Czy kalafior jest dobry na tarczycę?

Czy kalafior jest dobry na tarczycę? Tak, chyba że masz niedoczynność tarczycy. Jednak zła opinia o warzywach krzyżowych, takich jak kalafior na tarczycy, jest nie tylko czarno-biała.

Można uznać przekonanie, że kalafior szkodzi tarczycy, za mit. Zamiast tego traktuj kalafior tak, jak z każdym jedzeniem. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie diety odpowiedniej dla twojego stanu i nie przekraczaj lub nie przekraczaj zalecanego spożycia kalafiora.

Czy kalafior jest dobry na tarczycę?

Czy kalafior jest korzystny dla tarczycy?

Kalafior jest dobry dla tarczycy, szczególnie dla osób z nadczynnością tarczycy. Według Oregon State University procesy z udziałem goitryny i glukozynolanów mogą zakłócać syntezę hormonów tarczycy i wychwyt jodu przez gruczoł. To wyjaśnia, dlaczego warzywa takie jak kalafior i brokuły powodują niedoczynność tarczycy u zwierząt, ale te warzywa mogą być korzystne, jeśli masz nadczynność tarczycy.

Najważniejsze w tym przypadku jest spożywanie tygodniowo warzyw krzyżowych wraz z innymi ciemnozielonymi warzywami w ilości od półtorej do dwóch i pół filiżanki, zgodnie z wytycznymi żywieniowymi. Upewnij się, że są one dokładnie ugotowane, aby uwolnić enzymy, aby nadal można było stosować zdrową dietę bezpieczną dla tarczycy. Jednocześnie najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli masz inne schorzenia, które mogą wpłynąć na twoją dietę.

Większość ludzi byłaby zaskoczona, że ​​kalafior i inne warzywa z rodziny krzyżowych są dobre dla zdrowia tarczycy, zwłaszcza przy nadczynności tarczycy. Ponadto związki zawarte w kalafiorach mają korzystny wpływ na zdrowie. Obejmuje to zdrowie układu sercowo-naczyniowego i mniejsze ryzyko raka.

Pomijanie kalafiora może również oznaczać, że powstrzymujesz się od stosowania zdrowej diety składającej się z mieszanki warzyw. Kalafior jest bogaty w błonnik, witaminy, minerały i związki przeciwzapalne, które są ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Można też powiązać wpływ ogólnego stanu zdrowia na tarczycę.

Dlaczego kalafior jest szkodliwy dla tarczycy?

Kalafior jest szkodliwy dla tarczycy, ponieważ zawiera związki, które zakłócają wykorzystanie jodu przez gruczoł. Według dr Johna Morrisa III z Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota, warzywa kapustne wpływają na zdolność tarczycy do wchłaniania jodu. Dlatego osoby z niedoczynnością tarczycy powinny umiarkować spożycie kalafiora i innych warzyw krzyżowych.

Głównym powodem, dla którego kalafior ma tę negatywną cechę dla zdrowia tarczycy, jest to, że jest źródłem glukozynolanów. Możesz uznać te związki zawierające siarkę za goitrogeny, które zakłócają wykorzystanie jodu przez gruczoły. Tarczyca potrzebuje jodu do produkcji hormonu tarczycy, aby zapobiec zakłóceniom, które mogą powodować spadek poziomu hormonów.

Mimo to warto podkreślić, że ilość spożywana powinna być duża, zanim warzywa kapustne, takie jak kalafior, staną się bardzo szkodliwe dla tarczycy. A ponieważ ich wpływ dotyczy samego gruczołu, wpływ tych pokarmów nie miałby znaczenia dla ilości hormonu tarczycy, którą możesz wyprodukować. Ogólnie rzecz biorąc, utrzymuj zdrową i zbilansowaną dietę z rozsądnymi ilościami kalafiora, a zdrowie tarczycy nie powinno napotkać żadnych problemów.

