Całoroczne namioty garażowe – elegancja i ochrona

Budowa garażu to nie zawsze najbardziej praktyczne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do garażowania samochodu lub magazynowania przedmiotów. Budowa garażu angażuje pokaźne środki finansowe. Same obiekty są trwałe, więc jeśli nie jesteś właścicielem działki, a tylko jej lokatorem, postawienie garażu może okazać się wykluczone. Właśnie dlatego na rynku dostępne są niedrogie i mobilne namioty garażowe.

Przenośne namioty garażowe i magazynowe

Wybór rozmiarów i kształtów przenośnych garaży jest niemal nieograniczony. Zbudowane na stałe garaże oczywiście będą bardziej stabilne i bezpieczne, ale przenośne garaże mają również wiele do zaoferowania i z powodzeniem konkurują zarówno z „blaszakami”, jak i konstrukcjami stałymi. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz miejsca do ochrony pojazdu, czy tylko trochę przestrzeni magazynowej, naprawdę możesz wykorzystać namiot pokryty plandeką PCV.

Najbardziej oczywistą zaletą przenośnego garażu jest to, że nie ma przeszkód, by przemieszczać go z miejsca na miejsce. Nie można przenieść lub zmienić położenia stałego garażu, jeśli zmienisz zdanie co do jego usytuowania, ale możesz to bez kłopotu zrobić z przenośnym garażem, ponieważ namioty garażowe nie są stałym konstrukcjami. Można więc je montować, demontować i przenosić z miejsca na miejsce zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Stabilna konstrukcja

Drugą ważną zaletą mobilnych garaży jest prostota konstrukcji oraz wygoda i łatwość montażu. Małe namioty można zmontować nawet w dwie osoby, a do większych najwygodniej będzie poprosić jeszcze kogoś o pomoc. W ciągu kilku godzin słonecznego popołudnia i za pomocą paru łatwo dostępnych narzędzi można mieć namiot garażowy gotowy do użycia.

Namioty garażowe z powodzeniem mogą również pełnić funkcję magazynowych. Obok ochrony samochodów (zarówno małych jak i dużych), motorów i innych pojazdów czy łodzi (podczas zimowych miesięcy można umieścić je w dogodnym miejsce na uboczu ogrodu), można również przechowywać w nich kosiarki, materiały budowlane, rowery i meble ogrodowe, mając pewność należytej osłony podczas przechowywania.

Modele i ceny namiotów garażowych

Internetowy sklep Krostrade oferuje dwa rodzaje namiotów garażowych, różniących się budową otworu wejściowego, który może być prosty (na górze i na dole posiada taką samą szerokość) lub pochyły. Modele dostępne obecnie w sprzedaży, czyli te o wymiarach od 13,5 do 19,8 metrów kwadratowych wykonane są ze stalowych rur ocynkowanych ogniowo o średnicy 38 x 1 mm. Metalowe namioty garażowe pokrywa trudnopalna, odporna na rozdarcia i wodoodporna plandeka PCV o gramaturze 440 g/m2, zapewniająca ochronę samochodu i przechowywanych przedmiotów przed warunkami atmosferycznymi oraz promieniami UV.

Jaki jest koszt zakupu namiotu garażowego? Oczywiście mniejszy niż w przypadku budowy stałego garażu. Ceny całorocznych namiotów garażowych oferowanych przez Krostrade rozpoczynają się od 1 426,26 zł za namiot (pochyły otwór wejściowy) o szerokości 3,5 m, długości 4,5 m i wysokości 2,4 m oraz 2 213,10 zł za większy namiot o wymiarach: szerokości 3,3 m, długości 6 m i wysokości 2,6 m.