Wszystko o najlepszych kwiatach ciętych do uprawy we Włoszech

Najlepsze kwiaty cięte we Włoszech rosną w tunelu foliowym. Zanim jednak za bardzo wyprzedzimy siebie, poświęć czas na przyjrzenie się podstawowym pytaniom, jakie większość ludzi zadaje na temat uprawy kwiatów ciętych we Włoszech.

Jakie są najlepsze kwiaty cięte we Włoszech?

Najlepsze kwiaty cięte do uprawy w Wielkiej Brytanii to byliny, takie jak goździk, irys „Med du Sud”, stokrotka wołowa, jeżówka purpurowa, liatris, malwa makowa i oczywiście kwiat – symbol róży włoskiej. Aby uatrakcyjnić swój wizualny raj, możesz również dodać kilka wytrzymałych roślin jednorocznych, takich jak podwójna ostroga, Angelonia, niecierpek z Nowej Gwinei, petunia, werbena, gazania i cynia.

Wszystko o najlepszych kwiatach ciętych do uprawy we Włoszech

Kiedy należy sadzić kwiaty cięte we Włoszech?

Najlepszy czas na sadzenie kwiatów ciętych we Włoszech to późna wiosna. Ze względu na zmieniające się warunki pogodowe w kraju, z sadzeniem najlepiej poczekać do 1 czerwca.

Jaki kwiat cięty jest teraz najlepszy do sadzenia we Włoszech?

Najlepszymi kwiatami ciętymi do sadzenia w miesiącach wiosennych (od marca do maja) są zimne, obfite kwiaty, takie jak tulipany, irys, żonkil, bratki, hiacynt, jarmuż ozdobny, lwia paź i alyssum. W miesiącach letnich (od czerwca do sierpnia) najlepiej sadzić kwiaty, które mają wysoką tolerancję na suszę, takie jak winorośl ziemniaczana, nagietek, coleus, cynie, petunie, szałwia jednoroczna i geranium. W okresie jesiennym (wrzesień-listopad) najlepiej sadzić bratki, mamusie, proso, paprykę ozdobną i jarmuż ozdobny.

Jakie kwiaty cięte rosną najszybciej?

Jeśli chcesz cieszyć się kwitnącym podwórkiem z najszybciej rosnącymi nasionami kwiatów, posadź te, których kiełkowanie zajmie tylko około 14 dni, a kwitnienie 70 dni. Należą do nich nagietek, nasturcja, słonecznik i roczny floks.

Co mówią kwiaty cięte w najdłuższym rozkwicie?

Długo kwitnące byliny obejmują wczesne kwitnące, takie jak Catmint Walker’s Low, geranium i krwawiące serce. Inne najdłużej kwitnące byliny obejmują cebulę ozdobną, jeżówkę, coreopsis moonbeam, astilbe, krwawnik pospolity, czarnooką Susan i trawę o fioletowym płomieniu.

Czy ogrodnictwo w tunelu foliowym to dobry pomysł?

Próbowanie swoich sił w ogrodnictwie w tunelu foliowym to jedna z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć. Utworzenie własnego tunelu foliowego może być inwestycją, ale gdy odkryjesz korzyści, które z tym się wiążą, będziesz wiedział, że było to warte każdego grosza. Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak ogrodnictwo w tunelu foliowym może przynieść korzyści Tobie i Twoim roślinom, sprawdź to:

Twoje rośliny mogą osiągnąć swój maksymalny potencjał

Tunel foliowy pozwala stworzyć najlepsze środowisko do uprawy warzyw, owoców, ziół i kwiatów. Ponieważ obudowa ułatwia wychwytywanie odpowiedniej ilości ciepła i wilgoci, aby utrzymać temperaturę i wilgotność na stałym poziomie, Twoje rośliny będą mogły cieszyć się najlepszymi warunkami, które mogą wzmocnić ich wzrost.

Poza tym w środku można również trzymać pożyteczne owady, takie jak biedronki, złotooki, żuki żołnierskie, osy braconidy i inne. Dzięki ogrodnictwu w tunelu foliowym możesz spodziewać się obfitych zbiorów, ponieważ łatwiej będzie Ci wyhodować rośliny do maksymalnego potencjału.

Możesz powstrzymać destrukcyjne owady i zwierzęta

Pamiętaj, że rośliny nie są najważniejszymi żywymi organizmami. Ich szanse na przeżycie są bardzo małe, gdy padną ofiarą niszczycielskich owadów, a także zwierząt. Dzięki tunelowi foliowemu, który utrzymuje rośliny w zamknięciu, nie będziesz musiał się martwić sezonowymi plagami szkodników lub robactwa, które mogłyby spowodować szkody we wszystkich twoich pracach ogrodniczych.

Nie będziesz musiał robić awaryjnych przygotowań na niepogodę

Ponieważ tradycyjne ogrody zewnętrzne są regularnie narażone na stale zmieniające się warunki pogodowe, ogrodnicy często muszą wymyślać awaryjne przygotowania, aby chronić swoje rośliny. Jeśli jednak zdecydujesz się na założenie własnej szklarni, nie będziesz musiał się martwić, że Twoje rośliny wpadną w ręce Matki Natury. Obudowa ochroni je przed silnymi wiatrami, zamieciami, ulewnymi deszczami, śniegiem, gradem i innymi trudnymi warunkami pogodowymi.

Zaoszczędzisz trochę pieniędzy na zakupach spożywczych

Po zainstalowaniu tunelu foliowego będziesz mógł uprawiać własną żywność. Możesz być pewien, że Ty i Twoja rodzina będziecie mogli cieszyć się świeżymi produktami, w tym poza sezonowymi owocami i warzywami przez cały rok. Przełożyłoby się to na większe oszczędności na zakupach spożywczych.

Możesz uprawiać ogród, kiedy tylko chcesz

Ogrodnictwo szklarniowe pozwala cieszyć się pracą we własnej tropikalnej oazie niezależnie od pogody na zewnątrz czy zmian pór roku w ciągu roku. Poza tym możesz także uprawiać rośliny poza sezonem lub rośliny, które nie pochodzą z Twojego regionu.

Będziesz miał miejsce do przechowywania na wszystkie potrzeby ogrodnicze

Tunel foliowy może również służyć jako miejsce do przechowywania narzędzi ogrodniczych, akcesoriów, materiałów i sprzętu. Eliminuje to potrzebę szopy ogrodowej.

Nie musisz się martwić problemami z zagospodarowaniem terenu

Jeśli wybierzesz ogrodnictwo w tunelu foliowym zamiast tradycyjnego ogrodnictwa na świeżym powietrzu, nie musisz wydawać gotówki na kształtowanie krajobrazu ani zajmować się wszelkimi problemami związanymi z kształtowaniem krajobrazu. Szklarnie mają różne kształty i rozmiary, a Ty możesz dostosować aranżację swojego botanicznego raju przez całe zamieszanie!

Najlepsze kwiaty cięte do uprawy we Włoszech rosną w szklarni!

Jeśli masz ochotę posadzić najlepsze kwiaty cięte do uprawy we Włoszech, zdobądź solidny i solidny tunel foliowy, który jest wykonany z wysokiej jakości materiałów!