Modułowe namioty do garażowania

Jak dbać o motocykl w sezonie? W chwili kiedy słońce wychodzi zza chmur, zaczyna być cieplej a wspomnienia o zimie staje się coraz bardziej odległe motocykliści wracają na swoje jednoślady. Jako że trasy stają się coraz dłuższe a maszyna bardziej eksploatowana, konieczne staje się to aby zadbać o pojazd. W ten sposób ten nie zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie.Tym razem w artykule Krostrade opowiemy o tym jak zadbać o motocykl w trakcie sezonu.

Jak dbać o motocykl w sezonie? Mycie i czyszczenie

Złowrogie ideowo hasło „częste mycie skraca życie” jest w swoim założeniu nieprawdziwe. Znacznie lepiej działa, prezentuje się lśniąca i dobrze nasmarowana maszyna niż ubłocony rzęch. Wydawałoby się że wystarczy nieco wody a sprawa zostanie załatwiona. Jednak wymaga to nieco więcej uwagi oraz wysiłku. Zbyt pochopne skierowanie silnego strumienia na motocykl lub zalanie niektórych podzespołów może wywołać więcej szkody niż korzyści. Dlatego należy szczególnie uważać przy operowaniu cieczą pod ciśnieniem blisko gaźników, cewek, świec zapłonowych, zegarów, łańcucha itp.

Gdzie wyczyścić motocykl?

Z całą pewnością odpada mycie go prosto na ulicy, jest to wbrew przepisom i może skończyć się mandatem. Osoby posiadające skrawek terenu sprawę mają ułatwioną. Pozostali mogą skorzystać z samoobsługowych myjni lub zlecić taką usługę. Jeśli jednak sami chcemy zadbać o stan motocyklu, decydując się na konkretne miejsce należy wybrać zaciemnione. Środki chemiczne różnie reagują na światło słoneczne i wysoką temperaturę, nałożone na rozgrzaną powierzchnię mogą doprowadzić do mało estetycznych przebarwień. Dlatego warto przeprowadzić proces wcześnie rano lub wieczorem.

Czym myć motocykl?

Warto przygotować miękką gąbkę, szczotki, rękawice do mycia auta oraz chemię, specjalnie przeznaczoną do aut i motocykli. Nie należy używać zmywaków kuchennych, nawet na najcięższe zabrudzenia. W prosty sposób można porysować lakier. Odpada też chemia domowa po które zostają zacieki. Mając już miejsce ustawiamy maszynę na nóżce centralnej, a następnie opłukujemy. Kiedy już wyschnie lub zetrzemy krople wody nanosimy środek czyszczący, wypełniając każde wgłębienia, nie pomijając żadnego trudno dostępnego miejsca. Jeśli za pierwszym razem przy szorowaniu miejsc brud zostanie należy nałożyć następną warstwę. Ponownie użyć szczotek i tak aż do skutku.

Konserwacja motocyklu po umyciu

Jeśli jednoślad ma błyszczeć dobrze jest poświęcić nieco czasu na woskowanie, przez co będzie wyglądał jakby dopiero co zjechał z linii produkcyjnej. Na rynku są też środki czyszczące z woskiem, co znacznie skraca cały proces. Po dokładnym umyciu należy nasmarować łańcuch. Smar będzie odrywać się od łańcucha podczas ruchu osadzając na katalizatorze lub wahaczu. Warto mięć pod ręką kilka mokrych ścierek aby po pierwszej przejażdżce po umyciu zetrzeć nim ten zaschnie.

Garażowanie motocykla

Obok samego mycia i cyklicznych konserwacji bardzo ważne jest to aby maszyna była osłonięta przed opadami, zmianami pogody, wysokimi i niskimi temperaturami. Będąc na nie wystawiona zacznie niszczeć. Pojawią się odbarwienia, następnie rdza, usterki których naprawa będzie coraz droższa. Mało przyjemne przed jazdą będzie również nagrzane w słońcu elementy skórzane. Oprócz dyskomfortu, wystawione na słońca przedmioty znacznie szybciej się starzeją, Lakier blaknie, elastyczne elementy kruszeją a tapicerka jest bardziej podatna na obcieranie. Aby temu zapobiec wystarczy umieścić jednoślad w namiocie garażowym.

Namiot garażowy na motocykl

Konstrukcja stalowa pokryta jest warstwą cynku, co chroni ją przed korozją. Natomiast doczepiona do struktury plandeka, zaczepiona na paskach wytrzymuje spore obciążenia od deszczu, śniegu i wiatru. Przestronne wnętrze pozwala oprócz przechowywania motocyklu na umieszczenie wewnątrz niej innych urządzeń, narzędzi i maszyn. Jeśli okaże się z czasem że właścicielowi namiotu zaczyna brakować miejsca, może go rozbudować o dodatkowe segmenty. Jest to możliwe dzięki modułowemu systemowi na którym opiera się każda konstrukcja marki Krosagro. Po dokupieniu części wystarczy połączyć je z tymi już posiadanymi.