Jak zainstalować klimatyzator w oknie skrzynkowym? 7 prostych kroków!

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować klimatyzator w oknie skrzydłowym? Być może już wiesz, że większość klimatyzatorów okiennych jest zaprojektowana do okien takich jak podwójne zawieszenie, które otwiera się w górę i w dół.

Tylko niektóre jednostki mają strukturę pionową, aby pomieścić skrzydła i suwaki, i należy pamiętać, że te modele mogą być bardzo drogie.

Jak zainstalować klimatyzator w oknie skrzynkowym? 7 prostych kroków!

W tym poście dowiesz się, jakie kroki należy wykonać, aby zamontować okno skrzydłowe. Na początku wydawałoby się to onieśmielające, ale możesz to zrobić dobrze, zapewniając prawidłowe wykonanie każdego kroku.

Względy bezpieczeństwa

Pamiętaj, że klimatyzator typu casement o wysokim BTU może być bardzo ciężki przy około 80 funtach. Oprócz tego, że są ciężkie, są również nieporęczne i trudne do uchwycenia.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby ktoś asystował ci podczas podnoszenia i trzymania urządzenia tak, aby było ono zabezpieczone na miejscu.

Należy dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji instalacji, aby uniknąć wypadnięcia urządzenia z okna. Jak więc zainstalować klimatyzator w oknie skrzydłowym?

Kroki instalacji klimatyzatora w oknie skrzydła

Ten proces instalacji może wydawać się zniechęcający, ale możesz go łatwo osiągnąć, o ile dokładnie przestrzegasz instrukcji.

Krok 1. Instalowanie jednostki wewnętrznej

Urządzenie można całkowicie zainstalować w domu, ale będziesz musiał wkręcić jedną śrubę z boku na około jedną stopę niżej niż parapet. Ponownie powinieneś to zrobić spoza domu.

Jeśli zrobisz to, wychylając się przez okno od środka, może to być niebezpieczne. Ponadto nie będziesz w stanie precyzyjnie umieścić dziury, więc zrób to na zewnątrz. Użyj drabiny i upewnij się, że jest odpowiednio ustawiona.

 Krok 2. Wypełnij lukę u góry płytą wiórową lub plastikiem

Po zainstalowaniu jednostki zobaczysz zauważalną przerwę na górze jednostki AC. To jest różnica między klimatyzatorami okiennymi i przesuwnymi. Klimatyzatory okienne przesuwne są zazwyczaj wyposażone w plastikową osłonę szczeliny rozciągającą się z boku, ale okno skrzynkowe AC nie ma takiej cechy.

Niektóre jednostki zawierają plastikową tablicę, której można użyć do wypełnienia tej luki. Jeśli nie jest to uwzględnione, możesz uzyskać cienką płytę wiórową lub folię z tworzywa sztucznego. Oba są niedrogo sprzedawane w każdym sklepie dla majsterkowiczów.

Krok 3. Montaż platformy i podstawy wsporczej na parapecie

Zwróć uwagę, że instrukcja zakłada, że ​​zainstalujesz urządzenie po prawej stronie okna. Zacznij od samodzielnego zamontowania podstawy wsporczej wykonanej z drewna na parapecie. Następnie zainstaluj metalową platformę dostarczoną przez producenta na wcześniej zainstalowanej podstawie wsporczej.

Krok 4. Montaż platformy

W tym kroku należy zaczepić przód podstawy wsporczej zespołu platformy urządzenia, przykręcając jej środkowy otwór. Upewnij się, że mocno zagłębia się w podstawie nośnej.

Krok 5. Określanie punktu środkowego

Teraz, aby umieścić jednostkę, musisz określić środek otworu okiennego. To najważniejsza część całego procesu instalacji. Możesz zacząć od zlokalizowania krawędzi natarcia po prawej stronie. Rama okienna ma liczne krawędzie, ale tylko jedna będzie przylegać do boku mebla.

Pomoże ci w narysowaniu kwadratu T z płyt kartonowo-gipsowych na przedniej krawędzi. W ten sposób będziesz mógł dowiedzieć się, gdzie linia przechodzi przez podstawę podporową. Od tej linii musisz zmierzyć osiem 11/16 cala w lewo i nanieść znak. W tym momencie powinieneś zatopić śrubę zespołu platformy.

Krok 6. Regulacja zespołu platformy

Teraz wyjdź na zewnątrz. Następnie przymocuj drabinę do domu. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta przy składaniu zespołu platformy. Przykręć go na miejscu, pod warunkiem, że podstawa jest solidna. W przeciwnym razie będziesz musiał najpierw zabezpieczyć go za pomocą płyty pomocniczej. Możesz do tego użyć sklejki gatunkowej.

Krok 7. Umieszczanie klimatyzatora w oknie

Na tym etapie powinieneś wrócić do swojego domu. Następnie otwórz okno do rozmiaru jednostki AC plus naddatek czterech lub pięciu cali. Teraz zadzwoń do kogoś, kto może pomóc w podniesieniu urządzenia i wepchnij go na otwór w oknie.

Powinno to znajdować się na górze zespołu platformy. Musisz być ostrożny na tym etapie, ponieważ urządzenie może się ześlizgnąć. Na koniec zamknij skrzydło po lewej stronie urządzenia. Upewnij się, że znajduje się za wspornikiem z boku klimatyzatora. Skrzydło to ta, która utrzymuje urządzenie na miejscu.

To okładka!

Wreszcie, znasz kroki, jak zainstalować klimatyzator w oknie skrzydłowym. Teraz znajdź kogoś, kto może Ci pomóc i rozpocznij swój projekt. Skończenie tego zajmie trochę czasu, więc miej dla siebie dodatkową cierpliwość.