W co się ubrać na indyjskie wesele: nakazy i zakazy

Ci, którzy nie są pewni, w co się ubrać na indyjskie wesele, mogą wypróbować cztery kwestie, aby zbudować najlepszy indyjski strój ślubny, zachowując przy tym szacunek. W tym artykule omówimy również nakazy i zakazy, w tym kolory, których nie należy nosić na indyjskim weselu oraz sposób, w jaki gość weselny spoza Indii może odpowiednio się ubrać.

Zalecamy przejrzenie naszego bloga, aby znaleźć więcej przewodników po strojach ślubnych, które pomogą Ci wybrać strój gościnny dla określonych kultur weselnych. Na przykład możesz chcieć wiedzieć, w co się ubrać na pakistańskie wesele.

W co się ubrać na indyjskie wesele: nakazy i zakazy

Co noszą goście na indyjskie wesele?

  • Rozważ tradycyjny indyjski strój ślubny

Gość mógł pozostać kulturowo odpowiedni, nosząc klasyczne indyjskie stroje ślubne. Może to oznaczać tradycyjny indyjski dwuczęściowy strój zwany lehenga dla kobiet weselnych lub kurtkę sherwani z dopasowanymi spodniami dla gości weselnych.

Oprócz lehenga, innym popularnym strojem, który kobiety mogą nosić na indyjskie wesela, jest sari, tkanina drapowana od ramion do kostek. Jeśli nie lubisz spódnic, możesz również rozważyć spodnie z szerokimi nogawkami zwane sharara z topem tuniki zwanym kurti.

Mężczyźni mogą również zdecydować się na kurti z długimi rękawami, jeśli wolą je od długiej kurtki sherwani. Niezależnie od tego, zarówno stroje ślubne dla gości płci męskiej, jak i żeńskiej zdobią ciekawe kolory, wzory, nadruki i ozdoby.

Powinno być łatwo znaleźć te tradycyjne indyjskie stroje na indyjskich rynkach w USA. Możesz również skonsultować się z kimś z wesela, aby pomóc ci wybrać konkretną indyjską odzież odpowiednią na wesele.

  • Zachowaj skromność w swoim indyjskim stroju gościa weselnego

Jeśli uczestniczysz w tradycyjnym indyjskim weselu, skromność jest niezbędna, aby zachować szacunek. Oznacza to posiadanie akcesorium do zakrycia głowy, niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą.

Jest to oczekiwane, jeśli bierzesz udział w ślubie hinduskim lub indyjskim Sikh. Mężczyźni mogą używać chusteczki, podczas gdy kobiety mogą używać szalika zwanego dupatta lub tkaniny z sari, aby zakryć głowy podczas ceremonii.

Ponieważ skromność jest niezbędna, pamiętaj, aby nigdy nie nosić stroju ślubnego, który odsłania ramiona, ramiona lub nogi. Na przykład, być może masz na sobie zachodnie ubrania na indyjskie wesele.

Należy unikać seksownych strojów lub zbyt dopasowanych do ciała. Kobiety muszą nosić coś zakrywającego dekolt, ramiona, ramiona i nogi, podczas gdy mężczyźni będą bardziej odpowiedni z koszulami z długimi rękawami lub garniturami ze spodniami, jeśli nie znaleźli tradycyjnych indyjskich elementów garderoby.

  • Miej na uwadze wygodę podczas udziału w indyjskim weselu

Oprócz skromności chcesz założyć strój, w którym będziesz czuć się komfortowo na indyjskie wesele. Na przykład ceremonie ślubne Sikhów mają gości siedzących na podłodze, więc twój strój ślubny nie powinien być zbyt krótki, gdy jesteś ze skrzyżowanymi nogami na podłodze.

Możesz także być blisko pana młodego, co oznacza, że ​​wykonasz taniec korowodowy. Spodziewaj się, że będziesz na nogach przez dłuższy czas, więc wybierz wygodne, ale odpowiednie obuwie, takie jak płaskie buty i sandały.

Kobiety mogą przeczytać, jak nosić płaskie buty na wesele, aby uniknąć dyskomfortu podczas indyjskiego wesela. Możesz również zabrać ze sobą wygodną parę, aby przebrać się w recepcji.

  • Noś odpowiednie akcesoria dla gości weselnych na indyjskie wesele

Indyjskie wesela znane są z kolorów i wspaniałych wzorów w porównaniu z innymi weselami, które często mają monochromatyczną lub neutralną paletę. Biorąc to pod uwagę, nie bój się dobrać akcesoriów, aby strój indyjskiego gościa weselnego był bardziej odpowiedni na tę okazję.

Możesz zdecydować się na ozdobną biżuterię, taką jak naszyjniki, kolczyki, a nawet bransoletki. Twoja torba może być również wyszywana koralikami i ozdobiona, aby uwydatnić swój prosty indyjski strój ślubny.

Jakiego koloru nie należy nosić na indyjskie wesele?

Jako gość weselny unikaj kolorów czerni, bieli i czerwieni podczas tworzenia stroju na indyjskie wesele. Czarny jest niekorzystny, zwłaszcza na tradycyjne indyjskie wesela, natomiast biały kojarzy się z pogrzebami.

Czerwony jest również tradycyjnym indyjskim strojem ślubnym, dlatego najlepiej unikać panny młodej z szacunku. Przeczytaj, jakich kolorów nie powinieneś nosić na weselu, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących etykiety.

W co się ubrać na indyjskie wesele, jeśli nie jesteś Hindusem

Jeśli nie jesteś Hindusem i nie masz pewności, w co się ubrać na indyjskie wesele, najlepiej poproś o rekomendacje pannę młodą lub ich przyjęcie weselne. Czasami tradycyjne zachodnie stroje ślubne, takie jak garnitury i długie sukienki, są dopuszczalne, o ile są skromne.

Możesz także zdecydować się na tradycyjne indyjskie stroje ślubne, takie jak sari, sharara, sherwani lub kurti. Po prostu pamiętaj o kolorach, aby uniknąć i nigdy nie noś niczego seksownego.

Co więcej, zrób rozeznanie na temat konkretnej indyjskiej ceremonii ślubnej, którą mają. Może to być hinduski lub sikhijski, więc musisz zachować szacunek podczas uczestnictwa.

Wniosek

Czy ten przewodnik po strojach był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na indyjskie wesele, na którym można przymierzyć tradycyjne indyjskie stroje ślubne, a nawet zachodnie, o ile są skromne i pełne szacunku.

W razie wątpliwości zawsze możesz poprosić kogoś bliskiego Pary Młodej o pomoc w stworzeniu stroju. Nie zapomnij o wygodzie i unikaj czerwonych, czarnych i białych kolorów.