Ile akumulatorów 12 V do zasilania klimatyzatora? Niesamowite przestrzenie do ochłodzenia!

Zastanawiasz się, „ile akumulatorów 12 V do zasilania klimatyzatora?” Nie denerwować; ten artykuł odpowie na to pytanie. Do zasilania klimatyzatora potrzebne będą cztery 12-woltowe akumulatory.

Ta specyfikacja może obsługiwać klimatyzator tylko przez godzinę. Wiem, że jesteś bardzo ciekawy tego tematu.

Ile akumulatorów 12 V do zasilania klimatyzatora? Niesamowite przestrzenie do ochłodzenia!

Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy od przewinięcia w dół i przeczytania artykułu.

Jakie są różne rodzaje baterii do mojego klimatyzatora?

Zanim przejdziemy do liczby wymaganej do zasilania Twojego klimatyzatora, poznasz jego rodzaje.

Istnieją cztery rodzaje baterii, których można używać do chłodzenia przestrzeni z przenośnością. Tutaj są:

#1. Baterie zalane

Zalana bateria to najbardziej znany typ baterii na rynku. Są to mokre lub zalane rodzaje energii stosowane w samochodach, zasilaczach i niezależnych systemach energetycznych.

W szczególności te baterie zawierają płyn, który należy mierzyć i konserwować, aby działał prawidłowo. Zalane baterie działają poprzez użycie płynnych mediów zawierających elektrolit do wywołania reakcji chemicznej.

Kiedy akumulator zacznie działać, kwas w cieczy będzie oddziaływał z ołowianymi płytkami. Ta interakcja wygeneruje energię elektryczną do obwodu. Są odpowiednie dla potrzeb zasilania awaryjnego, użyteczności i magazynowania energii przy wyborze baterii z zalanymi ogniwami.

Akumulatory z zalanym ogniwem są również oszczędne w porównaniu do akumulatorów AGM lub akumulatorów z matą szklaną – kolejny akumulator na potrzeby klimatyzacji.

Jednak zalane akumulatory typu ogniwowego wymagają czasu na rutynową konserwację i mogą łatwo ulec uszkodzeniu w większej liczbie przypadków. Ponadto tego typu baterie mogą być wrażliwe na zmiany temperatury, co może wpływać na roztwór zawierający elektrolity.

#2. Baterie z pochłoniętej maty szklanej

Akumulatory AGM lub z absorbowanej maty szklanej zawierają wewnątrz unikalną granicę z maty szklanej, która może zwężać płyn elektrolityczny między płytkami elektrycznymi w akumulatorze. Ponadto ma unikalną konstrukcję, która umożliwia mieszanie włókna szklanego z elektrolitem, przechowując płyn w stanie zawieszonym lub suchym, w przeciwieństwie do innych akumulatorów, które gromadzą się w stanie płynnym.

Akumulatory AGM działają, gdy elektrolit przenosi się z mat szklanych na płytki akumulatora i wytwarzają energię elektryczną. Same maty szklane zawierają odpowiednie elektrolity dla systemu, aby generować całkowitą pojemność bez rozlewania elektrolitu podczas przenoszenia.

Na szczęście możesz używać akumulatorów AGM bez konserwacji i podlewania. Tego typu baterie są lepsze niż te z zalanymi ogniwami pod względem pielęgnacji. Jednak akumulatory AGM nie powinny być przeładowane i niedoładowane, ponieważ mogą uszkodzić żywotność akumulatora.

Baterie te są powszechnie stosowane w systemach energetycznych, takich jak farmy wiatrowe i słoneczne. Można ich również używać w elektronicznym serwisie samochodowym i systemach UPS.

#3. Baterie litowo-fosforanowe

Tego typu baterie wykorzystują kombinację litu i fosforanu do wytwarzania energii elektrycznej. Baterie litowo-fosforanowe są lekkie do przenoszenia. Dlatego kupując ten rodzaj przenośnego zasilania, możesz przechowywać więcej baterii.

#4. Moduły baterii Tesli

Moduły akumulatorowe Tesli są używane przez tę firmę przede wszystkim w samochodach elektrycznych. Tego typu baterie wykorzystują litowo-jonowe, w przeciwieństwie do baterii litowo-fosforanowych.

Zwykły pojazd Tesli ma baterię o liczbie szesnastu modułów, przy czym jeden moduł ma wartość 24 woltów. Baterie te mogą stanowić wyzwanie dla baterii litowo-fosforanowych, ponieważ jeden moduł można porównać do czterech litowo-fosforanowych, kosztujących o połowę mniej.

Baterie 12 V do obsługi klimatyzatora

Cóż, w tej sekcji omówimy twoje pytanie: „ile akumulatorów 12 V do zasilania klimatyzatora?” Można nabyć 20 -24 akumulatorów o pojemności 12 V, 100 A dla akumulatorów z zalanym ogniwem.

Ta liczba będzie zasilać klimatyzator przez około 8 godzin. Na przykład, jeśli masz zalane akumulatory 6 V, do zasilania klimatyzatora potrzeba ich od 12 do 14.

Z drugiej strony akumulatory AGM będą wymagały od 14 do 18 akumulatorów o pojemności 12 V, 100 amperogodzin do zasilania AC. Możesz także nabyć 8 -12 z nich o pojemności 6 V i 150 amperogodzin, aby zasilać ten sam klimatyzator. Podobnie będziesz potrzebować od 12 do 16 baterii litowo-fosforanowych o pojemności 12 V, 100 amperogodzin.

Wreszcie, możesz mieć tylko 3 moduły baterii Tesla do zasilania klimatyzatora przez 8 godzin. Rzeczywiście, zasilanie klimatyzatora za pomocą baterii jest trudne; wymaga jednak pewnej wiedzy na temat elektroniki, aby schłodzić przenośne przestrzenie.

Schładzanie rzeczy!

Łał! Masz już odpowiedź na pytanie „ile akumulatorów 12 V do zasilania klimatyzatora?”. Ogólnie rzecz biorąc, do zasilania klimatyzatora przez około godzinę można użyć czterech akumulatorów 12 V.

Zalane akumulatory mogą zasilać prąd zmienny 20 – 24 przy 12 V lub 12 – 14 przy 6 V. Dla akumulatorów AGM. Może obsługiwać klimatyzator na 14 – 18 przy 12 V lub 8 – 12 przy 6 V.

Z drugiej strony akumulatory litowo-fosforanowe będą potrzebowały około 12 -16 przy 6 V do zasilania tego samego prądu przemiennego. Wreszcie 3 baterie Tesla mogą zasilać klimatyzator. Chcesz przeczytać więcej? Przejdź tutaj.