Jak kupić piec na drewno? 6 czynników do rozważenia!

Zastanawiasz się, jak kupić piec na drewno? Dostępnych jest wiele różnych pieców, z których każdy ma swój rozmiar, konstrukcję, funkcje i moc grzewczą. Mając to na uwadze, znalezienie idealnego pieca na drewno do Twojego domu może być trudne. Ale jeśli wiesz, czego dokładnie szukasz, będzie łatwiej.

Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej wydajny jest piec, tym więcej ciepła może odprowadzić z każdego kawałka drewna. Wielu rozważyłoby tylko wydajność, ale należy również wziąć pod uwagę inne czynniki. Jeśli nie masz pojęcia, czym one są, nie martw się, ponieważ omówimy je poniżej. Niezależnie od tego, chociaż Twoim celem zakupu pieca na drewno jest ogrzanie domu, nadal musisz wziąć pod uwagę pewne czynniki, aby cieszyć się i efektywnie korzystać z produktu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak kupić piec na drewno? 6 czynników do rozważenia!

6 czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pieca na drewno

Jak kupić piec na drewno? Kilka lat temu kupiliśmy piec na drewno i piec wielopaliwowy i musieliśmy rozważyć kilka rzeczy, zanim zdecydowaliśmy się na właściwy. Opracowałem ten przewodnik, aby omówić główne cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie pieca na drewno. Więc bez dalszych opłat, przejdźmy dalej.

#1. Wstaw lub samodzielny

W istniejących kominkach umieściliśmy nasze stojące piece na drewno i kilka pieców na paliwo. Wkład pieca działa jak piec wolnostojący, z tym że musi być zainstalowany w istniejącym kominku. Z drugiej strony piec stojący daje większą swobodę. Nie trzeba go wkładać do kominka, jeśli tego nie chcesz.

Masz większy wybór, jeśli chodzi o wkłady kominkowe, w tym piece na drewno, gaz i elektryczne. Niezależnie od tego, czy szukasz wolnostojącego pieca, czy wkładu grzewczego, możesz dostarczać ciepło do swojego domu zamiast otwartego kominka nieco wydajniej.

#2. Żeliwo lub stal

Najczęściej stosowanymi materiałami do budowy pieców opalanych drewnem są stal lub żeliwo. Oba są doskonałymi przewodnikami ciepła i dlatego nadają się do pieców, chociaż wydzielają ciepło nieco inaczej. Piec ze stali drzewnej szybciej wysyła ciepło do Twojej przestrzeni, ale nie przechowuje ani nie emituje ciepła.

Piece żeliwne nagrzewają się dłużej, ale emitują ciepło przez długi czas po wygaśnięciu ognia. Ponieważ żeliwne piece są zbudowane z jednego kawałka metalu, możesz wybrać wiele stylów i wzorów. Piece stalowe zapewniają bardziej nowoczesny i gładki wygląd. Ponadto jest zwykle tańszy niż żeliwo, ponieważ jest łatwiejszy w budowie.

W zależności od pożądanej mocy cieplnej, ceny i konstrukcji, należy poszukać pieca z korpusem ze stali nierdzewnej lub żeliwa. Niezależnie od materiału jaki wybierzesz do swojego pieca, spalanie drewna może być bardzo efektywne.

#3. Rozmiar i moc cieplna

Pomogłoby, gdybyś szukał również pieca opalanego drewnem, który ma odpowiedni rozmiar dla Twojego domu. Na przykład, jeśli wybierzesz mniejszy palnik do przestrzeni grzewczej, zawsze możesz uruchomić swój piec zbyt gorący. Podobnie kominek może spalać drewno zbyt szybko, jeśli otwory wentylacyjne zostaną szeroko otwarte, gdy utrzymywana jest temperatura w pomieszczeniu.

Zbyt wysoki piec przez długi czas może spowodować uszkodzenia pożarowe, które pod wpływem nieznanych temperatur mogą wstrząsać elementami lub je skręcać. Z drugiej strony, większy piec niż powierzchnia grzewcza może prowadzić do niewykorzystanego i źle obsługiwanego pieca.

Jeśli ogień w piecu na drewno jest zbyt mały w stosunku do wielkości pieca, piec może nie być w stanie osiągnąć optymalnej temperatury pracy przy najbardziej efektywnym spalaniu drewna. Ponadto, jak pokazuje nasz termometr piecowy, wadliwie działający piec może generować więcej kreozotu (smoły) i dymu.

#4. Spalanie katalityczne

Kominki opalane drewnem z katalitycznym spalaniem zwykle spalają drewno bardziej płynnie i efektywnie, ale są widoczne tylko w wysokich kominkach, ponieważ zwiększają złożoność ognia.

Najbardziej popularne są piece na drewno niekatalityczne. Piece te zapewniają wyjątkową wydajność i moc cieplną dzięki takim procesom, jak wtórne spalanie. Większość pieców wykorzystuje kombinację kominków, przegród i wlotów powietrza trzeciorzędnego, aby zapewnić wydajne spalanie drewna.

Dym przepływa przez element katalityczny przed opuszczeniem pieców opalanych drewnem. Element ma kształt fali, który pomaga oczyścić oparzenia podczas spalania śmieci i cząstek.

Ale minusem tego jest to, że musi być regularnie wymieniany, aby piec działał poprawnie. Aby jak najlepiej wykorzystać piec katalityczny, będziesz musiał zrobić więcej. Katalizator zapewnia możliwie najczystsze spalanie przy spalaniu drewna kosztem droższego pieca i harmonogramu konserwacji.

#5. Otwory wentylacyjne

jeśli chcesz, aby Twój piecyk utrzymywał szklane drzwiczki w czystości, musisz poszukać takiego z wbudowanym systemem odpowietrzania. Widziałem, jak wentylacja w drewnie. Otwór wentylacyjny działa poprzez wdmuchiwanie powietrza do wnętrza szkła, aby zapobiec zbieraniu się cząstek i zasłanianiu widoku ognia.

Zarówno nasz piec opalany drewnem, jak i nasz kominek mają otwory wentylacyjne. Chociaż jeden wydaje się lepszy od drugiego, pomaga utrzymać szkło w czystości przez dłuższy czas przed użyciem jakiegokolwiek roztworu czyszczącego.

To okładka!

To wszystko, co musisz wiedzieć, jak kupić piec na drewno. Pamiętanie o wszystkich czynnikach może pomóc w dokonaniu najbardziej odpowiedniego wyboru. Możesz pominąć inne czynniki i skupić się na tych, które są dla Ciebie najważniejsze. Z drugiej strony możesz chcieć nauczyć się malować piec. Zawsze możesz wstawić linki wewnętrzne za pomocą tego szablonu dla przyszłych postów. Słowo kluczowe: jak rozprowadzać ciepło pieca na drewno. To jest link; http://krostrade. pl/blog/jak-rozprowadzac-piec-na-drewno/