Zrelaksuj się i naładuj: jak naładować fotel z elektrycznym fotelem

Trudno znaleźć lepszy sposób na relaks i naładowanie się niż przez umieszczenie stóp w fotelu z regulowanym oparciem. Rozkładane fotele świetnie nadają się również do drzemki, czytania lub oglądania telewizji.

Jednak nie możesz cieszyć się wieloma zaletami tego typu mebli, jeśli nie są one podłączone do gniazdka! Na szczęście kilka prostych kroków pokaże Ci, jak naładować elektryczny fotel rozkładany, abyś mógł cieszyć się nim przez lata bez przerwy.

Zrelaksuj się i naładuj: jak naładować fotel z elektrycznym fotelem

Kroki ładowania fotela elektrycznego

Krok pierwszy: poszukaj przewodu zasilającego. Jeśli nie wiesz, gdzie go znaleźć, zajrzyj do wnętrza oparcia Twojego mebla. Powinieneś zobaczyć otwór w pobliżu jednego końca, z którego mogą wychodzić kable w różnych kierunkach, i zwykle w ten sposób kable zasilające są podłączane do foteli. Szybkie skanowanie szybko ujawni, czy masz przewód zasilający, czy nie.

Krok drugi: podłącz go! Jeśli tak, wystarczy podłączyć kabel zasilający krzesła do gniazdka elektrycznego i poczekać, aż światło z przodu mebla (zwykle w pobliżu podnóżka) zmieni kolor na zielony. Będzie to oznaczać, że jest teraz w pełni naładowany.

Krok trzeci: Przesuń mebel do pozycji, w której będziesz mieć łatwy dostęp do przewodu zasilającego i wyjdź od spodu lub przez jedno z ramion po obu stronach, a następnie po prostu odłącz go, wyciągając prosto z gniazdka ściennego, gdy będziesz gotowy do ładowania ponownie! W mgnieniu oka wrócisz do swojego ulubionego miejsca!

Krok czwarty: Poczekaj kilka godzin, aż fotel się naładuje, a będziesz gotowy do dalszej pracy. To takie proste! W ten sposób działają rozkładane fotele, więc nie pozwól, aby przeszkadzało ci w życiu tak, jak chcesz. Naładowanie krzesła może nie wymagać dużego wysiłku ani miejsca, ale odciąży Twoje ramiona.

Gdy tylko poczujesz, że w Twoim fotelu zaczyna brakować mocy i chcesz go ponownie naładować, wykonaj następujące czynności:

Czy rozkładane elektrycznie rozkładane fotele można obsługiwać ręcznie?

Nie, rozkładanych foteli elektrycznych nie można obsługiwać ręcznie. Tak działają. Potrzebują prądu elektrycznego do działania, a bez niego nie są w stanie tego zrobić – dlatego masz opcję baterii wielokrotnego ładowania, jeśli nie chcesz, aby Twój fotel był cały czas zasilany prądem.

Możesz również zdecydować się na automatyczny system blokowania, który utrzyma krzesło na miejscu, jeśli będziesz musiał odejść na kilka minut.

Skąd mam wiedzieć, ile energii pozostało w akumulatorze mojego elektrycznego fotela?

Będzie to zależeć od tego, jak często korzystasz z fotela i jakie ustawienia były używane podczas ostatniego użycia – ale niektóre wskaźniki pojawią się, gdy bateria się wyczerpie.

Będziesz mógł zobaczyć, jak kontrolka na pilocie zmienia się z zielonego, żółtego i czerwonego – przy częstszym korzystaniu z krzesła lub jeśli masz ustawione wyższe ustawienie, gdy nie jest używane przez dłuższy czas ( jak noc), oznacza to, że na baterii pozostanie mniej energii do użycia.

Ile kosztuje naprawa rozkładanego fotela?

W większości przypadków naprawa fotela z regulowanym oparciem będzie znacznie droższa niż zakup nowego. Jeśli rozkładany fotel jest używany przez jakiś czas i wymaga naprawy z powodu zużycia, może to kosztować około 200-300 USD za naprawę.

W zależności od okresu gwarancji u producenta krzesła, możesz mieć możliwość jego naprawy za darmo.

Jeśli rozkładany fotel jest nadal objęty gwarancją i był używany przez długi czas – mogą wystąpić pewne naprawy, które mogą być objęte gwarancją producenta. Na przykład, jeśli jeden z silników zgaśnie na krześle, muszą go naprawić lub wymienić.

Jeśli zdarzy ci się mieć krzesło z regulowanym oparciem, które w ogóle nie działa, naprawa może kosztować ponad 400-500 USD – a jeśli silnik jest martwy na krześle, naprawa może nie być możliwa. W niektórych przypadkach kupowanie zupełnie nowego może mieć po prostu większy sens.

Koszt naprawy może się różnić w zależności od rodzaju, wieku i producenta fotela z regulowanym oparciem. Wadliwy lub niedziałający silnik może być kosztowną naprawą – ale ten z krótszym okresem gwarancji może wymagać jedynie drobnych poprawek, takich jak dokręcanie śrub. Te typy są tak wygodne, że powinny służyć przez lata bez większych problemów poza normalnym zużyciem.

Czy fotele są tandetne?

Niektórzy ludzie mogą obawiać się zakupu rozkładanego fotela, ponieważ uważają, że sprawi to, że ich dom będzie zbyt zagracony i tandetny. Ważne jest, aby pamiętać, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów rozkładanych foteli elektrycznych – więc jeśli nie interesują Cię zwiewne zasłony lub duże krzesła, nie martw się!