Wszystko o uprawie papryki we Włoszech

Jeśli poważnie myślisz o uprawie papryki we Włoszech, wiedz, że papryka może być temperamentna w porównaniu z resztą roślin w Twoim ogrodzie. Mimo że te papryki mogą być wybredne, można je uznać za ulubione produkty kucharzy i ogrodników. Kiedy odpowiednio je wyhodujesz, te papryki mogą zaoferować więcej niż tylko kolor w ogrodzie i smak żywności.

Czy mogę uprawiać paprykę we Włoszech?

Tak, możesz uprawiać paprykę w dowolnym miejscu we Włoszech. Badania pokazują, że na południowym wschodzie kraju produkuje się około 38% całkowitej liczby papryki uprawianej w kraju. Ponadto główne obszary produkcji papryki we Włoszech obejmują południowo-wschodnie wybrzeże Kent, południowo-zachodnie Devonshire i centralne hrabstwa.

Wszystko o uprawie papryki we Włoszech

Najpopularniejszymi odmianami papryki uprawianymi w kraju są odmiany obcopylne, w tym Keystone Resistant Giant Strains, King Arthur, Sweet Belllifornia Wonder 300, Capistrano, Yolo Wonder, Jupiter i Grande Rio66. Te ciepłe sezonowe rośliny warzywne najlepiej rosną na obszarach, w których temperatura wynosi od 75˚F do 85˚F, a także rozwijają się na dobrze przepuszczalnych glebach.

Czy uprawa papryki we Włoszech jest łatwa?

To na pewno! Chociaż papryki są uprawiane jako rośliny jednoroczne na obszarach, w których występują mroźne zimy, warzywa te można uprawiać jako rośliny wieloletnie we Włoszech.

Jeśli jesteś nowicjuszem w ogrodnictwie i alchemii ogrodniczej, roczna roślina żyje i umiera w jednym sezonie, podczas gdy roślina wieloletnia powraca na wiele sezonów. Innymi słowy, papryka jest łatwa w uprawie, gdy znajdujesz się gdzieś w południowej części Włoch. Gdy już założysz te rośliny w przydomowym ogródku lub tunelu foliowym, nie będziesz musiał ich przesadzać co roku.

Ogród warzywny we Włoszech nie będzie kompletny bez miriadów kolorowych i smacznych odmian papryki, od łagodnych do pikantnych ostrych!

Jak uprawiać dobrą paprykę we Włoszech?

Uprawa papryki we Włoszech będzie wymagała sadzenia jej na obszarach o dużym nasłonecznieniu. Będziesz także musiał przesadzić je do wilgotnej gleby z nawozem roślinnym późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem. Aby uzyskać dobrą paprykę, pamiętaj, aby codziennie przez około pięć dni przed podlewaniem co tydzień lekko spryskiwać młode i delikatne rośliny wodą.

Najlepsze warzywa, które najlepiej rosną we Włoszech

Dzięki rosnącemu klimatowi Włoch ogrodnicy mogą przez cały rok uprawiać szeroką gamę warzyw, takich jak rabarbar, radicchio, szparagi i karczochy. Oprócz tego, że te warzywa wymagają minimalnej konserwacji, możesz je uprawiać przez cały rok, rok po roku. Przyjrzyj się każdemu z nich tutaj:

Rabarbar

Chociaż większość ludzi wie, że szewc i ciasto nie będą smakować tak samo bez rabarbaru, nie wszyscy wiedzą, że rabarbar jest płodną rośliną warzywną. Kiedy są wystarczająco dojrzałe, te rośliny mogą dorastać do czterech stóp wysokości i mają najbardziej chrupiące i najsłodsze łodygi w kolorze zielonym, czerwonym lub różowym.

Co więcej, ich liście mogą być również doskonałym dodatkiem do kompostu. Należy jednak pamiętać, że liście rabarbaru nie są dobrym pomysłem ze względu na wysoką zawartość kwasu szczawiowego. Jeśli się zastanawiasz, wysokie dawki tego związku chemicznego mogą być toksyczne dla zdrowia ludzkiego.

Możesz oczekiwać, że te warzywa będą produkować do ośmiu lat. W pierwszym roku zbierzesz tylko kilka łodyg, ale w drugim zbierzesz trochę więcej. W trzecim roku będziesz mógł zebrać dużo łodyg.

Radicchio

Cykoria czerwonolistna o nazwie Radicchio to kolejne warzywo, które dobrze rośnie we Włoszech. Chociaż wygląda jak rubinowoczerwona kapusta z białymi żyłkami, jego główka nie rośnie bardziej niż wielkość grejpfruta i pozostaje zwarta.

