Czy dieta wegańska odwraca miażdżycę?

Rośnie zainteresowanie tym, jak dieta wegańska odwraca miażdżycę z powodu różnych badań, które to potwierdziły. Wiemy już, że dieta wegańska może być zdrowa, więc znajomość tego, w jaki sposób może odwrócić główną przyczynę chorób sercowo-naczyniowych, sprawia, że ​​warto spróbować. Ze względu na te korzyści zdrowotne nie jest zaskoczeniem, że coraz więcej osób szuka możliwości uprawy warzyw.

Niezależnie od Twojej lokalizacji w USA możesz z łatwością zaopatrzyć się w zdrowe i świeże warzywa przez cały rok, korzystając ze szklarni. Ogrodnictwo roślin w szklarni jest wygodniejsze niż tradycyjna uprawa na zewnątrz ze względu na kontrolowane środowisko wewnętrzne. Możesz także mieć większą pewność, że produkty, które masz na talerzu, są dobrze przenoszone z pola na stół.

Czy dieta wegańska odwraca miażdżycę?

Wegańska dieta przeciwdziała miażdżycy: jaki jest związek?

Zdrowsza dieta

Badania potwierdziły, że dieta wegańska lub roślinna może odwrócić miażdżycę. Wyjaśnienie tego jest proste i można znaleźć związek z dwoma czynnikami. Sam stan miażdżycy jest związany z dużym spożyciem mięsa, tłuszczów i węglowodanów.

Dlatego zastąpienie tych posiłków i zbilansowanie warzywami obniża ryzyko.

Związki chroniące układ sercowo-naczyniowy

Drugim czynnikiem jest to, że związki takie jak polifenole i przeciwutleniacze występujące w roślinach działają ochronnie na komórki śródbłonka naczyniowego. Przejście na dietę wegańską zmniejszy uszkodzenia komórek śródbłonka, które mogą odwrócić chorobę wieńcową. A miażdżyca jest przyczyną choroby wieńcowej.

Te czynniki wyjaśniają, w jaki sposób dieta wegańska może odwrócić miażdżycę. Korzyści z diety wegańskiej dla układu sercowo-naczyniowego i tego, w jaki sposób może odwrócić choroby, można znaleźć w badaniach sprzed lat. Przeprowadzono nawet badanie, w którym stwierdzono, że przestrzeganie diety roślinnej może odwrócić chorobę tętnic.

Główne danie

W miarę upływu czasu więcej badań z udziałem większej liczby uczestników wykazało, jak ścisła dieta wegańska zmniejsza objawy, a wyniki testów wskazują na ustąpienie chorób serca. Warto jednak zauważyć, że uczestnicy nie tylko przestrzegali diety wegańskiej, ale także ograniczali spożycie niezdrowej żywności. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowa dieta i styl życia mogą spowolnić, zapobiegać, a nawet odwrócić choroby serca.

Co to jest dieta wegańska?

Dieta wegańska to dieta skupiająca się na spożyciu roślin z pominięciem mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Istnieją również odmiany, takie jak lakto-wegetariańskie, które obejmują produkty mleczne i laktoowowegetariańskie, które zawierają produkty mleczne i jaja. Należy jednak zwrócić uwagę na wybór zdrowej diety wegańskiej, która zapewni zbilansowane składniki odżywcze.

Witaminy z grupy B i minerały, takie jak wapń i żelazo, są niezbędnymi składnikami odżywczymi, których można pominąć w przypadku niepowodzenia planowania zdrowej diety wegańskiej. Dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby opracować zbilansowaną dietę, która zapewni wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Przy odpowiednim planowaniu możesz uprawiać rośliny i korzystać z różnych witamin i minerałów, które mogą one zaoferować.

Oprócz odwracania miażdżycy, przestrzeganie diety roślinnej jest korzystne dla układu sercowo-naczyniowego z innych powodów. Zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia i obniża poziom złego cholesterolu w organizmie. Jest to możliwe, ponieważ nie tylko witaminy i minerały, rośliny są również bogate w składniki odżywcze, przeciwutleniacze i błonnik, które są dobre dla zdrowia układu krążenia.

Co powoduje miażdżycę?

Miażdżyca tętnic to stan, w którym płytka nazębna odkłada się wewnątrz tętnic. Może to powodować wiele możliwych czynników, a miażdżyca może rozpocząć się nawet we wczesnym dzieciństwie. Różne przyczyny miażdżycy obejmują nawyki, takie jak palenie i brak ruchu lub wysoki poziom trójglicerydów we krwi.

Jeśli dana osoba ma wysoki poziom cholesterolu lub wysokie ciśnienie krwi, prawdopodobnie również rozwinie się u niej miażdżyca. Otyłość, cukrzyca, toczeń i zapalenie stawów mogą również powodować ten stan. Z biegiem czasu miażdżyca może prowadzić do zwężenia tętnic, złogów tłuszczu we krwi i zakrzepów krwi.

Jak naturalnie leczyć miażdżycę?

Oprócz przyjmowania przepisanych leków i regularnych ćwiczeń, możesz leczyć, zapobiegać lub spowalniać postęp miażdżycy, zmieniając dietę i styl życia. Jak pokazują badania, jedzenie owoców i warzyw w większych ilościach niż pokarmy bogate w sód, tłuszcz i cukier jest korzystne dla układu krążenia. Posiadanie swojej szklarni z różnorodnymi roślinami zawsze sprawi, że będzie ona dostępna i dostępna dla Ciebie, abyś mógł mieć dietę wegańską.

Dzięki zdrowej diecie będziesz w stanie kontrolować swoją wagę. Zapobieganie otyłości zmniejszy ryzyko rozwoju nadciśnienia i wysokiego poziomu cholesterolu, które są czynnikami ryzyka miażdżycy.

Wniosek

Wszyscy wiemy, że zdrowa dieta odgrywa znaczącą rolę w naszym ogólnym zdrowiu. Ale czy wiesz, że dieta wegańska odwraca miażdżycę? Nagromadzenie blaszki w tętnicach może powodować inne niebezpieczne choroby, dlatego musimy zapobiec lub spowolnić postęp tego stanu.

Zmniejszenie spożycia pokarmów bogatych w sód, tłuszcz i cukier oraz zastąpienie ich różnymi owocami i warzywami pomoże w utrzymaniu układu krążenia. Badania wykazały, że składniki odżywcze oferowane przez te rośliny uprawne przy zachowaniu zdrowego stylu życia mogą rzeczywiście odwrócić miażdżycę. Jeśli uważasz, że trzymanie się diety opartej na roślinach jest trudne, możesz uprawiać rośliny w szklarni, aby zapewnić całoroczny zapas składników odwracających miażdżycę.