Hale namiotowe sportowe

Hale namiotowe sportowe to jeden z rodzai modułowych konstrukcji stalowych. Od nowoczesnych obiektów wymaga się coraz więcej, oprócz funkcjonalności i bezpieczeństwa istotne staje się prostota w modyfikacji takich struktur. Namioty co raz częściej zastępują konwencjonalne obiekty, stając się niedrogą alternatywą. Spełniają nawet najbardziej wygórowane wymagania, a dzięki uniwersalności można je zaadoptować do wielu różnych dyscyplin.

Hale namiotowe sportowe dla instytucji i przedsiębiorców

Najistotniejsze w konstrukcji jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom którzy je eksploatują. Ich wytrzymałość w dużej mierze zależy od rozwiązań konstrukcyjnych które zastosowano w projekcie. Bez względu na to czy jest to obiekt powtarzalny, produkowany seryjnie czy na zamówienie pod klucz każdy dostępny na sklepie Krostrade ma przemyślane rozwiązania. Jako obiekty całoroczne projektuje się z myślą nawet o najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Aby w razie wichury, intensywnych opadów śniegu lub deszczu sprostały zjawiskom na jakie zostają wystawione.

Konstrukcja sportowych hal namiotowych

Każdy element struktury został wykonany ze stali, składa się zaś z rur, profili oraz kształtowników. Połączone ze sobą za pomocą obejm, jarzemek, trojaków, dwojaków i śrub tworzą zwarty stelaż. Ten można podzielić na segmenty, gdzie każda z części jest w stanie istnieć osobno. Pozwala to na modyfikacje każdego elementu, dołączanie akcesoriów oraz powiększanie obiektu szeregowo lub kolumnowo. W dowolnym momencie inwestor może dodać następne segmenty, dostosowując powierzchnię do swoich potrzeb. Taki proces jest mniej kosztowny a do tego szybszy w realizacji, niż rozbudowa obiektu murowanego lub stalowego. Co ważne stelaż pokrywa się warstwą antykorozyjną. W zależności od produktu lub zamówienia jest to cynk nanoszony galwanicznie albo ogniowo. Chroni to przed korodowaniem wynikającym z stałego wystawienia konstrukcji na wilgoć.

Estetyka konstrukcji modułowej

Zewnętrzna część namiotu magazynowego to plandeka, okrywająca całość stelażu. Jej kolor i gramatura zależy od wybranej membrany. Barwa ma ułatwić rozróżnianie jednych powłok od innych, dlatego nim zdecydujemy się na konkretną paletę warto sprawdzić technikalia osłony. Istnieje też możliwość aby na plandece pojawił się nadruk, w ten sposób dana informacje będzie widoczna z daleka a obiekt łatwo rozpoznawalny. Wśród realizacji można znaleźć loga firmy, nazwę wydarzenia, oznaczenie wejść itp. Środek zaś można zaaranżować wedle uznania. Doposażyć w ławki, trybuny, barierki, siatki, koszę, wyłożyć ścieżki, zamontować boksy, doposażyć o toalety itp. Wystarczy dobrze przemyślany plan a hala namiotowa będzie w pełni funkcjonalna.

Zastosowanie hal namiotowych w sporcie

Dzięki swoim zdolnościom adaptacyjnym spełnią swoją rolę przy różnych dyscyplinach sportowych. Spora przestrzeń pozwala przeznaczyć je na ujeżdżalnie, do ćwiczeń a także zawodów jeździeckich. Bywa że wewnątrz lokalizuje się kilka pełnowymiarowych kortów tenisowych, boiska do siatkówki, piłki nożnej, parki do street workout, skyteparki, lodowiska, baseny, tor gokartowy itp. Mogą być sezonowymi jak i całorocznymi konstrukcjami. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można je zdemontować, przewieźć w inne miejsce lub magazynować do czasu aż będą potrzebne. Taka mobilność pozwala na osłonięcie uczestników, maszyn albo zwierząt podczas wydarzenie, przygotowanie całej logistyki konkursów, eliminacji a nawet mistrzostw. Jako że montaż jest bardzo prosty niema potrzeby zatrudnia drogie ekipy montażowej, można zrobić to we własnym zakresie. Już od pierwszego spojrzenia na instrukcje wszystko staje się jasne. W razie jakichkolwiek wątpliwości do dyspozycji klienta oddelegowujemy konstruktora, który telefonicznie udziela rad oraz rozwiewa wątpliwości.