Kiedy zacząć nasiona kwiatów w tunelu foliowym do sadzenia wiosennego?

Kiedy zacząć nasiona kwiatów w tunelu foliowym do sadzenia na wiosnę, to bezsprzecznie świetne pytanie, na które należy odpowiedzieć. Są to obiecujące struktury na początek z nasionami kwiatów.

Zasada praktyczna: najpierw posadź nasiona zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na opakowaniach nasion, a konkretnie wskazuje, że zwykle są to dwa lub trzy nasiona na każdą doniczkę w odległości ½ cala. Następnie przykryj nasiona ziemią i spryskaj je wodą. Przykryj garnki lub tace folią.

Kiedy zacząć nasiona kwiatów w tunelu foliowym do sadzenia wiosennego?

Możesz również umieścić go w ciepłych, jasnych miejscach i z elektryczną matą grzewczą wyprodukowaną na początek nasion, aby umożliwić rolnikowi regulowanie temperatury gleby. Kiedy sadzonki wykiełkują, możesz zdjąć folię.

Możesz kontynuować, aby mieszanka roślin była wilgotna, ale nigdy nie podmokła. Odetnij nadmiar sadzonek nożyczkami i zostaw sadzonkę z każdej doniczki. Co jeden do dwóch tygodni nawozić nasiona ćwierć nawozem rozpuszczalnym w wodzie, 5-10-5. Sadzonkę można podlać ¼ szklanki roztworu nawozu, a po nawożeniu podlać.

Gdy sadzonki osiągną już osiem tygodni, możesz zahartować i sadzić na zewnątrz, biorąc pod uwagę ładną pogodę. W przeciwnym razie przesadzaj do większych pojemników, aby mogły dalej rosnąć.

Kiedy powinienem sadzić nasiona w mojej szklarni?

Tutaj mówimy o określonym czasie. Jeśli zaczynasz sadzić, to znaczy przesadzać do ogrodów na zewnątrz, na przykład w okresie wiosennym, musisz rozpocząć nasiona w tunelu foliowym maksymalnie osiem tygodni przed datą ostatniego przymrozku oczekiwaną w Twojej lokalizacji. Aby uzyskać więcej wyników, nasiona muszą kiełkować w temperaturze około 27 stopni Celsjusza.

Temperatura w nocy nie może być niższa niż 55 stopni Fahrenheita. Temperaturę w tunelu foliowym należy monitorować, a w szklarniach na ogół jest ciepło w ciągu dnia i gdy świeci słońce, ale w nocy może być chłodniej. Mapy cieplne sadzonek mogą pomóc w zapewnieniu nasionom stałej, ciepłej temperatury gleby.

Zwróć uwagę na tunel foliowy wyposażony w wentylatory lub otwierane okna, które mogą przewietrzyć intensywnie gorące szklarnie.

Kiedy powinienem rozpocząć nasiona kwiatów?

Kiedy zacząć nasiona kwiatów w tunelu poliamidowym? Do sadzenia na wiosnę należy zacząć nasiona kwiatów. W przypadku kwiatów rosnących w zimnych porach, nasiona należy wysiewać bezpośrednio do ziemi w kwietniu. Dobrze radzą sobie z utrzymaniem chłodów i oferują kwitnienie późną wiosną. Już pod koniec kwietnia kwiaty o ciepłej porze roku należy wysiewać również na zewnątrz.

Jak zacząć nasiona w małej szklarni?

Tutaj przybliżamy się do mniejszego tunelu foliowego lub mini szklarni, a dzięki tego typu szklarni możesz mieć pełną kontrolę nad tym, co umieścisz na stole dla siebie i rodziny. Kwiaty są niezbędne, a powiedziawszy to, zasługują na Twoją uwagę, ponieważ wnoszą piękno i zapach do Twojego życia.

Tego rodzaju szklarnie mają odpowiedni poziom wentylacji, jeśli otworzysz oba końce szklarni, tworząc efekt tunelu. To są kroki.

