Jak naprawić samochód kempingowy poważnie uszkodzony przez wodę: 5 kroków

Możliwe przecieki, a nawet powodzie mogą sprawić, że właściciele kamperów będą chcieli wiedzieć, jak naprawić samochód kempingowy poważnie uszkodzony przez wodę. Dokładna kontrola pojazdu może załatwić sprawę, a także niektóre czyszczenie i naprawy.

Oto krótki opis rzeczy, które musisz wiedzieć

Jak naprawić samochód kempingowy poważnie uszkodzony przez wodę: 5 kroków

Jak sprawdzasz swój samochód kempingowy?

Przede wszystkim będziesz chciał sprawdzić oznaki i źródła zalania.

Możesz szybko zidentyfikować potencjalne uszkodzenia spowodowane wodą, wypatrując plam. Plamy lub przebarwienia są jednym z charakterystycznych objawów długotrwałego narażenia na wilgoć, więc ich dostrzeżenie może pomóc w wyśledzeniu źródła.

Wypatruj także miękkich, osłabionych miejsc w kamperze. Nie trzeba dodawać, że osadzająca się wilgoć może spowodować, że materiał stanie się trochę kruchy.

Jak wspomniano powyżej, dotknięta tapeta może mieć zmarszczki i przebarwienia z powodu zalania. Sprawdź drzwi, okna lub inne otwory pod kątem pomarszczonej tapety.

Prawdopodobnie kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest pleśń. Wilgoć, między innymi, zapewnia odpowiednie warunki do rozwoju pleśni.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy sprawdzaniu pleśni wokół pojazdu, oto pomocny artykuł na temat koloru pleśni.

Jeśli je zauważysz, możesz łatwo wyśledzić źródło obrażeń, aby pomóc sobie z nimi.

Co robisz po sprawdzeniu pod kątem zalania?

1. Oczyść okolice

Jeśli jest to przeciek lub pęknięcie, które przepuszcza wilgoć podczas deszczu lub powodzi, możesz pomyśleć o naprawieniu uszkodzenia. Jednak wcześniej należy wyczyścić miejsca uszkodzone przez wodę, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Jak wspomniano wcześniej, pleśń powinna być najwyższym priorytetem w czyszczeniu obszarów uszkodzonych przez wodę. Musisz zachować ostrożność, ponieważ narażenie na pleśń może oznaczać różne zagrożenia dla zdrowia.

Pamiętaj, aby nosić sprzęt ochronny, taki jak rękawiczki, maska ​​i okulary, jeśli je masz. Substancje, których możesz użyć do zwalczania pleśni to nadtlenek wodoru, rozcieńczony wybielacz chlorowy, soda oczyszczona, boraks lub biały destylowany ocet.

Oprócz pleśni możesz również zadbać o inne zabrudzenia i zabrudzenia, które pojawiają się po uszkodzeniu przez wodę.

2. Wyjmij uszkodzone części

Po zakończeniu czyszczenia łatwiej będzie właściwie ocenić uszkodzenia. Pozbycie się uszkodzonych części pomoże zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Niektóre części dotknięte poważnymi uszkodzeniami mogą być już poza punktem bez powrotu. Lepiej wyłam narzędzia i usuń mocno uszkodzone części kampera.

Doskonałym punktem wyjścia jest Twoja podłoga. Zazwyczaj podłoga w kamperze jest wykonana z drewna.

Próchniejące drewno można odłupać, aby zrobić miejsce na nową podłogę.

W przypadku ścian uszkodzenia mogą chować się za tapetą. Będziesz musiał całkowicie usunąć uszkodzoną tapetę, aby sprawdzić, czy ściany samochodu kempingowego nie są uszkodzone.

Jeśli chodzi o Twoje okna, być może będziesz musiał martwić się tylko o uszczelki.

Jak można się domyślić, wyjęcie części uszkodzonych nie do naprawienia gwarantuje wymianę, z którą można sobie poradzić po kilku kolejnych krokach.

Z drugiej strony mogą istnieć części, które nadal można uratować. Możesz użyć produktów naprawczych na bazie silikonu, o których porozmawiamy później.

3. Pozwól kamperowi wyschnąć

Zanim zaczniesz organizować wymianę uszkodzonych obszarów swojego kampera, upewnij się, że pozostała wilgoć została wysuszona.

Zapewnij cyrkulację powietrza w całym pojeździe. Wywietrzenie powietrza może być doskonałą okazją do zastosowania dmuchawy powietrza.

4. Rozpocznij naprawy i wymiany

W tym momencie możesz zaplanować wymianę uszkodzonych części, które wcześniej zdemontowałeś i naprawę oraz ewentualne źródła zalania.

Jeśli uszkodzenie spowodowane przez wodę pochodzi z nieszczelnej rury lub wadliwego przewodu odpływowego, lepiej zacznij dbać o rury. Możesz skontaktować się z lokalnym hydraulikiem lub, jeśli możesz, spróbować samodzielnie wykonać naprawy.

Wspomniane wcześniej uszczelki okienne, które wymagają wymiany, mogą być również potencjalnym źródłem szkód wodnych. Kiedy trzeba rozpocząć wymianę, dobrze jest zacząć od uszczelki okiennej.

Gdy zajmiesz się naprawą okien, możesz skupić się na wymianie ścian, tapet i podłóg.

Możesz zdecydować się na użycie uszczelniacza silikonowego, aby poradzić sobie z nieszczelnymi pęknięciami, które mogą nie gwarantować całkowitej wymiany.

5. Przeprowadzaj regularne kontrole później

Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wodę, które ponownie wpłyną na Twój samochód kempingowy, będziesz potrzebować regularnej konserwacji, aby upewnić się, że wszystko jest w doskonałym stanie. Możesz regularnie powtarzać pierwszy krok, aby zapobiec uszkodzeniom wody, zanim staną się poważne.

Jeszcze jedną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że jedną z rzeczy, które należy traktować priorytetowo, jest zapobieganie pleśni. Jak wspomniano wcześniej, pleśń może iść w parze z uszkodzeniem przez wodę.

Aby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy pomocny artykuł o tym, jak zapobiegać pleśni po wycieku.

Wniosek

Potencjalnie wykonanie kompletnego remontu może wydawać się dużo, ale naprawa RV będzie tego warta na dłuższą metę. Teraz, gdy masz już pomysł na naprawę samochodu kempingowego poważnie uszkodzonego przez wodę, możesz podjąć działania, aby utrzymać swój samochód kempingowy w jak najlepszym stanie.

Stosowanie się do tej rady może również zapewnić, że Twój samochód kempingowy otrzyma delikatną, pełną miłości opiekę, na jaką zasługuje.