Co powinienem dzisiaj zrobić na siłowni

Jesteś odpowiedzialny za stworzenie swojego zdrowego i zdrowego ciała. Jeśli zadasz sobie pytanie „Co powinienem dzisiaj zrobić na siłowni?” istnieje kilka odpowiedzi, które pozwolą Ci spełnić to, czego pragniesz dla swojej sylwetki. Obejmuje odpowiednią rozgrzewkę, ćwiczenia rozciągające, być może słuchanie muzyki, rozpoczynanie rozmowy i zapraszanie znajomych.

Ćwiczenia na siłowni to nie tylko przypadkowe wybieranie sprzętu i ćwiczenia. Obecnie istnieje jeden z częstych problemów, z którym osoby ćwiczące nie wiedzą, co robić na siłowni. Konieczne jest przestudiowanie programu fitness i nauczenie się korzystania ze sprzętu na siłowni, który znajduje się na sali gimnastycznej lub w parku na świeżym powietrzu.

Co powinienem dzisiaj zrobić na siłowni

Co mam dziś robić na siłowni? Możliwości jest mnóstwo. Możesz spróbować zacząć od treningu na bieżni, uczestniczyć w grupowych zajęciach fitness, udać się do strefy wolnych ciężarów lub zapytać swojego trenera o program CrossFit.

Bez zbędnych ceregieli, oto wskazówki, jak najlepiej wykorzystać treningi na siłowni (a może ćwiczenia w domu w czasie pandemii), a także informacje o tym, gdzie można zdobyć sprzęt fitness.

Różne ćwiczenia do wykonania: najlepsze treningi

Ćwiczenia na siłowni to naprawdę fajne doświadczenie. Możesz poszukać informacji na temat najlepszych programów fitness dla siebie lub skonsultować się z trenerem fitness. Uzupełnij wszystko o te ćwiczenia, przeznaczone dla początkujących, zaawansowanych entuzjastów fitnessu i sportowców.

1. Przysiady

Pierwszym popularnym dzisiaj ćwiczeniem na siłowni jest przysiad. Jeśli chcesz się o tym przekonać, jak pytasz, „co mam dziś robić na siłowni?” świetną opcją jest przejście do programu ćwiczeń na przysiadach.

Przysiady to ćwiczenia w ramach treningu siłowego, w których uczestnik opuszcza biodra z pozycji stojącej i podciąga się z powrotem. Podczas schodzenia stawy biodrowe i kolanowe muszą się zginać, gdy zgina się staw kątowy. Podczas wykonywania ćwiczenia stawy bioder i kolan mają tendencję do rozszerzania się, podobnie jak staw skokowy zgina się, gdy osoba wstaje.

2. Burpees

Co to są burpee? To świetna forma ćwiczeń na siłowni, która jest idealna dla organizmu. Burpee składa się z dwóch części: pompki i osoby wykonującej skok w powietrzu. Co prawda robienie burpee jeden po drugim może być męczące, ale o to właśnie chodzi w treningu, zwłaszcza jeśli chodzi o budowanie siły i wytrzymałości.

Korzyści zdrowotne wynikające z burpee obejmują spalanie kalorii, przyspieszenie cardio i są to wszechstronne ćwiczenia, które każdy może wykonać.

3. Pompki

Po trzecie, masz pompki. Powszechna forma treningu wykonywana w różnych scenariuszach, push-up obejmuje ćwiczenia ruchowe, gdy osoba ćwiczy od początku. Podnosi i opuszcza swoje ciało, ćwicząc ramiona, mięśnie piersiowe, przednie mięśnie naramienne i triceps, zapewniając korzyści dla różnych grup mięśni.

Upewnij się, że jesteś nawodniony podczas wykonywania pompek lub innych form ćwiczeń.

4. Pull-up

Łatwiej powiedzieć niż zrobić idealne podciągnięcie. Wielu entuzjastów fitnessu może wykluczyć podciąganie ze swojego treningu, ponieważ jest to trudne. Działa na najszerszych, romboidalnych i najszerszych grzbietach, jednocześnie rzucając wyzwanie różnym obszarom ramion i zmieniając chwyt.

Podciągnięcie się może zwiększyć siłę rdzenia i nie martw się, jeśli poczujesz rozciąganie i zmęczenie zaraz po dotarciu do domu i obudzeniu się następnego ranka. Ten ostateczny trening wzmacniający górną część ciała pomoże ciału być bardziej funkcjonalnym i stabilnym.

5. Skok pola

Wreszcie jest skok do pudełka. Ponadto, popularny trening, skok do skrzyni zwiększa prędkość, siłę i siłę skoku w pionie, ponieważ ten trening trenuje grupy mięśni do przejęcia kontroli nad tymi czynnościami. Skok na skrzynię działa przede wszystkim na mięśnie nóg, ponieważ wzmacnia rdzeń dzięki własnej masie ciała.

Te treningi zwiększają również Twoją wytrzymałość i poprawiają zdrowie serca.

