Jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne Reddit? 3 proste sposoby!

Dlaczego musisz się uczyć, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne Reddit? To dlatego, że potrzebujesz go, aby opłacić koszty opieki zdrowotnej i rachunki medyczne. Wiele osób nie było w stanie opłacić kosztów opieki zdrowotnej z własnej kieszeni. Pozwalają więc zarządzać tym tylko karcie kredytowej lub debetowej.

Zapisanie się do ubezpieczenia zdrowotnego pomaga uniknąć płacenia ogromnych rachunków medycznych. W ten sposób nie spowoduje to bankructwa medycznego i trudności finansowych z Twojej strony. Odwiedź swojego lekarza w dowolnym momencie, aby uzyskać usługi profilaktyczne. Zapewnisz sobie opiekę zdrowotną i unikniesz poważnych chorób.

Ubezpieczenie zdrowotne może czasami być mylące. Po prostu czytaj dalej, aby pomóc Ci porównać i zrozumieć plany zdrowotne

Sposoby uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego Reddit

Poniżej znajdują się 3 sposoby, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na ubezpieczenie zdrowotne Reddit.

#1. Poznaj słownictwo związane z ubezpieczeniem zdrowotnym

Spójrz na cztery liczby dotyczące polisy na ubezpieczenie zdrowotne. Polisa może obejmować współubezpieczenie, odliczenie, maksimum z własnej kieszeni i składkę.

Premium

Odnosi się do kosztu ochrony ubezpieczeniowej i często jest rozliczany co tydzień lub co miesiąc. Zależy to również od tego, jak często decyduje pracodawca lub firma ubezpieczeniowa.

Współubezpieczenie

Jest to procent kosztów medycznych do zapłacenia po spełnieniu udziału własnego.

Maksymalnie z kieszeni

Jest to maksymalna kwota do opłacenia kosztów leczenia w roku kalendarzowym. Firma ubezpieczeniowa pokryje sto procent kosztów leczenia. Dotyczy to pozostałych dni w roku. Dopiero po osiągnięciu maksymalnego wyczerpania.

Dopłata

Ta stała kwota jest płacona za usługę. Dotyczy usług nie podlegających odliczeniu.

Odliczenie

Kwota ta jest wypłacana z własnej kieszeni za otrzymywane co roku usługi medyczne. Jest to jeszcze zanim ubezpieczenie zacznie cokolwiek płacić.

#2. Poznaj rodzaje polis ubezpieczeniowych

Rodzaje poszczególnych polis ubezpieczeniowych dzielą się na:

Organizacja wyłącznego dostawcy lub EPO

HMO należy do tego typu kategorii. Obejmuje głównie koszty leczenia w sytuacjach innych niż nagłe. Pochodzi od dostawców środowiska sieciowego. Wizyty u specjalistów są możliwe nawet bez skierowań.

Organizacja utrzymania zdrowia lub HMO

Ten plan ubezpieczeniowy ma tańsze składki w porównaniu z innymi rodzajami. Tyle tylko, że jest bardzo restrykcyjny w doborze świadczeniodawców. Wymaga skierowania od lekarza POZ. Wtedy już można było zobaczyć specjalistę.

Organizacja preferowanego dostawcy lub PPO

Pokrywa koszty leczenia zarówno poza siecią, jak i poza siecią. Jest lubiany ze względu na niższe koszty pracy w sieci. Nie ma potrzeby skierowania, ponieważ nie jest potrzebne w przypadku wizyty u specjalisty.

Punkt obsługi lub POS

Podobnie jak PPO, pokrywa koszty leczenia w sieci i poza nią. Ale wtedy będziesz musiał zapłacić mniej u dostawcy w sieci. Skierowanie jest również potrzebne na wizytę u specjalisty.

