2 proste metody malowania sufitu zniszczonego wodą

Jedną z rzeczy, które musisz wiedzieć, aby naprawić uszkodzone przez wodę sufity, jest zrozumienie, jak malować sufit uszkodzony przez wodę. Aby pomalować uszkodzone przez wodę sufity, musisz najpierw zidentyfikować pierwotną przyczynę i ją naprawić.

W tym artykule napisaliśmy próby poinformowania Cię o krokach, jakie należy wykonać, aby pomalować uszkodzony przez wodę sufit, niezależnie od tego, czy jest to tynk, czy płyta gipsowo-kartonowa. Pomoże Ci również wybrać rodzaj farby, której możesz użyć jako farby.

2 proste metody malowania sufitu zniszczonego wodą

Zawarliśmy również środki zapobiegawcze, aby przedłużyć malowanie sufitu. Na koniec pisaliśmy o ubezpieczeniu i czy koszty malowania mogą być uwzględnione w Twoim roszczeniu ubezpieczeniowym.

Kroki malowania sufitu uszkodzonego przez wodę

Jak wspomniano powyżej, nie należy malować sufitów uszkodzonych przez wodę. Musisz go wysuszyć i naprawić przed przystąpieniem do malowania. W przeciwnym razie zamalowanie go przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego.

Po naprawieniu sufitu możesz przystąpić do malowania. W tej części artykułu zamieściliśmy kroki, jak malować tynki i sufity z płyt kartonowo-gipsowych.

Metoda nr 1. Malowanie sufitu gipsowego

Po pierwsze, musisz wiedzieć, jak naprawić sufit gipsowy. Najpierw trzeba go wysuszyć, a następnie usunąć uszkodzone kawałki.

Następnie należy wypełnić pęknięcia i dziury mieszanką szpachlową. Po wyschnięciu mieszanki pokryj obszar podkładem. Następnie przeszlifuj obszar, aby wygładzić powierzchnię.

Po wyszlifowaniu sufitu możesz przystąpić do malowania. Oto kroki:

Krok 1. Dodaj podkład

Po szlifowaniu i usunięciu pyłu z procesu szlifowania nałóż warstwę podkładu na dotknięty obszar. Przykryj nowy sufit gipsowy i pozostaw do wyschnięcia.

Możesz użyć mgły jako podkładu. Może to pomóc Twojej farbie przykleić się do sufitu. Po nałożeniu mgiełki lub podkładu pozostaw do wyschnięcia.

Krok 2. Nałóż farbę

Po wyschnięciu mgiełki podkładu można teraz nakładać farbę. Zalecamy stosowanie farb wodoodpornych, ponieważ trwają dłużej i zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów.

Metoda nr 2. Malowanie sufitu z płyt kartonowo-gipsowych

Podobnie jak w przypadku sufitu gipsowego, musisz określić przyczynę uszkodzenia przez wodę, aby móc go pomalować. W przypadku sufitów z płyt kartonowo-gipsowych należy najpierw wyczyścić dotknięty obszar.

Czyszczenie polega na przenoszeniu mebli i usuwaniu uszkodzonych kawałków sufitu z płyt kartonowo-gipsowych. Połamane kawałki można usunąć za pomocą piły do ​​płyt kartonowo-gipsowych. Następnie odmierz i wytnij paski sklejki, aby wymienić uszkodzoną część sufitu.

Po odmierzeniu i przycięciu przymocuj paski sklejki do otworu w suficie i zabezpiecz je. Możesz użyć wkrętów do płyt gipsowo-kartonowych, aby zapewnić części. Następnie na złączone miejsca nałożyć masę szpachlową.

Następnie użyj taśmy z siatki do suchej zabudowy, aby pokryć masę szpachlową. Wygładź, a następnie nałóż kolejną warstwę masy szpachlowej.

Przeszlifować warstwę masy szpachlowej, a następnie nałożyć kolejną warstwę. Następnie pozostaw do wyschnięcia przed malowaniem.

Po naprawieniu sufitu z płyt kartonowo-gipsowych możesz przystąpić do malowania. Oto kroki:

Krok 1. Zastosuj podkład

Przed malowaniem nałożyć co najmniej dwie warstwy podkładu na nowo przyklejony sufit z płyt kartonowo-gipsowych. Użyj podkładu na bazie oleju lub alkoholu zamiast podkładu na bazie wody, którego używasz do sufitów gipsowych. Następnie pozostaw podkład do wyschnięcia.

Krok 2. Nałóż farbę

Po wyschnięciu podkładu pomaluj płytę gipsowo-kartonową na kolor pozostałych części sufitu. Możesz również użyć farby wodoodpornej, aby przedłużyć żywotność farby.

Jakich produktów można użyć do sufitu uszkodzonego przez wodę?

Podkład lateksowy do wnętrz

Ponieważ uszkodzenie przez wodę wiąże się z plamami, możesz zmienić kolor sufitu. Może w tym pomóc lateksowy podkład do wnętrz, który poprawia przyczepność farby. Ponadto zawsze konieczne jest zagruntowanie sufitów przed malowaniem.

Farba lateksowa

Możesz użyć farby lateksowej do sufitu uszkodzonego przez wodę, ponieważ są tanie i trwałe, jeśli chodzi o farby na suficie. Nie pękają ani nie łuszczą się tak często, jak ich odpowiedniki.

Biała farba

Biała farba brzmi prosto, ale prostota nie zawsze jest zła. W rzeczywistości jest to doskonały kolor, gdy jesteś niezdecydowany w swoich decyzjach dotyczących koloru farby.

Pasują również do każdego koloru i wzmacniają światło w pomieszczeniu, dzięki czemu wydaje się, że pomieszczenie jest ważniejsze niż w rzeczywistości. Ponadto, jeśli masz biały sufit, łatwo jest określić, czy sufit ma nieszczelność.

Czy farba jest częścią twojego ubezpieczenia od szkód spowodowanych przez wodę?

Zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe pokrywają szkody spowodowane przez wycieki z sufitu. Jednak to, czy ubezpieczenie pokrywa koszty malowania sufitu uszkodzonego przez wodę, zależy od polisy ubezpieczeniowej.

Najlepiej najpierw skontaktować się z prawnikiem, aby móc złożyć odpowiednie roszczenie ubezpieczeniowe w swojej firmie ubezpieczeniowej.

Wniosek

Pokazaliśmy dwa sposoby malowania sufitu zniszczonego przez wodę, ale ich wspólnym mianownikiem jest to, że najpierw trzeba je naprawić. Wysuszyć je, a przed malowaniem usunąć stare, uszkodzone części.