Pamiętaj, że oprócz umiaru i regularnego spożycia kalafiora można również dobrze ugotować, aby był zdrowszy dla tarczycy. W trakcie gotowania słabną właściwości goitrogenne warzyw krzyżowych. Ty i Twój lekarz znajdziecie sposób, aby zważyć ryzyko i korzyści kalafiora w zależności od stanu Twojej tarczycy.

Jakie warzywa są dobre dla tarczycy?

Nie ma wątpliwości, że warzywa będą korzystne dla zdrowia tarczycy. Jeśli potrzebujesz sugestii, warzywa krzyżowe, zielone warzywa liściaste, kurkuma, marchew i fasola są doskonałe dla tarczycy. Jeśli jednak jesteś zdezorientowany, widząc niektóre warzywa na liście niedoczynności tarczycy, niektóre są lepiej umiarkowane, jeśli masz nadczynność lub niedoczynność tarczycy.

Jeśli chcesz zachować zdrową tarczycę, możesz samodzielnie uprawiać te rośliny w szklarni. Odwiedź Krostrade.com, aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do tych warzyw niezależnie od lokalizacji i klimatu. Jako bonus, ogrodnictwo może złagodzić stres, więc wzmacniasz również swoje zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Warzywa krzyżowe

Jak wyjaśniono wcześniej, warzywa krzyżowe są dobre dla tarczycy, o ile spożywasz zalecane ilości. Więc chociaż warzywa takie jak kalafior, brokuły, brukselka, kapusta, kapusta, jarmuż i rukola mogą zakłócać wchłanianie jodu, będą korzystne dla osoby z nadczynnością tarczycy. Jednocześnie zielone warzywa, takie jak te wymienione, są bogate w składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które mają korzystny wpływ na raka tarczycy.

Zielone warzywa liściaste

Warzywa kapustne nie są jedynymi zielonymi warzywami, które są dobre dla tarczycy. Warzywa liściaste, takie jak sałata i szpinak, uszczęśliwią Twoją tarczycę. Na przykład cynk, selen, żelazo i magnez to niektóre z minerałów, które odgrywają rolę w zdrowiu tarczycy.

Możesz je dostać w liściastych warzywach, zwłaszcza szpinaku. Niedobór cynku ma związek z niedoczynnością tarczycy, podczas gdy organizm potrzebuje selenu do metabolizowania hormonów tarczycy. Selen pomoże organizmowi osiągnąć normalny poziom tarczycy, jednocześnie łagodząc choroby autoimmunologiczne tarczycy.

Ponadto żelazo i magnez zawarte w zielonych warzywach liściastych są niezbędne do funkcjonowania gruczołu. Żelazo jest korzystne dla metabolizmu tarczycy, podczas gdy pacjenci z nadczynnością tarczycy mają niski poziom magnezu. Dodanie zielonych warzyw liściastych do diety może utrzymać zdrowe funkcjonowanie tarczycy.

Kurkuma

Co zaczyna się od T i co jest dobre dla tarczycy? Wibrująca kurkuma to przyprawa, którą możesz dodawać do swoich posiłków z korzyścią dla zdrowia tarczycy. Badania wykazały nawet, że kurkuma zmniejsza zaburzenia tarczycy spowodowane niedoborem jodu i zużyciem goitrogenu.

Zawartość kurkuminy w kurkumie to kolejny powód, dla którego kurkuma jest dobra dla tarczycy. Na początek kurkumina może zmniejszyć ryzyko raka tarczycy, blokując tworzenie się komórek raka tarczycy. Kurkumina może również chronić tarczycę, działając jako przeciwutleniacz.

Marchewki

Inną rośliną przyjazną dla tarczycy, którą możesz samodzielnie wyhodować, jest marchew. Jest dobrym źródłem przeciwutleniaczy, takich jak beta-karoten, który jest również prekursorem witaminy A. Sama witamina A odgrywa rolę w aktywacji receptorów hormonów tarczycy, a jedzenie marchwi może pomóc w funkcjonowaniu i zdrowiu tarczycy.

