Do czego odnosi się płynność w polisie na życie? 3 pomocne korzyści z likwidacji, których powinieneś się nauczyć!!

Do czego odnosi się płynność w polisie na życie? Płynność odnosi się do tego, jak łatwo możesz ubiegać się o ubezpieczenie na życie za wartości pieniężne. Więc jeśli zastanawiasz się, do czego odnoszą się te terminy, trafiłeś na właściwą stronę.

Być może doświadczyłeś, jak ktoś puka do twoich drzwi, a kiedy je otworzysz, zobaczysz dobrze ubranych mężczyzn i kobiety. Cóż, nie ma ich, bo ktoś ich zaprosił, ale czasami oferują ubezpieczenie na życie.

Do czego odnosi się płynność w polisie na życie? 3 pomocne korzyści z likwidacji

Tak, ubezpieczenie na życie może być używane, gdy w czyimś życiu wydarzy się wypadek, lekarstwa, choroba i nagła śmierć. A kiedy mówimy o ubezpieczeniu, to pieniądze, które zatrzymałeś, rosną w godzinach nadliczbowych.

Ubezpieczenia te mogą bardzo pomóc, gdy bardzo i koniecznie potrzebujesz trochę gotówki do wydania w zależności od ich warunków. Możesz jednak zastanawiać się nad niektórymi terminami użytymi w Twojej umowie. Cóż, wyczyśćmy jeden z nich.

Likwidacja w polisie na życie

Do czego zatem odnosi się płynność w polisie na życie? Płynność lub likwidacja w polisie na życie odnosi się do tego, jak łatwo można zamienić aktywa na pieniądze. Zasoby obejmują Twoje nieruchomości, takie jak domy, samochody i biżuteria.

Kiedy większość ludzi potrzebuje tylko prostego pokrycia gotówkowego w zakresie warunków i polis, płynność w ubezpieczeniu na życie może zwiększyć albo sytuację awaryjną, albo fundusz emerytalny z osobami, które mają bardziej złożone potrzeby.

Czy likwidacja to dobra czy zła rzecz?

Oczywiście wszystko, co zostało ustalone, ma swoje zalety i wady. Więc pewnie zastanawiasz się, czy ubezpieczenie na życie z likwidacją to dobra czy zła rzecz, trafiłeś na właściwą stronę. Ale najpierw omówimy niektóre z jego zalet i prawdopodobnych wad.

#1. Korzyści

Często wybieramy coś ze względu na możliwe korzyści, jakie moglibyśmy uzyskać. Niech to będzie dla naszego zdrowia, naszej rodziny lub dla nas samych. Jak myślisz, jakie są korzyści płynące z posiadania płynności w ubezpieczeniu na życie? Czytaj.

Korzyść nr 1. Potrzeby ocalałego

Jednym z podstawowych celów ubezpieczenia na życie jest zapewnienie pomocy finansowej pozostałym przy życiu członkom rodziny w przypadku śmierci właściciela ubezpieczenia. Firma ubezpieczeniowa może zapewnić członkom rodziny bezpośrednie źródło pogrzebu lub pomoc pieniężną na pokrycie wydatków, zadłużenia lub utraty dochodów.

Korzyść nr 2. Potrzeby majątkowe

Potrzeby spadkowe najczęściej występują w rodzinach posiadających większe udziały majątkowe, co wiąże się z kosztami rozliczenia. Wolne od podatku dochody, które może zaoferować ubezpieczenie, są cennym aktywem na pokrycie tych opłat rozliczeniowych i nie będziesz już musiał sprzedawać majątku.

Korzyść nr 3. Potrzeby biznesowe

Podobnie jak w przypadku potrzeb majątkowych, jeśli firma korzysta z ubezpieczenia na życie jako źródła dochodu po śmierci osoby, która została zabezpieczona, możesz użyć tego ubezpieczenia, aby spłacić zmarłe udziały od rodziny. To zwykle dzieje się z osobami z potrzebami biznesowymi.

Korzyść nr 4. Korporacyjne ubezpieczenia na życie

W korporacyjnych ubezpieczeniach na życie płynność tego ubezpieczenia może pomóc w wykorzystaniu ubezpieczeń należących do firmy, zazwyczaj z dochodów firmy. Wolna od podatku wartość gotówkowa zgromadzona z ubezpieczenia mogłaby sfinansować plan kompensacyjny dla kadry kierowniczej w przypadku śmierci pracownika.

#2. Wady

Jak wszystko, nic nie jest dobre. W ubezpieczeniach na życie też mogą być pewne wady. Ale czasami możesz je zignorować i spojrzeć na jaśniejszą stronę rzeczy. Cóż, nie, moim zdaniem, musisz zdawać sobie sprawę z możliwych wad swojej decyzji.

Wada #1. Firma może zostać zamknięta

Ponieważ firma jest częścią aktywów likwidacyjnych, firma może zostać zamknięta po śmierci właściciela. Nie będzie już też mógł handlować tak jak dawniej. Firma nie będzie mogła użyć swojej nazwy, by zacząć od nowa. Ale oczywiście po zamknięciu firm pracownicy tam pracujący również stracą pracę. W rezultacie niektórzy akcjonariusze mogą również być zmuszeni do wypłaty dywidendy.

Wada #2. Możesz stracić wszystko

Jeśli firma zbudowała reputację, stracisz również jej wartość handlową i inne cenne aktywa. Likwidacja firmy nie dotyczy jednak zdolności kredytowej dyrektorów firmy. Ale nie martw się, to zwykle ma miejsce w przypadku osób z dużymi kwotami polisy ubezpieczeniowej.

Rodzaje ubezpieczeń na życie z płynnością

Dostępne są różne rodzaje ubezpieczeń na życie, być może w Twojej okolicy. Najpierw jednak zajmiemy się 3 najpopularniejszymi ubezpieczeniami na życie, które oferują płynność.

#1. Całe życie

Ubezpieczenie na całe życie to rodzaj ubezpieczenia, które rośnie o stawkę ustaloną przez twoich ubezpieczycieli przy minimalnej gwarantowanej stawce. To jest jak normalne konto oszczędnościowe, na którym możesz otrzymać tyle, ile zaoszczędziłeś z odsetkami.

#2. Uniwersalne życie

Z drugiej strony, Universal Life Insurance może rosnąć dzięki oprocentowaniu na podstawie wyników indeksu rynkowego. Dolny poziom i przepustowość są również ustalane przez dostawcę. Jest to preferowane dla osób o wysokich dochodach, które chcą odłożyć wolny od podatku spadek dla swoich bliskich.

#3. Zmienne życie

Variable Life Insurance jest jak inwestycja w akcje. W zależności od siły rynku i wyników, możesz wybrać, czy dodać do inwestycji i pozwolić jej zyskać, czy stracić. I to wszystko! Niezależnie od tego, nie związany z tym tematem, ale warto poczytać o najlepszych materacach dla osób z zapaleniem stawów, ciekawy i pomocny artykuł, taki jak ten.

Wniosek

Podsumowując, do czego odnosi się płynność w polisie na życie? Cóż, płynność odnosi się do aktywów, które można zamienić na gotówkę lub wartości pieniężne. Pomogłoby, gdybyś nie martwił się o wady płynności, ale jest to wada dla tych, którzy mają większe aktywa.

Cokolwiek to może być, upewnij się, że rozumiesz wszystko i każdą polisę, zwłaszcza jeśli chodzi o ubezpieczenia. Możesz nigdy nie wiedzieć, czy otrzymałeś pomoc lub oszustwo.