W jaki sposób inspektorzy ds. ubezpieczenia rentowego prowadzą dochodzenia? 4 proste sposoby!

Jak inspektorzy ubezpieczeń rentowych prowadzą dochodzenia? Istnieją cztery proste sposoby na to, jak ubezpieczyciele przeprowadzają dokładne dochodzenie, aby uzasadnić Twoje roszczenia, i poznasz te rzeczy, gdy będziesz czytać dalej.

Firmy ubezpieczeniowe długoterminowe ponosiłyby wiele wydatków, powiedzmy miliony rocznie, na samych odszkodowaniach. Więc inspektorzy chcą cię złapać; badają, czy prowadzisz działania, które mogą być sprzeczne z Twoim ubezpieczeniem. Jeśli firma ubezpieczeniowa odniesie sukces, monitorowanie szkód jest wykorzystywane do zatrzymania lub odmowy wypłaty długoterminowej renty inwalidzkiej, oszczędzając w ten sposób pieniądze ubezpieczyciela.

W jaki sposób inspektorzy ds. ubezpieczenia rentowego prowadzą dochodzenia? 4 proste sposoby!

Firmy ubezpieczeniowe uważają monitorowanie za uzasadniony sposób zwiększania swoich zysków. Niestety, ta taktyka działa w większości przypadków. W rzeczywistości mogą uratować niezliczone długoterminowe roszczenia z tytułu niezdolności do pracy na podstawie danych uzyskanych podczas monitorowania.

Więc chcesz wiedzieć, jak daleko śledzi Cię Twoja firma ubezpieczeniowa? Być może jesteś zaskoczony. Ale wtedy dowiedz się o wprowadzających w błąd taktykach stosowanych przez tych inspektorów ubezpieczeniowych dla twojego nadzoru.

Sposoby przeprowadzania dochodzeń przez inspektorów ds. ubezpieczenia rentowego

Jak więc inspektorzy ubezpieczeń rentowych prowadzą swoje dochodzenia? Nauczmy się następujących rzeczy:

#1. Badają twoje pochodzenie

Pierwszą rzeczą, jaką robi firma ubezpieczeniowa, jest zazwyczaj zatrudnianie zewnętrznego detektywa, który przeprowadzi kompleksową ocenę przeszłości, podobnie jak prywatny detektyw. Wyniki są następnie zbierane, a badacz sporządza raport. Raport może zawierać:

 • Miejsce, w którym mieszkasz;
 • Rodzaj pojazdu, którym jeździsz;
 • Osoby, z którymi jesteś, takie jak rodzice, współmałżonek/partner lub dzieci;
 • Inne samochody były prowadzone przez członków Twojej rodziny;
 • Własność na Twoje nazwisko;
 • Przedsiębiorstwa zarejestrowane w Twoim imieniu lub w imieniu współmałżonka;
 • Aktywne licencje i uprawnienia; i
 • Rejestracja kryminalna.

Jak wspomniano poniżej, badacz zazwyczaj wykorzystuje te informacje jako punkt wyjścia do przyszłego monitorowania.

#2. Monitoring wideo i zdjęć

Monitoring wideo i fotografii jest niezwykle powszechny. Zazwyczaj śledczy parkuje małą kamerę przed domem, może dzień, dwa, a nawet trzy. Następnie przez kilka godzin inspektor ubezpieczeniowy siedzi w swoim samochodzie i szuka swojego aparatu w poszukiwaniu „ruchu”.

Inspektor może śledzić Cię, gdy wychodzisz z domu; wie nawet, kiedy wyprowadzasz psa na spacer. Kiedykolwiek prowadzisz, może nawet wciągnąć Cię do samochodu i nagrać taśmę wideo, gdy tam dotrzesz. Sprawdza również, czy idziesz do domu, jak często wracasz do domu i co robisz dzięki monitoringowi wideo i fotograficznemu. Więc śledczy dostrzeże nawet najprostsze szczegóły.

To nie jest pełna lista. Na pewno będzie śledzić wszystko, co robisz. Ale wtedy, na podstawie dowolnego fragmentu drobnego działania, firma ubezpieczeniowa najprawdopodobniej odrzuci Twoje roszczenie.

