Jaki rodzaj materaca do łóżka na platformie? Najlepszy przewodnik

Odpowiedź na to, jakiego rodzaju materaca do łóżka z platformą będziesz potrzebować, jest obszerna. Jeśli jesteś zdezorientowany, oznacza to po prostu, że możesz użyć dowolnego materaca, ponieważ ogólna konstrukcja łóżka na platformie zapewnia wsparcie. Jeśli gardzisz piszczeniem, zaoszczędzisz sobie kłopotów w przyszłości, decydując się na łóżko z platformą lub fundament platformy.

Co to jest łóżko na platformie? Ten rodzaj podkładu nie wymaga sprężyn skrzynkowych i wykorzystuje listwy lub pokład do podparcia materaca. Dlatego nie jest zaskakujące, dlaczego większość materacy sprawdzi się jako podstawa platformy.

Jaki rodzaj materaca do łóżka na platformie? Najlepszy przewodnik

Jaki rodzaj materaca jest potrzebny do łóżka na platformie?

Możesz użyć dowolnego materaca na łóżku z platformą, ale należy wziąć pod uwagę pewne kwestie:

Pianka

Pod platformę można zastosować większość materacy, ale najpopularniejszym z nich są prawdopodobnie materace piankowe. Zawierają piankę z pamięcią kształtu i lateks, a Ty możesz wybrać ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Jeśli masz trudności z wyborem między tymi materiałami piankowymi, oto szybkie porównanie:

Pianka z pamięcią kształtu to klasyczny i lubiany materiał na materac, ponieważ dopasowuje się do każdego użytkownika w wyjątkowy sposób. Dobrze sprawdzi się na łóżku podestowym, zwłaszcza listwowym, ponieważ umożliwia dobry przepływ powietrza ze szczelin. Jednak nie chcesz, aby pianka z pamięcią zapadała się zbyt głęboko, więc wybierz ramę platformy z listwami oddalonymi maksymalnie o cztery cale.

Z drugiej strony lateks to dobra opcja dla użytkowników, którzy preferują naturalne materiały do ​​swojego łóżka. Ta pianka ma podobne odczucia do pianki z pamięcią kształtu, ale ponieważ wykorzystuje sok z drzewa kauczukowego, jest bezpieczniejsza dla osób wrażliwych na materiały syntetyczne. Pianka lateksowa powinna być pomocna w przypadku większości łóżek platformowych, o ile wytrzyma jej ciężar.

Hybrydowy

Kolejnym materacem, który dobrze sprawdzi się w łóżku platformowym jest odmiana hybrydowa. Możesz wybrać odpowiednią kombinację, która spełni wszystkie Twoje wymagania i potrzeby spania. Pomyśl o tym materacu jako o połączeniu pianki i systemu sprężyn.

Wewnętrzna sprężyna

Czy możesz użyć materaca sprężynowego do łóżka na platformie? Często jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że do tego rodzaju materaca mamy sprężynę skrzynkową, ale można ją również zastosować na fundamencie platformy. Należy jednak położyć nacisk na sprawdzenie, czy łóżko, które posiadasz, wymaga sprężyny skrzynkowej.

Niektóre materace ze sprężynami wewnętrznymi wymagają sprężyny skrzynkowej, w przeciwnym razie mogą się szybciej zużyć. Ale jeśli Twój materac sprężynowy nie ma specyfikacji, powinien być dobrze podtrzymywany przez łóżko z platformą, ponieważ pokład lub forma łupkowa jest nadal idealna do budowy materaca.

Czy możesz położyć zwykły materac na ramie platformy?

Na stelażu podestu można umieścić zwykły materac, o ile jego rozmiary są zgodne. Podobnie jak inne fundamenty łóżka, łóżko na platformie może pomieścić pełny materac, queen, a nawet king size. Jeśli masz mniejszy pokój, możesz również użyć podwójnego materaca lub podwójnego materaca XL za niewielką opłatą.

Łóżka platformowe można rozróżnić na podstawie ich powierzchni lub ogólnej konstrukcji. Niektóre nie mają zagłówka i podnóżka, a niektóre mają, a są też ramy platformy z miejscem do przechowywania lub wydają się unosić. Pamiętanie o tych projektach powinno pomóc Ci znaleźć najlepszy materac do Twojego łóżka.

Jak gruby powinien być materac do łóżka na platformie?

Teraz możesz się zastanawiać, jaka byłaby idealna grubość materaca do łóżka na platformie? Możesz uzyskać dowolny model o zakresie od 10 do 12 cali, ponieważ łóżka na platformie powinny mieć miejsce na pewną deflację. Jeśli użyjesz cieńszego materaca, nie będzie on zapewniał wsparcia ani wygody.

Pamiętaj, że jedną z głównych różnic między materacem skrzynkowym a łóżkiem platformowym jest to, że ta pierwsza zapewnia już gruby podkład, a platforma polega tylko na grubości materaca. Warto jednak zauważyć, że najlepsza grubość łóżka jest różna dla każdej osoby. Możesz mieć problemy z wchodzeniem i wstawaniem z łóżka, więc możesz wybrać materac, który nie sprawi, że będziesz zbyt wysoko nad ziemią.

Czy potrzebujesz specjalnego materaca do łóżka na platformie?

Nie potrzebujesz konkretnego materaca do zastosowania na ramie platformy, ale cokolwiek wybierzesz, powinno pasować do stylu łóżka na platformie, które posiadasz. Łóżko na platformie może wykorzystywać pojedyncze prześcieradło lub wiele listew i nie ma dodatkowej sprężyny skrzynkowej, która utrzymuje materac. Dlatego wynikowa kombinacja Twojej podstawy i materaca powinna być niezależnie zabezpieczona.

Pamiętaj, aby sprawdzić nośność ramy platformy, którą otrzymujesz. Łóżka platformowe zazwyczaj mogą wytrzymać coś tak lekkiego, jak 450 funtów, ale niektóre mogą wytrzymać 4400 funtów. Bezpiecznym wyborem byłoby płaskie łóżko na platformie, gdyby kombinacja materaca i użytkownika była ciężka.

Wniosek

Wyjdź ze sprężynami skrzynkowymi i wejdź z platformą! Ale jaki materac do łóżka na platformie będzie potrzebny? Wspaniałą wiadomością jest to, że możesz używać praktycznie każdego rodzaju materaca, o ile podstawa platformy będzie go wspierać.

Jako łóżko platformowe możesz otrzymać piankę z pamięcią kształtu, piankę lateksową, hybrydę, a nawet materac sprężynowy. Rozmiar, grubość i waga materaca będą wtedy zależeć od każdego użytkownika. Najlepiej będzie również zapoznać się z różnymi stylami i powierzchniami łóżek na platformie, aby znaleźć idealny materac dla swojej platformy.