O co zapytać podczas wizyty w szpitalu położniczym? Porady i wskazówki

O co zapytać podczas wizyty w szpitalu położniczym? Podczas zwiedzania szpitala nie bój się zadawać pytań dotyczących zasad i procedur. Chcesz mieć pewność, że wszystko jest objęte ubezpieczeniem na wypadek, gdyby coś poszło nie tak podczas porodu lub porodu.

Na przykład musisz wiedzieć, po której stronie łóżka znajduje się przycisk alarmowy, jeśli okaże się potrzebny.

O co zapytać podczas wizyty w szpitalu położniczym? Porady i wskazówki

Powiedzmy też, że członek rodziny chce pomóc, ale może nie mieć wcześniej doświadczenia z dziećmi? Zapytaj ich, ile dni do powrotu gości po zakończeniu godzin odwiedzin, aby wszyscy czuli się komfortowo w swojej bazie!

Upewnij się, że są ciche pokoje gotowe dla matek karmiących piersią, które również potrzebują odpoczynku między sesjami! Jeśli podczas porodu pojawią się nieoczekiwane problemy, sprawdź, czy istnieje konkretny pokój zaprojektowany właśnie w tym celu, ponieważ niektóre szpitale nadal nie mają tych pomieszczeń lub są w trakcie ich budowy.

Czy mogę ubiegać się o krótkotrwałą niepełnosprawność, jeśli jestem już w ciąży?

Możesz ubiegać się o krótkotrwałą niepełnosprawność, jeśli jesteś już w ciąży. Jest to świetny sposób, aby pomóc w zarządzaniu ciążą, a także późniejszym okresem poporodowym podczas opieki nad noworodkiem.

Jednak po złożeniu wniosku o tego rodzaju polisę ubezpieczeniową będzie zależeć od ubezpieczyciela, czy zatwierdzi lub odmówi ubezpieczenia. Krótkoterminowe polisy rentowe zazwyczaj pokrywają około 50% zwykłych zarobków pracownika każdego miesiąca, gdy jest on zwolniony z pracy ze względu na stan zdrowia (w tym ciążę).

Chociaż wielu pracowników uważa, że ​​ich pracodawca zapewnia im jakąś formę płatnego urlopu macierzyńskiego w ciągu pierwszych kilku miesięcy po urodzeniu dziecka, nie zawsze jest to prawdą, zwłaszcza w mniejszych firmach, w których w dziale HR może pracować tylko jedna osoba.

Kiedy mogę ubiegać się o krótkotrwałą niepełnosprawność związaną z ciążą?

Kobieta w ciąży może złożyć wniosek o krótkotrwałą niepełnosprawność, gdy tylko uzyska uprawnienia. Oznacza to, że jeśli kobieta bierze urlop z powodu ciąży, to po powrocie do pracy i przepracowaniu roku u tego pracodawcy może ubiegać się o krótkoterminowe świadczenia z tytułu niezdolności do pracy.

To samo dotyczy sytuacji, gdy kobieta nie bierze urlopu z powodu opieki położniczej lub prenatalnej przed pójściem na spoczynek lub hospitalizacją. W takich przypadkach kwalifikowalność zaczyna się po 12 miesiącach zamiast po roku.

Po urodzeniu matki znacznie łatwiej będzie się zakwalifikować, ponieważ nie ma minimalnej liczby godzin tygodniowo; wystarczy dowód, że dziecko urodziło się żywe i zdrowe w ciągu ostatnich 60 dni (lub dłużej, jeśli matka była hospitalizowana).

Czy krótkoterminowa niepełnosprawność jest warta urlopu macierzyńskiego?

Krótkotrwała niezdolność do pracy jest rozszerzeniem istniejącego ubezpieczenia zdrowotnego na wszystkich pracowników, a nie tylko na rodziców. Obejmuje dochód, jeśli nie jesteś w stanie pracować z powodu choroby lub urazu i może być wykorzystany jako dodatek podczas urlopu macierzyńskiego.

Pracownicy mogą otrzymać do 60% swojego wynagrodzenia z krótkoterminowym ubezpieczeniem inwalidzkim, gdy są na zwolnieniu lekarskim zgodnie z federalną ustawą Family Medical Leave Act (FMLA).

Odsetek ten różni się w zależności od polityki pracodawcy i innych czynników. Zasiłek rozpoczyna się po upływie okresu oczekiwania od jednego dnia do dwóch tygodni od momentu zachorowania lub urazu – zależy to również od firmy.

Jeśli byłeś zatrudniony przez co najmniej 12 miesięcy, wpłacałeś świadczenia FMLA poprzez potrącenia z wynagrodzenia, pracowałeś co najmniej 30 godzin tygodniowo i jesteś chory lub ranny przez więcej niż trzy kolejne dni.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa w ciąży?

Sesje zdjęciowe w ciąży mogą kosztować od 200 do 500 USD. Wszystko zależy od fotografa, Twojej lokalizacji i tego, jak długo chcesz, aby robili zdjęcia.

Niektórzy fotografowie przyznają zniżkę, jeśli będzie to tylko jeden dzień zamiast dwóch. Ponadto niektóre oferują pakiety zawierające również zdjęcia z ciąży! Jeśli chcesz zrobić sesję fotografii ciążowej, skontaktuj się wcześnie, ponieważ plamy szybko mijają!

Co mój mąż powinien ubrać na zdjęcia ciążowe?

Twój mąż powinien nosić wygodne, dobrze dopasowane ubrania. Unikaj noszenia niczego z suwakami, dużymi guzikami lub innymi rzeczami, które mogą uszkodzić film, jeśli nie zostaną odpowiednio nasmarowane przed rozpoczęciem zdjęć.

Nie przymierzaj też nowych ubrań tuż przed sesją zdjęciową – możesz rozciągnąć koszulę w niezręczny sposób lub rozerwać szwy! Najlepszą rzeczą jest po prostu ubierać się wygodnie, ale ładnie wyglądać, jednocześnie próbując pokazać, jak daleko jesteś w ciąży.

Z jakim wyprzedzeniem należy zaplanować zdjęcia ciążowe?

Zdjęcia ciążowe to wspaniały sposób na to, by matki mogły uchwycić te wyjątkowe chwile ciąży, gdy jeszcze są w ciąży. Dzięki nim możesz zrobić świetne ujęcia i zapamiętać ten czas na zawsze.

Jeśli jednak chcesz, aby były one wykonane w idealnych warunkach, powinieneś zaplanować sesję zdjęciową macierzyństwa co najmniej dwa miesiące przed terminem, aby mieć dużo czasu na edycję i obróbkę zdjęć.

Należy jednak pamiętać, że nawet przy dłuższym czasie realizacji może upłynąć około sześciu tygodni po porodzie, zanim wszystkie wysokiej jakości zdjęcia zostaną zwrócone od fotografa, który zabiera je w plener lub używa sprzętu oświetleniowego studyjnego.

Oznacza to zaplanowanie ich na 37. tydzień ciąży, co daje organizmowi trochę czasu na regenerację po porodzie.