Namiot garażowy na kampera

Namiot garażowy na kampera to jeden z zakupów, który każdy fan caravaningu musi rozważyć. Nie da się ukryć, że zakup samochodu do kempingu to zwykle kosztowna inwestycja. Aby utrzymać dobry stan domu na czterech kółkach, należy go odpowiednio garażować. W ten sposób zachowa swój dobry stan przez lata, a w trakcie podróży będzie niezawodny.

Namiot garażowy na kampera – ochrona podczas i poza sezonem

Każdy wielbiciel podróżowania wyczekuje chwili, kiedy nadchodzi sezon. Jeszcze przed nim warto sprawdzić cały pojazd podczas cyklicznej kontroli u mechanika. Podróżując z rodziną i przyjaciółmi warto zadbać o swoje, a zarazem ich bezpieczeństwo. Liczbę potencjalnych usterek można zmniejszyć, odpowiednio przygotowując pojazd do zimowania.

Garażowanie kampera w namiocie

Wymiary pojazdów diametralnie się różnią. Większość garaży, które stawiane są przy domach, nie spełniają wymagań rozmiarowych czterech kółek. Także między samymi maszynami jest wiele różnić w wysokości, szerokości. a także wyposażeniu. Dlatego inwestując w namiot garażowy na kampera, należy sprawdzić, czy konstrukcja pasuje gabarytowo oraz czy spełnia nasze wymagania. Czy oprócz samego auta zmieści się jeszcze niewielki warsztat, rzeczy do przechowywania pod plandeką, dodatkowe przedmioty związane z pasją do podróżowania?

Konstrukcja namiotu garażowego

Każda konstrukcja dostępna na sklepie online Krostrade wykonana jest z rur i profili stalowych, które połączone ze sobą tworzą gotowy stelaż. Elementy spaja się obejmami oraz śrubami. Strukturę do podłoża przytwierdza się za pomocą śledzi namiotowych, które przekłada się przez oczka montażowe w plandece, wkręcając je w ziemię. Każdy element na etapie produkcji został ocynkowany. Dla kupującego strukturę oznacza to, że nie będzie ona korodować. Systematyczna konserwacja namiotu uniemożliwi powstawanie jakiejkolwiek plam korozyjnych. W ten sposób przenośny garaż zachowa swoją funkcjonalność przez lata, skutecznie chroniąc pojazd.

Przenośny garaż o modułowej konstrukcji

Namioty garażowe zostały zaprojektowane w systemie modułowej zabudowy. Dla posiadacza takiej struktury pojawia się szansa na niedrogą rozbudowę obiektu w dowolnym dla siebie momencie. Zestaw elementów tworzący segment można dokupić i połączyć z już posiadana konstrukcją. Pozwala to na powiększanie jej w miarę potrzeb, jeśli okaże się, że brakuje miejsca. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż rozbudowa budynku murowanego lub takiego, który w całości pokryty jest blachą.

Mobilne struktury do garażowania

Atutem konstrukcji modułowych jest to, iż są bardzo proste w montażu. Choć konstrukcje da się złożyć samemu, dobrze jest mieć drugą osobę do pomocy, wtedy montaż przebiegnie jeszcze sprawniej. Jeśli zajdzie taka potrzeba stelaż można złożyć, a następnie przesunąć w inne miejsce.

Osłona na konstrukcję garażową

Namiot garażowy na kampera okrywany jest plandeką, która osłania stelaż, a także pojazd przed warunkami atmosferycznymi. Umieszczone pod osłoną maszyna nie nagrzewa się od słońca, co oprócz komfortu w używaniu, chroni lakier przed blaknięciem. Na barierę stale będzie oddziaływać wiatr o mniejszy lub większym nasileniu. Dlatego decydując się na pokrycie, warto skorzystać z solidnych materiałów, które przeznaczone są do całorocznego przechowywania. Lepsze osłony są ognioodporne i odporne na promieniowanie UV, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania.