Co to jest PCP w ubezpieczeniu zdrowotnym? 3 pomocne kroki, aby wybrać PCP!

Zrozumienie, czym jest PCP w ubezpieczeniach zdrowotnych, pomoże w dokonaniu wyboru planu ubezpieczenia. Wybór lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej jest integralną częścią twojego planu ubezpieczenia zdrowotnego. PCP lub lekarz podstawowej opieki zdrowotnej jest powszechnie znany: jako lekarz ogólny.

Twój PCP to Twój osobisty lekarz. Prawie wszystkie twoje problemy medyczne będą obsługiwane przez twojego lekarza pierwszego kontaktu.

Co to jest PCP w ubezpieczeniu zdrowotnym? 3 pomocne kroki

W przypadku regularnych kontroli lub usług innych niż nagłe należy odwiedzić PCP. Twój lekarz pierwszego kontaktu zdiagnozuje i leczy chorobę zgodnie z twoimi objawami. W razie potrzeby zostaniesz skierowany do specjalisty.

Firma ubezpieczeniowa zobowiązuje Cię do uzyskania PCP zgodnie z wykupionym planem ubezpieczenia zdrowotnego. Chociaż nie jest konieczne, abyś miał lekarza pierwszego kontaktu, powinieneś wybrać takiego, ponieważ Twój PCP pomoże Ci w sytuacji skomplikowanych problemów medycznych. PCP posiada wszystkie informacje medyczne, które są zwykle wymagane do diagnozowania i leczenia poważnych problemów zdrowotnych.

Znaczenie PCP w ubezpieczeniach zdrowotnych

Czym jest PCP w ubezpieczeniach zdrowotnych? Twój PCP wyleczy większość twoich problemów zdrowotnych. Coroczną kontrolę i profilaktykę należy uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu. Lekarze ci udzielają usług medycznych, takich jak regularne badania lekarskie, testy, w tym szczepionki.

Twój lekarz PCP ustali, czy w dłuższej perspektywie grozi Ci jakiekolwiek problemy zdrowotne: i doradzi Ci w sprawie wczesnego leczenia i środków zapobiegawczych. Jeśli wystąpi jakiekolwiek powikłanie, które należy rozwiązać: przez specjalistę zostaniesz skierowany do jednego, na przykład, kardiochirurga, nefrologa, chirurga ogólnego lub psychologa.

Na przykład, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub cukrzycę, przewlekłe zaparcia, alergie, refluks żołądkowy, problemami tymi zajmie się Twój PCP. Tak więc choroby te nie mogą w przyszłości przekształcić się w poważne schorzenia.

Rodzaje PCP

PCP to głównie lekarze. Jednak pielęgniarki i asystenci lekarzy również mogą być częścią tej sieci. Do pracy jako lekarze podstawowej opieki zdrowotnej wymagany jest dyplom uczelni medycznej oraz praktyka. Istnieje kilka kategorii PCP.

Lekarze ogólni, interniści, pediatrzy, geriatrzy i ginekolodzy to najczęstsze typy lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Wszyscy są wykwalifikowani do pełnienia funkcji lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Wpisz #1. Lekarz rodzinny

Lekarz rodzinny leczy różnych pacjentów, w tym niemowlęta, dorosłych i osoby starsze. Dlatego lekarze rodzinni mają ogromne doświadczenie i będą Twoim pierwszym wyborem w przypadku jakichkolwiek dolegliwości. To są lekarze, którzy; widzisz w przypadku łagodnej gorączki, przeziębienia, kaszlu, dreszczy lub innego dyskomfortu. Jednak kilku lekarzy rodzinnych woli nie zapewniać opieki nad ciążą w ramach swojej kliniki.

Wpisz 2. Pediatrzy

Pediatrzy specjalizują się: w leczeniu małych pacjentów poniżej 21 roku życia, w tym noworodków i niemowląt. Są powszechnie znani jako lekarze dziecięcy.

