Poradnik dotyczący uprawy czosnku w pomieszczeniach dla zysku

Ponieważ czosnek jest podstawą w każdej kuchni, uprawa czosnku w pomieszczeniach dla zysku jest świetnym pomysłem dla osób, które chcą zarobić dodatkowe pieniądze. Nie tylko nadaje smak pikantnym potrawom, ale ma również szereg korzyści zdrowotnych.

Ponieważ prawie każde gospodarstwo domowe używa czosnku, zawsze jest na niego zapotrzebowanie. Oto jak możesz hodować czosnek w swoim domu z zyskiem.

Jaki jest najbardziej dochodowy czosnek do uprawy?

Istnieją różne rodzaje czosnku, ale są to najbardziej opłacalne, które każdy początkujący dostawca czosnku powinien uprawiać:

Czosnek w fioletowe paski

Czosnek z fioletowym paskiem to czosnek o słodkim smaku, idealny do pieczenia. Istnieją różne rodzaje czosnku z fioletowym paskiem, a mianowicie Persian Star, Red Grain i Chesnok Red. W chłodniejsze dni należy je sadzić w żyznej glebie. Możesz przechowywać czosnek z fioletowym paskiem do sześciu miesięcy, ale nie zapomnij usunąć głazów.

Czosnek Rocambole

Wiele osób uwielbia czosnek rokambole ze względu na jego pikantny smak. Możesz łatwo obrać ząbki czosnku i zamienić je w proszek czosnkowy. Jeśli chcesz posadzić czosnek rokamboli, otrzymasz około 50 roślin na każdy funt nasion.

Podobnie jak czosnek z fioletowym paskiem, czosnek rocambole najlepiej rośnie w chłodniejszym klimacie i zdrowej, żyznej glebie. Wielkość cebulek waha się od średnich do dużych i można je przechowywać do czterech miesięcy.

Czosnek słonia

Czosnek słonia pachnie i wygląda jak zwykły czosnek, ale jest większy i ma łagodniejszy smak. Najlepiej przechowywać czosnek słonia w temperaturze pokojowej od 45 do 55 stopni F. W tej temperaturze można przechowywać go nawet od 8 do 10 miesięcy.

Ile pieniędzy możesz zarobić na uprawie czosnku?

To zależy od rodzaju sprzedawanego czosnku. Na przykład czosnek słoniowy zwykle kosztuje 15 USD za funt. Oznacza to, że możesz zyskać 8 dolarów na każdej stopie kwadratowej plastra czosnku. Możesz sprzedać swój czosnek na targu rolniczym i wyprodukować pośredników, którzy kupują go w bilku.

Jak wyhodować nieskończoną ilość czosnku w pomieszczeniach?

Uprawa czosnku w pomieszczeniu nie jest tak trudna, jak myślisz. Oto, co powinieneś zrobić, jeśli chcesz uprawiać czosnek w swoim domu:

Znajdź miejsce do zasadzenia czosnku

Czosnek najlepiej rośnie, jeśli posadzisz go przy parapecie. Aby czosnek mógł kwitnąć, potrzebuje dużo światła słonecznego, więc upewnij się, że siedzi na parapecie z zawiązanymi zasłonami.

Zdobądź pojemnik i upewnij się, że jest wystarczająco dużo drenażu

Jeśli dziury w twoim pojemniku są duże, zakryj je. Gwarantuje to, że gleba jest idealnie osadzona, a woda prawidłowo spływa. Możesz użyć ręcznika papierowego lub filtra do kawy, aby zakryć spód.

Napełnij pojemnik ziemią

Wypełnij swoje pojemniki luźną, bogatą glebą około dwóch cali poniżej wierzchołka. Rozbij czosnek na ząbki, ale upewnij się, że skórka jest jak najbardziej nałożona.

Zasadź czosnek we właściwy sposób

Spiczasta część czosnku powinna być skierowana do góry, a spód czosnku do dołu.

Zasadź czosnek w pomieszczeniu

Możesz posadzić czosnek blisko siebie, ale nie powinny się stykać. Napełnij pojemnik większą ilością ziemi, aż sadzonki czosnku zostaną całkowicie przykryte. Delikatnie poklep ziemię i podlewaj ją, aż zobaczysz, jak woda wypływa z dna.

Konserwacja czosnku

Ważne jest, aby często podlewać czosnek, ponieważ gleba musi być wilgotna, ale nie mokra. Po 1-2 tygodniach będziesz mógł zobaczyć, jak pędy czosnku przebijają się przez glebę. Poczekaj, aż osiągną kilka cali, zanim zaczniesz je ciąć. Będą rosły, dopóki zostawisz cal na pędzie na goździku.

Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie czosnku? Czy powinien być przechowywany w lodówce?

Oto kilka wskazówek, które możesz zrobić, aby przechowywać świeży czosnek:

Utrzymuj żarówkę w stanie nienaruszonym

Podczas przechowywania świeżego czosnku uważaj, aby nie złamać główki czosnku. W ten sposób pozostanie świeży przez kilka miesięcy. Złamana główka czosnku wystarczy na 3 do 10 dni.

Przechowuj w suchym i ciemnym miejscu

Czosnek nie radzi sobie dobrze w świetle i wilgoci, ponieważ powoduje wzrost pleśni. Najlepiej przechowywać czosnek w temperaturze pokojowej. Upewnij się, że są przechowywane w suchym i ciemnym miejscu z wystarczającą cyrkulacją, jak koszyk z siatki.

Nie trzymaj ich w lodówce

Jeśli przechowujesz czosnek w lodówce, wykiełkuje w ciągu kilku dni. Chociaż nadal możesz spożywać kiełkujący czosnek, możesz nie lubić jego gorzkiego smaku.

Dlaczego warto uprawiać czosnek w szklarni?

Większość ludzi zwykle sadzi czosnek w najkrótszym dniu sezonu i zbiera go w najdłuższy dzień. Ale dzięki szklarni nie musisz polegać na porach roku. Możesz uprawiać czosnek kiedy tylko chcesz i ile chcesz! Oto niektóre korzyści z uprawy czosnku w szklarni:

  • Dłuższy sezon wegetacyjny
  • Zapobiegaj szkodnikom niszczenia upraw
  • Chroń swój czosnek przed trudnymi warunkami pogodowymi
  • Temperatury kontrolowane
  • Konfigurowalny
  • Zasadź inne rośliny – nawet te poza sezonem

Końcowe przemyślenia na temat uprawy czosnku w pomieszczeniach dla zysku

Uprawa czosnku w pomieszczeniach dla zysku to świetny pomysł. Dzięki mocnemu i wytrzymałemu tunelowi z polietylenu będziesz w stanie wyhodować tyle roślin czosnku, ile potrzebujesz. Możesz nawet dorzucić cebulę, imbir i inne warzywa!