Najczęstsze z nich to plany PPO i HMO. Porównania faktycznie można dokonać w planach ubezpieczenia zdrowotnego. Wystarczy przyjrzeć się bliżej dostawcom w sieci. Opcje można dodatkowo ulepszyć dzięki zwiększonej premii.

Wszystko inne jest równe. Ale plan o niższym odliczeniu będzie miał wyższą składkę. Plan z większą siecią dostawcy lub niższym maksymalnym limitem może mieć kosztowną premię. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź, jak wybrać najlepszy plan ubezpieczeniowy.

#3. Porównaj polisy ubezpieczeniowe

Sprawdź u swojego lekarza, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne Reddit. Ale zapytaj też o polisy ubezpieczeniowe i czy są one w sieci. To wtedy możesz łatwo go odwiedzić w razie nagłego wypadku.

Warto sprawdzić maksymalny, minimalny i oczekiwany koszt dla każdej polisy. Minimalny koszt składek, wizyt lekarskich i regularnych recept jest niezbędny.

Maksymalny koszt to suma maksymalnych kwot i premii z własnej kieszeni. Oczekiwane koszty będą średnią kwotą do płacenia za opiekę zdrowotną rocznie. Obejmuje to koszty wizyt lekarskich i składki.

Zapłać polisę ubezpieczeniową, ale bądź przygotowany na spodziewany koszt. Zwykle wpływa na to wiele czynników. Na przykład, w przypadku większych rodzin, bardziej chore wizyty będą miały miejsce za rok. Jeszcze jedno, powikłania i choroby dwudziestopięciolatka są inne niż pięćdziesięciopięciolatka.

Inaczej wygląda też kalkulacja innych oczekiwanych kosztów dla pacjenta przewlekle chorego. Ciężarna mama z niewielkimi komplikacjami też może być inna. To znaczy liczba wizyt lekarskich. Dziecko może nawet spędzać więcej czasu na oddziale intensywnej terapii. Tak więc dodatkowa informacja przeczytaj, do czego odnosi się płynność w polisie na życie.

Sposoby obniżenia kosztów opieki zdrowotnej

Wydatki na opiekę zdrowotną mogą stać się drogie. Odliczenia mogą sięgać tysięcy dolarów. Maksymalne kwoty z własnej kieszeni mogą sięgać nawet dziesięciu tysięcy dolarów. Dobrze, że IRS pozwala osobom fizycznym obniżyć rzeczywiste koszty opieki zdrowotnej. Muszą za to tylko zapłacić przed opodatkowaniem.

#1. Elastyczne konto na opiekę zdrowotną

Pracodawcy zapewniliby pracownikom dostęp do tej opieki zdrowotnej. Pieniądze są często pobierane z pensji pracownika przed opodatkowaniem. Pracownik prześle rachunki do programu. Dzieje się tak, ponieważ wydatki na opiekę zdrowotną są już ponoszone. Wydatki są później zwracane z przydziału przed opodatkowaniem. Niektóre programy udostępniają również kartę debetową. Ta karta służy do opłacania wydatków kwalifikowalnych.

#2. Konto oszczędnościowe na zdrowie

To konto jest zasilane w dolarach przed opodatkowaniem. Koniec roku nigdy nie traci równowagi. Możesz wypłacić pieniądze pozostawione na koncie bez kary. To prawda po osiągnięciu wieku sześćdziesięciu pięciu lat. Jest taki sam jak konwencjonalny 401k.

Podsumuj!

W tym artykule krótko wyjaśniono, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne Reddit. Uważnie rozważ kilka wskazówek, które pomogą Ci odnieść z tego więcej korzyści. Rzeczywiście, ubezpieczenie zdrowotne jest cennym narzędziem w czasach kryzysu i nieoczekiwanych sytuacji medycznych. Ubezpiecz się więc już dziś! Aby uzyskać więcej artykułów ubezpieczeniowych, sprawdź, kto jest opiekunem polisy ubezpieczeniowej. Dziękuję za przeczytanie!