Nigdy nie zapomnij: rozgrzewka i rozciąganie

Co mam dziś robić na siłowni? Zanim cokolwiek innego lub przed przystąpieniem do rutynowego treningu, koniecznie wykonaj rozgrzewkę i ćwiczenia rozciągające. Nigdy nie spiesz się z rozgrzewką i daj sobie dobre pięć lub dziesięć minut, aby zapewnić wytrzymałość przez cały program ćwiczeń.

Różnicę między treningiem a efektami widać, gdy zapomnisz o rozgrzewce. Kiedy zaczynasz ćwiczenie, serce, mięśnie i te szlaki metaboliczne dla twojej energii są stymulowane, aby wspierać aktywność fizyczną.

Twoje serce zawsze bije szybciej, gdy podnosisz ciężary lub biegasz na bieżni cardio, a to w naturalny sposób utrzymuje przepływ krwi i ruch tlenu. Masz tendencję do szybszego oddychania, aby Twoje ciało mogło nadążyć za treningiem.

Ponieważ działa zarówno temperatura krwi, jak i poziom tlenu, mięśnie stają się cieplejsze. W ten sposób kwasy tłuszczowe mogą spalać kalorie i wytwarzać energię, dzięki czemu możesz intensywniej ćwiczyć.

Jednym z najlepszych ćwiczeń na rozgrzewkę jest rozciąganie. Obejmuje pracę nad kończynami, rdzeniem, szyją i innymi częściami ciała, aby przygotować je do rygorystycznych procedur.

Najlepsze korzyści zdrowotne wynikające z rozgrzewki i rozciągania to:

  • Twoje stawy mogą funkcjonować wydajniej
  • Istnieje mniejsze ryzyko kontuzji
  • Otrzymujesz silniejsze skurcze mięśni
  • W krwiobiegu gromadzi się mniej kwasu mlekowego. W ten sposób będziesz mógł ćwiczyć przez dłuższe okresy
  • Tlen jest szybciej rozprowadzany do narządów i tkanek
  • Pomyślne spalanie kalorii wraz ze wzrostem temperatury
  • Ścieżki neuronowe przyspieszą, ogólnie usprawniając trening.

Korzyści te są widoczne, gdy trzymasz się rozgrzewki i rozciągasz za każdym razem, gdy uderzasz na siłownię.

Relaks, tworzenie listy odtwarzania i słuchanie muzyki

Podczas treningu nie zawsze możesz polegać na liście odtwarzania lub radiu odtwarzanym na siłowni. W większości przypadków są one powtarzalne i odpowiednio drażniące dla zmysłów, ponieważ są wielokrotnie odtwarzane. Co więcej, nigdy nie zawsze można pogodzić się z gatunkiem. Lubisz ciężkie bity czy nie?

Dlatego utworzenie listy odtwarzania ćwiczeń przed treningiem jest konieczne, aby w pełni wykorzystać swój program fitness. Badania wykazały, że słuchanie muzyki podczas ćwiczeń może poprawić wydajność, funkcjonowanie tlenu i to, jak dana osoba czerpie przyjemność z treningu.

Jaka jest więc idealna lista odtwarzania muzyki na trening? Właściwie zależy to od twoich preferencji, ale oto zalecana lista muzyki. Żywa muzyka jest optymistyczna i szybka; utwór ma mocne uderzenia w gatunkach hip-hop, house lub garaż. Ułóż listę odtwarzania, która jest połączeniem twoich gustów i tempa, które może cię motywować przez całe ćwiczenie.

Muzyka jest terapią i usprawnia trening, zachęcając do osiągania szczytowych wyników. Dodaje radości do treningu i wierz lub nie; minimalizuje również ból, ponieważ twój umysł koncentruje się na muzyce. Muzyka może zwiększyć produkcję neuroprzekaźnika dopaminy, umożliwiając w ten sposób układ nagrody w mózgu.

Jest też bardziej prawdopodobne, że zmniejszysz swój niepokój i stres, gdy ćwiczysz lub ćwiczysz jogę z muzyką w tle. Udowodniono również, że słuchanie muzyki wzmacnia układ odpornościowy, a kiedy piosenka ma dobry tekst, komunikuje się z tobą i motywuje podczas ćwiczeń.

Muzyka może być twoją najwspanialszą zbroją, abyś nie był zbyt świadomy czasu. Nie musisz konsultować się z ekspertem muzycznym, aby zapoznać się z najlepszą playlistą. Utwórz listę odtwarzania na swoich urządzeniach w oparciu o swoje preferencje.

Często towarzysko

Siłownia może onieśmielać i nie możesz powstrzymać się od pozostania na rogu, jeśli zaczynasz, pozbawiając cię kilku możliwości, które możesz mieć podczas ćwiczeń na siłowni.

