Fundamenty dla namiotu garażowego

Fundamenty dla namiotu garażowego warto rozpatrzeć nim trafi do nas produkt. Konstrukcja modułowa to niedrogie i solidne rozwiązanie do przechowywania pojazdów a także magazynowania. Dobrze umocowana struktura, wytrzymuje nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Dlatego tak ważne jest zakotwienie obiektu. Bez dobrego przytwierdzenia do podłoża można narazić się na zerwanie poszycia oraz powyginanie stelażu.

Fundamenty dla namiotu garażowego w ogrodzie

To z czego jest wykonana konstrukcja namiotu, ma ogromne znacznie przy jej wytrzymałości. Choć produkt ze stali brzmi wytrzymałe, to należy brać pod uwagę nie tylko materiał. Jakość oraz to w jaki sposób został zabezpieczony przed korodowaniem, będzie gwarantować trwałość obiektu. Odpowiednie atesty, średnica rur oraz profili to parametry na które należy zwrócić uwagę. W specyfikacji powinna znaleźć się też wzmianka o warstwie antykorozyjnej. W końcu to ona sprawia że szkielet jest mniej podatny na uszkodzenia od wilgoci.

Modułowy namiot

Po zaznajomieniu się z danymi technicznymi, pora popatrzeć w jaki sposób łączone są elementy. W produktach Krosagro części spaja się za pomocą śrub, obejm i jarzemek. Dodatkowym stabilizatorem są wsporniki oraz wzmocnienia boczne a także szczytowe. Ich ilość oraz rozmiar będą się różnić w zależności od modelu. Projektuje się je z myślą o łatwym a zarazem szybkim montażu. Do całości można dodać iż z czasem, kiedy klient zacznie odczuwać brak przestrzeni, może powiększyć namiot. Wystarczy zamówić segment produktu o określonej wielkości, który z łatwością da się połączyć już z istniejącym szkieletem.

Zakotwienie konstrukcji z rur i profili

Utwardzenie podłoża w namiocie garażowym, sprawia ze wewnątrz utrzymuje się mniej wilgoci. Konstrukcje umieszcza się na:

  • żwirze – tanim, prostym w przygotowaniu materiale który dodatkowo umożliwia zakotwienie struktury tak aby można było ją w przyszłości zdemontować, rozkładając w innym miejscu
  • kostce brukowej – pozwala stworzenie estetycznej mozaiki na podjeździe, co oprócz funkcjonalnego zastosowania sprawia że wnętrze namiotu jest jeszcze bardziej estetyczne. Do kostki brukowej mocuje się obejmy, zatrzaski lub wkręca stalowe kotwy
  • drewno – estetyczny sposób na stworzenie fundamentów, dobrze izoluje. A zaimpregnowany materiał jest trwały i prosty w demontażu
  • beton – tego rodzaju rozwiązanie zaleca się na obszarach wietrznych. W których trudne warunki wymagają stałego zakotwienia. Choć struktura przez to przestaje być mobilna, to jej użytkowanie jest możliwe nawet przy trudnych warunkach pogodowych

Stalowe ramy podłogowe

Rama podłogowa to element stelażu. Zastępuje kotwy do betonu i ziemi. Spaja całość struktury, zwiększając jej stabilność. Tego rodzaju rozwiązanie używa przy namiotach handlowych i eventowych. Lokalizowane na posadzkach, nie mogą być przybijane lub wkopywane. Aby jednak trzymały się danego miejsca, przytwierdzone zostają obciążnikami wypełnionymi piaskiem albo wodą.

Montaż namiotu garażowego do gleby

Jest to oczywiście możliwe, jednak wkopane elementy szybciej korodują. Z czasem należy je konserwować aby warstwa cynkowa, zachowała swoje działanie. Jeśli obiekt ma zostać dłużej w jednym miejscu warto rozpatrzeć podłoże ze żwiru, mocowanie go do drewna, kostki brukowej itp. Budowanie na ziemi sprawia że obiekt z czasem stanie się brudny oraz zawilgocony. Prowadzi to do kondensacji która następnie osadza się na narzędziach, maszynach i szkielecie namiotu.