Ile grubej przędzy potrzebuję na koc: 6 podstawowych wskazówek

Ile grubej przędzy potrzebuję na koc? Odpowiedź leży w wielkości twojego projektu.

Posiadanie masywnej szpuli nici do dziania na ramieniu pokaże, jakim jesteś typem tkacza, niezależnie od tego, czy jest ciasny, czy luźny.

Ile grubej przędzy potrzebuję na koc: 6 podstawowych wskazówek

Gruby koc to doskonały dodatek do kolekcji koców, który można wyeksponować lub zapewnić przytulność. To, co go wyróżnia, to oczywiście gruba włóczka.

W związku z tym koc jest drogi w zakupie, ale kto powiedział, że trzeba, kiedy można go samemu zrobić?

Co należy wziąć pod uwagę?

Gdy rozmiar nie wchodzi w rachubę, możesz teraz martwić się zakupem samej włóczki. W większości przypadków sklepy sprzedają grube przędze na wagę w jednej długości.

Zazwyczaj materiałem jest wełna lub znajdziesz ją w mieszanej mieszance.

Jak gruby chcesz, aby Twój koc stał się? Wybierając rozmiar, wybieraj metki „super nieporęczne” lub „jumbo”, aby mieć pewność, że pasma są grube.

Wiedz, czego się spodziewać, ponieważ przędza wełniana jest miękka w dotyku, a mieszane mieszanki są solidne i zwarte.

Kupcy mierzą kłębki przędzy według objętości, w funtach lub kilogramach. Ponieważ gruby koc jest duży, kupowanie wielu kłębków włóczki w mniejszych rozmiarach staje się bezcelowe, gdy skończą się w połowie.

Jeden rząd nitki eliminuje potrzebę łączenia końcówek, oszczędzając trudu maskowania węzłów, które w grubszych przędzach są ewidentne i problematyczne.

Wskazówki dotyczące dziania ramion

  • Postaw na autentyczną wełnę zamiast syntetycznych. Sztuczna przędza może po dłuższym czasie podrażniać i zaczerwieniać skórę, ponieważ ma właściwości ścierne. Możesz też przeprowadzić test, owijając wokół siebie wełnę i sprawdzając, czy jest to w jakikolwiek sposób szorstkie.
  • Aby uzyskać jednolity wygląd koca, ponownie wybierz naturalną wełnę. Nić wychodzi bardziej puszysta, tworząc jednolite szwy. Konsystencja wełny pozwala puchowi się rozszerzać i zajmować miejsce, ukrywając niedoskonałości.
  • Nie do końca wiesz, jak zacząć? Cóż, nikt cię najpierw nie powstrzymuje przed eksperymentowaniem. Spróbuj wyobrazić sobie akt robienia na drutach koca — męczący proces aż do jego zakończenia.
  • Zawsze zwracaj uwagę na pozostałą włóczkę. Miej na uwadze solidny plan, jak chcesz wykończyć koc. Uważaj na każdym kroku, jak nić się kurczy, aby nie być zszokowanym, gdy złapiesz się z pustymi rękami.
  • Skup się na zadaniu! Umysł ma tendencję do błądzenia, gdy wykonuje bezmyślną rutynę. Zrozumiałe, że robienie na drutach jest formą spędzania wolnego czasu, ale w przypadku gigantycznej nici, telewizor rywalizujący o twoją uwagę może skończyć się katastrofalną plątaniną.
  • Na koniec, chociaż zniechęcony, jeśli nie możesz się obejść bez przerw, zrób to. Poszukaj czegoś, co utrzyma wszystkie pętle na miejscu, gdy zdejmiesz je z ramienia. Następnie możesz bezpiecznie przenieść pętle w inne miejsce po zabezpieczeniu.

Czujesz się wystarczająco pewnie, by zacząć? Jeszcze raz przeprowadź krótką ankietę dotyczącą podstaw, zanim przejdziesz do kroków wymienionych poniżej.

Ostatnie ostrzeżenie: przygotuj ramiona i wzmocnij je, aby wytrzymały ciężar wełny.

Poradnik, jak zrobić na rękach gruby koc

Krok 1. Zapewnij dużo miejsca do rozwikłania przędzy

Krok 2. Użyj ramion, aby zrobić na drutach koc

Krok 3. Utwórz węzeł poślizgowy, aby rozpocząć łańcuch

Krok 4. Dodaj łańcuchy o żądanej szerokości i długości

Krok 5. Pomiń oczko przy końcu łańcuszka i przeciągnij nitkę przez pętelki (duże pętelki dla luźnej dzianiny; małe pętelki dla ciasnej dzianiny)

Krok 6. Powtórz proces dla każdego łańcucha i w innym kierunku

Krok 7. (Opcjonalnie) Dodaj rzędy kolorowej przędzy dla odmian

Krok 8. Bezpieczne krawędzie koca

Ile grubej przędzy potrzebuję na koc?

Projekty ogólne mają standardowe miary, ale na wszelki wypadek miej przy sobie dodatkową włóczkę.

Aby ułatwić sobie wizualizację, gruby koc do łóżeczka zje 4 funty wełny. Podwój to i możesz stworzyć koc na podwójne łóżko.

Na szczęście możesz skontaktować się z firmą, aby zasięgnąć porady dotyczącej niestandardowych rozmiarów, a oni z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą.

Szacunkowo w przypadku większych projektów koc typu queen-size potrzebuje 14 funtów. Jeśli jesteś ambitny, ogromne 18 funtów wyprodukuje koc w rozmiarze king size.

Czy mogę prać mój gruby koc?

W zależności od rodzaju przędzy, której używasz, odpowiedź brzmi tak lub nie.

Najpierw sprawdź etykietę, aby ustalić, czy pranie w pralce nie uszkodzi koca. W przeciwnym razie, ponieważ nici są miękkie i ogromne (plus szybko znikają po erozji), należy to robić oszczędnie.

Jak długo potrwa projekt?

Projekty są z natury proste, a ich realizacja zajmie tylko kilka godzin. Ponieważ jednak ramię zastępuje igłę, nie można tak po prostu zrezygnować z projektu na rzecz nagłej wyprawy do łazienki.

Powstrzymaj się od wycieczek do łazienki, aby projekt nie zaczął się od nowa.

Wniosek

Ile grubej przędzy potrzebuję na koc? Wszystko zależy od pożądanego produktu końcowego. Przy następnym projekcie potraktuj ten artykuł jako przewodnik po robieniu na drutach idealnego grubego koca!