Jednym z największych błędów bywalców siłowni jest niemożność nawiązania kontaktów towarzyskich na siłowni lub nawiązania rozmowy z innymi osobami lub konsultantem fitness. Nie oznacza to, że rozmowa z nimi płaci cenę, zwłaszcza jeśli nie korzystasz z ich treningu fitness. Ale po prostu nawiązywanie nowych przyjaźni przez pytanie, jak dobrze wykonujesz trening lub dobrze wykonujesz rutynę, to fantastyczny nawyk.

Badanie przeprowadzone na University of Minnesota wykazało, że wśród młodych dorosłych, którzy regularnie ćwiczą i udzielają się towarzysko, zgłaszają lepsze samopoczucie psychiczne niż ci, którzy mniej towarzyszą. Korzyści ze zdrowia psychicznego dotyczą również społecznych aspektów tej działalności.

Musisz jednak także być w stanie przywrócić równowagę. W jaki sposób? Praktyczną zasadą jest, że siłownia różni się od sceny imprezowej. Jak w przypadku większości ludzi, możesz się przesadzić, gdy zacznie się socjalizacja. Nigdy nie poznasz harmonogramu osób, z którymi rozmawiasz, a jeśli pozostaniesz w rozmowie przez długi czas, możesz już wpływać na ich koncentrację na treningu.

Staraj się dobrze zarządzać socjalizacją, nie rozpraszając się zbytnio na ludziach wokół ciebie. Bezpieczniejszym sposobem jest zapraszanie znajomych na trening z Tobą. W takich przypadkach zwracasz większą uwagę na ich osobowość i możesz łatwiej nawiązywać z nimi kontakty towarzyskie. Ale jednocześnie jest to świetny sposób na nawiązanie przyjaźni.

Co powinienem dziś zrobić na siłowni?: popraw swoje wyniki i podziel się nimi

Regularne ćwiczenia na siłowni zapewniają mnóstwo korzyści dla twojego holistycznego zdrowia. Potraktuj to jako szczęśliwą okazję dla siebie. Nie każdemu można dać szansę dostępu do tych obiektów w ciągu swojego życia, ponieważ członkostwo w siłowni zwykle wiąże się z inwestycjami finansowymi. Ale możesz także odwiedzić parki na świeżym powietrzu, które często oferują bezpłatny wstęp.

Dlatego dzielenie się tym, czego się nauczyłeś, być może zrobienie podcastu lub filmu z treningu, społeczności, przyjaciołom i członkom rodziny jest jednym z najmilszych działań, jakie możesz podjąć, aby zaopiekować się tymi ludźmi. Zdobądź broszury od recepcjonistki i, jeśli jest to dozwolone, rozdaj je najbliższym przyjaciołom i bliskim.

Jeśli jesteś młodym profesjonalistą, możesz podzielić się treningiem z rodzicami i dziadkami. Teraz, gdy wiele osób jest w domu, masz więcej okazji, aby założyć swoją domową siłownię i pozwolić tym ludziom ćwiczyć tak, jak robisz to na siłowni. Jesteś z dala od wścibskich oczu kierownictwa klubu fitness, więc nie ma lepszego trenera fitness, którego mogliby mieć niż Ty.

Osiągaj, rozwijaj się, dodawaj energii, bądź zdrowy i uśmiechaj się

Aby zwiększyć korzyści płynące z treningu, dostawcy sprzętu do ćwiczeń, tacy jak Krostrade.com, pomogą Ci maksymalnie wykorzystać Twoją podróż fitness. Mają sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, na przykład stojaki na rowery.

Wykonane z trwałych surowców, te stojaki rowerowe firmy Krostrade są dostosowane do różnych typów i rozmiarów rowerów. Oprócz produktów do fitnessu Krostrade dostarcza również szklarnie, namioty, sprzęt, zieloną energię, meble i nie tylko.

Postępuj zgodnie z tymi mantrami: osiągaj postępy, dodawaj energii, dbaj o zdrowie i zachowaj tę buźkę w sobie. Pytanie „Co mam dziś robić na siłowni?” nigdy nie może stanowić wyzwania. Jednak przestrzeganie zestawu zasad doprowadzi Cię do maksymalizacji postępów i wyników.

Bądź szczęśliwy, uśmiechaj się i bądź wdzięczny za każdym razem, gdy ukończysz trening. Masz szczęście, że stać Cię na trening fitness, którego wiele osób może nie mieć. Przyjmijcie wyniki i podzielcie się nimi z najbliższymi waszymi sercami. Podziel się spełnieniem, podziel się procesem i daj im znać, jak zmieniłeś się w trakcie podróży.

Cel i ścieżka do osiągnięcia sprawności fizycznej zaczynają się od wskazówek, co należy dziś robić na siłowni. Zastanawiając się, „co powinienem dzisiaj robić na siłowni”, trzeba czerpać inspirację z tego, co chcesz, aby się wydarzyło. Czy ćwiczysz, aby być lepszym w pracy dla rodziny? Czy ćwiczysz, aby odeprzeć określoną bitwę o zdrowie? Jesteśmy z wami na tej ścieżce.