Ławki miejskie do przestrzeni publicznych

Ławki miejskie do przestrzeni publicznych uległy transformacji. Zamiast szablonowych, nudnych realizacji coraz częściej miejscy architekci podążają za trendami oraz stylami, które podyktowane są modą. W czasach, kiedy dostęp do globalnej sieci jest łatwy, obserwatorom przestrzeni miejskiej łatwo oceniać, co ładne, a co nie. Szybko osądzają, wyszydzając szpecące miejsca publiczne meble. Dlatego przy aranżacji ogrodu, galerii handlowej, sklepu czy każdego miejsca otwartego należy kierować się rozwagą.

Ławki miejskie do przestrzeni publicznych, galerii i ogrodów

Aby dopasować meble miejskie na tereny zielone, należy wkomponować je tak, aby stały się integralnym elementem przestrzeni. W tym celu warto wykorzystać linie produktowe, które połączone ze sobą tworzą jeden styl. Dzięki różnym opcjom dostępnym na sklepie online z małą architekturą Krostrade, Klienci mają możliwość wyboru pośród wielu produktów. Każdy, wykonany z wysokiej klasy materiałów, gwarantuje, że oprócz estetycznego wyglądu, zachowają swoją funkcjonalność przez długie lata.

Konstrukcja ławek miejskich

Wśród dostępnych stelaży pojawiają się wykonane ze stali, na którą na etapie produkcji naniesiono warstwę z cynku. Inne produkty natomiast zbudowane są ze stali nierdzewnej. Modele klasyczne odlewa się żeliwa. We wszystkich wymienionych przypadkach celem jest zabezpieczenie części stalowych przed korodowaniem. Bez odpowiedniej ochrony deszcz, śnieg, wilgoć, zmiany pór roku doprowadziłby do tego, że ławka już po krótkim czasie nie nadawałby się do użytkowania. Podobnie chronione są elementy drewniane: wielokrotnie je pomalowano i pokryto impregnatem.

Komfortowe meble miejskie

Obok wymienionych wcześniej cech inną dość istotną, a może i najważniejszą, jest to, czy ławki miejskie do przestrzeni publicznych są wygodne i ergonomiczne. Zaprojektowano je tak, aby siedzisko wraz z oparciem dopasowane było do prawidłowego ułożenia kręgosłupa osoby siedzącej. Pozwala to komfortowy wypoczynek w miejscu publicznym. Wysokość ławki jest na tyle uniwersalna, że osoby w każdym wieku i każdego wzrostu będą mogły bez problemów przysiąść i poczekać na odpowiedni moment do ruszenia w dalszą drogę.

Mała architektura w przestrzeni miejskiej

Liczba opcji, modeli, a także potencjalnych kolorów sprawia, że ławki można dopasować do każdej przestrzeni. Zarówno futurystycznych, w których każdy element musi być wyjątkowy, klasycznych, gdzie należy zachować umiar, parków, gdzie istotny jest komfort, placów zabaw, dworców, ogrodów itp. Dzięki możliwym opcjom montażu da się je zakotwić w każdym rodzaju podłoża. U podstawy nóg umieszczone są otwory montażowe, przez które przeprowadza się śruby. Stabilizują one ławki, uniemożliwiając ich przesuwanie. Cykliczna konserwacja konstrukcji, desek, a także dokręcanie ich sprawia, że te zachowają swój dobry stan przez lata.