Dlaczego pilot podgrzewacza wody gaśnie? 6 najlepszych powodów!

Zastanawiasz się dlaczego gaśnie pilot podgrzewacza wody? Powodem tego problemu są problemy z termoparami i brak powietrza palnego. Wypalanie się lampki kontrolnej podgrzewacza wody jest frustrujące i denerwujące.

Za każdym razem, gdy kontrolka podgrzewacza wody przestaje świecić, brakuje Ci podgrzewanej wody, co sprawia, że ​​nawet najbardziej podstawowe czynności, takie jak prysznic, są niewygodne.

Dlaczego pilot podgrzewacza wody gaśnie? 6 najlepszych powodów!

„Dlaczego tak się dzieje?” ty pytasz. Czy były jakieś wskazówki lub strategie wznowienia? Nie jestem pewien, jak mam to rozwiązać. Ilekroć zapali się lampka kontrolna podgrzewacza wody, nie martw się; jest to powszechny problem, z którym boryka się wiele domów, a praca zastępcza jest skromna. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej. Teraz nadszedł czas, abyś przestał się zastanawiać, ponieważ omawiamy powody poniżej. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy czytać!

Dlaczego pilot podgrzewacza wody gaśnie?

Jeśli lampka kontrolna podgrzewacza wody nadal się gaśnie, oznacza to, że coś poszło nie tak. Ale nie panikuj, jeśli nie wiesz, dlaczego gaśnie pilot podgrzewacza wody. Poniżej omówiliśmy przyczyny tego problemu.

#1. Brudna termopara

W większości nowo produkowanych podgrzewaczy wody stosowana jest termopara. Ten element byłby sercem działania twojego podgrzewacza wody; wykrywa również, czy światło pilota podnosi się, czy opada, pobierając energię elektryczną z ciepła pilota. Gdy termopara wykryje, że lampka kontrolna nie świeci się, gaz jest wyłączany jako środek ostrożności. Zabrudzona termopara może potencjalnie spowodować nieaktywność pilota, blokując stały prąd, co skutkuje zaciemnieniem gazu. Być może czyścisz termoparę, ale najpierw upewnij się, że zawór gazu jest wyłączony, ponieważ nie pozwolisz mu przeciekać. Łatwo jest zidentyfikować i wyczyścić termoparę. Dowiedz się, jak wyczyścić podgrzewacz wody i jak usunąć wapń z podgrzewacza wody.

#2. Zagięta termopara

Termopara może zostać skręcona lub zniekształcona do pozycji, w której traci sygnał temperatury z prądu, a także staje się zakurzona i brudna. Termopara mogła w wielu sytuacjach odgiąć się znacznie dalej od pilota, co jest kłopotliwe, ponieważ nie rejestruje sygnału cieplnego. Iskra powinna zasadniczo stykać się z termoparą na tyle, aby zarejestrować ciepło. Jeśli termopara jest skręcona, możesz naprawić sytuację, skręcając ją bardziej prosto w kierunku pilota. Pamiętaj, aby zarezerwować trochę czasu, aby całkowicie ostygło.

#3. Uszkodzona termopara

Najczęstszą przyczyną gaszenia pilota podgrzewacza wody jest uszkodzona termopara. Może teraz zostać uszkodzony, jeśli termopara nie jest zakurzona, brudna lub wygięta. Odłącz termoparę i sprawdź ją za pomocą multimetru, aby potwierdzić swoje obawy. Upewnij się, że gaz jest odcięty, a termopara została schłodzona podczas odłączania. Jest uszkodzony, jeśli dostarczana przez niego moc jest mniejsza niż 20 MV.

Próba radzenia sobie z pękniętą termoparą jest trochę techniczna, ale jeśli nie jesteś specjalistą, możesz potrzebować ich pomocy. Jeśli termopara jest minimalnie uszkodzona, można ją przywrócić. Być może będziesz musiał go wymienić, jeśli jest zbyt ciężko ranny.

#4. Problemy z elastyczną rurką

Lampka kontrolna zawiera elastyczną rurkę, która jest długą rurką, która biegnie od palnika do sterownika gazu, gdzie utrzymuje lampkę kontrolną i termoparę między innymi elementami. Jeśli elastyczna rurka zostanie uszkodzona lub zablokowana, gaz nie będzie dostarczany do źródła ciepła do spalania. Z drugiej strony awarie rurek Flex są mniej powszechne niż awarie termopar. Dlatego przed skupieniem się na elastycznej rurce należy najpierw sprawdzić i upewnić się, że termopara jest już w dobrym stanie.

Jako środek zaradczy wyrównaj wszelkie zagięcia w elastycznych rurkach. Sprawdź, czy nie ma widocznych uszkodzeń, które mogą prowadzić do wycieku. Objętość gazu docierającego do palnika zostanie zmniejszona z powodu wycieków gazu. Może to być przyczyną zgaśnięcia kontrolki pieca.

#5. Brak palnego powietrza

Brak palnego powietrza może być również przyczyną tego, że lampka kontrolna układu gorącej wody gazowej nie pozostaje zapalona. Aby utrzymać lampkę kontrolną na podgrzewaczu wody, potrzebujesz powietrza. Światło zgaśnie, jeśli tak się stanie. Aby uzyskać dużo palnego powietrza w podgrzewaczu wody, upewnij się, że nie jest on pokryty brudem, kurzem lub śmieciami. Utrzymuj wokół siebie czyste środowisko.

#6. Problemy z okablowaniem elektrycznym

Elektryczne podgrzewacze wody są podatne na ten problem. Innym powodem, dla którego musisz konsekwentnie angażować profesjonalistę do skonfigurowania podgrzewacza wody, jest to. Jeśli Twój podgrzewacz wody nagle zacznie się wyłączać, jest to pierwszy wskaźnik uszkodzenia układu elektrycznego. Natychmiast wyłącz podgrzewacz wody i wezwij profesjonalistę. Proszę nie manipulować przy instalacji elektrycznej.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Was po prostu frajda, a po przeczytaniu wszyscy będziecie wiedzieć, dlaczego gaśnie pilot podgrzewacza wody. Główną przyczyną tego problemu są wadliwe termopary i lepiej wymienić termopary na dobrej jakości. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!