Kiedy sadzić czosnek we Włoszech?

Wcześniej na tym blogu Krostrade dowiedziałeś się o czosnku w tunelu foliowym. Teraz, kiedy sadzić czosnek we Włoszech, będzie dziś głównym punktem dyskusji w naszym segmencie.

Czosnek zajmuje solidne miejsce wśród roślin powszechnie uprawianych we Włoszech. Ostatnio nastąpiły ruchy w kierunku rolnictwa ekologicznego w celu utrzymania zysków, a dla wielu osób kwestia, aby ich prywatny mały ogród warzywno-owocowy stał się rzeczywistością i sukcesem. Kierując się następującymi prostymi krokami, możesz wyhodować swój własny doskonały czosnek.

Kiedy sadzić czosnek we Włoszech?

Czosnek jest powszechną uprawą i często można to zobaczyć w kuchni swojej mamy. Można scharakteryzować to warzywo po jego bulwowej budowie, obejmuje również pory, szalotki i szczypiorek. Każda cebulka składa się z mniejszych kawałków zwanych goździkami. Korzyści zdrowotne są zróżnicowane, pomimo ostrego zapachu. Obejmują one:

  • Może zwalczać przeziębienie
  • Może obniżyć ciśnienie krwi osoby
  • Poprawia poziom cholesterolu
  • Zawiera przeciwutleniacze zwalczające demencję
  • Może pomóc tej osobie żyć dłużej 
  • Poprawia wyniki sportowe
  • Popraw zdrowie kości
  • Świetne połączenie z Twoją dietą

Jaki jest najlepszy miesiąc na sadzenie czosnku?

Jesień lub w okresie jesiennym – to najlepsze miesiące na sadzenie roślin i uzyskanie najlepszych produktów, gdy zapytasz „Kiedy sadzić czosnek we Włoszech?” Zwłaszcza w kraju, w którym klimat spotyka się z geografią w tak fantastycznej mieszance, sadzenie czosnku nigdy nie będzie tak ekscytujące.

Najlepiej posadzić je jesienią. Czemu? Ząbki czosnku w tym sezonie, zwłaszcza gdy są ustawione w słonecznym miejscu, zapewnią najbogatszą i najlepiej przepuszczalną glebę, jaką możesz mieć. Pamiętaj, że musisz być w stanie ustawić ząbki bezpośrednio po stronie korzenia w dół do sześciu cali w rzędach do dwóch cali.

Następnie możesz je pokryć nawet dwoma centymetrami najlepszej gleby. Kiedy jesteś na północy, możesz umieścić sześć cali ściółki, aby chronić ją na zimę. Jednak ogrodnicy i rolnicy mówią, że czosnek można rozpocząć również w ostatnich tygodniach jesieni lub na początku sezonu wiosennego.

Kiedy możesz zacząć sadzić we Włoszech?

Możemy być teraz bardzo konkretni i stwierdzić, że data rozpoczęcia sadzenia we Włoszech musi być 15 kwietnia. Podobnie, temperatury w nocy muszą również przekraczać 50 stopni Fahrenheita, aby dobrze rosły. Ponadto temperatura gleby musi przekraczać 60 stopni Fahrenheita, aby można było rozpocząć sadzenie twardszych warzyw i coroczne przesadzanie kwiatów.

Jednak istnieją również szkoły myślenia, które mówią, że sadzenie czosnku we Włoszech musi również nastąpić na początku lub w połowie października. Roślinę można sadzić wcześnie w okresie wiosennym, ale nie wytwarza to dużych cebul w porównaniu z sadzeniem ich jesienią.

Czy powinienem namoczyć czosnek przed sadzeniem?

Jeśli chodzi o wiedzę, kiedy sadzić czosnek we Włoszech, nasuwa się pytanie: „Czy powinienem namoczyć czosnek przed sadzeniem?” To pytanie często zadawane przez rolników i ogrodników, a odpowiedź brzmi: tak, powinieneś.

Mimo nieprzyjemnego zapachu czosnku jest specjalnym składnikiem makaronów, sosów i innych potraw. Moczenie czosnku zapobiegnie infekcjom grzybiczym, promując w ten sposób zdrowszy wzrost upraw.

Wielu powie, że namoczenie czosnku w roztworze wodnym da mu „zaszczepienie” przeciwko grzybom, które mogą wywoływać choroby, wpływając na zadowalający wzrost. Mogą to być również soda oczyszczona i organiczny nawóz do ryb.

Oprócz radzenia sobie z ostrym zapachem, proces ten zapewnia również czosnkowi zastrzyk energii, aby rozpocząć proces uprawy. Po namoczeniu czosnek musi być w stanie wykąpać się w wodzie utlenionej lub w alkoholu. Dzięki temu czosnek zostanie wysterylizowany, zabijając roztocza, które mogą ukrywać się w skrytce.

Aby to zrobić, potrzebujesz galon letniej wody, łyżkę organicznego nawozu do ryb i łyżkę sody oczyszczonej.

Jak długo trwa uprawa czosnku

Jak długo trwa uprawa czosnku? Dochodzi do dziewięciu miesięcy.

Po spełnieniu wymagań sezonowych i uzyskaniu idealnego środowiska do uprawy czosnku można zobaczyć, jak ząbek zaczyna się rozdzielać na wiele ząbków o cechach podobnych do czosnku rodzicielskiego.

Czasy dojrzewania czosnku są różne, ale powinny one być gotowe w maju lub czerwcu od sadzenia w październiku i listopadzie. Wierzchołki czosnku zostaną wysuszone i przewrócone, gdy będzie gotowy do zbioru. Nie tylko to, ale również rośliny zostaną podniesione z ziemi widłami ogrodniczymi, aby nie uszkodzić opakowań cebulek.

Szklarnie z Krostrade.com

Uprawa tych roślin w szklarniach robi różnicę. Kiedy sadzić czosnek we Włoszech, będzie tylko jednym z rozważań; drugi będzie obszarem uprawy czosnku. Dzięki szerokiej gamie produktów Krostrade możesz znaleźć to, co najlepiej spełni Twoje wymagania ogrodnicze.