Rośliny strączkowe

Rośliny strączkowe, podobnie jak kalafior, mają straszną reputację, jeśli chodzi o tarczycę. Jednak przy prawidłowym spożyciu można czerpać korzyści z zawartości cynku. Cynk podnosi poziom hormonów tarczycy, a rośliny strączkowe promują właściwości przeciwutleniające jogurtu, który jest kolejnym pokarmem przyjaznym dla tarczycy.

Czy banan jest dobry na tarczycę?

Banany są dobre dla tarczycy ze względu na ich właściwości przeciwzapalne. Z kolei banany mogą złagodzić objawy chorób tarczycy. Choroby tarczycy, takie jak niedoczynność i nadczynność tarczycy, mogą również powodować objawy neurologiczne, ponieważ hormony tarczycy działają jako neuroprzekaźniki.

Dlatego choroby tarczycy mogą powodować zmianę nastroju, co może prowadzić do innych schorzeń. Ponieważ nasze ciała mogą przekształcić tryptofan w bananach w serotoninę, możemy złagodzić stany neurologiczne związane z zaburzeniami tarczycy. Hormon tarczycy wpływa również na przewód pokarmowy, a jeśli cierpisz na zaparcia spowodowane niedoczynnością tarczycy, pomocne mogą być banany.

Zawartość błonnika w bananach jest korzystna nie tylko dla trawienia. Osoby z niedoczynnością tarczycy mogą również skorzystać z zawartości błonnika bananowego, aby wspomóc odchudzanie. Pacjenci z tarczycą mają trudności z metabolizowaniem węglowodanów oraz obniżaniem cholesterolu i indeksu glikemicznego, a pokarmy bogate w błonnik, takie jak banany, mogą w tym pomóc.

Wszyscy wiemy, że banany są dobrym źródłem potasu i czy wiesz, że potas ma związek z tarczycą? Potas jest odpowiedzialny za funkcje nerwowe i mięśniowe. Dlatego można zauważyć, że niedobór potasu może przyczyniać się do wystąpienia objawów niedoczynności i nadczynności tarczycy.

Czy Edamame jest dobre dla tarczycy?

Oprócz warzyw krzyżowych prawdopodobnie słyszałeś o unikaniu soi, takiej jak edamame, jeśli masz chorobę tarczycy. Jednak badanie z 2019 r. Wyjaśniło, że soja nie ma negatywnego wpływu na czynność tarczycy. Badanie wykazało również, że soja nie zmienia hormonów tarczycy w organizmie.

Podstawą do obaw o spożywanie edamame w przypadku chorób tarczycy są izoflawony. Badania na zwierzętach w przeszłości sugerowały związek wola i niedoczynności tarczycy z tymi składnikami chemicznymi. Jednak Harvard Health Publishing potwierdził, że soja nie powinna powodować problemów z tarczycą.

Możliwe jest obniżenie poziomu hormonów tarczycy z powodu soi, ale jest mało prawdopodobne, aby ktoś osiągnął bardzo wysokie spożycie. Rozważ rozmowę z lekarzem, aby sprawdzić, ile soi możesz włączyć do swojej diety. Soja może również wpływać na wchłanianie leków tarczycowych przez organizm, więc jeśli jadłeś soję, odczekaj co najmniej cztery godziny przed jej przyjęciem.

Ogólnie rzecz biorąc, spożycie jodu przez osobę będzie miało wpływ na działanie edamame na tarczycę. I w pewnym sensie edamame może być również przydatna dla tarczycy, ponieważ może zwiększać dawkę hormonu tarczycy. Dlatego pacjenci z niedoczynnością tarczycy, którzy potrzebują tego efektu, mogą odnieść korzyści z edamame.

Czy twaróg jest dobry dla pacjentów z tarczycą?

Twaróg może być przydatny dla pacjentów z tarczycą, ponieważ ma podobieństwa do jogurtu. Obie mają podobne techniki przygotowania, ale jogurt podlega fermentacji z powodu dwóch szczepów bakterii. Więc jeśli myślisz o spożywaniu twarogu dla zdrowia tarczycy, jest to rozsądne.