Wypełnianie tacki lub garnków w tunelu foliowym

Możesz zacząć napełniać tacę do sadzenia, ale pamiętaj o konstrukcji tunelu foliowego. Musi mieć sterylną mieszankę doniczkową, ponieważ napełniasz tacę na wodę centymetrem letniej wody, umieszczając w niej tacę z ziemią lub doniczki. Pozwól glebie wchłonąć wilgoć przez 30 minut, aż powierzchnia gleby będzie wilgotna, usuwając dodatkową wodę z talerza.

Sianie nasion

Następnym krokiem jest wysianie nasion w mieszance gleby. Musi mieć głębokość dwa razy większą niż szerokość nasiona. Zasadź dwa nasiona w każdej doniczce lub komórce lub rozrzuć nasiona w odstępach jednego cala w rzędach, ustawiając je w różnych miejscach w mieszkaniach i tacach. Możesz również zamoczyć powierzchnię w celu uzyskania wilgoci.

Ustawienie szklarni

Możesz ustawić osłonę tunelu foliowego nad tacą, ponieważ umieszczasz tunel foliowy w miejscu, do którego dociera jaśniejsze, pośrednie światło słoneczne o temperaturze co najwyżej 75 stopni Fahrenheita. Zobacz, jak osłona zatrzymuje wilgoć w glebie, więc podlewanie nie jest wymagane przed procesem kiełkowania.

Następnie otwórz tunel foliowy, gdy nasiona zaczną kiełkować, aby rozproszyła się kondensacja. Możesz użyć ołówka lub patyka do przytrzymania jednego z końców osłony.

Podlewanie sadzonek

Po tym musi nastąpić podlewanie sadzonek, gdy powierzchnia gleby zanika. Po prostu wlej wodę na tacę, ponieważ gleba nasiąka wilgocią od spodu, a liście sadzonek nie stają się mokre. Na koniec zdejmij osłonę szklarni, zanim sadzonki urosną na tyle, aby dosięgły plastiku.

W jakim miesiącu najlepiej sadzić kwiaty?

Istnieje powszechne przekonanie, że sadzenie w tunelu foliowym nie wymaga rozważenia pory roku, ponieważ tunel foliowy może zapewnić idealną temperaturę. Niektórzy skrupulatni rolnicy i ogrodnicy zawsze chcą przestrzegać harmonogramu uprawy i zbiorów z tradycyjnego ogrodnictwa, nawet w szklarni.

W Ameryce Północnej najlepszym miesiącem na sadzenie kwiatów, a także krzewów, drzew i kwiatów jest okres uśpienia. Oznacza to późną jesień aż do wczesnej wiosny. Chociaż sadzenie roślin o dowolnej porze roku jest całkowicie w porządku, jeśli zdecydujesz się odejść od tej sytuacji, będziesz musiał podjąć działania konserwacyjne.

Jesień to idealny czas dla drzew i krzewów, ponieważ mogą one w zimie nabrać systemu korzeniowego, umożliwiając im picie większej ilości wody. Wiele osób uważa, że ​​wiosna to najlepszy czas na kultywację, ale jesienią trzeba oszczędzać wysiłek i czas.

Jaka temperatura zabije nasiona?

Jeśli chodzi o wiedzę, kiedy zacząć nasiona kwiatów w tunelu foliowym do sadzenia na wiosnę, czy temperatura zabija nasiona? Odpowiedź brzmi: tak.

Nasiona mogą rozpocząć kostkę, gdy temperatura przekracza 108 stopni Fahrenheita, ale wymagają dłuższej ekspozycji w niższych temperaturach. Kiedy temperatura jest niższa niż 140 stopni Fahrenheita, niektóre gatunki zwykle nie są poddawane obróbce cieplnej.

Wniosek

Sadzenie na wiosnę oferuje wiele atrakcji. Wśród popularnych roślin do uprawy są wiosenne kwiaty i wiosenne warzywa. Jeśli przegapiłeś posadzenie jednego z najlepszych produktów jesienią, cebulek, możesz mieć sezon wiosenny, aby rośliny zaczęły działać. Mogą zakwitnąć w sam raz na lato.