Jak uzyskać wiele łodyg na orchidei?

Zastanawiasz się, jak uzyskać wiele łodyg na storczyku? To już nie problem, ponieważ możesz to zrobić, wybierając kilka kolców rosnących storczyków. Tak, masz rację; storczyki rosnące na kolcach są najlepszym wyborem.

Storczyki należą do rodziny roślin storczykowatych liczącej 28 000 osobników. Są poniekąd najlepszym przyjacielem ogrodników. W każdej szklarni zawsze musi wisieć orchidea. Są piękne, zwłaszcza gdy zakwitają licznymi kwiatami.

Jak uzyskać wiele łodyg na orchidei?

W tym artykule dowiemy się więcej o krokach, jak uzyskać wiele łodyg na storczyku.

Kroki w uzyskaniu wielu łodyg na orchidei

W miarę upływu sezonu kwitnienia wielu z was może się zastanawiać, jaki rodzaj rośliny można dodać do szklarni. Tylko przyjazna sugestia; storczyki mogą dodać kolory do Twojego idealnego ogrodu. Ale oczywiście musisz je pomnożyć, aby szybko się rozwijały.

W tej sekcji zagłębimy się w analizę kroków, jak uzyskać wiele łodyg na storczyku.

 

#1 Wybierz orchideę z kolcami

Niektóre storczyki nie wytwarzają więcej kolców. Jednym z nich jest storczyk phalaenopsis, który rzadko wyrasta z kolca, natura w jego genetyce. Musisz więc kupić wiele storczyków rosnących w kolce, aby mieć wiele przedmiotów na swoich storczykach.

Z drugiej strony, storczyk typu Equistres imponuje wieloma kwiatami. Jeśli orchidea hoduje wiele kwiatów, jest to również jeden czynnik, który może pomóc w wyborze wielu kolców rosnących w orchidei.

#2 Zapewnij odpowiednie składniki odżywcze

Ludzie łakną jedzenia, gdy są głodni, oczywiście tak samo jest w przypadku storczyków. Storczyki również potrzebują odpowiednich składników odżywczych do swojego wzrostu. Oto tylko kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, aby zapewnić składniki odżywcze swoim storczykom; jednocześnie poniższe informacje mogą ci pomóc, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać wiele łodyg na storczyku.

Potrzebne składniki odżywcze

Podobnie jak wszystkie rośliny, storczyki również potrzebują makroelementów, takich jak fosfor, potas i azot; staną się ogromnym nawozem.

Fosfor umożliwia wzmocnienie kwitnienia i wzrostu korzeni. Z drugiej strony potas zarządza kompleksowym zdrowiem rośliny. Wreszcie azot sprawia, że ​​rośliny stają się zielone i liściaste.

Wybór nawozu

Wybierając jeden, powinieneś zadbać o zbilansowane nawozy. Nawożenie storczyków powinno być rutynowe, co zapewni im obfite kwitnienie i optymalny stan zdrowia.

Nawóz do orchidei musi zawierać równomiernie rozłożony potas, fosfor i azot. Pamiętaj o 20-20-20 na etykiecie jako podstawie wyboru.

dawka nawozu

Czasami zbyt duża aplikacja nawozów może spalić korzenie storczyków; ich struktura jest wrażliwa ze względu na ich gładkość.

Najlepsze dawki nawozu muszą wynosić co tydzień jedną czwartą siły. Przy karmieniu miesięcznym zaleca się stosowanie pełnej mocy. Ten sposób żywienia obowiązuje już przez cały rok.

Do podlewania storczyków należy najpierw użyć czystej lub nienawożonej wody. Dokładnie zwilż korzenie orchidei. Kolejnym krokiem jest podlewanie roztworem rozcieńczonego proszku.

#3 Uzyskaj odpowiednią ilość światła słonecznego

Jednym z czynników, który może mieć wpływ na wzrost kolców storczyków, jest odpowiednia ilość światła dziennego. Jeśli brakuje odpowiedniego oświetlenia, jest to niebezpieczne dla rośliny. Jeśli zauważyłeś, że kwiaty słabiej kwitną, to z powodu niewystarczającego światła.

Tak, te storczyki nie mogą rosnąć zdrowo bez dużej ilości światła, ale bez pośredniego światła słonecznego. Storczyki będą dobrze się rozwijać w jasnym oświetleniu, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Więc jeśli masz orchideę w szklarni, pamiętaj o oświetleniu.

#4 Pielęgnacja kolców orchidei

Oto tylko kilka sposobów na dobrą pielęgnację rośliny, przy jednoczesnym zapewnieniu, że storczyk ma wiele łodyg:

1. Sprawdź kolce swojej orchidei

Zwracaj codzienną uwagę na kolce orchidei, tak samo jak dbasz o swoje najważniejsze rzeczy. Priorytetowo określ stan kolców, wykonując badania kontrolne. Obserwuj strukturę kolców.

Te zielone, jędrne i mocne w dotyku, są zdrowe. Brązowe lub żółtawe kolce nie mogą już wytwarzać pąków. Natychmiast odizoluj chore storczyki od zdrowych, aby uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii przenoszących choroby.

2. Zachowaj schludność kolców

Kolce orchidei mogą czasami przypominać ludzki włos. Ignorowane przez kilka tygodni lub miesięcy, będzie rosło zbyt długo. Jeśli o to chodzi, roślina będzie wyglądać na niechlujną i zaniedbaną.

Odetnij brązowe i zaschnięte plamy, bo nie może zakwitnąć na nową partię kwiatów. Przytnij swoje zielone kolce zaledwie cal nad jego węzłem. Dzięki temu niepotrzebne kolce zostaną usunięte. Składniki odżywcze zostaną szybko rozprowadzone dla ich prawidłowego wzrostu.

3. Sterylizuj swoje narzędzia

Aby uzyskać wiele kolców na łodydze storczyków, bardzo ważne jest przycinanie. Kiedy przycinasz storczyki, z pewnością użyjesz narzędzi tnących. Mówiąc o narzędziach, muszą być w sterylnych warunkach przed ich użyciem. Aby je zdezynfekować, oto kilka kroków:

  • Wypłucz narzędzia ciepłą/gorącą wodą. Nałożyć mydłem i powtórzyć płukanie.
  • Użyj czystego papieru lub miękkiego ręcznika, aby wysuszyć mokre części narzędzi.
  • Podgrzej krawędź ostrzy narzędzia, aby uzyskać lepsze cięcie.
  • Połóż narzędzia na ręczniku papierowym. Pozostaw je do ostygnięcia i wyschnięcia.
  • Po ostygnięciu narzędzi użyj go do przycięcia kolców.
  • Wyczyść je ponownie po użyciu, zanim je odłożysz.

4. Stymuluj zimnym powietrzem

Tak więc, aby pomnożyć kolce orchidei, pozwól im wchłonąć chłodne powietrze. Możesz umieścić je w obszarze swojego domu, który ma niższą temperaturę. Niech pozostaną tam przez tydzień bez zimnego powiewu klimatyzatorów lub wentylatorów.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że pod koniec tego artykułu pomogło ci to zrozumieć kroki, jak uzyskać wiele łodyg na storczyku. Wspomniane powyżej pomysły są związane z rozwojem Twoich storczyków w domu, ogrodach, a nawet szklarniach.

Dziękuję za poświęcony czas i wysiłek!