Co sprawia, że ​​jogurt jest odpowiedni dla pacjentów z tarczycą? Prostym wyjaśnieniem jest to, że jest dobrym źródłem jodu. Firma St. Luke’s Health uznała nawet jogurt i inne produkty mleczne za pożywienie dla tarczycy.

Ze względu na zawartość jodu w jogurcie można zapobiegać chorobom takim jak wole. Pamiętaj, że tarczyca wykorzystuje jod do produkcji hormonów i będzie musiał to kompensować, jeśli nie masz wystarczającej ilości jodu. Możesz również spożywać jogurt wzbogacony witaminą D, aby zmniejszyć ryzyko autoimmunologicznej choroby tarczycy.

Jak naturalnie wyleczyć tarczycę?

Możesz naturalnie leczyć tarczycę i utrzymywać jej prawidłowe funkcjonowanie, stosując zdrową dietę i regularne ćwiczenia. Ta rada może wydawać się oczywista, aby zachować zdrowy narząd i leczyć wszelkie problemy, ale możesz nie być świadomy niezdrowych nawyków. Zarówno nadczynność, jak i niedoczynność tarczycy są łatwiejsze do opanowania, jeśli zaczniesz zdrowo się odżywiać.

5 produktów, które są dobre dla tarczycy

Oprócz diety składającej się z różnych warzyw, wodorostów, mięsa, jagód, orzechów i ryb jest pięć pokarmów, które są dobre dla tarczycy. Zbilansowana dieta może pomóc w naturalnym wyleczeniu tarczycy. Oprócz ćwiczeń i regularnych badań kontrolnych, spożywaj jod, cynk, przeciwutleniacze i selen dla zdrowia tarczycy w tych produktach.

Wodorosty

Zawartość jodu w wodorostach jest powodem, dla którego są one naturalnym pożywieniem leczącym tarczycę. Organizm potrzebuje jodu, aby zapobiec niedoborowi hormonu tarczycy. Należy jednak pamiętać, aby nadal jeść wodorosty z umiarem, ponieważ niektóre gatunki, takie jak wodorosty Kombu, zawierają do 2000% DV w jednym gramie.

Mięso

Mięsa takie jak wołowina i kurczak są dobrym źródłem cynku. Cynk jest dobry dla tarczycy, ponieważ jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy. Jednocześnie organizm potrzebuje cynku do konwersji T4 do T3.

Jagody

Oprócz warzyw możesz również uprawiać jagody w szklarni, aby uzyskać przeciwutleniacze, które są korzystne w przypadku niedoczynności tarczycy. Dodaj do swojej diety truskawki, żurawinę, jeżyny i jagody goji. Korelacja przeciwutleniaczy z gojeniem i zdrowiem tarczycy wynika z ochrony przed stresem oksydacyjnym.

Orzechy

Orzechy są doskonałym źródłem selenu, minerału odgrywającego znaczącą rolę w metabolizmie hormonów tarczycy. Możesz również skorzystać z magnezu zawartego w orzechach, a wole jest związane z niedoborem tego minerału. Poza tym magnez pomaga przekształcić T4 w T3 dla prawidłowego metabolizmu.

Ryby

Ryby takie jak łosoś, okoń morski i dorsz są bogate w selen. Pomaga to w stanach zapalnych, obok zawartości kwasów omega-3. Ryby są również bogate w jod, który jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy.

Wniosek

Dieta odgrywa znaczącą rolę w zdrowiu tarczycy, więc pokarmy, które spożywamy, mogą być korzystne lub szkodliwe dla tego gruczołu. Czy kalafior jest dobry na tarczycę? W pewnym sensie jest odpowiedni dla kogoś z nadczynnością tarczycy.

Z drugiej strony pacjenci z niedoczynnością tarczycy muszą z umiarem spożywać warzywa z rodziny krzyżowych, takie jak kalafior. Negatywną cechą kalafiora w stosunku do tarczycy jest to, że wpływa on na wykorzystanie jodu przez gruczoł. Dlatego duże spożycie kalafiora, jeśli masz niedoczynność tarczycy, może komplikować stan.