Jak naprawić przełącznik drzwi suszarki? 4 proste kroki!

Martwisz się, jak naprawić przełącznik drzwi suszarki? Nie możesz się zbytnio martwić, ponieważ mamy twoje plecy. W zaledwie kilku krokach możesz; i te rzeczy poznasz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Ustawienie przełącznika drzwi suszarki to łatwa i niedroga naprawa, którą może wykonać każdy, nawet bez doświadczenia technicznego.

Jak naprawić przełącznik drzwi suszarki? 4 proste kroki!

Jednak przed wymianą wyłącznika drzwiowego należy sprawdzić, czy jakakolwiek inna część suszarki jest uszkodzona. Ponieważ czasami przewód suszarki nie jest prawidłowo podłączony lub jeden z wyłączników jest przekręcony w przeciwną stronę w skrzynce elektrycznej, co powoduje, że suszarka nie działa poprawnie. Sprawdź obie te części i napraw je przed testowaniem przełącznika drzwi. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Jak przetestować przełącznik drzwi?

Poniżej wymieniliśmy dwie metody sprawdzania stanu przełącznika drzwi.

#1. Sprawdź za pomocą multimetru

Przekaźnik drzwi ma zwykle trzy lub dwa zaciski zamocowane w wiązce przewodów. Musisz sprawdzić ciągłość, aby upewnić się, że przełącznik nie ma zwarcia. Użyj multimetru cyfrowego lub analogowego i ustaw go na RX1 lub X1. Dotknij sond końcówkami i zobacz, czy wskazówka multimetru jest w nieskończoności. Następnie naciśnij przełącznik, dotykając sond końcówkami i sprawdź, czy igła przesunęła się do pozycji zerowej. To zero oznacza, że ​​przełącznik drzwi daje 100% i działa dobrze. Możesz również przeczytać o
jak sprawdzić timer suszarki za pomocą multimetru.

#2. Sprawdź tłok

Otwórz drzwi suszarki i zlokalizuj tłok po lewej stronie. Po dociśnięciu go do korpusu suszarki powinien słyszeć dźwięk kliknięcia. Przełącznik musiał się zepsuć, jeśli tłok nie wydaje dźwięku.

Kroki mocowania przełącznika drzwi suszarki

Jeśli chcesz zaoszczędzić znaczną część swojej pensji, ten artykuł o tym, jak naprawić przełącznik drzwi suszarki, jest właśnie dla Ciebie. Usiądź w przytulnym zakątku swojego domu i przeczytaj ten przewodnik. Jesteśmy pewni, że okaże się to pomocne.

Krok 1. Odkręć śruby z ekranu kłaczków

Nie zapomnij wyłączyć wyłącznika automatycznego przed rozpoczęciem tego pierwszego kroku. Możesz też wyciągnąć przewód z gniazdka elektrycznego, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem. Zdejmij sitko i odłóż go na bok. Lub otwórz pokrywę, jeśli sitko nie wysuwa się. Teraz podnieś śrubokręt Philips i odkręć dwie śruby z obudowy ekranu. Odłóż śruby na bok i przejdźmy do następnego kroku.

Krok 2. Zdejmij górny panel

Zacisk sprężynowy na każdym rogu suszarki łączy panel górny i przedni. Musisz wsunąć szpachlę pomiędzy oba panele, aby podnieść górny panel. Przełóż szpachelkę pod zakładkę blokującą i podnieś ją. Upewnij się, że nie wkładasz noża pod sam klips. Powtórz ten proces z obydwoma kołkami znajdującymi się w odległości dwóch cali od każdego rogu suszarki, a następnie oprzyj górny panel o ścianę po odłączeniu zaczepów blokujących. Możesz również przeczytać o

Krok 3. Wyjmij przełącznik drzwi

Otwórz drzwi i wykręć dwie śruby Philips z lewej strony. Następnie popchnij siłownik przełączający z powrotem w kierunku górnej części. Zamknąć drzwi. Wyjmij przełącznik drzwiowy z wiązki przewodów za pomocą szpachelki lub płaskiego śrubokręta. Użyj szczypiec do przytrzymania zakładki montażowej i przesuń ją w dół obudowy za pomocą śrubokręta. Na tym etapie pomyślnie usunąłeś stary przełącznik. Teraz czas wymienić go na nowy.

Krok 4. Podłącz nowy przełącznik

Na tym etapie musiałeś otrzymać nowy przełącznik drzwi. W przeciwieństwie do starego przełącznika z dwoma przewodami, nowy może mieć trzy przewody. Nie martw się, ponieważ dodatkowy przewód nie spowoduje problemu. Teraz ponownie podłącz wiązkę przewodów do przełącznika drzwi. Umieść wypustkę montażową na obudowie. Wyrównać przednią część siłownika z korpusem suszarki i ponownie wkręcić śruby. Ponownie podłącz górny panel, zaczepiając zaciski sprężynowe, a także przymocuj śruby ekranujące włókna z powrotem na swoim miejscu.

Koszt

Cena przełącznika drzwiowego wynosi od 4 do 5 dolarów. Możesz łatwo kupić przełącznik drzwiowy w Amazon lub dowolnym sklepie z urządzeniami AGD. Wymiana przełącznika drzwiowego to tania poprawka, zwłaszcza jeśli robisz to w domu.

Jak ominąć przekaźnik drzwi?

Wiemy, jak to jest, gdy suszarka nagle się zatrzymuje i masz górę ubrań, które trzeba wysuszyć. Tymczasowym rozwiązaniem jest obejście przełącznika przewodem połączeniowym. Połącz lut z każdym końcem przewodu połączeniowego. Spiłuj krawędzie lutowia za pomocą pilnika. Następnie uformuj przewód w kształcie litery U i połącz jeden koniec z niebieskim przewodem, a drugi z białym przewodem uprzęży. Owiń również taśmę hydrauliczną, aby zabezpieczyć przewód połączeniowy z wiązką i zaizoluj połączenie.

Teraz możesz korzystać z suszarki, ale pamiętaj, że przewód połączeniowy nie może służyć jako rzeczywisty przełącznik drzwi. Ponieważ kiedy twoja suszarka pracuje z wyłącznikiem drzwiowym, nie działa po otwarciu drzwi. Alternatywnie suszarka działa dalej, gdy przycisk jest pominięty. A wszyscy wiemy, że unikanie ryzykownej sytuacji jest lepsze niż jej leczenie.

To okładka!

Najwyższy czas zakończyć ten przewodnik, jak naprawić przełącznik drzwi suszarki. Zaoszczędziłeś trochę pieniędzy i uzyskałeś informacje o tym, jak wymienić przełącznik drzwi suszarki. Jesteśmy otwarci na przyjęcie Twoich sugestii dotyczących improwizacji naszych blogów i poradników. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany i jak odczepić suszarkę gazową.