Jak opróżnić materac powietrzny Coleman? 2 najlepsze sposoby

Jeśli chcesz wiedzieć, jak opróżnić dmuchany materac Coleman, naucz Cię dwóch sposobów! Możesz teraz dodać ten artykuł do zakładek, aby zapoznać się z technikami spuszczania powietrza z pompą i bez. Jednak zawsze sprawdź instrukcje dołączone do konkretnego łóżka dmuchanego Coleman, które posiadasz.

Podobnie jak nadmuchiwanie dmuchanego materaca, musisz przestrzegać wszystkich wskazówek marki, jeśli takie istnieją. Zazwyczaj wystarczy otworzyć zawór. Dowiedz się więcej na ten temat poniżej:

Jak opróżnić materac powietrzny Coleman? 2 najlepsze sposoby

Jak opróżnić materac powietrzny Coleman z pompką i bez

Z pompą

Przede wszystkim należy zapoznać się z instrukcją obsługi konkretnego łóżka dmuchanego Coleman, które posiadasz. Poczujesz się swobodniej, wiedząc, że przypadkowo nie uszkodzisz łóżka niezgodnymi procedurami. Jak więc użyć pompki do opróżnienia materaca?

Pompka powietrza jest pomocna nie tylko w napompowaniu dmuchanego materaca. Możesz go również użyć do zasysania powietrza i spuszczania z niego powietrza. W związku z tym procedura byłaby taka sama jak otwarcie zaworu i podłączenie do niego dyszy pompy.

W przypadku materacy powietrznych możesz również usłyszeć, jak wypuszczają powietrze po otwarciu zaworu, ponieważ zmniejsza to ciśnienie. Możesz naciskać na powierzchnię przed i podczas używania pompki, aby przyspieszyć opróżnianie. W zależności od typu pompy, którą posiadasz, możesz zmienić ustawienie lub ręcznie uruchomić pompę.

Bez pompy

Jeśli nie masz pompki, nadal możesz opróżnić materac. Wystarczy otworzyć zawór i jednocześnie wywrzeć nacisk na łóżko powietrzne, aby zachęcić do większego uwolnienia powietrza. Powinieneś jednak zrozumieć, że ten proces opróżnia materac wolniej niż w przypadku pompy, która może zasysać powietrze.

W przypadku większości materacy powietrznych opróżnienie powinno zająć tylko 10 minut. Należy jednak upewnić się, że na spłaszczonym materacu nie ma resztek powietrza. Kontynuuj dociskanie całej powierzchni rękami i kolanami, aby umożliwić ucieczkę pozostałego powietrza.

Dodatkowe przypomnienia od Colemana

Możesz otworzyć zawór Quick Release, aby przechowywać materac dmuchany w niewielkich rozmiarach. Powinieneś szybko znaleźć tarczę i przestawić ją na ustawienie Deflate. Coleman zaleca wyłączenie go natychmiast po uwolnieniu całego powietrza.

Należy jednak uważać na materac podczas spuszczania powietrza, ponieważ powinien być czysty i suchy. Płyny i wilgoć mogą uszkodzić materiał. Co więcej, sprawdź powierzchnię, z której wypuszczasz powietrze z materaca, ponieważ ostre przedmioty mogą powodować dziury i skaleczenia.

Jak złożyć materac powietrzny Coleman?

Czyszczenie

Jeśli używasz oryginalnego łóżka AeroBed, pamiętaj, aby było czyste i suche przed złożeniem do przechowywania. Użyj łagodnego płynu do naczyń do czyszczenia boków i spodu materaca, a następnie pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Pokrowiec jest zgodny z instrukcją na metce dotyczącą prania w pralce z łagodnym detergentem i ciepłą wodą.

Pokrycie można następnie wysuszyć w suszarce bębnowej na małym ogniu lub powiesić na zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie używaj ostrych środków chemicznych i środków czyszczących na materacu, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Dodatkowo nie susz łóżka powietrznego bezpośrednim ciepłem.

Składanie i zwijanie

Po wyczyszczeniu materaca można go złożyć i zwinąć, aby zmniejszyć jego objętość. Zwiń przewód zasilający, aby nie wymachiwał. Następnie, zanim zwiniesz boki materaca, połóż je pośrodku na jego długości.

Umieść materac dmuchany w torbie transportowej przed przechowywaniem w suchym i czystym miejscu. Chcesz mieć pewność, że temperatura w tym miejscu jest wyższa niż 50°F, aby zapewnić, że Twój materac pozostanie w najlepszym stanie. Na koniec pamiętaj, aby umieścić łóżko w temperaturze pokojowej przed nadmuchaniem go w celu późniejszego użycia.

Pamięć

Oprócz utrzymywania suchego stanu pamiętaj, aby nigdy nie przechowywać dmuchanego materaca złożonego w składanych składach. Może wydawać się realną opcją zaoszczędzenia miejsca, ale to miejsce jest niebezpieczne dla materiału materaca. Chcesz również przechowywać pokrowiec oddzielnie i mieć gołe łóżko przed przechowywaniem.

Czy należy opróżnić materac powietrzny?

Doskonale nadaje się do spuszczania powietrza z materaca do przechowywania i podróży. W końcu jest to jedna z głównych zalet tego typu materaca w porównaniu z innymi materiałami. Jednak powstrzymaj się od ciągłego opróżniania materaca i po prostu napompuj go, gdy nadal go używasz.

Jeśli stale wypuszczasz powietrze z materaca, ryzykujesz naprężenie szwów, które może spowodować przecieki. A czy wiesz, że możesz robić ryzykowne praktyki podczas deflacji? Niektórzy ludzie mogą się niecierpliwić, kiedy materac skończy się opróżniać.

Możesz ulec pokusie zwinięcia materaca po otwarciu zaworu. Jeśli jesteś winny tego, przestań, ponieważ rozciągasz szwy. Rozpocznij pakowanie poduszki powietrznej dopiero po zakończeniu opróżniania.

Wniosek

Nadmuchiwane łóżka są wszechstronne, jeśli chodzi o przechowywanie i transport. Ale czy wiesz już, jak prawidłowo opróżnić materac powietrzny Coleman? To tak proste, jak otwarcie zaworu i podłączenie pompy powietrza.

Następnie wybierz ustawienie spuszczania powietrza i obserwuj, jak pompa wykonuje pracę za Ciebie. Możesz również zgubić pompkę, jeśli nie masz jej pod ręką. Jednak potrwa to dłużej w stosunku do rozmiaru materaca.