Jak naprawić zniszczony przez wodę podkład z drewna: 4 proste kroki

Naprawa uszkodzonego przez wodę drewnianego fundamentu nie jest zadaniem, które można łatwo wykonać, ale oto cztery proste kroki, jak naprawić uszkodzony drewniany fundament.

Fundamenty drewniane podpierają całe osiedle lub jednostkę budowlaną. Musi być solidny i wolny od uszkodzeń, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Jak naprawić zniszczony przez wodę podkład z drewna: 4 proste kroki

Wycieki z rur wodnych lub rozpryski i rozpryski wody mogą uszkodzić i spowodować awarię konstrukcji w Twoim domu. Aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków spowodowanych przez zniszczone przez wodę fundamenty, takie jak zgnilizna drewna, lepiej od czasu do czasu przeprowadzać inspekcje i naprawy.

Kroki naprawy uszkodzonego przez wodę podłoża drewnianego

Jeśli myślisz o naprawie drewnianego fundamentu i zatrudnieniu kogoś do tego, dlaczego nie spróbować zrobić tego samemu. Nie tylko czegoś się nauczyłeś, ale także zaoszczędziłeś trochę pieniędzy. Oto jak wykonujesz naprawę drewnianego fundamentu.

Krok 1. Kontrola

Zanim przystąpisz do naprawy, musisz najpierw poznać przyczynę, miejsce uszkodzenia i jaką naprawę musisz wykonać. Niektóre oznaki uszkodzenia fundamentów to szczeliny i pęknięcia we wnętrzu domu, na przykład na ścianach i framugach drzwi. Przesunięcia i niewspółosiowość to tylko niektóre ze skutków uszkodzenia drewnianego fundamentu.

Dokonując oceny szkód, zacznij zwracać uwagę na to, co Twoim zdaniem jest bardziej narażone na zagrożenia wodne, takie jak słupy w pobliżu rurociągów i dróg wodnych. Może to zaoszczędzić czas na szukanie potencjalnych uszkodzeń, ponieważ te części fundamentów znajdują się w pobliżu głównej przyczyny uszkodzeń.

Kiedy już to robisz, sprawdź także inne czynniki powodujące uszkodzenia, takie jak termity.

Po zidentyfikowaniu przyczyny problemu zaplanuj, jak sobie z nim poradzić, w przeciwnym razie naprawa poszłaby na marne. Jeśli problem wynika z problemów z hydrauliką, lepiej zadzwoń do lokalnego hydraulika lub po prostu zrób to sam przed rozpoczęciem naprawy drewnianej podstawy.

Krok 2. Napraw lub wymień

Po ustaleniu źródła uszkodzenia drewnianych fundamentów, oceń, czy uszkodzenie wymaga naprawy, czy wymiany. Przed wymianą lepiej przyjrzeć się rodzajowi uszkodzenia drewnianego fundamentu.

Jeśli uszkodzenia są minimalne i ograniczają się do plam wodnych i pleśni, nie gwarantuje to wymiany drewnianego fundamentu. Wystarczy przetrzeć powierzchnię i nałożyć uszczelniacz lub wodoodporną powłokę, aby wilgoć nie uszkodziła dalej struktury i aby pleśń nie wracała.

Jeśli znalazłeś małe pęknięcia na drewnianym fundamencie, ale konstrukcja jest nadal solidna, możesz zdecydować, czy wymienić, czy po prostu nałożyć uszczelniacz lub wypełniacz w szczelinach, w zależności od oceny uszkodzenia. Gdy uszkodzenia są dość niepokojące, takie jak zgnilizna drewna, zmiękczenie drewna spowodowane nadmiernym narażeniem na wodę i szerokie pęknięcia, lepiej wymienić konstrukcję niż ją załatać.

Podczas wymiany nie zapomnij umieścić tymczasowych podpór i słupków, aby wesprzeć obszar, w którym należy wymienić drewniany fundament. Zmierz fundament, który wymaga wymiany i odpowiednio przytnij zamiennik.

Spróbuj wybrać drewno najwyższej jakości, aby struktura była trwała i wartościowa. Umieść i zabezpiecz nowy fundament na miejscu przed założeniem tymczasowych słupków i szelek.

Krok 3. Zastosuj powłoki ochronne

Aby zabezpieczyć świeżo naprawiany drewniany fundament przed uszkodzeniami, lepiej zastosować w konstrukcji drewnianej różne metody konserwacji drewna. Uszczelniacze, lakiery i podkłady do farb dobrze zrobią dla twojego podkładu.

Stosowanie tego rodzaju środków ochronnych nie tylko chroni fundamenty drewniane przed uszkodzeniem przez wodę, ale także przed innymi źródłami powodującymi uszkodzenia, takimi jak termity. Stosowanie środków zapobiegawczych zawsze przyniesie wiele korzyści.

Krok 4. Zakończ

Po zakończeniu pracy na fundamencie nadszedł czas na zakończenie. Przywróć wszystko na swoim miejscu i prawidłowo zabezpiecz swoją pracę. Spróbuj też wymyślić więcej sposobów, aby zapobiec uszkodzeniom drewnianych fundamentów.

Pomogłyby takie rzeczy, jak założenie drenażu, zatkanie dziur i pęknięć w dachu, a nawet zagospodarowanie terenu. Gdy środki zapobiegawcze i konserwacja zostaną wykonane prawidłowo, żywotność jakiejkolwiek konstrukcji lub mebli, które posiadasz, zostanie wydłużona.

Jak długo trwają fundamenty drewniane?

Testy laboratoryjne fundamentów drewnianych pokazują, że fundamenty z drewna poddanego obróbce mogą wytrzymać nawet 100 lat. W zależności od obróbki, domy wsparte na podmurówkach drewnianych mogą przetrwać nawet od 10 do 50 lat. Należy również wziąć pod uwagę czynniki środowiskowe, ale mniej więcej żywotność tych konstrukcji drewnianych będzie zależeć od jakości odpowiedniej do zastosowania.

Jak wzmocnić drewniany fundament

Aby wzmocnić drewniany fundament, możesz spróbować zainstalować system przebijania fundamentów. To działałoby jako podstawa dla twoich drewnianych fundamentów. Możesz również przymocować wytrzymały wspornik stalowy do fundamentu, aby zapewnić stabilność.

Wniosek

Teraz, gdy masz już ogólny pomysł na naprawę uszkodzonego przez wodę drewnianego fundamentu, od teraz powinna to być doskonała okazja, aby spróbować naprawić swój dom. Fundamenty drewniane są nadal szeroko stosowane w dzisiejszych czasach i nie jest niczym niezwykłym, jeśli znasz kilka sztuczek dotyczących radzenia sobie z naprawami.