Jak zrobić suszarkę do włosów? 6 prostych kroków!

Szukasz odpowiedzi, jak zrobić suszarkę do włosów, bo chcesz zrobić wszystko własnymi rękami? Możesz zrobić suszarkę do włosów w domu za pomocą prostych materiałów. Ta aktywność zapewni Ci trochę czasu i poczucie osiągnięcia.

Nie ma problemu, jeśli nie masz w domu żadnej suszarki do włosów lub nie możesz sobie na nią pozwolić, dzięki tym prostym krokom możesz łatwo zrobić ją dla siebie.

Jak zrobić suszarkę do włosów? 6 prostych kroków!

Domowa suszarka jest bardziej odpowiednia dla dziewczynek niż dla chłopców, ponieważ mają długie włosy. Ale jeśli jesteś dziewczyną z krótkimi włosami, suszarka z łatwością sprawi, że Twoje włosy będą pozbawione wilgoci. Więc bez zbędnych ceregieli, zacznijmy!

Czego potrzebujesz, aby zrobić suszarkę do włosów w domu?

Oto rzeczy, których możesz potrzebować:

 • Pusta butelka o cylindrycznym kształcie z wąskim otworem/średnicą
 • Butelka w kształcie płaskiego prostokąta z zakrętką
 • Duża nasadka z farbą w sprayu lub pusta taśma krążkowa
 • Czarna taśma hydrauliczna
 • Metalowa lub plastikowa siatka

Oto materiały:

 • Silnik 9 V z wentylatorem
 • Drut Nichrom 30 AWG
 • Przewody w dwóch kolorach
 • Zasilacz DC

Oto narzędzia:

 • śrubokręt do złącza
 • Wiertarka
 • Obcinak
 • Pistolet do klejenia na gorąco

Kroki tworzenia suszarki do włosów

Wiemy, że jesteś ciekawską i kreatywną duszą, która chce poznać odpowiedź na pytanie, jak zrobić suszarkę do włosów. Dlatego wymieniliśmy prosty i problematyczny przewodnik, który zaspokoi Twoje pragnienia produktywności.

Krok 1. Przygotuj ciało

Weź cylindryczną butelkę i odetnij jej dolną część za pomocą noża. Ta butelka będzie służyć jako główny korpus suszarki. Następnie weź nakrętkę farby w sprayu i odetnij jej górną część. Odetnij nakrętkę w kształcie krążka od środka i zmierz średnicę cylindrycznej butelki. Połącz obie części taśmą hydrauliczną i upewnij się, że średnica krążka jest co najmniej o 1 cal mniejsza niż główny korpus suszarki. Bo ta płyta będzie działała jak grzanie i do niej też trzeba dopiąć przewody. Możesz użyć pustego krążka taśmy zamiast zakrętki, jeśli jego rozmiar odpowiada cylindrycznej butelce.

Krok 2. Podłącz płytę grzejną

Czas wywiercić dwa równoległe otwory na płycie grzałki. Wyciągnij dwa różnokolorowe druty z otworów i przyklej je zewnętrzną stroną krążka. Weź drut Nichrome 30 AWG i obróć go wokół ołówka lub długopisu, aby nadać mu kształt sprężyny. Następnie połącz każdą stronę sprężyny z każdym drutem, a następnie umieść element grzejny suszarki do włosów w głównym korpusie. Skończyliście już z ogrzewaniem? Wywierć otwór po lewej stronie cylindrycznej butelki i wyciągnij z niej oba przewody.

Krok 3. Zamocuj silnik wewnątrz korpusu

Musiałeś kupić 9-woltowy silnik z wentylatorem. Jeśli nie znalazłeś silnika z wentylatorem, spróbuj użyć wentylatora z dowolnej uszkodzonej zabawki Twojego młodszego rodzeństwa. W przeciwnym razie mały wentylator jest łatwo dostępny w każdym sklepie z narzędziami. Podłącz dwa różne kolory przewodów do każdego zacisku silnika. Zamocuj również mały drewniany kawałek po jednej stronie silnika. Pamiętaj, że przeszliśmy przewody elementu grzejnego z otworu w głównym korpusie. Przeprowadź również przewody silnika z tego otworu i zamocuj silnik wewnątrz korpusu suszarki, nakładając pistolet do gorącego kleju na drewniany klocek.

Krok 4. Wykonaj otwór wentylacyjny

Teraz musisz przygotować odpowietrznik suszarki. Weź metalową lub plastikową siatkę i przymocuj ją na dole za pomocą taśmy hydraulicznej lub pistoletu do klejenia na gorąco.

Krok 5. Przeprowadź przewody z cylindrycznej do prostokątnej butelki

W tym kroku wywiercimy otwór w dolnej i prawej lub lewej stronie butelki w kształcie prostokąta. Następnie wykonaj dwie pary przewodów, pobierając jeden przewód z elementu grzejnego i jeden z silnika. Przełóż jedną parę z bocznego otworu, a drugą z ujścia prostokątnej butelki. Sklej ze sobą obie butelki.

Krok 6. Ostatni krok

Teraz musisz połączyć włącznik/wyłącznik z parą przewodów wychodzących z bocznego otworu za pomocą śrubokręta konektorowego. W tej chwili jesteś blisko ostatniego kroku. Wystarczy wywiercić otwór w nakrętce prostokątnej butelki i wyprowadzić z niej obie pary przewodów. Weź adapter prądu stałego i podłącz jeden przewód do włącznika/wyłącznika, a drugi do drugiej pary przewodów. Zabezpiecz wszystkie połączenia taśmą hydrauliczną i odłóż przewody od wnęki suszarki. Możesz być również zainteresowany tym, jak używać suszarki do włosów na wszy.

Czy możemy zrobić suszarkę bez butelek?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Możesz użyć puszek po napojach i podeprzeć je od wewnątrz pustymi rolkami bibuły. Rury z PVC są również niezawodną opcją, jeśli nie masz ochoty na plastikowe butelki. Ostatecznie wybór należy do Ciebie, ponieważ nie ma to wpływu na działanie suszarek do włosów.

To okładka!

W końcu masz odpowiedź, jak zrobić suszarkę do włosów w domu. Czas wprowadzić wszystkie informacje w praktykę, a rezultaty Cię zadziwią. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić filtr do suszarki Dyson i ile amperów zużywa suszarka do włosów.