Jak zdobyć darmowy klimatyzator? Na 3 proste sposoby!

W dni, w których temperatura wciąż rośnie, chciałbyś mieć coś, co Cię ochłodzi, dlatego możesz chcieć wiedzieć, jak zdobyć darmowy klimatyzator.

Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie mają wystarczającego budżetu, aby zainwestować w to konkretne urządzenie. Nie wszyscy mogą to kupić, ponieważ może to być bardzo drogie. Zakup klimatyzatora za darmo może być dla ciebie czymś niezwykłym i tak, to prawda.

Jak zdobyć darmowy klimatyzator? Na 3 proste sposoby!

Osoby cierpiące na poważne problemy zdrowotne mogą kwalifikować się do jego otrzymania. Bądź na bieżąco, ponieważ omówimy więcej w tym poście. Poznasz również rzeczy, których potrzebujesz, aby się do tego kwalifikować.

Sposoby uzyskania darmowego klimatyzatora

W tej sekcji poznamy wspólne uprawnienia lub programy przyznane osobom uprawnionym do zakupu klimatyzatora. Jak więc otrzymać darmowy klimatyzator?

Sposób #1. Programy wspomagające chłodzenie

Istnieją różne programy opracowane w celu zapewnienia pomocy chłodzącej tym, którzy jej potrzebują. Na przykład rząd stanu Nowy Jork opracował HEAP lub Home Energy Assistance Program, który oferuje klimatyzatory za darmo. Pomaga to gospodarstwom domowym o niskich dochodach, pokrywając określoną część ich wydatków na energię.

Co więcej, jest to przeznaczone dla pacjentów z podstawowym stanem zdrowia, który jest wrażliwy na zdrowie. Rząd udzieli im pomocy chłodzącej. Ale są pewne rzeczy, które ludzie muszą zrobić i przestrzegać, aby się do tego zakwalifikować. Na przykład, jeśli nie możesz zainstalować klimatyzatora lub jeśli z jakiegoś powodu instalacja poszła nie tak, mogą również zapewnić wentylator.

Ten konkretny program zaczął pomagać ludziom z potrzebami medycznymi, ale nie mogą sobie na to pozwolić. Niektóre warunki pogarszają wrzosy, a klimatyzator jest dla nich świetną pomocą w walce z intensywnym upałem.

Ponadto tworzone są również programy, które mają na celu rozdawanie bezpłatnych urządzeń klimatyzacyjnych seniorom. Większość stanów ma ten konkretny program. Możesz skontaktować się z biurami HEAP w swoim konkretnym stanie, aby zapytać.

Sposób #2. Dotacje rządowe

Niektóre rządy oferują również pomoc finansową osobom, których nie stać na zakup klimatyzatora. Ale to również zależy od stanu zdrowia osoby. Pokryją one zarówno koszt, jak i instalację urządzenia.

Kto się kwalifikuje?

Ten program nie jest dla wszystkich. Poniżej znajdują się czynniki, które określą, czy kwalifikujesz się do tej pomocy.

 • Jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych, który nie jest karany.
 • Ciepło może pogorszyć stan zdrowia, zgodnie z zaleceniami lekarza.
 • W tej chwili nie masz klimatyzatora.
 • Istnieje potrzeba spełnienia wymogu dotyczącego dochodu, ponieważ świadczenia, które otrzymasz, będą się różnić w zależności od wielkości dochodu.

Co musisz przesłać?

Będziesz musiał wykonać kilka prac papierkowych. Pamiętać; powinno to być czyste i dokładne, ponieważ te dokumenty są niezbędne. Jeśli Twoje dokumenty są dokładne, możesz mieć większą szansę na zakwalifikowanie się do pomocy.

Poniżej znajdują się dokumenty, które musisz złożyć:

 • Akt urodzenia
 • Prawo jazdy
 • Informacje paszportowe
 • Karta i numer ubezpieczenia społecznego, jeśli jesteś na utrzymaniu
 • Zapisy adopcyjne
 • Rejestr małżeństwa
 • Certyfikat naturalizacji
 • Świadectwo religijne
 • Karta Medicaid
 • Oficjalna dokumentacja szkolna

Proces aplikacji

Przejdźmy teraz do procesu aplikacyjnego. To bardzo proste. Musisz wysłać swoje podanie o pomoc w chłodzeniu do biura HEAP w Nowym Jorku. Jeśli ubiegałeś się o to już w ubiegłym roku, powinieneś wypełnić wniosek jeszcze raz. Ten sam proces będzie musiał zostać wykonany.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to odwiedzić katalog kontaktów New York HEAP. Ma to na celu zapewnienie, że otrzymasz więcej szczegółów na temat tego, jak zamierzasz postępować.

Sposób #3. Organizacje charytatywne

Różne organizacje charytatywne oferują również bezpłatne jednostki klimatyzacji. Te organizacje charytatywne zbierają przede wszystkim urządzenia, aby zapewnić, że osoby o niskich dochodach również mogą z nich korzystać. Wyjaśnij we wniosku, że tego potrzebujesz.

Jeśli twój stan zdrowia może ulec pogorszeniu przez upał, szybko będzie można uzyskać jednostkę AC, ponieważ organizacje charytatywne traktują priorytetowo osoby z potrzebami zdrowotnymi. Różne organizacje charytatywne z Twojej okolicy mogą bezpłatnie udostępniać klimatyzatory. Wystarczy, że skontaktujesz się z biurem tych lokalnych organizacji charytatywnych.

To okładka!

Jeśli wiesz, jak otrzymać darmowy klimatyzator, Twoja ukochana osoba, która jest wrażliwa na ciepło, nie będzie już cierpieć. To dlatego, że rząd, a także niektóre organizacje charytatywne, mogą zapewnić Ci pomoc w ochłodzeniu.

Jest to korzyść oferowana tym, których nie stać na zakup klimatyzatora. Więc nie musisz się martwić, jeśli nie masz pieniędzy, aby ochłodzić siebie lub swoją ukochaną osobę w gorące dni.

Tak długo, jak jesteś uprawniony i wykonasz wszystkie potrzebne rzeczy, możesz mieć darmowe urządzenie AC.