Jak długo firma ubezpieczeniowa musi zapłacić roszczenie? 3 podstawowe czynniki, które mogą opóźnić roszczenia

Każdy ubezpieczający musi wiedzieć, jak długo firma ubezpieczeniowa musi wypłacić odszkodowanie. Najszybciej nastąpi to w ciągu 30 dni, ale nadal będzie to zależeć od niektórych czynników. Czasami czekanie, aż ubezpieczyciel wyśle ​​Ci czek, może być frustrujące. Jest to szczególnie ważne, jeśli desperacko pragniesz już mieć pieniądze, ponieważ masz piętrzące się rachunki medyczne.

Aby dodać do tego, możesz mieć braki w gotówce z powodu nieobecności w pracy, gdy dochodzisz do siebie po urazach. Często zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe opóźniają wypłaty, aby uniknąć płatności. Mając to na uwadze, ważne jest, aby znać średni czas wypłat, aby móc oszacować czas oczekiwania na sprawdzenie rozliczenia. Czytaj dalej, ponieważ zajmiemy się tym do końca tego artykułu.

Jak długo firma ubezpieczeniowa musi zapłacić roszczenie? 3 podstawowe czynniki

Średnia liczba dni, przez które firma ubezpieczeniowa musi zapłacić roszczenie

W większości firmy ubezpieczeniowe wypłacają roszczenia w ciągu trzydziestu dni od ich otrzymania. W tym okresie firma wyznacza rzeczoznawcę do przeglądu faktów. Następnie zdecydują, czy odrzucić, czy zaakceptować roszczenie. Być może roszczenie zostało uwzględnione, wydadzą jego wypłatę.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych trzyma się tego terminu, aby zachować efektywność. Ale w niektórych stanach obowiązują szczególne przepisy, które wymagają od firm ubezpieczeniowych zapłaty za roszczenia w określonym czasie.

Jak długo firma ubezpieczeniowa musi wypłacić odszkodowanie? Jednym z przykładów jest Teksas. Daje to firmom ubezpieczeniowym do 15 dni na poinformowanie wnioskodawcy o otrzymaniu i potwierdzeniu roszczenia listownie. Równie dobrze mogą poprosić klienta o więcej informacji.

Po otrzymaniu informacji firma ubezpieczeniowa ma kolejne 15 dni na podjęcie ostatecznej decyzji, czy zatwierdzić roszczenie. Najczęściej sprawy są rozstrzygane w ciągu 30 dni od zgłoszenia roszczenia.

W przypadku, gdy ubezpieczyciel odrzuci roszczenie, musi podać Ci ważny powód. Ale jeśli wyjaśnienie nie ma sensu lub gorzej, jeśli nie ma wyjaśnienia, oznacza to, że wykorzystują ubezpieczającego. Odpowiednio, jeśli się zgodziłeś, płatność powinna zostać zwolniona w ciągu 5 dni.

3 czynniki, które mogą opóźnić roszczenie

Niektóre czynniki mogą powodować opóźnienie procesu. Poniżej znajdują się najczęstsze.

#1. Poważne obrażenia

W razie wypadku samochodowego, jeśli obrażenia kierowcy są poważne, to spodziewaj się, że rozliczenie potrwa dłużej. Dzieje się tak dlatego, że leczenie kierowcy musi zostać zakończone, zanim ubezpieczyciel będzie mógł określić kwotę, którą musi zapłacić.

#2. Zaniedbania kierowców

Kiedy wypadek ma miejsce, często trudno jest ustalić, kto za niego odpowiada. W przypadku, gdy można się spodziewać, że wypadek nastąpił z powodu niedbalstwa kierowcy, uzyskanie ugody zajmie więcej czasu.

#3. Negocjacje w obie strony

Generalnie negocjacje ugodowe zajęłyby zbyt dużo czasu. Zwykle istnieje wiele konfliktów między firmą ubezpieczeniową, ofiarami i prawnikami. Ponownie, firma ubezpieczeniowa powinna być w stanie wypłacić roszczenie w ciągu 30 dni, ale biorąc pod uwagę powyższe czynniki, nadal byłoby to różne.

Ubezpieczenie w złej wierze i co z tym zrobić

Jeśli nie otrzymasz wypłaty w terminie 30 dni lub w terminie przewidzianym przez prawo, Twoja sprawa może zostać uznana za złą wiarę ubezpieczeniową. W takim przypadku powinien skonsultować się z prawnikiem, ponieważ może on zapewnić Ci możliwości prawne. Wiele firm ubezpieczeniowych działa w złej wierze, aby zaoszczędzić pieniądze, nawet jeśli odbywa się to kosztem ich wnioskodawców.

W przypadku opóźnienia płatności firma ubezpieczeniowa musi podać ważny powód. W przeciwnym razie jest to uzasadnione przy zgłoszeniu roszczenia ubezpieczeniowego w złej wierze.

Gdy zauważysz lub podejrzewasz, że istnieje zła wiara ubezpieczeniowa, powinieneś zacząć dokumentować to doświadczenie. Upewnij się, że zachowałeś wszystkie kopie e-maili lub listów, które otrzymałeś od ubezpieczyciela.

Zapoznaj się również z przepisami dotyczącymi ubezpieczenia w złej wierze i poproś prawnika o pomoc w ustaleniu, czy możesz ubiegać się o natychmiastową wypłatę lub dodatkowe odszkodowanie. Jeśli odniesiesz sukces z roszczeniem ubezpieczeniowym w złej wierze, najprawdopodobniej możesz zmusić ubezpieczyciela do zapłaty większej kwoty.

To okładka!

Odpowiadając na pytanie: jak długo firma ubezpieczeniowa musi wypłacić odszkodowanie?

Zwykle wymaga się od ubezpieczyciela wypłaty płatności w ciągu 30 dni. Można jednak zrobić kilka rzeczy, aby przyspieszyć ten proces.

Na przykład możesz zatrudnić prawnika, który zapewni, że wszystkie formalności zostaną wypełnione poprawnie i szybko. Typowe przyczyny, które mogą powodować opóźnienia w wypłatach, rozwiązaniach i dochodzeniach, to brakujące informacje i błędy w dokumentacji.

Ponadto powinieneś często komunikować się ze swoim ubezpieczycielem, ponieważ może to zwiększyć jego odpowiedzialność za Twoje roszczenie. Ponadto posiadanie wiedzy na temat roszczenia, a także terminu i osi czasu pokaże, że nie jesteś łatwym celem dla złej wiary.

Możesz także przeciągnąć całą komunikację, którą wykonałeś z firmą ubezpieczeniową, ponieważ może to być pomocne i później złożyć skargę. Przeczytaj, jak zresetować klimatyzator, jeśli nadal masz czas na przeczytanie bardziej pouczających artykułów.