Jak zrobić papierowe pieluchy do gry Baby Shower

Jak zrobić papierowe pieluchy do gry Baby Shower? Papierowe pieluchy to świetna gra na baby shower. Są łatwe do wykonania, niedrogie w zakupie i zapewniają godziny rozrywki dla gości na Twoim wydarzeniu.

Wszystko czego potrzebujesz to ręczniki papierowe, rolki papieru toaletowego (dużo!), bibuła (do farszu), taśma lub klej i nożyczki. Nawet jeśli nie spodziewasz się dzieci w najbliższej przyszłości, ten post na blogu pokaże Ci, jak stworzyć zabawne gry towarzyskie, które będą idealne na każdą okazję.

Jak zrobić papierowe pieluchy do gry Baby Shower

Jak zrobić papierowe pieluchy do gry Baby Shower

Jeśli szukasz fajnej gry do zabawy podczas następnego baby shower, dlaczego nie spróbować zrobić papierowych pieluch? Jest to łatwe do zrobienia i wymaga tylko kilku podstawowych materiałów. Oto jak:

Aby zrobić papierowe pieluchy do gry baby shower, musisz zacząć od prostokątnej kartki papieru.

Złóż papier na pół, a następnie złóż go ponownie na pół. Powinieneś teraz mieć kwadrat.

Wytnij kwadrat po przekątnej, aby utworzyć dwa trójkąty.

Złóż każdy trójkąt na pół i dobrze zagnij. Teraz je rozłóż.

Weź prawy górny róg jednego trójkąta i opuść go, aby spotkał się z lewym dolnym rogiem. Dobrze się zagnij i rozłóż. To jest teraz przód twojej pieluchy.

Zrób to samo z drugim trójkątem, ale upewnij się, że gdy obniżysz prawy górny róg, spotka się on z tylną stroną pierwszego trójkąta (tj. częścią, która pierwotnie była lewym dolnym rogiem).

Teraz weź jeden ze spiczastych rogów i złóż go w kierunku środka pieluchy. Dobrze się zagnij i rozłóż. To jest teraz pasek Twojej pieluchy.

Zrób to samo z drugim spiczastym rogiem.

Twoja papierowa pielucha jest już gotowa! Aby wyglądał bardziej realistycznie, możesz dodać do niego trochę proszku dla niemowląt lub mąki.

Jak zrobić pieluchy serwetkowe na baby shower?

Złóż ręcznik papierowy na pół i przetnij nieco większy niż serwetka – chcesz, aby był przynajmniej o cal szerszy.

Połóż złożony, spłaszczony ręcznik papierowy na jednej stronie otwartej serwetki, tak aby krawędzie spotkały się podczas składania. Tworzy to dwie warstwy dla dodatkowej chłonności!

Weź kolejny arkusz lub dwa i ułóż tę warstwę na całej szerokości pieluchy (aby pokryć większą powierzchnię). Następnie zabezpiecz taśmą, naklejkami itp.

Najlepiej nie nakładać się zbytnio na siebie, ponieważ gdy dziecko zacznie sikać, wokół miejsca, w którym siedzi, będzie tylko wilgoć, zamiast być w stanie wystarczająco szybko zanurzyć się w jakąkolwiek część tych prześcieradeł pod spodem, zanim wycieknie na ubranie lub siedzenie.

Jeśli chcesz być naprawdę fantazyjny, wykonaj ścieg do pikowania (lub po prostu przyszyj) wokół krawędzi górnej warstwy w celu wzmocnienia.

Pieluchy serwetkowe są tak łatwe i tanie w wykonaniu, a ponadto można je spersonalizować dowolnym wzorem lub kolorem, który pasuje do Twojego prysznica! Pamiętaj jednak, aby przetestować je przed wielkim dniem; nie chcesz żadnych niespodzianek (czyli przecieków).

Jak zrobić domowe pieluchy?

Istnieje wiele różnych sposobów na wykonanie domowych pieluszek. Możesz w ogóle nie używać żadnej pieluchy lub ściereczki rodzinnej, a zamiast tego używać jednorazowych chusteczek na pupę dziecka po każdej brudnej zmianie.

