Jak trzymać zwierzęta z dala od roślin: 3 wskazówki, których nie powinieneś przegapić

Musisz wiedzieć, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin, aby mogły współistnieć. Oznacza to, że nie ma potrzeby unikania roślin tylko dlatego, że masz jednego lub dwa zwierzaki. Zwierzęta postrzegają rośliny jako pyszne i słodko pachnące zabawki, którymi mogą się bawić w każdej chwili, dlatego należy uniemożliwić zwierzętom traktowanie roślin jako osobistych zabawek do żucia.

3 wskazówki, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin

Oto kilka wskazówek, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin w domu lub ogrodzie.

Wskazówka 1: przenieś rośliny

Kiedy jesteś zajęty lub nie w domu, powinieneś umieścić rośliny na półkach, wiszących donicach lub wysokich meblach. Innymi słowy, upewnij się, że twoje rośliny są poza zasięgiem twoich zwierząt.

Jeśli nie jest to możliwe, możesz umieścić swojego zwierzaka w strefie wolnej od roślin. Na przykład możesz umieścić swojego psa w jego klatce. Kwietniki to także dobry środek odstraszający dla małych zwierząt, takich jak koty czy małe psy.

Jeśli twój czworonożny towarzysz jest nieco awanturniczy, powinieneś użyć wiszącej donicy. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa roślinom i zwierzętom, gdy jesteś zbyt zajęty, aby je nadzorować.

Wskazówka 2: Spraw, aby rośliny nie były atrakcyjne dla zwierząt

Opryskiwanie roślin środkami odstraszającymi zwierzęta, aby zniechęcić zwierzęta do przewracania się lub jedzenia zieleni w domu, może być dobrym rozwiązaniem. Produkty te mają ostry zapach, którego nie lubią zwierzęta.

Możesz również zrobić spray odstraszający DIY, używając przedmiotów, które możesz znaleźć w swojej kuchni. Niektóre z tych produktów o ostrym zapachu to zmiażdżona czerwona papryka, mielona musztarda, fusy z kawy, amoniak, pieprz cayenne i ocet.

Jeśli masz rośliny doniczkowe, możesz przykryć glebę dużymi kamieniami, aby zniechęcić zwierzaka do kopania w ziemi. Możesz również pokryć ziemię kolczastymi szyszkami lub innymi przedmiotami, które wywołują nieprzyjemne uczucie dla zwierząt.

Staraj się uprawiać rośliny o silnych zapachach. Te rośliny nie zaszkodzą Twojemu zwierzakowi, więc możesz je trzymać w swoim domu. Niektóre z tych roślin to coleus canina i rozmaryn.

Wskazówka 3: Trenuj zwierzęta, aby trzymały się z dala od roślin

Powinieneś wyszkolić swojego zwierzaka, aby trzymał się z dala od roślin doniczkowych. Jeśli widzisz, jak żują twoje rośliny, powinieneś pokazać swoją dezaprobatę, wykonując lub pokazując gest dezaprobaty.

Możesz również spryskać swojego zwierzaka wodą za każdym razem, gdy próbuje zadzierać z twoją cenną rośliną. W końcu dowiedzą się, że to, co robią, jest złe. Nie powinieneś jednak bić swojego zwierzaka, gdy okazujesz dezaprobatę, ponieważ może to wywołać u niego uraz.

Zamiast tego należy wzmocnić dobre zachowanie. Kiedy odejdą od twoich roślin po okazaniu twojej dezaprobaty, powinieneś pochwalić je smakołykiem. Pozytywne wzmocnienie, powtarzalność i konsekwencja dadzą Ci najlepsze rezultaty.

Korzyści z trzymania roślin w szklarni

Utrzymywanie roślin w tunelu apoliamidowym jest jednym z najskuteczniejszych sposobów trzymania zwierząt z dala od roślin. Jednak wiele osób nie chce próbować, ponieważ automatycznie zakłada, że ​​szklarnie są za duże lub za drogie.

Mini szklarnie to świetna opcja dla ogrodników, którzy chcą uprawiać różne rodzaje kwiatów, owoców, warzyw i innych roślin. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć użycie szklarni:

Odstrasza szkodniki i zwierzęta domowe

Szklarnie nie tylko trzymają twoje zwierzęta z daleka, ale także skutecznie odstraszają nieznośne szkodniki, które chciałyby pożreć twoje rośliny, takie jak wciornastki, mszyce, a także jelenie, krety, króliki i inne. Trzymanie roślin w tunelu poliamidowym utrzymuje zwierzęta i szkodniki z dala od roślin.

Świetnie nadaje się na startowe nasiona

Kiedy twoje nasiona rosną i stają się sadzonkami, są bardzo delikatne i potrzebują ochrony przed żywiołami. Czy jest lepsze miejsce na rozpoczęcie nasion niż w mini szklarni? Zamknięta przestrzeń zapewnia całoroczne ciepło i ochronę przed żywiołami. Dodatkowo nie musiałbyś umieszczać swoich roślin w piwnicy lub garażach.

Uprawiaj więcej roślin i przedłuż sezon wegetacyjny

Wielu ogrodników woli sadzić w szklarniach, ponieważ może to wydłużyć okres wegetacji twoich roślin. Dodając wyposażenie tuneli foliowych, takie jak wentylatory, oświetlenie do uprawy lub systemy ogrzewania i chłodzenia, będziesz w stanie dostosować warunki uprawy w szklarni do potrzeb roślin.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin

Nie trzymaj w domu toksycznych roślin. Najlepszym sposobem na to jest przeprowadzenie badań przed zakupem czegokolwiek, aby móc określić, jakie rośliny są toksyczne dla zwierząt.

Jeśli naprawdę chcesz mieć rośliny w swoim domu, wybierz te przyjazne dla zwierząt, takie jak storczyki phalaenopsis, róże lub stokrotki gerbery.

Niektóre z najczęstszych roślin doniczkowych, które są toksyczne dla zwierząt, obejmują kaktusy ołówkowe, rośliny wstążkowe, paprocie szparagowe, pelargonie, lilie kalii i sagowce. Aloe Vera może być również szkodliwy dla zwierząt. Może powodować depresję, wymioty i biegunkę.

Nie jest niemożliwe udekorowanie domu pięknymi bukietami i żywą zielenią, nawet gdy mieszkasz z futrzanym towarzyszem. Przy odrobinie planowania, cierpliwości, kreatywności i wiedzy o tym, jak trzymać zwierzęta z dala od roślin, możesz mieszkać w domu z pięknymi kompozycjami kwiatowymi i dobrze wyszkolonymi zwierzętami.