Główna różnica między pediatrą a lekarzem ogólnym polega na tym, że pediatrzy widzą tylko dzieci. Zajmą się gorączką, urazami lub innymi złożonymi schorzeniami Twojego dziecka. Lekarze pediatrii mają większe doświadczenie niż jakikolwiek lekarz ogólny w kwestiach zdrowotnych dzieci.

Wpisz #3. Ginekolog

Lekarze ginekolodzy zajmują się problemami zdrowotnymi kobiet. Są wyspecjalizowani w podawaniu chorób żeńskich narządów rodnych i żeńskich hormonów. Większość kobiet woli chodzić do ginekologa ze względu na swój stan zdrowia.

Wpisz 4. Internista

Lekarze interniści mają dwa wydziały, jeden zajmujący się dorosłymi i drugi zajmujący się dziećmi: lekarze ci znani są jako pediatrzy chorób wewnętrznych. Lekarze chorób wewnętrznych diagnozują i leczą poważne: choroby narządów wewnętrznych.

Typ #5. Lekarze geriatrii

Geriatria zajmuje się zwykle osobami starszymi, dorosłymi w wieku powyżej 65 lat. Pacjenci w podeszłym wieku mogą cierpieć na różne problemy zdrowotne, takie jak demencja. Takie stany zdrowotne: muszą być zbadane przez geriatrę. Przy wszystkich tego rodzaju ubezpieczeniach możesz również przeczytać to później, aby dowiedzieć się „Ile płacisz za ubezpieczenie zdrowotne?”

Jak wybrać PCP?

Aby znaleźć lekarza pierwszego kontaktu, najlepiej skonsultować się w tej sprawie z firmą ubezpieczeniową. Twój agent ubezpieczeniowy zajmie się Twoimi obawami. Jeśli nadal nie znasz PCP, to ten artykuł „Co to jest lekarz podstawowej opieki zdrowotnej?” pomoże. Niezależnie od tego, oto kilka kroków, które należy wykonać:

Krok nr 1. Na podstawie Twojego planu

Kluczowym krokiem jest zrozumienie programu ubezpieczeniowego, a następnie wybranie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej na podstawie tego planu. Twoja firma ubezpieczeniowa przekaże Ci listę z nazwiskami lekarzy zarejestrowanych w sieci.

Wybranie tych zarejestrowanych lekarzy będzie opłacalne, ponieważ ich leczenie jest dostępne po obniżonej cenie. Wybór lekarza z sieci może być nieco kosztowny.

Krok nr 2. Polecenie

Możesz poprosić o zalecenie PCP od swojego obecnego lekarza, ponieważ prawdopodobnie będą mieli lepsze pojęcie na ten temat, a jeśli nie masz żadnego lekarza pierwszego kontaktu, zawsze możesz poprosić dowolnego członka rodziny, przyjaciela lub współpracownika o zalecenie. Jest to najskuteczniejsza metoda, ponieważ tworzy relację zaufania między Tobą a lekarzem.

Krok nr 3. Lokalizacja

Istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze PCP, jest lokalizacja przychodni lub szpitala. Upewnij się, że wybrałeś lekarza, który świadczy usługi medyczne w pobliżu Twojego domu, aby w nagłych wypadkach łatwo do niego dotrzeć.

To okładka!

Czym jest PCP w ubezpieczeniach zdrowotnych? Twoja firma ubezpieczeniowa zażąda od Ciebie wyboru PCP. Zakładając, że nie chcesz, aby lekarz był wpisany do sieci firmowej, możesz wybrać jeden ze swoich wyborów lub firma wyznaczy go dla Ciebie.

Niezbędne jest posiadanie PCP w ubezpieczeniu zdrowotnym, ponieważ będą oni kontrolować twoje zdrowie i możesz łatwo poprosić firmę ubezpieczeniową o roszczenie. Z drugiej strony, jeśli jesteś w tym nowy, możesz najpierw przeczytać „Jak działa ubezpieczenie zdrowotne?” Aby w pełni zrozumieć ten artykuł. Mamy nadzieję, że to pomoże!