#3. Recenzje mediów społecznościowych

Obecnie firmy ubezpieczeniowe coraz częściej badają swoich kandydatów z mediów społecznościowych. Łatwo zrozumieć, dlaczego: ubezpieczyciele często uzyskują informacje o swoich roszczeniach szybko i niedrogo za pośrednictwem profili w mediach społecznościowych. Ponadto wiele profili online zawiera wszelkie dane osobowe, które firma ubezpieczeniowa może wykorzystać do podejmowania decyzji.

Ogólnie rzecz biorąc, śledczy korzysta z ważnych sieci mediów społecznościowych, aby zidentyfikować Twoje imię i nazwisko oraz znane aliasy. Platformy takie jak LinkedIn, Twitter, Facebook i Instagram są ogólnie uwzględnione.

Zbadają Twoją codzienną aktywność i zidentyfikują jak najwięcej faktów podczas wyszukiwania w mediach społecznościowych. Poniższe informacje obejmują Twoje zdjęcie, aktualny stan zatrudnienia, lokalizację, hobby, aktualizacje i powiązania.

Wszelkie działania w mediach społecznościowych, które są sprzeczne z długoterminową rentą inwalidzką, wiele znaczą dla Twojej firmy ubezpieczeniowej. Jest to kluczowe, ponieważ Twoja obecność w mediach społecznościowych niekoniecznie odzwierciedla Twoje codzienne życie. Ludzie maksymalnie wykorzystują media społecznościowe, publikując informacje o pozytywnych wydarzeniach i osiągnięciach, a nie o swoich codziennych problemach.

Na przykład zdjęcia uśmiechnięte w mediach społecznościowych są bardziej prawdopodobne niż zdjęcia przedstawiające zwykłe codzienne czynności, takie jak gotowanie, sprzątanie, a nawet czynności sanitarne, lub czynności związane z pracą, takie jak wielozadaniowość, pisanie na klawiaturze, krytyczne myślenie, chodzenie lub siedzenie. Mogą jednak stwierdzić, że Twój profil jest doskonały.

#4. Wyszukiwania w Internecie

Ogólne wyszukiwania w sieci są również wykonywane przez długoterminowe ubezpieczenie rentowe. Upewniają się, że mogą znaleźć coś, co jest przeciwko twojej inwalidztwu.

Na przykład ubezpieczyciele mogą wyszukiwać w Internecie:

 • Blogi biznesowe i strony internetowe
 • Blogi osobiste i strony internetowe
 • Zdjęcia z Tobą
 • Komentarze
 • Treści lub artykuły o Tobie

Jeśli znajdziesz w Internecie coś szkodliwego dla Twojego roszczenia, Twoja firma ubezpieczeniowa zobaczy, że może wykorzystać te rzeczy przeciwko Tobie.

Mniejsze szanse odmowy przyznania odszkodowania z tytułu niepełnosprawności

Moi przyjaciele, przede wszystkim najlepiej, abyście wiedzieli, jak długo firma ubezpieczeniowa musi wypłacić odszkodowanie. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to być świadomym; powinieneś wiedzieć, że będziesz monitorowany podczas składania wniosku. Sesje te zazwyczaj obejmują rozmowę twarzą w twarz ze sprzedawcą ubezpieczeń. Faktem jest, że ubezpieczyciel zna Twoje miejsce pobytu, ubezpieczyciel prawdopodobnie będzie nadzorował te wizyty.

Po drugie, musisz wiedzieć, że wszystko, co publikujesz w Internecie, w tym w serwisach społecznościowych, jest uczciwą grą, którą musi sprawdzić ubezpieczyciel. Ogólnie rzecz biorąc, niewiele więcej. Na koniec spójrz na ustawienia prywatności swojej sieci społecznościowej. Zwiększenie prywatności może nie powstrzymać ich przed sprawdzeniem konta w mediach społecznościowych, ale może pomóc. W każdym razie, oto ostateczny przewodnik, jak zarządzać prywatnością w mediach społecznościowych.

To okładka!

Warto mieć świadomość, że ubezpieczyciele mogą je monitorować w dowolnym momencie, aby nie ponosić wydatków. Jeśli nie skorzystasz z odpowiedniej ochrony, mogą odmówić odszkodowania za długoterminowe świadczenia. Sądzę więc, że odpowiedź na twoje pytanie, w jaki sposób inspektorzy ubezpieczenia rentowego prowadzą swoje dochodzenia, została już udzielona. W każdym razie możesz chcieć wiedzieć, co to jest grupowe ubezpieczenie rentowe, więc zajrzyj głębiej. Miłego dnia!