Peru 94,805

Hiszpania 43 516

Meksyk 40 251

Świat 682.790

Korzyści komercyjne z uprawy jagód w szklarniach

Jeśli chcesz wyhodować owoce o wysokiej wartości, takie jak jagody, planujesz uzyskać najlepsze środowisko, aby osiągnąć maksymalny zysk, kończąc proces uprawy z większą ilością owoców. Na tym kursie komercyjni hodowcy jagód wolą czerpać korzyści ze szklarni. Borówki rosną w stosunkowo chłodniejszym środowisku. Widać, że jagody uprawiane w szklarniach, które zapewniają idealne środowisko, dają więcej owoców niż w innych miejscach w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.