Jak używać buraków do wypadania włosów

Czy wiesz, że możesz użyć buraków na wypadanie włosów? Ten żywy i smaczny korzeń palowy może przywrócić Ci pewność siebie, pomagając w zapobieganiu wypadaniu włosów. Ponadto buraki oferują różne korzyści dla włosów, które nie ograniczają się tylko do wypadania włosów.

Nawet po przywróceniu do życia włosów, nikt nie odmówi soku z buraków czy pieczonych buraków. Ta pożyteczna i smaczna roślina jest również łatwa w uprawie w szklarni. Dobrze rosną w wielu stanach, w tym w Nebrasce i Północnej Dakocie, a ogrodnictwo w szklarni pozwala cieszyć się burakami przez cały rok.

Jak używać buraków do wypadania włosów

W jaki sposób buraki są przydatne przy wypadaniu włosów?

Bogaty w składniki odżywcze, które zapobiegają wypadaniu włosów

Prostym wytłumaczeniem cudów buraków w zapobieganiu wypadaniu włosów jest obfitość składników odżywczych w tym warzywu. Buraki są bogate w białko, potas, żelazo, mangan, miedź, fosfor, wapń i witaminy B i C.Wszystkie te minerały i witaminy mogą wzmocnić strukturalną integralność pasm włosów, zapobiegając ich łamaniu i łamaniu. utrata.

Ponadto spożywanie buraków i pozyskiwanie tych składników odżywczych może utrzymać zdrowe mieszki włosowe, co jest również niezbędne do wzrostu zdrowych włosów, naprawy uszkodzeń i zapobiegania wypadaniu włosów. Chociaż potrzeba więcej badań, aby stwierdzić, że buraki będą przydatne w leczeniu wypadania włosów w leczeniu łysienia, betalaina i karotenoid w burakach są pomocne w przypadku łysienia.

Zapobieganie swędzeniu skóry głowy i łupieżowi

Obecne w burakach przeciwutleniacze pomagają w lepszym ukrwieniu i odżywieniu mieszków włosowych. Karotenoidy mogą nawet pomóc w aktywacji komórek macierzystych mieszków włosowych. Inną potencjalną przyczyną wypadania włosów, którą mogą zwalczać buraki, jest swędzenie skóry głowy i łupież.

Swędząca skóra głowy może powodować wypadanie włosów, a burak może pomóc, ponieważ jest dobrze znanym naturalnym środkiem przeciwświądowym. Z drugiej strony łupież nie powoduje wypadania włosów, ale podstawowy problem może prowadzić do uszkodzenia mieszków włosowych. Tradycyjna medycyna sprzed wielu lat wykazała, że ​​buraki są lekiem na łupież.

Sposoby wykorzystania buraków na wypadanie włosów

Maska do włosów z buraków

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania buraków na wypadanie włosów jest zrobienie maski na włosy. Możesz znaleźć różne wersje i możesz użyć soku z buraków lub pulpy. Możesz zmieszać buraki z kawą mieloną i używać jej tak, jak myjesz włosy.

Inną wersją maski z buraków jest gotowanie liści i tworzenie pasty z ekstraktu i jednego buraka. Dodaj hennę w proszku i olej, taki jak oliwka lub kokos, aż wszystkie dobrze się wymieszają. Na półwilgotne włosy nałóż maskę z buraków od nasady aż po końcówki i wmasuj, pozostaw na 30 minut przed umyciem łagodnym szamponem.

Pasta do włosów z buraków

Możesz również użyć pasty na skórze głowy, aby złagodzić infekcje. Pozostawienie go na pół godziny może pomóc zmniejszyć stan zapalny i złagodzić podrażnienia skóry głowy. Jeśli nie możesz zrobić pasty, możesz użyć soku z buraków, czarnej herbaty i wody różanej.

Farba do włosów z buraków

Produkt do włosów DIY, z którego słyną buraki, to naturalny barwnik. Żywy czerwony kolor buraków w soku, świeżego soku z imbiru i oliwy z oliwek to całkowicie naturalny tymczasowy kolor włosów. To jest podobne do tego, jak użyjesz pasty, ale możesz zostawić ją na godzinę w owiniętych włosach.

Korzyści z buraków na włosy

Buraki mają wiele do zaoferowania naszym włosom. Aby uzyskać stosunkowo łatwą uprawę w szklarni, możesz użyć pysznego buraka, aby uzyskać mocne, zdrowe, sprężyste, lśniące i pozbawione łupieżu włosy. To niewiarygodne, jak popularny barwnik do samodzielnego malowania może zrobić te rzeczy na włosach.

Jak wspomniano wcześniej, składniki odżywcze zawarte w burakach pomagają zapobiegać matowym i łamliwym włosom, w tym zwężeniu porów włosów, co zmniejsza ich łamliwość. Ponieważ buraki pomagają również w zdrowej skórze głowy, szybko uformujesz i zregenerujesz mieszki włosowe bez łupieżu. Wreszcie, użycie barwnika do buraków dodaje blasku włosom, aby wyglądały bardziej żywe i sprężyste.

Jak naturalnie leczyć wypadanie włosów

Aloes

Aloes to popularna roślina lubiąca włosy, którą można uprawiać razem z burakami w szklarni. Może rozwiązać problem wypadania włosów, ponieważ oczyszcza mieszki włosowe. Usunięcie zatkanego sebum pozwoli włosom szybko odrosnąć.

Cytryna

Zarówno sok z cytryny, jak i olejek cytrynowy jako maska ​​lub kuracja przed szamponem mogą stymulować wzrost włosów. Jest dobrym źródłem witaminy C, która jest niezbędna dla pacjentów z wypadaniem włosów. Cytryna jest również przydatna do utrzymania zdrowej skóry głowy, podobnie jak buraki.

Cebula

Czy wiesz, że sok z cebuli może być domowym lekarstwem na wypadanie włosów? Zacznij uprawiać cebulę w szklarni i stwórz ekstrakt, który poprawia dopływ krwi do łusek włosów, aby przyspieszyć ich wzrost. Badanie wykazało nawet, że sok z cebuli może być stosowany u pacjentów z łysieniem.

Wniosek

Używanie buraków do wypadania włosów jest racjonalne, ponieważ żywe plony są pełne składników odżywczych, które sprzyjają wzrostowi i utrzymaniu zdrowia i mocnych włosów. To łatwe warzywo do uprawy na Twoim podwórku przy użyciu szklarni, a korzyści, jakie z niej uzyskasz, przewyższają wysiłek, jaki będziesz emanować. Możesz utworzyć maskę, pastę lub barwnik, aby leczyć wypadanie włosów burakami.