Jak optymalnie korzystać z pakietów Bioline Syngenta?

Niezbędna jest wiedza, jak korzystać z pakietów Bioline Syngenta, przestrzegając instrukcji, aby chronić tunel foliowy przed szkodnikami. Dla ogrodnika widok szkodników w tunelu foliowym może być zniechęcający, ponieważ mogą one uszkadzać plony i wpływać na ich jakość i plony. Musisz jednak być również odpowiedzialny i dobrze poinformowany o stosowaniu środków kontroli biologicznej, takich jak pakiety Bioline Syngenta.

Podobnie jak utrzymywanie pleśni i chwastów w szklarni, szkodniki i owady to problemy, z którymi ogrodnicy muszą się natychmiast uporać. Jednak zamiast insektycydów, lepszym wyborem jest stosowanie środków kontroli biologicznej, które są bezpieczniejsze dla zdrowia i środowiska. Jeśli potrzebujesz zaufanego dystrybutora, firma Novartis połączyła się z Zeneca Agrochemicals, tworząc Syngenta Bioline.

Jak optymalnie korzystać z pakietów Bioline Syngenta?

Jak używać pakietów Bioline Syngenta dla najlepszej ochrony

Pakiety Bioline Syngenta są proste w użyciu, ale należy zapoznać się z instrukcją zalecaną przez firmę. Najnowszy produkt, jakim są mini saszetki na sztyfcie, jest przeznaczony do bezpośredniego użycia. Poniższy akapit jest prostym wyjaśnieniem instrukcji dla pakietów Bioline Syngenta.

Szybko i prosto

Rozerwij saszetki wzdłuż perforacji, aby je od siebie oddzielić. Każda saszetka jest najlepsza na tackę wahadłową, tackę do rozmnażania lub doniczkę o wymiarach 6 cali lub większych. Włóż saszetkę do każdego z akcesoriów i umieść saszetkę w tacce z korkiem lub kostce doniczkowej.

Pozostaw saszetkę nad podłożem hodowlanym z odległości 3,175 mm. Następnie możesz usiąść i oczekiwać, że pożyteczne roztocza z tych saszetek będą pojawiać się przez dłuższy czas. Firma oferuje to opakowanie dla Amblyline™ i Swirskiline™, a także saszetki z wieszakiem, jeśli wolisz taki projekt.

To, co sprawia, że ​​te minisaszetki są bardziej wydajne, to fakt, że będą one konsekwentnie uwalniać korzystne roztocza przez dłuższy czas. Wykorzystują nawet wodoodporne opakowanie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pozostaną na swoim miejscu niezależnie od deszczu i nawadniania.

Dodatkowe instrukcje dotyczące przechowywania i transportu pakietów Bioline Syngenta

Stosując pakiety Bioline Syngenta, należy również starannie je przechowywać i transportować. Na przykład saszetki są wrażliwe na ciepło, więc uważaj, aby nie wieszać ich w miejscu, w którym pada światło słoneczne lub w pobliżu rur grzewczych. Firma Bioline AgroSciences zaleca również obracanie pojemnika, aby pomóc w dystrybucji roztoczy w materiale nośnym.

Wreszcie, najlepiej jest użyć środków kontroli biologicznej w ciągu 18 godzin po ich otrzymaniu. Jeśli transport i przechowywanie są konieczne, przechowuj je w miejscu o wilgotności 65% i temperaturze od 50 do 59°F.

Czym są pakiety Bioline Syngenta?

Bioline Syngenta Packets to środki kontroli biologicznej wykorzystujące system kontrolowanego uwalniania. Jako ogrodnik, systemy kontroli biologicznej są znacznie lepsze niż stosowanie insektycydów, zwłaszcza jeśli uprawiasz rośliny przeznaczone do spożycia. Rolnicy zajmujący się tunelowaniem wybierają środki kontroli biologicznej, ponieważ ograniczają się do pestycydów, które byłyby dozwolone do użytku w pomieszczeniach.

Dlatego nadal możesz być dumny z produkcji roślin wolnych od pestycydów i nie martwić się szkodnikami z pomocą pakietów Bioline Syngenta. Pakiety te mogą zapobiegać wzrostowi populacji mączlików, roztoczy i wciornastków, kontrolując je na wczesnym etapie rozmnażania lub w miejscu wysiewu, gdzie rośliny są bardziej wrażliwe. W ten sposób możesz zapobiec inwazji i uniknąć problemów, gdy ich liczba jest znacznie trudniejsza do kontrolowania.

W porównaniu z aplikacjami emisyjnymi saszetki te uwalniają roztocza nawet przez osiem tygodni. Można je stosować na wczesnym etapie rozwoju roślin bez ryzyka uszkodzenia ich wzrostu. W porównaniu z pestycydami, które mogą być zbyt surowe dla twoich upraw, użycie drapieżnych i pożytecznych owadów nie stanowi zagrożenia dla młodych i wrażliwych roślin.

Jakie środki kontroli biologicznej oferuje Bioline Syngenta

Bioline Agrosciences oferuje różne środki kontroli biologicznej w 29 produktach. Obejmują one wybór pożytecznych os, roztoczy, nicieni i chrząszczy. Znajdziesz również środki kontroli biologicznej ze specyfikacją dla upraw takich jak jagody.

Na przykład, Amblyline™ uwalnia Amblyseius cucumeris, aby kontrolować populacje wciornastków i przędziorków. Adrenalina uwalnia innego drapieżnego roztocza, który może poradzić sobie z małymi stawonogami, a także żywi się pyłkiem. Ten środek kontroli biologicznej jest idealny do ochrony prewencyjnej w tunelu foliowym.

Firma posiada również drapieżne osy i muszki do zwalczania mszyc, Aphiline Berry, która jest szczególnie przydatna dla tych, którzy rosną jagody, a Aphiline Veg najlepiej nadaje się do mieszanych upraw ozdobnych. Jeśli masz wełnowce, rozważ chryzolinę i kryptolinę, podczas gdy Digline jest najlepsza na szkodniki miażdżycowe, a Exhibitline Hb na larwy ryjkowca pnącza powszechnie występujące w roślinach ozdobnych i jagodach. Do komarów można użyć Hypoline i Phytoline, a firma posiada również drapieżne chrząszcze do ochrony przed szkodnikami glebowymi i kompostowymi.

Wniosek

Jedną z najlepszych rzeczy w uprawie w apolitunnelach jest to, że możesz uczynić ją tak naturalną i organiczną, jak to tylko możliwe. Obejmuje to pomijanie pestycydów i stosowanie środków kontroli biologicznej, ale czy wiesz, jak optymalnie korzystać z pakietów Bioline Syngenta?

Pakiety Bioline Syngenta są szybkie i proste w użyciu i możesz z nich skorzystać na wczesnym etapie, ponieważ nie uszkadzają młodych roślin. Używanie ich jest tak proste, jak umieszczenie jednej saszetki na tackę lub doniczkę, a uwalniają roztocza nawet przez osiem tygodni.

Ogólnie rzecz biorąc, środki kontroli biologicznej rozwiązują ograniczenia hodowców tuneli foliowych, którzy nie mogą stosować pestycydów w pomieszczeniach. Pamiętaj tylko, aby trzymać paczki z dala od ciepła i zużyć je w ciągu 18 godzin od otrzymania.