To, co czyni tę roślinę interesującą, to fakt, że staje się słodsza w miarę chłodniejszej pogody. Masz możliwość zbierania ich liści w okresie wegetacji lub odcięcia całej rośliny, gdy jej główka osiągnie pełną formę.

Szparagi

 Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o tej uprawie warzyw, to fakt, że jej założenie zajmuje więcej czasu niż w przypadku innych rodzajów warzyw. Na przykład, jeśli zdecydujesz się sadzić korony, będziesz musiał poczekać rok, zanim będziesz mógł je zebrać. Z drugiej strony, jeśli zaczniesz sadzić od nasion, przed zbiorem szparagów wymagany jest czas oczekiwania do trzech lat.

Chociaż ich uprawa wymaga nieco większego zaangażowania z Twojej strony, nie pożałujesz tego, gdy będziesz cieszyć się obfitymi zbiorami świeżych włóczni szparagów przez nawet 30 lat. Między sadzeniem a żniwami Twój ogród będzie ozdobiony kwiecistymi włóczniami szparagów oraz ich wysokimi i pierzastymi paprociami, które są warte zobaczenia.

 

Karczoch

Z pąkami, które wyglądają jak piękne szyszki w zielono-fioletowych odmianach i zielonymi liśćmi z nutą srebra, karczochy sprawią, że każdy ozdobny ogród będzie wyglądał wspaniale. Co więcej, nie tylko ładnie wyglądają – świetnie smakują! Rośliny te mogą plonować do pięciu lat.

Czy to świetny pomysł na hodowlę papryki w tunelu foliowym?

Tak to jest! Niezależnie od tego, czy marzysz o zebraniu łagodnych, czy pikantnych, ostrych papryczek, możesz spodziewać się wspaniałych zbiorów, jeśli posadzisz paprykę w tunelu foliowym. Oprócz stabilizacji środowiska uprawy roślin poprzez ochronę ich przed trudnymi warunkami pogodowymi i szkodnikami, tunel foliowy może być również twoją przystanią i miejscem uważności, w którym możesz swobodnie pielęgnować i dbać o swoje rośliny.

Wskazówki dotyczące sadzenia papryki w tunelu foliowym

Dzięki tunelowi foliowemu możesz zapewnić papryce wystarczającą ilość ciepła, wilgoci i światła, aby bujnie i zdrowo się rozwijały. Na początek zapoznaj się z tymi wskazówkami.

Namocz nasiona papryki

Jeśli chcesz przyspieszyć dojrzewanie papryki, wystarczy namoczyć nasiona przez około 10 minut przed ich sadzeniem. W ten sposób zmiękczysz twardą osłonę nasion papryki i skrócisz jej czas kiełkowania.

Niech będą mieli co najmniej 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego

Jeśli chcesz wyhodować najlepiej smakujące papryczki we Włoszech, znajdź w swoim tunelu foliowym takie miejsce, w którym codziennie świeci słońce przez około 6 godzin, i umieść w nim paprykę.

Utrzymuj właściwą kontrolę temperatury

Jedną z najlepszych rzeczy w zakładaniu własnych tuneli foliowych jest to, że pozwala to na utrzymanie właściwej kontroli warunków wzrostu rośliny, w tym temperatury. Twoje sadzonki papryki będą szczęśliwe, jeśli temperatura w ciągu dnia będzie utrzymywana na poziomie około 70˚F, a temperatura wieczorna 60˚.

Użyj potężnego węża do wody, aby usunąć szkodniki

Możesz zdobyć te nieznośne mszyce i inne szkodniki ze swoich dorosłych roślin, jeśli je spryskasz wodą. Należy jednak pamiętać, że eksperci nie zalecają tej metody młodym sadzonkom.

Utrzymuj glebę w stanie wilgotnym

Papryka potrzebuje dużo wody, aby się rozwijać. Z tego powodu najlepiej jest utrzymywać stale mokrą glebę. Gdy temperatura wzrośnie, podlewaj je codziennie i nakładaj cal wody co cztery dni.

Zasadź je w glebie bogatej w składniki odżywcze

Upewnij się, że sadzisz paprykę w glebie, w której jest wystarczająco dużo wapnia i fosforu. Ponadto utrzymuj pH gleby na poziomie 6,0 do 7,0, a jej temperaturę na poziomie 70˚F, aby usprawnić proces kiełkowania rośliny.

Wniosek

Jeśli chodzi o uprawę papryki we Włoszech, nic nie przebije uprawy jej w tunelu foliowym. Krostrade oferuje najwyższej jakości tunele foliowe wykonane z najsolidniejszych i najtrwalszych materiałów. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach.