Jak utrzymać rośliny w cieple w małym tunelu foliowym?

Być może jedną z rzeczy, które chcesz wymyślić, jest to, jak utrzymać ciepło roślin w mini szklarni. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z minitunelowym ogrodnictwem, możesz mieć pewność, że te zamknięte przestrzenie są idealne do zapewnienia Twoim roślinom ochrony, której potrzebują podczas tych mroźnych zimowych miesięcy. Jednak gdy temperatury zaczną spadać niżej niż zwykle, będziesz musiał zapewnić swoim uprawom dodatkowe ciepło.

Jeśli uważasz, że środki, które musisz podjąć, aby tak się stało, wymagałyby użycia energii elektrycznej, pomyśl jeszcze raz. Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących utrzymywania ciepła roślin w mini szklarni:

Jak utrzymać rośliny w cieple w małym tunelu foliowym?

Jak utrzymać ciepło w minitunelu?

W te mroźne zimowe noce musisz zapobiegać ucieczce ciepła z minitunelu. Dobrą wiadomością jest to, że nie będziesz musiał rozbić banku, aby tak się stało. Sprawdź najlepsze sposoby na utrzymanie minitunelowego ciepła:

Użyj ogrodniczej folii bąbelkowej

Jednym ze sposobów na zrobienie tego bez rozbijania banku jest ocieplenie swojego minitunelu ogrodniczą folią bąbelkową, którą bez problemu znajdziesz w najbliższym centrum ogrodniczym. Pamiętaj, że zwykły rodzaj folii bąbelkowej nie będzie wystarczająco mocny, aby wytrzymać promienie ultrafioletowe i zapewnić Twoim roślinom ochronę, której potrzebują. Należy pamiętać, że stosowanie ogrodniczych folii bąbelkowych z większymi bąbelkami może lepiej izolować rośliny.

Napełnij szklane butelki wodą

Innym sposobem na to jest użycie szklanych butelek i napełnienie ich wodą. W ciągu dnia te wypełnione wodą butelki pochłaniają ciepło słoneczne, aby w nocy oddawać je roślinom.

Dbaj o dobrą wentylację minitunelu

Ponieważ rośliny uwalniają tlen i wilgoć po wykorzystaniu CO2, mają tendencję do niszczenia środowiska wzrostu z CO2 i sprzyjają rozwojowi szkodliwej pleśni, pleśni i grzybów. Z tego powodu najlepiej zadbać o dobrą wentylację minitunelu. Aby to zrobić, musisz otwierać tunele foliowe w ciągu dnia i zamykać je na noc.

Podnieś swoje rośliny z ziemi

Ponieważ ziemia staje się zimna w zimie, możesz pomóc w utrzymaniu ciepła roślin, jeśli trzymasz je z dala od ziemi. Spróbuj umieścić pojedynczą warstwę glinianych kamyczków w dolnej części doniczek.

Czy mini szklarnie potrzebują świateł do uprawy?

Kiedy uprawiasz rośliny w mini szklarni, pamiętaj, że nic nie może się równać z naturalnym światłem. Jednak możesz potrzebować dodatkowego światła, jeśli próbujesz uprawiać rośliny w środku sezonu zimowego lub jeśli umieszczenie twojego minitunelu foliowego nie pozwala roślinom uzyskać wystarczającej ilości światła słonecznego. Pamiętaj, że musisz być ostrożny przy wyborze rodzaju używanych lamp do uprawy, ponieważ wybór niewłaściwych może negatywnie wpłynąć na wzrost twoich roślin.

Ile światła potrzeba w mini szklarni?

Ogólnie rzecz biorąc, mini-szklarnie potrzebują codziennie około 6 godzin pełnego spektrum lub bezpośredniego światła. Jeśli nie można tego osiągnąć przy naturalnym świetle, należy rozważyć zastosowanie dodatkowego oświetlenia. Jeśli się zastanawiasz, dodatkowe oświetlenie zachęca do wzrostu plonów, a także plonów dzięki zastosowaniu wielu sztucznych świateł o dużej intensywności.

Czy możesz mieć minitunel foliowy w pomieszczeniu?

Oczywiście, że możesz!

Jeśli zdobędziesz mini szklarnię, możesz uprawiać wszystko, co tylko zechcesz. Wbrew temu, co mogłeś początkowo sądzić, ustawienie minitunelu w mieszkaniu lub na dachu będzie wymagało niewiele opieki. Aby stworzyć idealne środowisko do uprawy dla swoich roślin, możesz również dodać kontrolę temperatury i wilgotności, a także oświetlenie do uprawy.

Czy powinienem zainwestować w mini szklarnie?

Tak! Zdecydowanie warto zainwestować w minitunel foliowy, ponieważ oferuje on wiele korzyści dla Ciebie i Twoich roślin. Sprawdź powody, dla których warto zainwestować w mini szklarnię:

Możesz go używać nawet przy ograniczonej przestrzeni

Ponieważ mini szklarnie są dalekie od zajmowania miejsca, najlepiej sprawdzają się w przypadku ogrodników z ciasnymi przestrzeniami mieszkalnymi. Co więcej, możesz łatwo przenosić te zamknięte przestrzenie, jeśli potrzebujesz roślin, aby uzyskać więcej słońca lub przenieść je w zacienione miejsca w ciągu dnia.

Twoje rośliny mogą zmaksymalizować swój potencjał wzrostu

Jedną z najlepszych rzeczy w mini-tunelowym ogrodnictwie jest fakt, że będziesz w stanie stworzyć idealne środowisko do uprawy dla swoich roślin przez cały rok. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na zewnątrz, które powoduje, że rośliny są narażone na trudne warunki pogodowe, szkodniki i niszczące zwierzęta, minitunel zapewnia im ochronę, której potrzebują. Co więcej, minipolitunelogrodnictwo pozwala również kontrolować poziom temperatury i wilgotności wewnątrz zamkniętej przestrzeni.

Doskonale nadaje się do uprawy wrażliwych roślin

Minitunel foliowy ułatwia hodowlę wrażliwych roślin, które mają swoje własne, unikalne potrzeby. Na przykład, możesz utrzymać storczyki dobrze nasycone, jeśli hodujesz je w minitunelu foliowym, który zapewnia im wystarczająco dużo cienia, a także dobrze napowietrzoną glebę, która sprzyja dobremu drenażowi. Nawet gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja Twoim storczykom, nie będziesz musiał martwić się wahaniami temperatury.

Rozważania, jak utrzymać rośliny w cieple w małej szklarni

Gdy już zorientujesz się, jak utrzymać ciepło roślin w mini szklarni, nadszedł czas, abyś pozwolił sobie doświadczyć wspaniałych korzyści płynących z minitunelowego ogrodnictwa. Kup swój własny minitunel już dziś!