Ma to kilka zalet: oszczędza pieniądze, ponieważ zużywasz mniej materiałów; mniej prac związanych z praniem wiąże się z przewijaniem dziecka tylko raz dziennie (lub w nocy); niektórzy rodzice stwierdzają, że mają lepszą kontrolę jelit, gdy noszą pieluchę przez wiele godzin w porównaniu z minutami; a jeśli wyjdziesz publicznie, nikt nie będzie wiedział, jaką wybrałeś metodę serwetek.

Jednak wiele osób lubi tworzyć własny system pieluch wielokrotnego użytku z naturalnych tkanin, takich jak bawełniana flanela. Flanela używana specjalnie dla niemowląt jest wstępnie prana i zmiękczana, dzięki czemu jest delikatniejsza dla skóry dziecka. Będziesz potrzebować wystarczająco dużo materiału na pokrowiec i sześć wkładów chłonnych – plus trochę dodatkowych na pasek i wiązanie (opcjonalnie).

Aby zrobić poszewkę na pieluchę: wytnij dwa kawałki materiału o wymiarach 24″x24″, a następnie obszyj wszystkie cztery boki. Jeśli chcesz, aby pokrycie było trwalsze, przed obrębieniem dodaj około cala do szerokości. Teraz masz główną część pokrowca na pieluchę! Kolejnym krokiem jest wykonanie wkładów chłonnych.

Na każdą wkładkę wytnij jeden kawałek tkaniny o wymiarach 11 „x14”. Złóż to na pół wzdłuż, a następnie zszyj wzdłuż dłuższej krawędzi, używając ¼ cala naddatku.

Powinieneś teraz mieć długi pasek materiału o wymiarach 11 „x 11”. Używając tego samego naddatku na szew, zszyj wzdłuż obu krótkich krawędzi, aby uzyskać kształt „I”. Teraz możesz umieścić to wewnątrz pokrowca na pieluchy z surową krawędzią skierowaną do góry.

Zagnij jeden cal z każdej strony na całym obwodzie wkładki i przypnij w miejscu, aby nie przesuwała się podczas szycia.

Następnie weź dwa kawałki bawełnianej flaneli na chusteczki dla niemowląt (lub po prostu użyj wstępnie zwilżonych jednorazowych) i złóż je wzdłuż na trzy części, a następnie wytnij nacięcia o pół cala od siebie tylko w górnej części – nie wycinaj żadnych z tych nacięć poniżej połowy lub oderwą się podczas prania.

Możesz również chcieć przeszyć górną część tych szczelin, aby uzyskać dodatkową trwałość. Zwiń jedną ściereczkę i umieść ją na środku wkładki, a następnie zrób to samo z drugą ściereczką z drugiej strony, tak aby w sumie były dwa waciki.

Teraz, gdy już wszystkie pokrowce na pieluchy i wkładki są już gotowe, nadszedł czas, aby wszystko złożyć w całość. Przykryj dziecko pokrowcem (lub przykryj nim, jeśli nic nie ma na sobie), a następnie umieść wkładkę chłonną w każdym otworze na nóżkę.

Jeśli używasz prefoldu lub płaskiego wkładu, upewnij się, że jego dłuższa krawędź jest skierowana w dół w kierunku pupy dziecka – zapewni to maksymalną chłonność.

Teraz wystarczy złożyć przód pokrowca na pieluchy, który zakrywa wkładki i szpilki na swoim miejscu. Jesteś skończony.

Aby wyprać pieluchy, po prostu wrzuć je do pralki z odrobiną detergentu i płynu do zmiękczania tkanin (opcjonalnie) na zimnym lub ciepłym cyklu. Suszyć w suszarce bębnowej na niskim poziomie lub powiesić do wyschnięcia na powietrzu.

Pamiętaj, aby co kilka miesięcy rozbierać pieluchy, jeśli zaczynają pachnieć kwaśno lub jak amoniak; oznacza to, że włókna naturalne zgromadziły zbyt dużo bakterii i wymagają dobrego czyszczenia.