Klipsy do mocowania folii

Klipsy do mocowania folii pomagają w przymocowaniu bariery do konstrukcji. Przez cały sezon powłoka wystawiona jest na działanie warunków atmosferycznych. Targa nią wiatr, obciąża deszcz oraz śnieg. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzeń, osłonę łączy się z stelażem. W konstrukcjach dostępnych w sklepie Krostrade, hobbystyczne cieplarnie wykorzystują do tego klipsy. Samo założenie folii to jeden z najważniejszych czynników, warunkujących jej wytrzymałość. Warto więc poświęcić na to nieco więcej czasu , zamiast robić to w pośpiechu. Tym razem na blogu opowiemy o tym, jak skutecznie przytwierdzić barierę do foliaka.

klipsy do mocowania folii w tunelu foliowym

To niewielkie akcesoria z polipropylenu, elastycznego materiału, odpornego na działanie pogody oraz wysokich temperatur. W przypadku szkieletu można zrobić to w pojedynkę, to nic trudnego. Już od pierwszego spojrzenia na modułową konstrukcję, wszystko staje się jasne. Wystarczy łączyć elementy śrubami i obejmami, a w niedługim czasie struktura będzie gotowa. Wtedy pozostaje jeszcze nałożenie foli. Do osłony warto jednak mieć pomoc drugiej osoby. Wtedy cały proces staje się znacznie łatwiejszy. Powłokę nasuwa się na cieplarnię, tak aby pokryła cały stelaż. Kiedy się ją wyrówna i naciągnie, można zacząć ją przypinać.

Montaż foli do cieplarni

Skoro dłuższy bok ma już wstępnie nałożona folię, klipsy zapinamy tak aby węższa część nie wbijała się w folie. Należy też ostrożnie nią manipulować, tak aby nie naruszyć poszycia. Każdy następny zatrzask nakładamy równomiernie wzdłuż całego obramowania. Na sam początek warto użyć ich tylko tyle, aby folia nieco przywarła. Jak tylko zauważymy w których miejscach jest luźna, tam dokładamy następne. Naciągać je można również obracając klipsem, co koryguje niektóre z zniekształceń pojawiających się na barierze.

Wytrzymałość folia na zjawiska atmosferyczny

Wśród dostępnych osłon, pojawia folia zbrojona, UV-2, UV-5 i dla dużych konstrukcji UV-10. Zbrojona powłoka ma składa się z kilku membran, które scalone są z siatką. Zwiększa to wytrzymałość bariery. W foliach z nazwą UV, liczba która następuje po skrócie oznacza na jaką ilość sezonów, producent zapewnia jej trwałość. Sezon należy traktować jako pół roku. Należy jednak nie traktować tego zbyt dosłownie. Bywa że folia która z założenia słabsza wytrzymuje dłużej niż ta solidniejsza. Solidności bariery zależy co na nią działa i jak została zamontowana